Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Feb 05, 2018 2:28 pm

zna li ko gde mogu da se nadju detaljne (topografske) mape istocne srbije? tj. deo oko djerdapske klisure? planiram na leto neko pesacenje u tom delu srbije, obilazak svasta necega...pa bi mi jako pomogla takva neka mapa. jebes ga, google maps, moze da pomogne i ne mora, pogotovo ako u tim gudurama crkne signal...

ajd hvala
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Mon Feb 05, 2018 2:31 pm

ultrastito wrote:jebes ga, google maps, moze da pomogne i ne mora, pogotovo ako u tim gudurama crkne signal...


Kod google maps mozes da skines npr celu Srbiju i opusteno koristis offline, ne treba ti signal za net, ako si na to mislio.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Feb 05, 2018 3:00 pm

jeje znam i to i imacu i to na telefonu, nego bih i za neki plan b nesto papirnato da imam, za slucaj da se desi nesto nepredvidjeno sa tehnikom.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Mon Feb 05, 2018 3:19 pm

Za offline navigacije mogu slobodno preporuciti: Offline Maps & Navigation i Navigon navigaciju. Prejebena stvar. Samo ukljucis GPS i cepaj. Ne treba net a rade tacno kao sat.
Uvek ih koristim kada palim za Bg.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Feb 05, 2018 3:57 pm

odlicno! hvala!
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby shark23 » Sun Feb 11, 2018 3:36 pm

Aj ko je bio na Tajlandu ukratko da baci neki savet kako, sta, gde :) Imam 10ak dana tamo (Puket i Bangkok), kurve, droga i alkohol to me zanima uglavnom

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sun Feb 11, 2018 4:00 pm

shark23 wrote:Aj ko je bio na Tajlandu ukratko da baci neki savet kako, sta, gde :) Imam 10ak dana tamo (Puket i Bangkok), kurve, droga i alkohol to me zanima uglavnom


14og Januara sam se vratio odande. Bio 3 meseca u Bangkoku. A da pisem trebalo bi mi 10 strana. Javi se u inboks.
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Mon Feb 12, 2018 10:50 am

EDIT: Da ne bi pisao svakom ponaosob evo prepiska

shark23 wrote:
E pa tebra, cisto da me uputis cega eventualno da se pripazim tamo, ako imas neku preporuku gde izaci i tako te stvari. I oko tih kurvi ako imas savete neke, gde ih cimati i to. Kao sto sam napisao u temi, idem tamo da se izdrkavam tih 10 dana, boli me kurac za izlete, znamenitosti i ta sranja :D



Brale, Tajland je u globalu jeftin. U Phuketu nisam bio ali za bangkok su normalne cene. Kao kod nas recimo.
Pogledaj na cubu ulicu Nana Soi 4 (Sukumvit).



Sukumvit je kao distrikt, deo grada. Tu ti je epicentar nocnog ludila. Kuravi imas svugde po bangkoku. Posle 22h .. ama bas svugde. Koliko sam citao BKK (Bangkok) ima oko 14 milki sa predgradjima.
Inace, taj deo je malo skuplji i to je kao centar BG.. Knez Mihajlova. Tu su svi barovi i svi kabarei, javne kuce itd...
Lopovstine nisam video. Skoro nigde. Ali sam za 3 meseca prosao i uzduz i popreko. Ni jednu neprijatnost nisam imao. Ali opet.. novcanik pod katanac za svaki slucaj.
Uglavnom, meni se hrana smucila posle 3 meseca provedenih tamo. Street food je dobar i svugde sam jeo na ulici. Nikakvu bolestiju nisam navuko i svako je roka na ulici, tako da - slobodno. Probaj hobotnice na raznjicu (dobre su). I njihov Pad Thai hranu, neke kurceve nudle.. onako.. tu i tamo.
Medjutim, kazem ti da oni nemaju bas kao centar - centar grada kao sto je u svakom mestu u srbiji jer im Bangkok sam ima 14 milki i prevelik je. Kao cela Srbija. Tako da svaki deo grada (distrikt) ima svoj centar i dobro je. Uvek puno i svega ima.

Ribe brate padaju ko 1 x 1.. znaci samo da vide da si evropejac, ti baris tamo 100% ALI SVAKU.
E sada, ja sam bio sa ribom pa sam imao katanac na mudima, a verujem i ti ces. Uglavnom. Ja sam bio u delu grada Si-Lom blizu Siama. To je na 10 min od tog Sukumvit dela gde je skoro sve. Tu je onaj guzveraj stranaca, evropljana - i amera 90% trandzi, azijskih trandzi, klubovi i najjaci hoteli.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pustinjska lisica » Mon Feb 12, 2018 7:22 pm

shark23 wrote:Aj ko je bio na Tajlandu ukratko da baci neki savet kako, sta, gde :) Imam 10ak dana tamo (Puket i Bangkok), kurve, droga i alkohol to me zanima uglavnom


Иако никад нисам био на Тајланду, а такође претпостављам и да је ти је Далтон кроз пп рекао много тога, једно ипак знам. Тајланд је земља контрадикторности, па тако иако су гледе секса, проституције прилично либерални, што као народ, што као држава, то су изузетно ригорозни што се тиче дроге или најбаналније увреде или онога што би они сматрали увредом њиховог краља.

Значи гудру избегавај у широком луку да ти се одмор из снова не би претворио у доживотни пакао!!!
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby mungos » Mon Feb 12, 2018 8:58 pm

Znaci moz guzit dite od 5 kila, al samo strejt. :mrgreen:
X broj ljudi znam koji idu tamo ili koji zele da idu tamo. Sta vas privlaci konkretno tamo? Ne provociram nego ovako pitam, imam x destinacija koje cu obici a ova mi je iza tih x.

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby džile » Mon Feb 12, 2018 9:07 pm

Bolje ići u bracki Vijetnam, prelepa zemlja.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Mon Feb 12, 2018 11:43 pm

Kao sto lisica rece. Oni su kraljevina vec 100 i vise godina. Imaju dinastiju tog nekog lika i jebeni su mnogo. Na ulicama neces ama bas nista naci. Mentalitet je takav da ti se svi smese, klanjaju ti se.. pokorni su. Ali ako napravis sranje - zajebo si se.
Pandura imas na svakih 30m recimo, sa gopro kamerama na kacigama i nista im ne promice. Bog ti nedo da napravis incodent jer oni ne jebu zivu silu da li si amerikanac, englez, srbin ili tajlandjan. Ides u tvorza direktno i popusis zabranu ulaska u drzavu od 15 godina pa navise. Znaci .. gudrovinu zaboravi u svakom smislu.
Jednostavno je nema, a i ako je ima to je kod nekog engleza ili amera pa njih pitaj li tesko.
Sve ti je lisica rekla i to je 95% tako.
Kurave imas u svakom delu u svakoj ulici. Od 25-30e pa navise a mozes i da se cenkas pa spustis. Uglavnom one ne rade na satnicu ili tipa pusenje 20, rokanje 30. Nego imaju jednu tarifu i to je dok je ne isprskas. Trebalo tebi 15 minuta ili 15 sati nebitno. Ona je tu dok te skroz ne obradi.
Trandze skoro pa ne mozes razlikovati jer su indenticne.
Jedino ako bas trazis pa da udjes u razgovor sa njima pa cujes po glasu. Mada ti one i kazu odma da su trandze. Pa izvoli biraj. Nemas brige sto se toga tice.
(Street Force / Curva Orientale)

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu Feb 15, 2018 3:53 pm

Ако је неко ишао колима за Рим нек баци коју реч :mrgreen:
Космет је Србија !

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Thu Feb 15, 2018 3:58 pm

Išao sam kolima po severnoj Italiji, do Rima nisam (ali bio sam i tamo turistički).
Ne znam šta te konkretno interesuje što se puta tiče.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu Feb 15, 2018 4:25 pm

Конкретно градови који су пре рима шта посетити за тих сат,два времена назови паузе . Загреб , Љубљана, Тревизо, Венеција , Болоња , Фиренца . Контао сам можда и преноћити у Болоњи или Фиренци
Космет је Србија !

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Tilt » Thu Feb 15, 2018 5:08 pm

Ja bih pregazio hr i slo uz pauzu za wc.
Stigneš da popiješ prepodnevnu kaficu u Kopru ili Trstu, smestis se negde pored mora (ne znam kad ideš, kakvo će vreme biti to je pitanje). Onda udaris 4-5 sati do Firence. Obavezno je obiđes ako nisi bio, i onda do uveče u hotel u Rimu da uđete. U povratku možda da uzmete prenoćište u Padovi, sutra obiđete malo ošmekate Veneciju i gazi kući :mrgreen:

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Swallow » Fri Feb 16, 2018 1:27 am

несуна реса wrote:Ако је неко ишао колима за Рим нек баци коју реч :mrgreen:




Planiram i ja da idem, evo ti pročitaj ovo može da bude od koristi :

https://www.vodickrozrim.info/turistick ... a-do-rima/

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Sat Feb 17, 2018 10:05 pm

Жив био !
Космет је Србија !

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Tue Feb 27, 2018 4:35 pm

Jel ima neko ko se razume u kozne bolesti i tome slicno da mi se javi u inbox?
(Street Force / Curva Orientale)

Улични ратник!
Posts: 187
Joined: Thu Dec 29, 2016 1:45 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Улични ратник! » Wed Mar 07, 2018 8:51 pm

Burazeri,jel vredi otići u Prag krajem Marta-početkom Aprila jebiga ne mogu drugačije već dva puta mi putovanje u Prag propalo (komplikovano mi objasnjavati razloge). Ovaj put mi deluje najsigurnije da ću otići al nikad se ne zna jer sam baksuz teški...konkretno što me muči je to što mi taj grad deluje kao da kad prodje zima ne vredi ići?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests