Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun May 19, 2019 9:03 am

https://sbahn.berlin/liniennetz/

Ovo ti je mapa za sve osim za bus jer bi to baš bilo teško napraviti. Ali imaš i aplikaciju BVG, ukucaš odakle dokle hoćeš da ideš i izbaci ti kojim prevozima možeš i u koliko sati kreće prevoz. Vremena su tačna tako da možeš na to da se osloniš, piše crvenim slovima npr +2 ako kasni 2 min. Isti taj fazon ima i Google Maps, jedino, ako se dobro sećam, ne piše ako kasni prevoz.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kocka » Sun May 19, 2019 1:47 pm

Brdja wrote:Opet nisi shvatio... Nekome je lakše uterati u dupe nego u glavu. Stvarno pokazuješ koliko si glup kad ne možeš običnu rečenicu da shvatiš. I ne čudi me što u 2019. godini i dalje raspravljaš da li su bolji četnici ili partizani. Meni je drago da sam ti ja smešan tj da sam sušta suprotnost tebi jer zaista ne bih voleo da me osoba kao ti ceni i poštuje, to bi značilo da sam baš loša osoba. Ovako, tvoja kritika je meni pohvala. I nema potrebe da ti i dalje objašnjavam poentu mojih reči. Nećeš shvatiti jer ti je nivo inteligencije jednak veličini patika.

Ниси ти лоша особа, него изузетно глупа, звони колико си глуп.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sun May 19, 2019 3:04 pm

To zvono koje čuješ je zvono u ludnici koje označava početak šetnje. Idi malo da se družiš pa se vrati
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby niko » Fri May 24, 2019 10:16 am

Претрага не ради добро или нико није писао о Парги овде? Куцам и латиницом и ћирилицом Парга/Парги и ништа.
Немам неко посебно питање о том месту, ишчитао сам све по нету, једино ако има нешто незванично да се дода?
Идем соло 12. јуна, да одморим главу од свега, па ако је неко био у том периоду може да ми каже какве су цене пошто сам читао да су мало јаче у јеку сезоне.

Послато са Redmi 6 уз помоћ Тапатока

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Fri May 24, 2019 11:32 am

Ја сам био у Парги 2015е у јулу. Цене јесу јаче пошто је већина гостију из Скандинавије и Британије, мада има и Румуна. Има наравно брдо ресторана и кафића, гироса, има и једна пекара где има пица на парче и тако те форе, има добрих сладоледа. Кафане раде до 12 или до 1, има ја мислим један клуб негде који ради целу ноћ. Фино је месташце, има неки шмек али се спреми на пешачење узбрдо и низбрдо.
Парга је добра јер има доста излета, Крф, река Ахерон, острва Паксос и Антипаксос, јонска острва: Лефкада, Кефалонија, Итака, оно Оназисово острво, то је лепо да се обиђе али траје цео дан, креће се ујутро бусом до Лефкаде па онда на брод.
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Molossi » Fri May 24, 2019 11:41 am

Ja bio prosle godine. Parga je odlicna. Mala ali sve ima, i gradska plaza je bas lepa, dosta mesta za klopu i pice, lepo setaliste, i sve ovo gore vec napisano...svaka preporuka.

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby niko » Fri May 24, 2019 11:48 am

Брзброј пута сам летовао у Сутомору, тако да ми то пењање/спуштање не представља проблем. :)
Највише ми се и иде због тих излета, зато питам може ли да се приштеди на храни и пићу.
Хвала на одговорима, живи били.

Послато са Redmi 6 уз помоћ Тапатока

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Fri May 24, 2019 11:44 pm

Чек бре, идеш сам на море?

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby niko » Sat May 25, 2019 3:12 am

Да брате, што да не?
С девојком сам се раскантао пре мање од месец дана, а другари с којима бих ишао не могу сад или су ожењени, а ја знам да због посла нећу моћи касније на одмор.
То још нисам пробао па баш да видим како ћу да прођем, не верујем да ћу да се сморим.
Мало ме скупље кошта смештај јер морам да платим и 50% за други кревет, нема нигде једнокреветних соба, али је опет прихватљива цена сад у предсезони.

Послато са Redmi 6 уз помоћ Тапатока

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat May 25, 2019 11:37 am

Imam drugara koji svake godine ode sam i bude mu do jaja. Namerno lik ide tako, ima sa kim da ide ali nece.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Sat May 25, 2019 1:42 pm

Caletov drugar,60 godina,ide sam na more u predsezoni,mesec dana,tako vec par godina.iz stare novosadske porodice,cudak,osobenjak.ne kupa se u moru i ne nosi kratke rukave :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Mon May 27, 2019 2:07 pm

Да могу, сваке године бих ишао сам на море. Пошто радим рано и навикао сам да устајем к'о вештац, тих првих сат времена што забодем соло ујутру на плажи док се моји не пробуде зовем "happy hour".

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Mon May 27, 2019 3:50 pm

Vjerujem da su rijetki Srbi koji nisu bili u Beču ( ili zapalili tamo trajno), ali iskoristiću priliku da bacim par savjeta za boravak od 2-3 dana..

Ono što me prvo iznenadilo u drugoj posjeti Beču jeste porast cijena. Mislio sam da je London daleko skuplji, a u praksi se ispostavlja da razlika i nije prevelika - govoreći iz turističke perspektive.

Kao i većini turista, nasa početna tacka je bila Stefan plac. Tu se nalazi zanimljiva i vremešna katedrala Svetog Stefana u gotičkom stilu. Dalje možete šetati po Ringu ( staro, centralno jezgro grada) i kojom god stranom svijeta da krenete, nećete se prevariti. Po izgledu centra, može se napraviti paralela izmedju Beča, Budimpešte i Beograda - sa tim da je prvi ubjedljivo najčistiji i najbolje očuvan. Sto kaze nas domacin, baciš pikavac - 50 eura kazna pa ti vidi...

Dvorac Hofburg, Belvedere, Muzejska četvrt (ulazi u muzeje i dvorce se naplaćuju) su atrakcije sami po sebi. Parkovi su posebna prica, vidi se koliko pažnje posvećuju prirodi. Malo dalje (zapadno od centra) je dvorac Šenbrun sa ogromnim parkom i vidikovcem.
Isli smo kraj Dunava gdje ima dosta sadržaja, kafića, koncerata na otvorenom... Daleko su od Beograda, ali imaju dobrih štekova...
Posebno interesantna je Hundertvaserova cetvrt, gdje su građevine dosta slične Gaudijevim u Barseloni. Dobar turistički trik sa ubacivanjem jednog živopisnog stila u hladnu gradsku arhitekturu.
Za kraj smo odlučili da prošetamo do Pratera i snimili da imaju ogroman luna park. Nisam boravio po istim u Evropi, ali ovo je stvarno vrhunski odrađeno - tobogani, vrteške, ludila ...
Sto se tice noćnog zivota, nisam ulazio u diskoteke, kafici i pabovi su kao kod nas... Od nocnih klubova preporucuju Golden time...

Sto se tice cijena- kafa, sok, pivo - kreću se u rasponu od 4 do 7 eura u kaficima. Pristojan obrok u restoranu kosta bar 20e po osobi, dok su doneri i piče na parce oko 3-4 eura na ulici. Sto se tice gurmanskih iskustava - čuvena becka snicla u restoranu Figlmüller će vas stajati sa salatom i pićem ''skromnih'' 25 eura. Ako ne želite da čekate red i da vas izlude horde kineza/amera idite na book a table sajt i rezervisite bar dan ranije. Picu smo jeli u restoranu Il Sestante u blizini Muzejske cetvrti - prava italijanska. Tu mozete proći dosta jeftinije, pice su od 8 od 11 eura. Za meso postoji nekoliko restorana Centimeter. Za ostalo su tu ulicne varijante. Saher nismo probali, ko zeli da gustira najčuveniji je u hotelu Saher u centru, parče torte 7 jevreja... Prevoz - karta za metro je oko 2,5e, dok je ona za 48 sati - 14 eura.
Aerodrom - centar se stize OBB vozom za manje od pola sata- cijena karte je 5e. Imaju pun kurac trznih centara, ako je to nekom bitno...

Smještaj smo uzeli preko bukinga - oko 80e dan za dvosoban stan u blizini centra, tri metro stanice udaljenosti...

Generalno gledajući, lijep grad koji treba posjetiti tokom toplijih dana. Dosta uredno, Austrijanci hladni ka i svi Njemci, Austrijanke krš ribe. Usluga je osrednja, ne trude se previše... O broju Srba i drugih Balkanaca da ne trošim rijeci, čućete naš jezik na svakom koraku...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Mon May 27, 2019 4:46 pm

CREW pg wrote:Od nocnih klubova preporucuju Golden time...


Dobra preporuka :mrgreen:
https://www.goldentime.at/en/club-wien

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby idemoo » Wed May 29, 2019 11:22 am

Планирам колима за Грчку (први пут), јел праве проблем на граници ако понесем нешто хране у конзерви или вакуумирано? Типа штап чајне, готова јела, супе у кесици.

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Wed May 29, 2019 1:01 pm

Ja koliko znam nije, cak retko kome i pregledaju stvari. A i to ti je potpuno nepotrebno, jer razlika u ceni nije prevelika.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby idemoo » Wed May 29, 2019 1:16 pm

Ок, пошто сам чуо супротна искуства од људи који су били, не планирам да носим фрижидер ал пар ствари да ми се нађе.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Wed May 29, 2019 7:20 pm

idemoo wrote: пар ствари да ми се нађе.

Image

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Thu May 30, 2019 12:32 am

Ишао више пута, десило се понекад да ми ни пасош нису погледали ваљано, а камо ли гепек отварали.Носи бураз шта ти падне на памет, можеш комотно сандук муниције. Бар је мој случај такав, углавном ишао у летње време, жена и дете у колима, ето.

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby blatnjavi » Thu May 30, 2019 11:32 pm

Molossi wrote:Ja bio prosle godine. Parga je odlicna. Mala ali sve ima, i gradska plaza je bas lepa, dosta mesta za klopu i pice, lepo setaliste, i sve ovo gore vec napisano...svaka preporuka.


Kakvo je stanje za parking? Isplati li se ici kolima uopste?

Vidim da retko nude smestaj s parkingom.
Имам три кера, два су различита а један је исти.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 35 guests