Последња књига коју сам прочитао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Занемарујем тактику » Tue Jun 14, 2016 11:22 am

Четрири месеца је прошло од последњег извештаја на овој теми :mrgreen: За то време прочитао сам следеће.

-Звонар Богородичине цркве, Виктор Иго. Одлична књига, занимљива, другачија. Док сам читао књигу имао сам осећај да слушам неку класичну композицију, тако савршено уклапа приче једну у другу. Одлични описи Богородичине цркве и ондашњег Париза, врло сликовито, слике које замислиш после онаквих описа остају урезане у сећању као да си их стварно гледао. Људске судбине, страсти, најузвишенија осећања и најнижи пориви, све на једном месту, и у истим људима.

-Каинов ожиљак, Стоиљковић и Кецмановић. Солидна књига, занимљива идеја. Мада Стоиљковић доста плитак и користи доста стереотипа у својим књигама.

-Луча микрокозма, Његош. Прочитао сам је два пута узастопно, што довољно говори о томе колико сам одушевљен. Како каже Владета Јеротић то је светски спев.

-2 приповетке Антона Чехова, Степа и Двобој. Шта рећи осим да је Чехов мајстор приповедања. Посебно ми се допала приповетка Двобој, зато што на свега стотинак страница доноси галерију ликова, њихових проблема, размишљања, схватања живота.

-Мајстор и Маргарита, Булгаков. Књига је одлична, али је мој проблем што сам очекивао много више слушајући људе који су ми је препоручивали. Очекивао сам да је већи део радње смештен у време Исуса и Понтија Пилата, а мањи део радње у Москви. У сваком случају вреди прочитати књигу.

-Проклета авлија, Андрић.Читао сам је у средњој школи, али ми је сада много боље легла. Шта рећи о Андрићу што се већ не зна.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Tue Jun 14, 2016 11:43 am

Стоиљковић и није толико лош, али када пише заједно са Кецмановићем, види се разлика у класи. Ја сам прочитао Осаму од Кецмановића, све препоруке. Такође од Стоиљковића Кишне псе, више његових прича у једној књизи, скроз коректно, посебно једна прича о нашој војсци. И књига која ме је потпуно одушевила, Ветрови зла од Бранислава Јанковића. Јанковић из књиге у књигу све бољи и бољи, сјајни описи и дијалози главних ликова, одлична прича о необичној теми (убиство Милоша Обреновића). Тренутно читам Бајку над бајкама од Ненада Гајића и задовољан сам до сада :D

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kit_Karson » Tue Jun 14, 2016 12:26 pm

Стојиљковић је и помало комплексаш кад је градска проза у питању јер је ту све рекао са "Левом страном друма". Пре свега због Ћирића (Хобо) и Карановића (трилогија: Више од нуле, Четири зида и град, Три слике победе, препоруке). Искористио је тренутак кад нико код нас није писао историјске романе и ту побрао славу. Понавља се у својим историјским романима, измишља, шта год, нит ми смрди нит мирише... Не знам шта је хтео са овом сликовницом од Немањића са Кецмановићем, можда да се утеше јер нису писали сценарио за серију која се вековима спрема о њима.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Занемарујем тактику » Tue Jun 14, 2016 1:00 pm

Kit_Karson wrote:Понавља се у својим историјским романима, измишља, шта год, нит ми смрди нит мирише...


Дефиниција Стојиљковића. А ово о Немањићима је баш разочарање, издање за узимање пара.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Tue Jun 14, 2016 1:03 pm

@Kit_Karson

Ја сам његов его приметио у препискама са Тешићем на Фејсбуку. Што се тиче Немањића, баш као што кажеш, они су требали да пишу сценарио, међутим од тога ништа, као и од саме серије. Ја само могу да замислим на шта ће та серија да личи ако се икада и буде снимала, а апсолутно невероватан потенцијал и прилика.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kit_Karson » Tue Jun 14, 2016 1:10 pm

Да не буде оно "Хрвати снимају серију о својим краљевима, а ми..." Глупо ми је да то буде наш Гејмотрон, више бих волео историјску серију, као што је "Вук Караџић", нпр. Да се не удаљимо превише од теме, проверите нова Ломова издања, тј. преводе Кнута Хамсуна, Итака и коментари од Црњанског, Последњи круг у Монци Прелета.

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Мента » Tue Jun 14, 2016 1:15 pm

Управо пазарио Дрипачку рапсодију од Билановића


reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Tue Jun 14, 2016 5:47 pm

Пратио сам Стојиљковића,још од његове књиге која је омаж стрипу.Са раскршћем је направио бум.Својевремено је неко нашао податак да је нпр та књига штампана у исто издања као и књига о Милутину.Речју,продавала се и читала.Стекао је славу,искористио моменат,постао општеприхваћен.Полако сврстао се у неку"нит смрдим нит миришем Србију".Са колумнама у Политици,покушао да уђе у тај академски круг који га није прихватио.Похвалио бих стрип Константиново раскршће.Следе дуге ноћи..Солидан брз роман,али роман где већ хватам фикцију и понављање.Али,понављам сасвим пристојан роман.Каинов ожиљак,солидна прича,другачија визура Андрића,занимљиво,написано да такне све нас који волимо Андрића.Успева Стојиљковић и у томе.Следе Кишни пси,осредња збирка прича,локалног карактера,која лошије пролази.И Стојиљковић се сада налази на прекретници.Са овом сагом о Немањићима ,по мени значајно,је убио шансу да уђе у ред великих.Са следећим просечним делом мислим да ће већ свима досадити.Видећемо ...пратићемо.Млад је човек,има дара,има и талента за маркетинг,зна да осети моменат,тржиште,један је од ретких који живи од писања.Понављам видећемо....


Читам Стендала црвено и црно,сјајна сага о младом човеку који се у Француској после Наполеона,ломи између љубави,одласка у свештенство,или у племство.Лик Сорела,комплексан,на моменте трагичан,на моменте херојски,лик човека који хвата у шаци држи своју судбину,а заправо не зна шта хоће.Лепа реченица,почетак реализма у књижевности,Стендал на врхунцу са овим романом.Руку на срце,обимно дело,Помало и тешко,захтева пажњу,али је и држи.

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby bully » Wed Jun 15, 2016 1:24 am

Image
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby MARKER » Sat Jun 18, 2016 2:06 pm

Јел' читао неко ово ? :mrgreen:

Image

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Sat Jun 18, 2016 6:59 pm

MARKER wrote:Јел' читао неко ово ? :mrgreen:

Image


Управо,вратио у библиотеку,све препоруке,вести из времена боја на Косову победиле.Одлична ствар,за опуштање,и квалитетан смех.

Palermo
Posts: 78
Joined: Fri Jan 29, 2016 1:27 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Palermo » Wed Aug 03, 2016 11:31 am

jel ima neko knjigu "nezavrsene price" od tolkina ?! kupujem odmah ....

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby MARKER » Wed Aug 03, 2016 1:42 pm

Само половна или одговара и нова ?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby brucelee » Wed Aug 03, 2016 1:48 pm

procitao Bilanovicevu Dripacku rapsodiju, zanimljiva knjiga dosta...

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby blatnjavi » Wed Aug 03, 2016 5:01 pm

Змајево семе, Обећање и Павиљон жена. То је трилогија чији је аутор Перл Бак, америчка списатељица и нобеловка. Занимљив увид у кинески начин живота и размишљања. Осликава и стање у Кини у другом светском рату.
Имам три кера, два су различита а један је исти.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Космет је Србија » Mon Oct 10, 2016 9:48 pm

brucelee wrote:procitao Bilanovicevu Dripacku rapsodiju, zanimljiva knjiga dosta...


Не читам књигe али ту сам баш морао и баш се одужило тих 300 и кусур страна ал кул је било. Пробај и ти и било ко други овог лика који је исто био код миломира... те 2 књиге сам заједно купио после 100 година и слистао за недељу дана и не жалим парице ни мало.



Никако да се наканим да одем да пазарим орвелову 1984 и хакслијеву врли нови свет. Одавно сам чуо да су то обавезна штива био редован или не што се тиче читања а и сличне су. Писане су у прошлом веку али описују све ово што нам се данас дешава. Знам да их има на нету ал није то то док не узмеш листати па ако може сажето о чему се тачно ради. Хвала.

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby mungos » Wed Oct 12, 2016 11:33 pm

brucelee wrote:procitao Bilanovicevu Dripacku rapsodiju, zanimljiva knjiga dosta...


Jel tematika cele knjige Juzna Amerika ili je varijanta biografije (bg,ozna, london...)

User avatar
igrajVoso
Posts: 29
Joined: Thu Sep 15, 2016 3:33 am
Location: Лиман, Нови Сад

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby igrajVoso » Thu Oct 13, 2016 12:03 am

mungos wrote:
brucelee wrote:procitao Bilanovicevu Dripacku rapsodiju, zanimljiva knjiga dosta...


Jel tematika cele knjige Juzna Amerika ili je varijanta biografije (bg,ozna, london...)


Poceh neki dan da citam, nije samo juzna amerika, pocinje redom iz Bg-a pa dalje...
ФК Војводина

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby brucelee » Thu Oct 13, 2016 10:36 am

pa realno knjiga je opsirnija veza emisije sa Maricem...ima dosta segmenata iz Bg-a a naravno kasnije sve ostalo u J.Americi.

User avatar
igrajVoso
Posts: 29
Joined: Thu Sep 15, 2016 3:33 am
Location: Лиман, Нови Сад

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby igrajVoso » Fri Oct 14, 2016 1:00 am

Meni je predobra za sad, bukvalno ceo dan cekam slobodno vreme da nastavim da citam..
ФК Војводина


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests