Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Thu Mar 19, 2020 9:59 am

Eto zatvarju aerodrom danas pa nema sta da se brine vise dal’ cu da dodjem I da zarazim nekoga.
ex-Pop Djujic

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Zvekete » Thu Mar 19, 2020 10:32 am

prcko wrote:Znam da Madjari trpaju u karantin odmah. Ko stigne do Srbije ima obavezu da bude u izolaciji 14 dana. Policija dolazi uvece da proveri da li si kuci a preko dana zovu telefonom. Tako je bilo juce, ne znam da li su u medjuvremenu uvedene dodatne mere.



Nekoliko Madjara koje znam nisu isli u izolaciju. Nasi iz Londona koji su leteli u ponedeljak/utorak za Bg nisu isli takodje. Ja sam leteo preko Pariza tako da evo vec treci dan blejim gajbi. Nije mi jasno samo kako neko ko zivi sam moze da bude u samoizolaciji? Moji su tu blizu tako da ne moram da napustam stan, ali kazem generalno... Dobio sam dva broja telefona na koja sam morao da se javim u roku od 24h ali oni su konstantno zauzeti.
Sto se tice nas s brodova, ja prvi nisam hteo kuci zato sto je moj brod trenutno najbolje mesto na okeanu gde moze da se bude, ali poslali su nas kucama da nas ne placaju za dzabe.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Thu Mar 19, 2020 10:56 am

Ima li neko bilo kakve sveze informacije sa aerodroma Nikola Tesla? Intresuje me kakva je procedura za ljude koji dolaze u Srbiju letovima, konkretno iz Rusije, mada bilo koji info mi znaci. Hvala.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Thu Mar 19, 2020 11:32 am

prcko wrote:Ima li neko bilo kakve sveze informacije sa aerodroma Nikola Tesla? Intresuje me kakva je procedura za ljude koji dolaze u Srbiju letovima, konkretno iz Rusije, mada bilo koji info mi znaci. Hvala.



Ja sam zvao pre pola Sata , ljudi zaista nemaju sta da kazu, zato sto se stvari menjaju Svakih sat vremena . Sednica vlade je u 10 h , verujem da cemo znati vise nakon toga. Na sajtu Aerodroma neki letovi su otkazani neki nisu.
ex-Pop Djujic

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Thu Mar 19, 2020 11:44 am

Opie wrote:
prcko wrote:Ima li neko bilo kakve sveze informacije sa aerodroma Nikola Tesla? Intresuje me kakva je procedura za ljude koji dolaze u Srbiju letovima, konkretno iz Rusije, mada bilo koji info mi znaci. Hvala.



Ja sam zvao pre pola Sata , ljudi zaista nemaju sta da kazu, zato sto se stvari menjaju Svakih sat vremena . Sednica vlade je u 10 h , verujem da cemo znati vise nakon toga. Na sajtu Aerodroma neki letovi su otkazani neki nisu.


Hvala brt!

Ja sam u medjuvremenu dobio neki info da ce ga zatvoriti u 12, ali to je sve rekla kazala.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Thu Mar 19, 2020 11:56 am

Kako Kurir saznaje, aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu od 12 sati biće zatvoren za komercijalni saobraćaj!

Nezvanično saznajemo i da se u državnom vrhu razgovara o potpunom ukidanju međunarodnog saobraćaja odnosno o potpunom zatvaranju granica, o čemu bi predsednik ili premijerka u toku dana mogli da izveste javnost, ukoliko do takve odluke dođe.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Opie » Fri Mar 20, 2020 2:52 pm

Razumem zatvarnje granica I kapiram zasto je to uradjeno. Zaista razumem ! Sta ne kapiram je kako ce ljudi koji moraju da se vrate u Srbiju , da se vrate kuci . Ljudima isticu vize, ugovori itd moraju da se vracaju a zemlja zakljucana . Imigranti ne mogu van a mi ne mozemo unutra:):):)

Ne znam.....
ex-Pop Djujic

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Mar 20, 2020 2:55 pm

Nemačka produžava svima boravak na još 3 meseca samo je potrebno da se jave u ured za strance, čak i onima koji su tu na 3 meseca bili
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Tue Jun 02, 2020 2:45 pm

Имамо жена и ја следећи викенд (13/14.06) луфта да после баш дуго времена увалимо децу код моје кеве и да одемо негде на једну ноћ/два дана. Размишљао сам о Ђердапу, нисам био на ту страну од кад сам био дете... Типа да упакујемо у та два дана Голубачку тврђаву, Лепенски вир, неки ђир Дунавом бродићем, неку добру клопу, шта знам. Је л' има неко неких конкретних препорука у погледу смештаја, ресторана, итд?

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby подвала » Tue Jun 02, 2020 11:33 pm

Последња САТ патрола је баш о тим пределима, има речи и о смештају и о местима која су добра за обићи, па погледај, може да ти помогне..


User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Wed Jun 03, 2020 8:02 am

Жив био.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 03, 2020 1:13 pm

Џими Заказака wrote:Имамо жена и ја следећи викенд (13/14.06) луфта да после баш дуго времена увалимо децу код моје кеве и да одемо негде на једну ноћ/два дана. Размишљао сам о Ђердапу, нисам био на ту страну од кад сам био дете... Типа да упакујемо у та два дана Голубачку тврђаву, Лепенски вир, неки ђир Дунавом бродићем, неку добру клопу, шта знам. Је л' има неко неких конкретних препорука у погледу смештаја, ресторана, итд?

Bio ja sada za vikend. Bio sam smešten u mestu Vinci, pre Golupca. Mesto je super, ali mišljenja sam da je bolje biti smešten u donjem Milanovcu pa možeš obilaziti i na jednu i na drugu stranu. Obišao sam usput sve tvrđave na Dunavu, od Beograda do Kladova. Probaj da svratiš i u Viminacijum ako ideš od Beograda, na mene je ostavio veći utisak od Lepenskog Vira. Kod Lepenskog Vira nemoj slučajno da jedeš u onom restoranu, hrana je splacina, traži nešto drugo. Ako hoćeš da se voziš čamcem idi onim kod Kladova a ne kod Golupca. 1200 dinara smo platili i ispričao nam lik 3 legende o pecarosima a ništa od Golubackoj Tvrdjavi. Bolje tih 1200 dinara plati da se popnes na poslednji nivo tvrđave a taj čamac zaobidji. Na mene je najjači utisak ostavio vidikovac Ploče, Izmedju Lepenskog Vira i Kladova. To nemoj slučajno da propustiš. Treba ti 3 sata od puta do vidikovca i nazad. Ima još jedan bolji vidikovac, ali ti treba 6 sati tamo i nazad a ja toliko nisam imao. Nemam ni sada mnogo vremena, ovo sam napisao na brzinu, ako se još nečega setim poslaću ti poruku. Ili ako te jos nesto konkretno zanima pitaj.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Wed Jun 03, 2020 1:39 pm

Brate nisi odgovarao meni, ali obzirom da i ja planiram u nekoj skorijoj buducnosti da obidjem te krajeve, zahvaljujem na odlicnim informacijama!
Nikad cuo za ovaj vidikovac Ploce, sad pogledah brutalno izgelda. Jel znas mozda kako se zove taj drugi ?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Wed Jun 03, 2020 1:52 pm

Manastir Tumane bi bilo lepo da posetis, ako ti se uklapa u vreme.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Wed Jun 03, 2020 2:27 pm

@ dzimi Iznad Golubacke tvrđave imate nekoliko vidikovaca.. Raspitajte se kod lokalaca, put nije tezak i obiljezen je.
Za hranu - Zlatna ribica, a ponekad imate rucak kod manastira Tumane u svestenickoj gostoprimnici, ali ne znam kada sluze.

Kladovo ima simpaticnu plazu, a blizu je vodopad Blederije - preporuka!
Pogledaj na mapi Kapetan Mišin breg etno kuca, samo moras da se najavis za rucak. Fenomenalan pogled, a prodaju i ok medovacu.
Inace meni je dunavska magistrala najljepša u Srbiji, milina je tuda voziti...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Wed Jun 03, 2020 2:41 pm

Обавезно сврати до манастира Тумане, то ти је баш успут.

Code: Select all

https://nestvarna.blog/2017/05/04/miroc-djerdap/

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 03, 2020 2:50 pm

Drugi vidikovac se zove Veliki Štrbac. Na istom putu su on i Ploče tako da ih možeš obići o istom trošku. Ne može slika uopšte da dočara realnu sliku toga. Oduvek sam mrzeo kad neko napise puca pogled, ali tamo kad se popnes odande pogled bukvalno puca. Mogu zamisliti tek kako je na tom većem. Okacicu kasnije sliku vidikovca na kom sam bio sa kog vidi Veliki Štrbac kada sednem za komp. Planiram opet ove godine da odem tamo, samo da bih se popeo na vrh. Manastir Tumane mi je mnogo ljudi preporučilo, ali ja nisam neki vernik, pa su mi prioriteti bili tvrđave i vidikovci.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Wed Jun 03, 2020 3:52 pm

жабац wrote:Обавезно сврати до манастира Тумане, то ти је баш успут.

Code: Select all

https://nestvarna.blog/2017/05/04/miroc-djerdap/

Имаш и ове

Code: Select all

http://planine.net/srbija/istocna-srbija/miroc-mali-strbac-626-m/

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Wed Jun 03, 2020 4:06 pm

Hvala!

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Jun 03, 2020 5:24 pm

Џими:

Ја идем у среду тим путем , тачније неки као обилазак по Србији . Па сам у четвртак на петак у доњем милановцу , али смо узели смештај тј кућу неку близу мајданпека јер баш деру са ценама а није далеко 24км па оно ако ти треба неки инфо питај , наши смо :lol:
Космет је Србија !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests