Последња књига коју сам прочитао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Thu Feb 04, 2016 9:43 pm

Мени најдража тема са старог форума :) Тренутно читам од Лоренца Каркатере Гангстера, до сада доста подсећа на књиге Мариа Пуза, није лоше.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby МГП » Thu Feb 04, 2016 9:50 pm

Етаоин је ли то исти писац по чијој је књизи снимљен филм Sleepers (ако се не варам један од главних ликова се зове Лоренцо Каркатера)?

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby Etaoin » Fri Feb 05, 2016 12:06 am

Јесте, због тога сам узео и ову књигу да читам. После овога чека ме Кишни пси од Дејана Стојиљковића, томе се баш радујем.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby BTS » Fri Feb 05, 2016 9:02 am

Прочитао пре пар дана од Мартина '' Витез седам краљевстава'', ништа посебно, далеко од Мартинових најбољих дела.
Сада читам од Несбеа ''Син'', делује баш занимљиво после прве трећине.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby Etaoin » Fri Feb 05, 2016 5:53 pm

Син је одличан, а сутра идем по прву књигу из серијала о Харију Хулеу, чуо сам да је добра, мало мрачнија од остатка осталих књига.

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby sorab » Fri Feb 05, 2016 6:07 pm

Charles Bukowski - Bludni sin :mrgreen:

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Занемарујем тактику » Tue Feb 16, 2016 1:55 pm

Последњих месеци сам био активан у читању, пошто због неких срања углавно седим кући, и не радим ништа паметно. :mrgreen:

Коначно сам завршио Господара прстенова. Искрено очекивао сам више од саме књиге, Толкинов начин приповедања је на тренутке баш заморан, неке делове сам читао баш на силу. Иначе нисам гледао филмове пре читања књиге. У сваком случају одушевљен сам Толкиновом маштом, и целим светом који је створио у својој глави, тако да ћу сигурно прочитати и Силмарилион.

Прочитао сам и Борилачки клуб, не разликује се много од филма, али вреди прочитати и књигу.

Књижица која ме одушевила и оставила јак утисак на мене је Христос у руским тамницама. Аутобиографија руског свештеника који је радио у сибирским затворима почетком 20. века. Примери најокорелијих криминалаца, убица, силоватеља са којима је долазио у сусрет и начин на који их је заинтересовао за православље и њихова искрена покајања. У књизи постоје и 2 врло занимљива разговора са будистичким монахом и имамом.

Срамота је да у контакт са Достојевским долазим са 25 година, али ето дешава се. :mrgreen: Прочитао сам Браћу Карамазов. Мало је рећи да сам одушевљен. Мислим да је то нешто најбоље што сам прочитао и мислим да никад ништа боље нећу прочитати. Прича о великом инквизитору, и Иванов дијалог са ђаволом се могу читати хиљаду пута. Волео бих да неко ко је прочитао изнесе своје мишљење о теорији да књига није завршена и да је Достојевски имао у плану да напише и други део.

Следећа књига коју сам прочитао је Хесе-Нарцис и Златоусти. Занимљива идеја, занимљива прича, лако се чита, иако у себи садржи озбиљне филозофске дилеме.

Тренутно читам Тврђаву од Селимовића. Главни лик Ахмет Шабо је толики лузер да ми је уз Аљошу Карамазова постао омиљени књижевни лик. Такође ми се свиђа што Селимовић кроз књигу провлачи неки суптилни хумор.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Zofman
Posts: 11
Joined: Sat Feb 06, 2016 11:03 pm
Location: Kotobanja

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby Zofman » Tue Feb 16, 2016 7:36 pm

sorab wrote:Charles Bukowski - Bludni sin :mrgreen:


Odlična knjiga.

Charles Bukowski - Pošta.
Obzirom na to da sam tada kada sam čitao knjigu radio u pošti, mogao sam u dosta toga iz knjige i sam da se uverim i doživim.
Socijalna struktura radnika pošte u Americi pre 50god. i danas kod nas u pošti ista. Ništa se nije puno promenilo osim tehnologije. Iste priče, isti životi, sudbine...
Odlična knjiga takođe.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Пери » Tue Feb 16, 2016 7:44 pm

Занемарујем тактику wrote:Последњих месеци сам био активан у читању, пошто због неких срања углавно седим кући, и не радим ништа паметно. :mrgreen:

Коначно сам завршио Господара прстенова. Искрено очекивао сам више од саме књиге, Толкинов начин приповедања је на тренутке баш заморан, неке делове сам читао баш на силу. Иначе нисам гледао филмове пре читања књиге. У сваком случају одушевљен сам Толкиновом маштом, и целим светом који је створио у својој глави, тако да ћу сигурно прочитати и Силмарилион.


Ако ти је Господар био заморан, немој да читаш Силмарилион. Боље прочитај прво Децу Хуринову, па ако те и даље занима онда пређи на ово.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Занемарујем тактику » Tue Feb 16, 2016 10:54 pm

Пери wrote:Ако ти је Господар био заморан, немој да читаш Силмарилион. Боље прочитај прво Децу Хуринову, па ако те и даље занима онда пређи на ово.


Рачунао сам да ће ми бити занимљив опис настанка тог Толкиновог света. У сваком случају прочитаћу обе, па на коју прво налетим.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Пери » Tue Feb 16, 2016 11:48 pm

Ма курац, занимљиво првих 50 страна и онда кад крене са три хиљаде родова вилењака и њиховим вођама, па како једни друге зову и ко је одакле. Значи буквално иде Финве, имао три сина- Феанора, Финарфина, Финголфина. Феанор је имао седам синова- Маидроса блаблалба. А притом ја баш то волим, али ово је сурово.

Пс. Ето рецимо једна занимљивост- Галадријела је Финарфинова ћерка, и у принципу је најстарији вилењак који има неку улогу у Господару

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby BTS » Wed Feb 17, 2016 1:38 pm

Etaoin wrote:Син је одличан, а сутра идем по прву књигу из серијала о Харију Хулеу, чуо сам да је добра, мало мрачнија од остатка осталих књига.


У међувремену сам завршио и Ловци на глави и кренуо синоћ да читам Бубашвабу, обе исто од Несбеа. Вероватно ћу да прочитам цео серијал, свих 10 комада.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kit_Karson » Mon Feb 22, 2016 4:32 pm

Ото Хорват - Сабо је стао. Одлична књига, сјајно приповедање, писац пише о личној трагедији (описује смрт жене од рака, боловање и тугу). Књига је била у ужем избору за НИН-ову награду прошле године, али је добио Филип Давид за Кућу сећања и заборава (о страдању Јевреја у Другом светском рату...)

Лав Толстој - Кројцерова соната. Објаснио је све што је хтео у Ани Карењиној и Рату и миру, само на свега 96 страница :mrgreen:

Венедикт Јерофејев - Москва-Петушки. Мање познат руски писац, скоро па дисидент, невероватна књига, исто кратка обимом, лако се чита и преплиће са пишчевим животом. Смешно и иронично, све препоруке

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby sorab » Mon Feb 22, 2016 5:00 pm

"Кобна јаја" и "Псеће срце" (Михаил Булгаков) - гротескна и потресна критика совјетског тоталитаризма.

"Степа" (Антон Чехов) - за оне који желе да упознају кутак руралне Русије 19. века. Акција је у другом плану, прати се метаморфоза малог Јегорушке из једног у други свет, пут у непознато.

И Булгаков и Чехов мајстори стила, вишеслојни, продорни; њихово писање делује као квалитатено вино. Расни, органски писци.

brko
Posts: 45
Joined: Mon Feb 22, 2016 2:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао.

Postby brko » Mon Feb 22, 2016 11:50 pm

Etaoin wrote:Син је одличан, а сутра идем по прву књигу из серијала о Харију Хулеу, чуо сам да је добра, мало мрачнија од остатка осталих књига.


Snesko od Nesbea je meni odlicna i citljiva, drzi paznju cjelo vrijeme..
Procitao od Erika Aksl Sundena -Vrana, nije mi legla, teska za citanje, trenutno citam od Seldona Zavjera sudnji dan, za sada dobra.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby 1958 » Tue Feb 23, 2016 11:46 am

Poslednji krug u Monci. 8-)
Често одем до на село

User avatar
Morbid
Posts: 261
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:52 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Morbid » Wed Feb 24, 2016 9:59 pm

procitao maltene sve od Petra Kočića. kakav je to drkoš bio.
jazavac na sudu vredi procitati, ostalo sve lici jedno na drugo.
svaka moja slabost je sigurno prolazna

...a ako ostanem, moraću dalje...

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby ciganstura » Thu Feb 25, 2016 8:17 am

Моја препорука Рат и мир и рат , Петер Турчин
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Вини Џонс » Thu Mar 03, 2016 7:15 pm

Јел читао неко Године које су појели скакавци од Пекића? Чини ми се занимљив опис, али три дела су преко 3000 динара, па да се не залећем...Ако неко има примедбу или похвалу за књигу(е)

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Thu Mar 03, 2016 7:22 pm

Вини Џонс wrote:Јел читао неко Године које су појели скакавци од Пекића? Чини ми се занимљив опис, али три дела су преко 3000 динара, па да се не залећем...Ако неко има примедбу или похвалу за књигу(е)


По мом скромном мишљењу,његово најбоље и најобимније дело.Интимна исповест о једној младости,систему,времену ,ломовима у глави и свему ономе што је произилазило из покушаја бунта против комунистичког система после другог светског рата.Много добри описи тадашњих затвора,психолошки профили становника истих,много ,по мени,дубоких и поучних ствари.Немој да те њен обим завара,брзо се чита.По мени једно од највећих дела наших икада.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests