Последња књига коју сам прочитао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby 1958 » Mon Feb 13, 2017 3:46 pm

Космет је Србија wrote:Жоржо ти си баш фен кад си дао толико лову за књигу.


Nije mnogo dati za knjigu iljadu ipo dinara.
Често одем до на село

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby zipadjale » Wed Feb 15, 2017 3:41 pm

Ljudi, da li neko ima knjigu Viking- odinovo dete? I ako ima da li bi je prodao
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Кум Жоржо » Tue Feb 21, 2017 12:51 pm

Image

Knjiga o ljudima koji su pošli iz zemlje nakon rata, o traženju smisla za dalji život... Razgovor dva druga, koji sjede u kafani u Amsterdamu.
Presurova, dosta teška, uh. Baš dosta jak utisak.
Je li čitao ko još šta od ovog Valjarevića?
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Kit_Karson » Wed Mar 01, 2017 11:52 pm

Јесам ја. Комо. Одлична прича кад путује у Италију, познаства са женама итд. Одличан писац. Не сећам се целе радње, пре 7 год сам читао :) Сећам се и да помиње како навија за Јувентус.
Ова коју си поставио, одлична. Исто и збирка песама Џо Фрејзер + 49 песама

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Занемарујем тактику » Wed Mar 08, 2017 12:17 pm

Image
Узео је синоћ у једанаест и завршио је јутрос у 5. Једноставно нисам могао да станем док је нисам завршио. Веродостојно сведочанство једног времена, написано дијалектом босанских муслимана. У књизи је Кецмановић обухватио бегове, комунисте, ситне душе које у бурним временима постају крупни фактори, ратне профитере, унпрофорце, вехабије...
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Космет је Србија » Wed Mar 22, 2017 6:34 pm

Читао неко? Утисци?

www.gvozdenipuk.rs

User avatar
H-30
Posts: 82
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:49 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby H-30 » Thu Mar 23, 2017 5:16 pm

Космет је Србија wrote:Читао неко? Утисци?

http://www.gvozdenipuk.rs


Читао сам ја, препоручујем.
незнам

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby sorab » Sat Mar 25, 2017 7:07 pm

Занимљива тема, утицај америчке културе на Југославију 60-их година

Image

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby penzos » Sat Apr 01, 2017 6:47 pm

Jel čitao neko ovu novu knjigu R.R. Martina, valjda se zove Vitez sedam kraljevstva? Valja li čemu?

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby BTS » Sat Apr 01, 2017 8:12 pm

Čitao ja. Meni se nije svidela. Ni nalik serijalu PLIV. Ali ako je već imaš kod sebe, pročitaj. Nećeš zazaliti, ako ne očekuješ previše kao ja.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Пери » Fri Jun 09, 2017 12:28 pm

Jel zna neko gde kod nas moze da se kupi prica o Beren i Luthien? Ova nova knjiga od Tolkina

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Brdja » Fri Jul 28, 2017 4:53 am

Završio sam sa čitanjem jedne srednje dosadne knjige, bukvalno kopija Gospodara prstenova pa bih sad da čitam nešto zanimljivo. Neka preporuka? Može taj žanr, ne znam ni sam, neka fantastika, misterije ili nešto slično. Može samo naziv mada ako može da se nađe u pdf bilo bi kul.
Kakva je Wayward pines?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby riper » Fri Jul 28, 2017 10:42 am

Vejvard Pajns sam procitao za kratko vreme. Knjiga je citljiva. A onda je dosla serija koja je skrenula u drugom pravcu, a zatim otisla i dalje od knjige. Onda sam provalio da Vejvard Pajns ima jos dva dela koja jos nisu prevedena (u medjuvremenu mozda jesu). Tako da to imam na svojoj listi za procitati.

Tesko je posle “Game of Thrones” naci u epskoj fantastici nesto sto ce biti na tom nivou. Ima mnogo gluposti jer sada je pocelo masovna eksploatacija tog zanra. Dugo je “Gospodar prstvenova” bio maltene jedini roman epske fantastike.

Roman koji je mene impresionirao, a koji je ostao u debeloj senci Gospodara prstvenova, iako je prva knjiga napisana 1977. godine je “Letopisi Tomasa Kovenanta nevernika”. Ovo je neka veoma mracna epska fantastika, mislim da je roman u ono vreme bio daleko ispred svog vremena. Da se danas pojavio bio bi daleko medijski zastupljeniji.

Glavni lik, Tomas Kovenant je u stvari gubavac, zivi u savremenom svetu, ali se u jednom trenutku budi u nekom skroz drugom svetu (tipa Gospodara prstenova). Sam glavni junak je veoma mracan, radi izuzetno lose stvari, moralno on nije Aragorn, dakle skroz dobar. Antiheroj na trenutke koji ima da ispuni neki zadatak. Roman je stvarno u pojedinim trenucima tezak za citanje. Ja sam procitao 5 knjiga. Serijal je zapoveo 1977. godine, poslednje cetiri knjige su napisane u periodu 2004. do 2013. godine.

Znam da su prve cetiri knjige odavno prevedene na nas jezik, a da je pre neku godinu serijal doziveo reizdanje, samo se ne secam koja je nasa izdavacka kuca to izdala. Imam skinuto na engleskom, pa cu dovrsiti ostatak kada imam vremena. Ako trazis nesto drugacije, to je ova knjiga. Samo zaista nije za svakoga, jer ce mnogima biti mucno da je citaju.

Dalje od klasicne epske fantastike, a da nije neko zesce sranje, izdvajam serijal “Mac senki”. Do sada su izasle cetiri knjige, ceka se peta. Napisala je neka riba Dzulija Viktorija Dzouns. Iako je sada u epskoj fantastici tesko biti skroz originalan, ova knjiga je ok, makar ovo sto je do sada izaslo.7

Ima i serijal “Vukodav” koji je napisala Ruskinja Marija Semjonovna. Bio sam podozriv prema slovenskoj epskoj fantastici, ali je citav serijal iznenadjujuce dobar. Marija Semjonova je uspela da napravi slovenskog Konana, ubacuje mnoge elemente slovenske tradicije, a knjiga je ravnopravna sa epskom fantaskitkom na zapadu. Stavise, mislim da su Rusi snimili i film i to su sunuli dobar kes. Gledao sam na jutjubu trejler izgledalo je odlicno.

Takodje, citao sam roman, ne znam kako se sada zove taj podzanr, kao alternativna istorija. Knjiga se zove “Parmenion”. Glavni lik je Parmenion, najbolji general Aleksandra Velikog. Kroz njegov zivot se opisuju Aleksandrova osvajanja, ali u svemu tome se mesaju i Bogovi i natprirodna bica. Knjiga je odlicna jer je pisac Dejvid Gemel veliku paznju posvetio taktici u bitkama. Do detalja su opisane neke istorijske bitke, sa detaljnom taktikom, strategijom. Knjiga je ozbiljna i odlicna.

Trenutnno imam skinuto nekoliko popularnih serijala epske fantastike koji jos nisu prevedeni kod nas. Oni su na cekanju, jer glavu odmaram hororima.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Opie » Fri Jul 28, 2017 11:35 am

http://imgur.com/a/CNx7z


Danasnje novine.
Pravi se film po knjizi i istinitom dogadjaju, u kojoj glavni lik je poznati UK novinar koji je narkoman, a kao terapiju je odabrao rat u Bosni.Knjiga se zove " my war gone by, I miss it so".Da li ce da nas ocrne? Narucio sam knjigu pa kad je procitam, napisacu utiske.
ex-Pop Djujic

undertaker.ca
Posts: 41
Joined: Sat Jan 30, 2016 9:55 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby undertaker.ca » Fri Jul 28, 2017 2:02 pm

Књига о Милутину. Одлична књига.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 0%BD%D1%83

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Занемарујем тактику » Sun Jul 30, 2017 5:07 pm

riper wrote:Ima i serijal “Vukodav” koji je napisala Ruskinja Marija Semjonovna. Bio sam podozriv prema slovenskoj epskoj fantastici, ali je citav serijal iznenadjujuce dobar. Marija Semjonova je uspela da napravi slovenskog Konana, ubacuje mnoge elemente slovenske tradicije, a knjiga je ravnopravna sa epskom fantaskitkom na zapadu. Stavise, mislim da su Rusi snimili i film i to su sunuli dobar kes. Gledao sam na jutjubu trejler izgledalo je odlicno.

Takodje, citao sam roman, ne znam kako se sada zove taj podzanr, kao alternativna istorija. Knjiga se zove “Parmenion”. Glavni lik je Parmenion, najbolji general Aleksandra Velikog. Kroz njegov zivot se opisuju Aleksandrova osvajanja, ali u svemu tome se mesaju i Bogovi i natprirodna bica. Knjiga je odlicna jer je pisac Dejvid Gemel veliku paznju posvetio taktici u bitkama. Do detalja su opisane neke istorijske bitke, sa detaljnom taktikom, strategijom. Knjiga je ozbiljna i odlicna.

Trenutnno imam skinuto nekoliko popularnih serijala epske fantastike koji jos nisu prevedeni kod nas. Oni su na cekanju, jer glavu odmaram hororima.

Све препоруке за Вукодава, имам сва 4 дела, читао сам их пре неких 8-9 година. Књига је инспирисана словенском митологијом, али и остали народи који се помињу у књизи имају своје пандане у стварном свету. Књига је доста „питка", лагана за читање, не очекуј неку дубину, али за тај жанр је сасвим задовољавајуће. Филм је такође добар, али обрађује само први део књиге.
Парменион је историјска фикција, такође солидна књига. Има и наставак, али њега нисам читао.
Од сличних књига имаш триологију Викинг, читао сам прва 2 дела и колико се сећам врло је добра.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Пери » Sun Jul 30, 2017 8:54 pm

I Witcher koji je najbolji od svih na tu foru :)

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Druidid » Mon Jul 31, 2017 9:47 am

Sto se tice witchera, poceo sam da citam redom knjige, jedva sam zavrsio prvu i odustao, prva knjiga (a koliko sam video i druga), je zbir kao nekih kratkih pricica o geraltovim avanturama, koje su meni bile plitke i dosadne. Vreovatno su knjige koje su romani bolje od prva dva dela, ali posle prvog dela bas me je mrzelo da slicno sve citam i u drugom delu pa sam odustao.
Sto se tice epske fantastike nisam nasao nista sto je na nivou igre prestola, jednostavno Martin je van svake konkurencije. Dosta dugo sam trazio nesto sto bi bilo slicno igri prestola i izbor mi se sveo na dva serijala, jedan je Tocak vremena (ima preko 15 knjiga), drugi je serijal prvi zakon od Dzoa Aberkrombia. Zbog dosta manjeg broja knjiga krenuo sam prvi zakon da citam, zavrsio trilogiju i dve dodatne knjige koje su kao nastavci, ali nije akcenat na glavnim likovima iz trilogije. Nemaju bas tu dubinu i toliko razvijenu pricu kao Martin, ali je sasvim sasvim solidno napisano. Dosta kriticara cak govori da ako (kada) Martin umre, a Got ostane nedovrsen, da je Aberkrombi pravi covek da je zavrsi. Prvi zakon po strukturi likova lici malo na Got, a opet je totalno drugaciji i svakako vredi procitati.
Kada zavrsim sve od Aberkrombia krecem da citam Tocak vremena sto ce trajati jedno dve godine :D

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby penzos » Mon Jul 31, 2017 7:04 pm

Kad ste kod epske fantastike, da li je neko čitao serijal Mač senki od Dž. V. Džouns?

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby riper » Mon Jul 31, 2017 8:45 pm

penzos wrote:Kad ste kod epske fantastike, da li je neko čitao serijal Mač senki od Dž. V. Džouns?


Citao sam. Imam sve sto je do sada izaslo, prica nije gotova. Meni je dobar.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests