Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Fri Sep 15, 2017 12:43 pm

To punomocje izvadis za 2 minuta u AMSS, mislim da je oko 1.500 din.

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Fri Sep 15, 2017 12:46 pm

alkohol wrote:Idem sa devojkom, sad da li cemo kolima ili ne, ne znam, posto nemam auto, a ako bih isao tudjim morao bi da uzimam ono punomocje, pa ne znam bas koliko bi to bilo isplativo onda. A nasli smo ovako nesto: http://www.sabra.rs/ino/ino_budimpesta2.htm


Ја сам ишао у оваквој варијанти, само са другом агенцијом. Фина варијанта скроз, имаш довољно времена и сам да обиђеш, ван оног што ти агенција нуди.
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kibiców » Sat Sep 23, 2017 10:32 pm

alkohol wrote:Budimpesta, sta obici, cene i tako to...
Sentandreja. Hvataj voz ali voz ne krece sa glavne Keleti vec sidjes na prvoj stanici crvenog metroa kada predje ispod Dunava.


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Thu Oct 12, 2017 12:06 pm

Neko nesto vise o Krakovu?
Sta obici, popiti, jesti?
Imacu 2 cela dana, kontam da je to malo, jer hocu da obidjem i neka mesta pored, tako da cu imati mozda samo jedan dan za razgledanje samog Krakova

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neapoli » Thu Oct 12, 2017 7:30 pm

DRINK wrote:Neko nesto vise o Krakovu?
Sta obici, popiti, jesti?
Imacu 2 cela dana, kontam da je to malo, jer hocu da obidjem i neka mesta pored, tako da cu imati mozda samo jedan dan za razgledanje samog Krakova



Ausvic Birkenau pod obaveznim.
Rudnik soli je takodje interesantan, nekoga ce ostaviti bez teksta, a nekome ce biti nista slecijalno, sta znam, stvar licnog ukusa. Da ides na koji dan duze preporucio bih ti ga pod obaveznim,al posto se radi o dva dana, treba dobro razmisliti, posto sam izlet do tamo,tamo i nazad uzima brat bratu skoro pola dana. U samom Krakovu, Vavel zamak interesantan za obici,vidikovac takodje, bilo je lepih restorana sa pogledom, blizu je centra pa dosta puteva vodi ka njemu, pretpostavljam da ces i neki stadion pogledati, oni bas i nisu na nekim reprezentativnim lokacijama al' Boze moj. Imas jos i jevrejsku cetvrt gde je snimana sindlerova lista. Ako si gledao film mozda ti bude zanimljivo i to, al isto tako moze se desiti i da zalutas tamo, a da uopste ne primetis gde si. Jebem li ga,ukratko ti je to.
Dobra je strana sto Krakov nije toliko veliki i nema previse znamenitosti da ponudi, lep jeste, al par dana i vise nego dosta za njega.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Thu Oct 12, 2017 9:04 pm

Hvala Neapoli, jesam, gledao sam, prvi razlog posete je zbog toga što sam naišao na jeftinu ponudu, a drugi je upravo taj film, posetiću Aušvic zbog toga najviše i idemi tu jevrejsku četvrt, i obići centar grada, kontam da mi je za to dovoljno nepuna 2 dana, a stadione ako stignem

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Sun Oct 15, 2017 1:04 am

Naleteo slucajno, mozda nekom bude zanimljivo...


Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Sun Oct 22, 2017 6:14 am

Moze i u temi klopa ali bolje ovde.
Stigoh juce u/na Tajland. Bangkokski aerodrom velicine kao pola NBG je jebeno prevelik sa 5 spratova i stotinu hiljada kineza, amera i evropljana u njemu. Doduse samo sat ipo sam se vrteo dok nisam nasao izlaz i ribu koja me cekala ispred.
Bangkok kao grad sa 8.5 miliona stanovnika (sa predgradjima oko 14 miliona) je prenaseljeno, prebukirano i preveliko mesto koji odise posebnim smekom thai hrane koje ima na svakom koraku i milijardu ljudi na ulicama, barova, lokala, restorana. Kao jedna velika pijaca.
Svi pricaju o hrani i svi je zderu u abnormalnim kolicinama.

Jutros izadjemo malo u soping, po lebac i malo namirnica za rucak i odlucimo da pored piletine uzmemo i thai tradicionalnu hranu sa ulice.
Sreca pa sam poneo iz Srbije ekscajg inace jesti corbu/supu sa onim stapicima je gotovo nemoguce. Rezanci (nudle) potopljene u neku corbu, sa parcicima piletine i nekim povrcem ima skroz neki neutralan ukus. Doduse sam trazio da ne stavljaju nista od zacina dok mi je riba isto to porucila ali zacinjeno. Jednostavno ne mogu opisati koliko je posle preljuto. Toliko da od ljutine, sve izgubi tu svoju orginalnu aromu.
Sinoc smo malo prosetali i po izlasku iz stana sam skontao neku ravu na uglu ulicice kojom smo prolazili.
Azijska bicarska lepota, ustogljena 30 godisnja devojka. U gacicama i nazovimo majici koja nije duza od brusa. Merkala me brat bratu jedno nekoliko minuta dok sam prolazio jer osete na kilometar ko ima kesa i naravno ko je obdaren za vanzemaljski seks. Samo sam pomislio koliko bi vristala tako uzana gradska devojcica, ali sam nazalost morao to da iskuliram jer sam bio sa ribom.

Sve u svemu, prva dva dana, vec dovoljno dozivljaja. Jeftino je SVE. Hrana, prevoz, kurve, stanovanje.. skoro pa sve.
Naravno je bitno da imate nekoga ko je tamo 'starosedeoc', jer ako ste sami, a niste iz te sredine, postajete laka meta. Talsista motociklista je bezbroj. I sve sam se plasio hocemo li drknuti nekog na putu od Aerodroma do stana jer zakona na ulicama nema.
Iako su pune linije i pesacki prelazi oznaceni, mislim da to ovde ne vazi.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Bomba
Posts: 33
Joined: Mon Feb 15, 2016 7:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bomba » Sun Oct 22, 2017 8:30 pm

picture or didnt happend

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Oct 23, 2017 12:46 am

после 100 година се наканио да напишем шта о путешествијама које сам имао летос. покушаћу да се сетим свега што је битно.

путовање је било РИМ - КОРНИЛИЈА (ћинкве тере) - МИЛАНО. трајало је то неких 8-9 дана.

у оба смера смо путовали авионом (алиталија) бг - рим и у повратку милано-рим-бг. цена, па могли смо и боље да прођемо што се тиче цене, али ајд као олакшавајућа околност је била то што смо имали пртљаг доле у авиону (до 23кг), обзиром да смо ишли на летовање то је било ок.

РИМ

у риму смо били нека 4 дана. смештај преко аирбнб, 50ак евра ноћ (то ми је неки максимум кад идем на овакве туре), на 5 минута од главне железничке станице термини. смештај је био јако близу свих знаменитости рима, река тибар је била на 40ак минута лагано пешака. смештај је био ок, две собе су биле, заједничка кухиња (такође један од услова за ово летовање, значи карнекс готова јела :mrgreen: и супа из кесе), одвојено купатила. без климе нажалост, само неки вентилатор. кажем нажалост, јер смо ми уболи најгоре дане лета у риму, па је температура била сваки дан преко 40 степени.

јако се исплати узимати ROMA-PASS који кошта 35евра по особи за три дана. уз тај рома-пас имате бесплатан јавни превоз у риму, два музеја за џабе + неке додатне попусте на музеје и остале активности по риму. ми смо га исиловали максимум.

од аеродрома до рима смо ишли неким леонардо експресом, 15е по особи, али зато и најбрже стигнеш до главне железничке. има и алтернативних видова превоза који су и јефтинији и скупљи, зависи да ли ћеш бусем или лимузином.

цене у самом граду варирају. од пива од 9 евра на 2 метра од ватикана, до пива од 2 евра у неком локалном кафићу. капућино смо ми плаћали 1е, 1.4е са кроасаном у неком породичном локалу испод нашег смештаја. храна, има ручкова за 20ак евра по особи, опет зависи где хоћеш да једеш. сигурно није исто јести пицу у улици поред фонтане ди треви или у некој локалној биртији. по продавницама, цене нису много скупље него у београду. сувенири су нешто што знају да буду скупљи део путовања.

музеји...били смо у ватикану (купио преко интернета), галерији боргезе (резервисали преко интернета, пошто не можеш другачије до карата) и колосеуму (овде смо имали онај за џ улаз). сад да вам описујем каква су то места, апсолутно нема смисла, такође ни сам град како изгледа и шта се може видети. ја сам се био наложио да фоткам од првог корака, али сам после пола сата вратио фотоапарат у торбицу и кренуо да гледам. на сваком кораку су фонтане, споменици, далека и блиска историја...једноставно нема смисла фоткати (за разлику од кинеза који опаљују 100 фотки у минуту). ватикан избегавати кад су верски празници јер буквално нећеш моћи ништа да видиш од људи, а има да се види много тога.

метро и уопште градски превоз је феноменално организован. брз, једноставан за коришћење. јасно обележено где је и шта.

последњег дана смо били на римском мору, остиа. такође смо користи рома-пас и за џ прешли неких 20ак километара ван рима до обале мора. на обали су неки напуцани ресторани, клубови, свашта нешто. лежаљке, показаће се су најскупљи део летовања. мислим да смо 20+30е платили две лежаљке и сунцобран. море им није нешто, плажа црн песак, италијанке махом ништа посебно, доста их фура силиконе али им некако одвратно стоје.

пут рим - корнилија

оно што морам напоменути то је њихова железница. одличан избор за путовање кроз италију. удобни и чисти возови, брзи возови и сасвим пристојне цене. за путовање од скоро 450 километара смо платили око 30ак евра по особи. воз је ишао рим - ла специа, преседање па ла специа-корнилија.

https://www.google.rs/maps/@44.1161472, ... l=en&hl=en

КОРНИЛИЈА

корнилија, е то је мамојебачко монденско место за летовање. препуно високе класе туриста из сад, канаде, норвешке, белгије, француске, аустралије...и нас сиротиЉе из панчева :mrgreen: најјефтинији, а иоле пристојан смештај да није у неким брдесима је око 80ак евра за ноћ, ал ту имаш и доручак па је као прихватљиво. корнилија је једно од 5 села у брдима, на стенама изнад мора у делу италије између ђенове и ла специје. национални парк, шта ли је.

помисли човек да у ове пичковце прође један или ниједан воз дневно, међутим феноменално је повезано са осталим селима у округу где за пар евра можеш да обиђеш сва села. море пречисто, храна претежно морска, вина...пива, свега.

пут корнилија - милано

опет воз и пут од неких 250 километара преко леванта и ђенове. неких 30ак евра по особи.

МИЛАНО

превелик град. чини ми се да је у односу на рим, три пута већи. смештај смо имали...па рецимо ако узмемо бг за пример, као да смо одсели у блоку 45. толико је предалеко било од центра, а цена иста као за рим у центру. узели смо и ту нешто то је пандан горепоменутом РОМА-ПАС, са којим смо могли да користимо превоз по граду.

рекох, били смо смештени у нешто што личи да је град за себе, немаш осећај да си у милану у опште. огромни блокови приватних зграда, али огромни блокови зграда, препуни миграната и ваљда њихове полусиротиње. рецимо да смо били неких 10ак метро станица од центра милана.

центар милана, били смо у неком огромном парку који је повезан са неком тврђавом и затим до дуома. шта знам, да ли због исцрпљености од пута и свега, није ми ништа посебно остао у сећању. додуше ту смо имали само један цео дан који смо на крају изблејали код дуома седећи на плочнику слушајући неког краља како свира виолину. ако ништа друго, сконтао сам зашто је центар моде. која год позната марка одеће да држи до себе, тамо има своју највећу радњу. цене су да се усереш, а и шта друго очекивати од луј витона, гучија и осталог...запиташ се ко то све купује, а онда видиш азијаткиње, арапкиње како гурају кофере из радње који коштају по пар хиљада евра. оно...тотални судар са људима који нису савременици са тобом. живе у неком свом свету са којим се вероватно никад нећеш ни сусрести.

закључак и утисци у најкраћем.

цело ово путовање је коштало не више од 10 дана на скиатосу рецимо, а видело се свега. историја, садашњост и будућност. упознали смо брдо локалних италијана који ти за секунд направе атмосферу као да си део екипе 100 година. била је дилема између мора и оваквог неког путовања и са ове дистанце, апсолутно нисмо погрешили са избором.

ако Бог да, следеће путовање је москва-санкт петербург.

ако неког нешто конкретно занима, а да нисам споменуо нек пита слободно. ја сам ово избацао овако најкраће могуће, а и прошло је доста од августа, па је могуће да сам и заборавио нешто...

свако добро
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Oct 30, 2017 5:48 pm

Ima li neko preporuke za neku dobru kucu na Tari za 4 osobe recimo? Nikad nisam bio na Tari do sad, a svi hvale da je pejzaz jedan od najlepsih u Srbiji, pa me zanima jel se to odnosi na letnji period ili je i zimi isto do jaja da se ode? Isao bih u Januaru
Moze usput i preporuke za klopu ko zna

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Mon Oct 30, 2017 6:31 pm

Ја сам био крајем августа у апартману Јовановић на Митровцу, која је цена немам појма, нисам ја платио, а ни учествовао у организацији. Имаш на линку испод контакт и за ту кућу, мада се мени много свидела кућа за одмор Ана, на врхунском је месту. Тара је рај за очи и душу, бар у периоду у ком сам био, али не сумњам да је и зими добро.

http://www.tara-planina.com/mitrovac.html
...Сијају звезде као очи конобарице...

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Mon Oct 30, 2017 6:56 pm

Ja sam bio pre oko 2 godine, takodje u januaru 5 dana, vredi svaki dinar, nasa najlepsa planina... Odseo sam u hotelu Beli Bor, ne secam se cene, ali znam da je sitno bilo...

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Oct 30, 2017 9:20 pm

Hvala!

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Swallow » Mon Oct 30, 2017 10:51 pm

DRINK wrote:Ja sam bio pre oko 2 godine, takodje u januaru 5 dana, vredi svaki dinar, nasa najlepsa planina... Odseo sam u hotelu Beli Bor, ne secam se cene, ali znam da je sitno bilo...



Šta si ti, rođeni moj mogao da radiš u sred zime na Belom boru i da ti bude do jaja leba ti ? :lol: Ne osporavam ali mogao si da prođeš dalekooo, dalekooo bolje za iste odnosno manje pare, samo da smo se sreli ranije :lol:



P.S. Ali svakako ste na dobitku samim tim što ste se odlučili za Taru i niste paljevine da idete na usrani Zlatibor, nažalost što moram da se izrazim tako za jednu od nekad najlepših planina.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Mon Oct 30, 2017 11:34 pm

ja bio u Belom boru pre 17 godina na košarkaškom kampu i isto mi nije jasno šta je zimi tako zanimljivo :D
išli smo svakog dana u Omoriku na bazen, Beli bor ga u to vreme nije imao

bio dole neki Bosanac na fliperima i stonom fudbalu koji je govorio: "ko ne igra - razguli" :lol:

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Oct 30, 2017 11:41 pm

sad ste me zbunili, jel samo taj hotel Beli Bor bulja, ili generalno Tara zimi
mene zanima da rentiram neku od onih drvenih kucica/kabina, ne hotel. Takodje, kontam da Tara nije generalno skupa (ko Zlatibor i Kop) , tako da, cena ne bi trebalo da bude kocnica, dok god je dobro

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Swallow » Tue Oct 31, 2017 1:07 am

Rođaci wrote:ja bio u Belom boru pre 17 godina na košarkaškom kampu i isto mi nije jasno šta je zimi tako zanimljivo :D
išli smo svakog dana u Omoriku na bazen, Beli bor ga u to vreme nije imao

bio dole neki Bosanac na fliperima i stonom fudbalu koji je govorio: "ko ne igra - razguli" :lol:



Ma dobro te ekskurzije, izleti sa vodičima, vaspitačima, trenerima i sl u klinačim danima je go kurac u svakom smislu tako da ne treba ni da žališ ako si bio u Belom boru :lol:

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Tue Oct 31, 2017 4:17 pm

Tamo je priroda, da ne kazem divljina predobra, a to mi je u tom trenutku trebalo bas, posto ne skijam, a bavim se fotografijom... Mada sam putovao i na glavne turisticke atrakcije, jeste malo dalje od svega ali jbg.. Hotel je skroz korektan za te pare, a da moze za iste ili manje da se prodje bolje moze.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Tue Oct 31, 2017 4:34 pm

http://www.tara-planina.com/vikendica-iva.html

ja bio u ovoj kucici desno, "breza".

predobro.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests