Последња књига коју сам прочитао

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Sun Jul 14, 2019 9:54 pm

Свакако је боља него Олујни бедеми, која оставља утисак да је збрзана и на моменте изузетно површна.

bunkerica
Posts: 7
Joined: Thu Jun 02, 2016 9:56 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby bunkerica » Mon Jul 15, 2019 10:24 am

I po meni mnogo bolji od nastavka.

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby ultra mentalitet » Mon Jul 15, 2019 11:13 am

Meni je kraj zbrzan, sam tok mi nije bio toliko dosadan. Slazem se da je prva knjiga bolja. Ceka se treca Ucitelj macevanja, nesto je bio pominjao da ce biti uskoro, a sta to znaci, nemam pojma :mrgreen:

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby reziser » Sun Jul 21, 2019 10:21 pm

Изашла је књига Република Српска у обрамбено отаџбинском рату у пдф издању.Књигу потписује група аутора.Драгоцено сведочанство,о настанку РС,праћено мучним и тешким сликама,анализама,многим изворима,извештајима итд.Помозите да се рашири по нету.
Можете је наћи на фесјбук страници Срби у Босни и Херцеговини.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby tizlabor » Tue Jul 23, 2019 8:36 am

Ko voli knjige ovog tipa,sve preporuke za KRALJEVE FUDBALA od Vlade Novakovica.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Vinz » Mon Aug 12, 2019 11:32 am

Прелистао тему тражећи нешто да читам, па рекох да се упишем и ја.
1.Књига о Милутину, за сваку препоруку, врхунска књига
2.Доста сам ствари прочитао од Достојевског и кренуо да читам хронолошки шта је све писао и
узмем први његов роман Бедни људи. Не знам шта да кажем, једина књига уз коју сам заплакао :D

Је л читао неко Флавијан од Александра Торика? има ваљда 6-7 делова
нађох да се одрекао целог прихода у корист деце са Косова, тако да ћу
то морати да испоштујем.

И је л читао неко Пупинову аутобиографију-од пашњака до научењака?

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby lost&found » Wed Dec 25, 2019 9:20 am

Konačno skupih muda da udjem u knjizaru i odmah kupio knjigu John Dies at the End koju je brat riper preporucio nekoliko puta ovde na forumu. Čujemo se za jedno 2 god kad je pročitam :D

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby ultra mentalitet » Wed Dec 25, 2019 9:26 am

Vinz wrote:И је л читао неко Пупинову аутобиографију-од пашњака до научењака?


Knjiga koju bi svaki Srbin trebao da procita! Odlicno je napisana, do detalja je docarao zivot pre odlaska u Ameriku, dok je jos bio obican decak. U drugoj polovini knjige ima dosta oko njegovih pronalazaka, takodje dosta opsirno opisuje, sto mozda nekom nece biti toliko zanimljivo, ali u svakon slucaju, velika preporuka za ovu knjigu.

Vidim da si pisao post u avgustu, ako si procitao javljaj utiske :D

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby ElPadrino » Fri Dec 27, 2019 4:28 pm

Prije par dana sam zavrsio sa citanjem knjige "Knjiga o Milutinu" od Danka Popovica (koji koliko sam upratio nije nesto previse poznat i popularan pisac kod nas). Jedna ogromna, velika preporuka za svakog ko misli nesto da procita, a ne zna sta bi (a i za one koji nisu takvi :mrgreen: ). Zaista jedna knjiga, koja je sasvim prilagodjena svim generacijama i mozgovima, onako iskreno bez pretjeranog knjizevnog govora, da svako razumije. Prica o jednom moze se reci PRAVOM Srbinu, koji zna svoj put, zna sta je ispavno a sta nije, zna sta je postenje, Obraz, a opet izrazito pametan i bistar covjek, ali ne ona pamet studentska ili profesorska, nego ona seoska bistrina koja percepira samo ono sto vidi i kojoj ne trebaju knjizurine da bi znao sta je sta i ko je ko.

Knjiga dobija i na tezini kada se skonta da je covjek fiktivan lik, iako ce ga svako prepoznati ako je ikada bio na selu, te da je pisac na tako mocan nacin ispisao takvu ulogu.

Da li je neko cuo i(ili) citao knjigu od Milutina Milankovica "Kroz vasione i vekove" ?

User avatar
Maljutka
Posts: 10
Joined: Sun Sep 09, 2018 2:52 pm
Location: Lekino brdo

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Maljutka » Sat Jan 18, 2020 2:52 pm

https://www.youtube.com/channel/UC5EPxi ... _1w/videos

„KONTRA NAVOJ“
‚‚ Serijal je dobio naziv po drevnom receptu za otrežnjenje koji je bio poznat boemima starog Beograda. Pribegavali su mu za vreme pijanstva gde su od konobara naručili Kontra navoj, kako bi se otreznili uz raso ili vodu. Naš recept je jako je star, kao i svi poznati lekovi za mamurluk. Proveren, kao i sve istine koje su zaista to. Zove se čitanje. Kroz dvadeset emisija vodi nas profesor književnosti, Boško Milosavljević. Prolazimo kroz srpsku kulturu, kroz klasike evropske književnosti, kroz veliku rusku literaturu, pričamo i o američkim piscima – ali i o književnosti gotovo nepoznatoj, iz nama poznatih zemalja. Otkrivamo niz neverovatnih događaja, podneblja koja su nam strana, ljude čije sudbine liče na nešto uzbudljivo kao što je velika avantura. Gledamo svakodnevne situacije koje su lišene banalnosti i naslaga onoga što je dosadno. Takođe, dolazimo pred pitanja koja je važno postaviti, čak i ako ne uspevamo uvek da dođemo do odgovora. Bogatimo misli i jezik kojim govorimo. Serijal je namenjen svim ljudima. Zbog života, zbog čitanja i zbog otrežnjenja.‚‚

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby lost&found » Mon Mar 01, 2021 2:39 pm

lost&found wrote:Konačno skupih muda da udjem u knjizaru i odmah kupio knjigu John Dies at the End koju je brat riper preporucio nekoliko puta ovde na forumu. Čujemo se za jedno 2 god kad je pročitam :D

Konacno procitao :D Bio sam malo brzi nego sto sam inicijalno procenio.
Crni humor, prvi deo knjige mi je pogotovu bio zanimljiv, onda je bio period kad mi je knjiga bila malo dosadna, ali pred kraj je opet bilo dosta dobro.
Nije lose, mada nije bas ni spektakl. Ima jos 2 dela, mislim da cu ih kupiti u nekom trenutku.
Steta sto riper vise nije aktivan, prozborio bih s njim koju o knjizi...

User avatar
ineks
Posts: 17
Joined: Fri Jun 29, 2018 1:14 pm
Location: Tamerlan

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby ineks » Sun Apr 18, 2021 11:18 am

Jedna ocajna knjiga koju sam procitao o komunistima "Na banatskoj strani". Gotivim Vojvodinu mislio da je o njoj video pise Banat,ali ne nije o Vojvodini. Jedan deo iz knjige gde komunisti opisuju sami sebe end aj kvout : str.39 - "Odred nikada ne sme dopustiti da bude izolovan od naroda, jer se moze odrzati samo ako ga narod prihvata, snabdeva, obavestava i stiti." :geek:
air to the teddy bear

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby CamoSurprise » Thu Apr 22, 2021 7:40 am

"O vukovima i senkama" - Branislav Janković

Dobih preporuku za ovu knjigu. Nisam ljubitelj fantastike, više volim realizam, ali pročitah knjigu u dva dana i legla mi je.
Tema podseća na "Da Vinčijev kod" Den Brauna i može se reći da je ovo srpska verzija te knjige.
Čuvari Tajne, tajna društva i organizacije, mitološka bića, religijski sukobi...obrađeno kroz triler priču dvoje glavnih likova, Slovenske bogove, ali i znamenite ličnosti naše istorije koje su se susrele sa Tajnom.
Gilajdza RIP

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Кум Жоржо » Thu Apr 22, 2021 11:13 am

Velika preporuka za `Pre kraja` od Ernesta Sabata. Neka vrsta njegovog testamenta i autobiografije. Takođe je i za poklon odlična :)
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Thu Apr 22, 2021 3:07 pm

CamoSurprise wrote:"O vukovima i senkama" - Branislav Janković

Dobih preporuku za ovu knjigu. Nisam ljubitelj fantastike, više volim realizam, ali pročitah knjigu u dva dana i legla mi je.
Tema podseća na "Da Vinčijev kod" Den Brauna i može se reći da je ovo srpska verzija te knjige.
Čuvari Tajne, tajna društva i organizacije, mitološka bića, religijski sukobi...obrađeno kroz triler priču dvoje glavnih likova, Slovenske bogove, ali i znamenite ličnosti naše istorije koje su se susrele sa Tajnom.


Прочитај његове новије књиге, још су боље, поготово Сузе светог Николе и Ветрови Зла, сигурно ће ти се свидети.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Etaoin » Thu Feb 17, 2022 9:36 pm

Да мало живнемо тему:

Image

Нисам се покајао, а нисам ни панкер, ни гробар,нити претерано волим Енглеску :D О Згроу можете да гуглате,човек је енциклопедија. Прича креће од краја 80их, доста се пише о фудбалу и играчима, као и панку и Партизану, док последња трећина књиге описује ауторово прво путовање у Енглеску и све што иде уз то. Сигуран сам да би већини био најбољи део о посети Милволу и њиховој екипи, а колико сам начуо, спрема се и наставак књиге. Да се одмах разумемо, није ово никакво врхунско штиво у смислу квалитета писања, али оно о чему се пише, верујем да вреди прочитати.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby CamoSurprise » Fri Feb 18, 2022 7:39 am

Image

Ajde kad si podigao temu...Pročitah sad za praznik u cugu. Ubistvo bele ruskinje u Beogradu...rešavanje slučaja povezuje likove iz romana sa istorijskim ličnostima - porodica Romanov, Arčibald Rajs...Kome su se svidele "Senke nad Balkanom", svideće mu se i ova knjiga.
Gilajdza RIP

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby zipadjale » Fri Feb 18, 2022 8:45 am

CamoSurprise wrote:Image

Ajde kad si podigao temu...Pročitah sad za praznik u cugu. Ubistvo bele ruskinje u Beogradu...rešavanje slučaja povezuje likove iz romana sa istorijskim ličnostima - porodica Romanov, Arčibald Rajs...Kome su se svidele "Senke nad Balkanom", svideće mu se i ova knjiga.


Ima i druga knjiga, Jedno ubistvo u Patrijarsiji, od istog pisca. Preporucujem i ta da se procita.
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Rođaci » Fri Feb 18, 2022 10:55 am

nije knjiga, al je za čitanje knjiga :D

kupio sam Kindle Paperwhite 2021 pre dva meseca
drugar bio u Americi, pa mi uzeo za crni petak (pozdrav za Bubu Miranović) za 13.000 dinara, što je smešna cena za ono koliko inače košta

sjajna stvar, velika preporuka od mene
8gb, baterija koja traje unedogled, odličan ekran koji je jako prijatan i za čitanje u potpunom mraku
i dalje kupujem štampane knjige, ali ovo je idealno za putovanja, pa i za svakodnevno čitanje

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Последња књига коју сам прочитао

Postby Brdja » Fri Feb 18, 2022 12:58 pm

Ne bih da ti kvarim doživljaj ali je 130e na Amazon
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests