Последња књига коју сам прочитао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Кум Жоржо » Thu Mar 03, 2016 7:38 pm

A `Uspenje i sunovrat Ikara Gubelikijana` je li čitao neko?
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Вини Џонс » Thu Mar 03, 2016 9:47 pm

reziser wrote:
Вини Џонс wrote:Јел читао неко Године које су појели скакавци од Пекића? Чини ми се занимљив опис, али три дела су преко 3000 динара, па да се не залећем...Ако неко има примедбу или похвалу за књигу(е)


По мом скромном мишљењу,његово најбоље и најобимније дело.Интимна исповест о једној младости,систему,времену ,ломовима у глави и свему ономе што је произилазило из покушаја бунта против комунистичког система после другог светског рата.Много добри описи тадашњих затвора,психолошки профили становника истих,много ,по мени,дубоких и поучних ствари.Немој да те њен обим завара,брзо се чита.По мени једно од највећих дела наших икада.


То је то, хвала! :)

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby fedayn82 » Fri Mar 04, 2016 3:07 am

Neko je na proslom forumu ostavio link za neki cloud servis cini mi se, sa gomilom knjiga na nasem jeziku, pa ako bi to mogao opet da postavi....
Ниси храбар као Јагода!

User avatar
grunf
Posts: 64
Joined: Fri Jan 29, 2016 9:31 pm
Location: Република Српска

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby grunf » Fri Mar 04, 2016 12:09 pm

fedayn82 wrote:Neko je na proslom forumu ostavio link za neki cloud servis cini mi se, sa gomilom knjiga na nasem jeziku, pa ako bi to mogao opet da postavi....


https://onedrive.live.com/?cid=643d5d930e15a2f6&id=643D5D930E15A2F6!1993&authkey=!AM1nKJWUwV4_7Jk

https://onedrive.live.com/?id=14C37C8D21680ABA!105&cid=14C37C8D21680ABA&group=0

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby čompika » Fri Mar 04, 2016 2:03 pm

Ima i ovo - http://www.mediafire.com/?vs88htmf01sgz

Dobri sajtovi, pogotovo za one koji imaju neki ebook su megasrbija i balkandownload jer ima mnogo elektronskih knjiga.

User avatar
BajrO
Posts: 31
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:24 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby BajrO » Wed Mar 09, 2016 1:53 pm

Јел знате где могу за неку пристојну цену да пазарим КАКО ЈЕ УМРО БАШ ЧЕЛИК? Неки ментол продаје на Купинду за 4500дин.
"We love you Bajro we do, we love you Bajro we do, oh Bajro we love you"

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Мента » Sun Mar 13, 2016 4:38 pm

Закон ћутања - Марио Пузо

Стварно сам уживао у овој књизи,марио држи пажњу и одржава радњу сваком новом реченицом.Све у свему савршен крими роман и круна једне величанствене каријере као што је Мариова.

Све препоруке.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kit_Karson » Thu Mar 17, 2016 9:10 pm

Дирк Диглер wrote:A `Uspenje i sunovrat Ikara Gubelikijana` je li čitao neko?


Јесам ја, одлична књига. О балетану :mrgreen: алузија на пропаст уметника у почецима ФНРЈ/СФРЈ. Има он тога у свим романима, и у Ходочашћу Арсенија Његована, нпр. Свуда истиче пропаст интелигенције и предратних имућнијих људи под новим режимом.

User avatar
Kox
Posts: 25
Joined: Wed Feb 03, 2016 8:21 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kox » Thu Mar 17, 2016 11:11 pm

"Dripacka rapsodija",skoro je neko kacio BIlanovicevo gostovanje kod Marica ne znam tacno u kojoj temi,sve u svemu mnogo opasna glava.
Knjigu sam uzeo pre 2 dana,u par trenutaka sam vristao od smeha,zao mi je sto mi je ostalo par strana do kraja pa sve nekako odugovlacim sa zavrsetkom... :D sve preporuke..
Teske droge i lake zene!

NukeR
Posts: 9
Joined: Fri Feb 05, 2016 5:34 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby NukeR » Tue Mar 22, 2016 12:10 am

Da li je ko citao ove Ulemekove knjige sto imaju da se naruce na sajtu Crvenih beretki?

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby MARKER » Tue Mar 22, 2016 12:59 am

Читао Чопор, Кроз ватру и воду, За част и славу и Стазе пораза. Те 4 књиге се читају тим редоследом и чине комплет, тема је учешће јсо на КиМ, по мени вредно штиво, препорука. Такође сам читао и Револуција - између разума и срца (тема 5. октобар) и његову прву књигу, роман Гвоздени ров.

Можеш их наћи овде:

http://www.dobraknjiga.rs/sr/pretraga/?searchCat=0&trazi=ulemek

http://www.korisnaknjiga.com/pretraga-naslova?s=ulemek

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Tue Mar 22, 2016 5:40 pm

Kox wrote:"Dripacka rapsodija",skoro je neko kacio BIlanovicevo gostovanje kod Marica ne znam tacno u kojoj temi,sve u svemu mnogo opasna glava.
Knjigu sam uzeo pre 2 dana,u par trenutaka sam vristao od smeha,zao mi je sto mi je ostalo par strana do kraja pa sve nekako odugovlacim sa zavrsetkom... :D sve preporuke..


Такође,моје мишљење је да је реч о врхунској књизи.Без фолирања,онако искрено,човек кога само воденички точак није млео све то описује без просеравања,лажних моралисања и сл.Нема много сличности са кад су цветале тикве,и воз за једну битангу од Прелевића.Бар по мени,други тип човека,времена и околности.Препоручујем,ако то икоме ишта значи.

Ако ми дозволите,а да останемо у истом фаху,топло препоручујем.Мирис ноћи Париза,његових улица,асфалта,свега онога што његова тамна страна носи.

http://www.knjizara-sigma.rs/kupi/ljudi-u-crnom-batan-bogicevic-29642

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Вини Џонс » Wed Apr 13, 2016 8:00 pm

Нека реч о Црњанском, конкретно "Роман о Лондону"

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kit_Karson » Wed Apr 13, 2016 10:21 pm

Вини Џонс wrote:Нека реч о Црњанском, конкретно "Роман о Лондону"


Писао га је после Другог светског рата, у емиграцији. О животу тамо до средине 50их, како је учио обућарски занат и о становницима града. Прочитај и Међу Хиперборејцима, ако налетиш на њ.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Вини Џонс » Wed Apr 13, 2016 10:55 pm

Хвала, гледаћу да испратим и ову другу.

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby sorab » Tue Apr 26, 2016 6:47 am

Пријатно сам изненађен. Приче пуне емоција, које подсећају на трагичне тренутке из друге деценије прошлог века.

Image

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Tue Apr 26, 2016 4:44 pm

sorab wrote:Пријатно сам изненађен. Приче пуне емоција, које подсећају на трагичне тренутке из друге деценије прошлог века.

Image


Одлична књига,својевремено сам прочитао и црвене магле и пад са грађевине.Добар писац,занимљива биографија од левичара и Крлежиног кума до Чичиног човека.Стравичан крај у Јасеновцу(у новије време има и других тумачења,али крајње произвољних,без чврстих доказа)о његовом крају.Свакако,један у низу галерије ликова, која би у некој другачијој Србији,у неком другом времену имала да да много Србији и њеној књижевсности.

kakodasezovem
Posts: 7
Joined: Mon Feb 22, 2016 9:54 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby kakodasezovem » Tue Apr 26, 2016 6:30 pm

reziser wrote:
Вини Џонс wrote:Јел читао неко Године које су појели скакавци од Пекића? Чини ми се занимљив опис, али три дела су преко 3000 динара, па да се не залећем...Ако неко има примедбу или похвалу за књигу(е)


По мом скромном мишљењу,његово најбоље и најобимније дело.Интимна исповест о једној младости,систему,времену ,ломовима у глави и свему ономе што је произилазило из покушаја бунта против комунистичког система после другог светског рата.Много добри описи тадашњих затвора,психолошки профили становника истих,много ,по мени,дубоких и поучних ствари.Немој да те њен обим завара,брзо се чита.По мени једно од највећих дела наших икада.


Ja sam procitao prvu knjigu i odlicna je , ali jako teska za citanje bas mora covek da se skoncetrise.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Tue Apr 26, 2016 8:30 pm

kakodasezovem wrote:
reziser wrote:
Вини Џонс wrote:Јел читао неко Године које су појели скакавци од Пекића? Чини ми се занимљив опис, али три дела су преко 3000 динара, па да се не залећем...Ако неко има примедбу или похвалу за књигу(е)


По мом скромном мишљењу,његово најбоље и најобимније дело.Интимна исповест о једној младости,систему,времену ,ломовима у глави и свему ономе што је произилазило из покушаја бунта против комунистичког система после другог светског рата.Много добри описи тадашњих затвора,психолошки профили становника истих,много ,по мени,дубоких и поучних ствари.Немој да те њен обим завара,брзо се чита.По мени једно од највећих дела наших икада.


Ja sam procitao prvu knjigu i odlicna je , ali jako teska za citanje bas mora covek da se skoncetrise.


Човек,такву књигу,мора напросто да осети,да је прати да га иста вуче.Када сам је први пут прочитао пре 20-так година,замишљао сам све те људе,ликове,сцене,њихово робијање,доживљаје и сл.Пекић у том преношењу ствари на читаоца је у рангу самог Његоша са Горским Вијенцем.То су такве привилегије читати,такав гушт,да се ја тој књизи увек вратим.Позз

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby sorab » Wed Apr 27, 2016 7:01 am

reziser wrote:
sorab wrote:Пријатно сам изненађен. Приче пуне емоција, које подсећају на трагичне тренутке из друге деценије прошлог века.

Image


Одлична књига,својевремено сам прочитао и црвене магле и пад са грађевине.Добар писац,занимљива биографија од левичара и Крлежиног кума до Чичиног човека.Стравичан крај у Јасеновцу(у новије време има и других тумачења,али крајње произвољних,без чврстих доказа)о његовом крају.Свакако,један у низу галерије ликова, која би у некој другачијој Србији,у неком другом времену имала да да много Србији и њеној књижевсности.


Прича "Пад са грађевине" је укључена и у овој књизи. Ту сам прву и прочитао.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests