Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kibiców » Thu Jul 28, 2016 11:41 am

Мента wrote:Јел има неко скоријег искуства за возовима по србији,јел идаље може да се комбинује са кондуктерима пошто су углавном нови возови и све се снима.Да ли путовати ноћу из тог разлога ?


Isao ja skoro. Pisali su mi kartu, cak ako ne kupis kartu na stanici u vozu je neznatno skuplja. Tako mi barem rece kondukter. Posto sam ja usao u mestu gde nema blagajne nisam platio tu doplatu. Sve se snima i nisam primetio da je neko napravio kombinaciju sa kondukterom. Na kraju krajeva nije ni skupo. Isao sam putnickim, ne brzim.
Relacija Beograd-Nis. Klimatizovan je. Ne ide nekom brzinom ali za te pare je ok. Cak ima i deo gde moze bajs da se ostavi. Pusenje je strogo zabranjeno.
To ti je ukratko.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Thu Jul 28, 2016 12:24 pm

Jel moze neko da napise sta bi valjalo posetiti u tom Valjevu i u Sremskim Karlovcima? Znaci sta obici i gde jesti.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Molossi » Thu Jul 28, 2016 10:37 pm

U Valjevu zderi kod Rase,rostilj ubica,procunjaj gradom,idi na Gradac,manastiri Lelic i Celije su ti blizu...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Thu Jul 28, 2016 11:20 pm

Brdja wrote:Jel moze neko da napise sta bi valjalo posetiti u tom Valjevu i u Sremskim Karlovcima? Znaci sta obici i gde jesti.


Za has,mogu reci da je tamo onaj paviljon iznad spomenika Stevanu Filipovicu skroz korektan. Moze se najesti lepo za ne tako velike pare.
Pritom je i fina atmosfera,vidikovac i tako to.

Image

Sto se okoline tice, Valjevo je prelep grad,posle grada gde sam rodjen a to je BG cini mi se meni bar jedan od najlepsih u Srbiji...tako da sama priroda je prelepa,ako si vernik odlazak u jedan od manastira a svi su fazon u krugu 10,15 ili malo vise kilometara je mnogo dobra opcija. Manastiri Celije gde su mosti velikog srpskog svetitelja Ave Justina i grob Ilije Bircanina, pa onda manastir Lelic gde su mosti jos jednog velikog svetog vladike Nikolaja i gde je iguman jedan od najstarijih monaha SPC otac Avakum zivi savremenik ta dva svetitelja,gde ima muzejcic posvecen sv.vladici Nikolaju, pa onda manastir Jovanja koji je isto prelep,sa ribnjakom i lekovitom izvorskom vodom u sred porte,tu je takodje jedan od poznatijih danasnjih monaha iguman Mihajlo Bikovic brat Milosa Bikovica,pa onda manastir Pustinja koji je opet malo dalje ali isto vredi otici,priroda,samo mesto koje odise svetoscu,naprosto kazu kad su nesto renovirali manastir pre nekoliko godina malo po malo su nailazili na kosti i svete mosti ljudi za koje se ne zna ni ko su,srednjovekovni manastir,isto lekovita izvorska voda se nalazi i u tom manastiru... Nazalost manastir Valjevsku Gracanicu su potopili i oskrnavili, iako je isto svetinja stara vekovima,pa nju ne mozes posetiti...trenutno. Pa cak i da nisi vernik,obilazak tih svetinja i samo prisustvo na tim mestima ce ti doneti puno lepog.

A kazem ti plus je sto su sva ta mesta negde u krugu ajd 10,15,20 do 30 kilometara. Sve je tu negde.

Dalje reka Gradac,najcistija rekao u Srbiji,gde mozes uzivati i okupati se,onda pecine u okolini,priroda,recica do recice,izvor do izvora,puno zelenila...Ne tako daleko su Banja Vrujci,Ribnica (opet manastir,recica,pecine...)

Ja sam tamo uglavnom jeo u tom Paviljonu pa i nisam siguran gde jos ima dobar has,ali cisto sumnjam da se ne moze naci puno dobrih mesta po tom pitanju. Jeo sam i dosta dobrog bureka,npr u Divcima malo pre Valjeva :D

I da Valjevsko pivo,ubedljivo najjace srpsko pivo. Osetis razliku zaista.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Fri Jul 29, 2016 12:38 am

ali koliko su nasi ugostitelji neozbiljni,majko mila...Trazim nesto u privatnoj reziji,neki smestaj,ovo ono,10 njih mi se ne javi telefonom,ovi sto se jave ja im kazem termin kaze pogledace pa onda ne odgovore itd itd itd. Nerealno ili stvarno nemam srece. Jednog pitam pa koliko imas apartmana kaze pa ne znam jebga tu negde 4,5,nije mnogo?!

A najjaci lik je trenutno ovaj

http://www.drinskakuca.rs/

Ova kuca se nalazi u rejonu koji dobro poznajem,nazalost neko slepo crevo,fazon nema nijednog drugog ugostiteljskog objekta u krugu od 50km...hranu moras porucivati da ti donesu ili ici kolima desetine kilometara,znaci pustara.

Kuca je prelepa,svidja mi se jako kako je uradjeno nema sta,ima i dosta stvari... i ja reko ajd mozda odem nekoliko dana cisto ako nista ima bazencic,ovo ono,porodicno...pa i ono ne idem na tako puno,moze se izdrzati tih par dana da ne bude dosadno toliko bas.

I pitam lika koja je cena...i lik kaze nocenje 350 eura. Reko da li si realan...i za 4 nocenja koliko sam planirao ,morao bih da izdvojim skoro 1500 eura...pa brate sa tim parama put oko sveta,koks direct iz Kolumbije,sa sve Venecuelankama i slicno. Aj 50 eura recimo ili 70,80e pa cak i do 100,mada je i to puno ali 350. Kuca jeste lepa,jeste super sredjeno,ali nije to bre na obali neke privatne plaze ili pak u ne znam kakvom eskluzivnom mestu ili makar da ti donose jastoga i kavijar svaki dan,a ono nema ni pastete nego mora da se snalazis.

Jebote...da li ste realni...

Uvek sam bio u tripu ono jedite govna prvo idite po Srbiji,gledajte nasu lepoticu i pritom dajte pare domacem coveku,a ne da jurcate svuda drugde,ali brate...moram korigovati i ublaziti stav.

1. nepristupacni
2.preskupi
3.neozbiljni
4.bezobrazni

To sam eto u poslednjih nedelju dana saznao o nasim pokusajima ugostitelja. Mada moguce da sam samo naleteo na lose periode.

Antikvaran
Posts: 107
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:16 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Antikvaran » Fri Jul 29, 2016 6:07 pm

Ко хоће много музике за мало пара- Охрид препоручујем.

Храна врхунска, цене ниже него код нас... Милион места за хасање, тешко је налетети на неко да је крш. Обавезно обићи Свети Наум (тамо имају такође ресторан врхунски, али и роштиља). Јуче налетим и на неки сладолед са италијанским сертификатом (одмах до споменика Клименту, до језера скоро) и ту је кугла најскупља, а њена цена је- 30 денара (60 динара). Стари град је прича за себе, а и ту је смештај 10е по особи (може и јефтиније да се нађе, варијанте соба са заједничком кухињом).

Шеталиште дугачко, плажа уређена, са скејт парком и бициклистичком стазом, кафићи на том делу и стално неко од наших гранд и негранд звезда... А 14.8. , за оне који нису стигли да оду на одмор, уједно ни на Продиџи на Егзиту- тад су овде, на Охриду.

Језеро, а као да сте на мору.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Fri Jul 29, 2016 7:30 pm

Prvi put putujem avionom, ali me malo muci ova rezervacija leta online. Popunio sam sve, ali mi nije jasno....koju mi lozinku trazi.

Image

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Fri Jul 29, 2016 7:35 pm

treba da odeš u Intezu da ti daju elektronski uređaj koji liči na digitron, u koji ubacuješ karticu i kucaš šta treba da bi dobio tu lozinku

bar mislim da je tako, drkao sam se s tim sranjem zimus

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Fri Jul 29, 2016 7:49 pm

Hvala.

RBRS
Posts: 18
Joined: Mon Mar 07, 2016 11:46 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby RBRS » Fri Jul 29, 2016 8:16 pm

Brdja wrote:Jel moze neko da napise sta bi valjalo posetiti u tom Valjevu i u Sremskim Karlovcima? Znaci sta obici i gde jesti.


Од хотела Дунав, чамац 100 дин до аде.


User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Jul 29, 2016 9:57 pm

Hvala svima na odgovorima.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Fri Jul 29, 2016 10:58 pm

U valjevo kod bore u rosuljama da se jede obavezno bio car u nacionalnoj geografiji
Често одем до на село

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby NorthSide024 » Sun Jul 31, 2016 6:14 pm

Neka pomoc oko smestaja na srebrnom jezeru ako moze?

Da nemam iskustva s takvima kao sto je brucelee naveo.

blue_boy
Posts: 3
Joined: Tue Mar 29, 2016 11:17 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby blue_boy » Mon Aug 01, 2016 2:41 pm

Je li isao neko u Moncu na trku Formule 1?Mogao bi neke savet sto se smestaja tice da napise,a da nije kamp...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Mon Aug 01, 2016 2:53 pm

drugar otvorio sjajnu stranicu za promovisanje turističkih atrakcija u Srbiji

https://www.facebook.com/serbiatour.rs/?fref=ts

do jaja mesta za vikende i slično, overite

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kopriva » Mon Aug 01, 2016 3:43 pm

svuda.prisutan wrote:Prvi put putujem avionom, ali me malo muci ova rezervacija leta online. Popunio sam sve, ali mi nije jasno....koju mi lozinku trazi.


Mislim da mozes i online da napravis tu lozinku. Ukucaj visa verified password, tako nesto pa istrazi. Ja uvek to moram da ukucam kada kupujem karte online.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Mon Aug 01, 2016 3:48 pm

lefkada, fenomenalno ostrvo za letovanje. za smestaj preporucujem vasiliki ili agios nikitas. strateski odlicni gradici obzirom da je sve sto valja od plaza na jugu, tj. zapadu ostrva. bez automobila i mozda motora, ni ne pomisljajte ici tamo. nema smisla jednostavno
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: RE: Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby svuda.prisutan » Mon Aug 01, 2016 3:58 pm

kopriva wrote:
svuda.prisutan wrote:Prvi put putujem avionom, ali me malo muci ova rezervacija leta online. Popunio sam sve, ali mi nije jasno....koju mi lozinku trazi.


Mislim da mozes i online da napravis tu lozinku. Ukucaj visa verified password, tako nesto pa istrazi. Ja uvek to moram da ukucam kada kupujem karte online.


Zavrsio sam to, bio do banke, lik što tamo radi me prosledio kod njegove drugarice koja radi u jednoj turističkoj agenciji, a ta agencija posluje sa wizz air, i preko te agencije sam sve završio.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby brucelee » Mon Aug 01, 2016 4:18 pm

NorthSide024 wrote:Neka pomoc oko smestaja na srebrnom jezeru ako moze?

Da nemam iskustva s takvima kao sto je brucelee naveo.


Ја тражио пре недељу дана,све било пуно,једино ми једни нудили неку собицу,али оно нисам хтео на крају,пошто је препун апартман и оно јебеш га,а кул је има и базенчић,али који ће ми ако ћу се сударати са људима. Тако да сам кад сам видео на 2,3 места која су ми се свиђала да нема места,одустао сам од даљег тражења.

Ишао пре неки дан онако један дан без смештаја на Сребрно и шта знам нисам тамо био од школе још,плажа им је премала,скучена,не знам како нису средили да нпр одмах поред плаже на пар метара нема онолико травуљаче,бујади и прљавштине,ружно изгледа,ипак је туристичко место...Базен им је био препун...

Јели смо на крају плаже са десне стране солидну рибљу чорбу,солидног и смуђа..

А није лоше,изађеш мало из града,а близу је Београда...

Препоручујем вам да обиђете и ако идете тамо Голубац,тамо где Дунав изгледа као море,широк је скоро 10так километара,значи невероватан поглед. Ишли смо и до једног манастира који је на неких 20,30 километара, у питању је манастир Тумане, по предању настао када је Милош Обилић који је ловио у том крају,случајно устрелио св.Зосима Синаита монаха који је живео у оближњој пећини. На месту где је св.Зосим преминуо Милош Обилић ражалошћен и тужан због тог догађаја сагради манастир... Тако да ту су мошти светог Зосиме али и још једног светог Јакова Арсовића, у питању је био веома образовани човек,дипломата,докторант, који је приступио Богомољачком покрету св.Владике Николаја и напустио све. Свети Владика Николај га је и замонашио и на крају га комунисти 1946. премлате јер је делио одштампану верзију Оче Наш,премлате га толико да је после неког времена и умро од последица тог премлаћивања. Мошти оба светитеља се налазе у цркви...и дешавају се чуда.

Околина манастира је исто прелепа,има једна речица,на имању имају нојеве,коње,ждребе... и исто што је занимљиво направили су манастирску гостопримницу,која је прекопута манастира,у оквиру те гостропримнице се налази и манастирски рибњак.
Углавном ми узели неке сокове и сели мало,питамо се онако мало чудно да не кажем грубљу реч да тако нешто стоји,међутим онда смо на крају видели да нисмо били у праву. Суштински ту можеш да попијеш неко пиће,поједеш рибу,али нема ценовник...једноставно даш колико ти мислиш да треба,а све паре иду у обнову манастира и изградњу сале.

Није лоше обићи...

Мада што се Сребрног тиче,стекао сам утисак за то послеподне проведено да би се сморио да сам нашао смештај и тамо провео 4,5 дана колико сам хтео,некако и нема толико неких дешавања,места,ствари...

grave
Posts: 2
Joined: Sat Jul 30, 2016 10:15 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby grave » Tue Aug 02, 2016 9:39 pm

Grcka pocetkom oktobra? Da li se isplati ici, zbog vremena, kakva je voda za kupanje...?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests