Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Wed Apr 05, 2017 6:59 am

Izolat je "apgrejdovana" tj cistija verzija whey proteina (sa manje masti, UH, laktoze i glukoze) i generalno je uvek "kvalitetnija" opcija (makar i neznatno) od obicnog whey-a, true or false?

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: RE: Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby kajzersoze » Wed Apr 05, 2017 4:37 pm

lost&found wrote:Izolat je "apgrejdovana" tj cistija verzija whey proteina (sa manje masti, UH, laktoze i glukoze) i generalno je uvek "kvalitetnija" opcija (makar i neznatno) od obicnog whey-a, true or false?

Tačno, a da ces primetiti razliku nećeš

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Wed Apr 05, 2017 4:42 pm

Hvala, tako sam i mislio.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Mon Jun 26, 2017 3:14 pm

Da prenesem neka svoja iskustva sa ulicnim treningom, ono sto na zapadu zovu “calisthenics”, dakle upotrebom samo sopstvene tezine. Naravno, radi se o bazicnim treninzimma, zgibovi, sklekovi, propadanja, cucnjevi i razne varijacije svega toga.

Poceo sam negde pocetkom marta da treniram, ali tek poslednja dva meseca u nakom jacem ritmu. Nisam bas pocetnik, nekada sam redovno isao u teretanu, bio sam vise nego pristojno gradjen, ali posao, porodica i dosao sam na 105 kilograma.

Bilo je perioda kada sam sporadicno vezbao neko vreme, ali sam isto tako prekidao zbog poslovnih i porodicnih obaveza. U ovu poslednju seriju treninga sam usao tako sto cerkicu izvedem u park gde su postavljene i sprave za trening, dok me je od marta posluzilo vreme da sam posle posla mogao da izvodim dete napolje. Da nije tako i dalje bih isao ka sunovratu.

Uglavnom, u period dok sam bio u 20im godinama, u najboljem treningu, radio sam 15 zgibova maksimalno. Sada sam blizu 40te i tezi jedno 20 kilograma a radim maksimalno 12, sto uopste nije lose. Osnovni trening mi se sastoji od zgibova, sklekova i propadajna. Kombinujem razlicite zgibove i jedan trening radim propadanje drugi sklekove. Od skoro sam ubacio preskakanje konopca i plank.

Za sada sam vise nego zadovoljan rezultatima. Dosta sam popravio fizicko stanje tela. Zbog ranijeg treniranja, a sada sedeceg posla i povecane tezine imam bas velikih problema sa donjim delom ledja, mogucu i diskus herniju. Medjutim, u poslednja cetiri meseca sam ojacao jezgro (pre svega trbusnjake), problemi sa ledjima nisu nestali, ali sada su manji. Stomak sam dosta skinuo, bicepsi su sada prilicno napumpani i to osetim po kosuljama. Rameni deo mi je ojacao, gornji deo ledja i grudi. Sto je najbitnije osecam se prilicno dobro i imam motiv za sledeci trening.

Pomenuo sam da sam od skoro ubacio i preskakanje konopca, koje radim zajedno sa plankom (u pauzi). U sustini u danima kada ne treniram, to je kratak i ubitacan kardio trening koji me iscrpi. Radim od 10 do 15 minuta, jos uvek pokusavam da ga prilagodim svojim godinama i formi, tako da ne radim bas sa kratkim pauzama kako oni koji su skroz fit preporucuju.

Ono sto do sada nisam radio, to su cucnjevi. Nekako su mi ostali van fokusa. Kada sa detetom izadjem napolje gledam maksimalno da iskoristim sipku i one sprave. Cucnjeve mogu da radim i kuci, ali sa takvim stavom ja ih jos nisam radio. Uglavnom, sada cu ih uskoro ubaciti u trening.

Sada, nekoliko losih stvari koje su moja krivica. Dakle nemam neki odredjen program. Jednostavno, dosta vezbanja mi zavisi da li cerkica zeli da ide samnom u taj park ili ima neku drugu ideju. Ja mogu da vezbam cim dodjem s posla, jer samo tada imam jos snage. Tamo da cekam da uspavam dete pa to neko vezbanje jednostavno ne funkcionise.

Druga stvar je ta sto sam se u jednom periodu, kada sam naglo povecao snagu i intenzitet treninga, previse opteretio ramena i bicepse. Imam bolove u predelu oko laktova i u ramenima. Smeta mi u prvih par serija, ali kada se zagrejem bolovi prestanu. Po zavrsetku treninga vraca se taj neprijatan bol, nije jak ali je konstantan. Gledao sam malo klipove, to je uobicajeno stanje, racuna se kao manja povreda, moze se trenirati i uz to, ali postoje neki sitni trikovi kako da se taj deo sto manje optereti. Racunam da je to cena koju telo placa sa tako intezivnim treningom.

Treca velika zamerka koju sam sebi dajem, najveca od svih je sto ovaj pojacani trening nisam ispratio nekom vrstom kontrolisane ishrane. I dalje jedem ko svinja, bez mere, sto mi dosta smanjuje rezultate treninga. Tek u poslednjih par nedelja poceo malo da se kontrolisem po tom pitanju. Ovde ne mislim da ubacivanje ili izbacivanje namirnica, jedem ono sto zena spremi, ali da makar ne budem zivotinja po tom pitanju. Smanjio sam gazirana pica, ali nisam u potpunosti izbacio, sto je jos jedan ogroman minus. Svesan sam da bih imao daleko bolje rezultate, ali niti sam takav karakter, niti imam neke ciljeve da sada izrezbarim six pack i da budem izdefinisan ko sajla. Kao sto rekoh, blizim se 40oj godini i sa ponosom mogu da kazem da izgledam bolje nego vecina u ovim godinama.

Moj jedan trening mozda ne izgleda previse impresivno, ali ponavljam, imajuci u vidu da imam odredjeni broj godina, da vreme za trening uskladjujem sa porodicnim i poslovnim obavezama, ne mogu da budem nezadovoljan.

Osnovni trening se sastoji od sest serija zgibova i isto toliko serija zgibova ili propadanja. Sve serije zgibova se za sada sastoje od 8 ponavljanja (u nekom narednom period povecanjem snage bih povecao ponavljanja), samo druga serija je 10 ponavljanja. Na taj nacin radim 50 zgibova po treningu. Naravno u zavisnosti od dana gledam da menjam, da jedan trening radim klasicne zgibove, drugi trening sa onim hvatom kao za merdevine (nadamse da znate o cemu pricam). Isti trening radim i 6 serija propadanja (po 15 ponavljanja, ili ako sam bas odmoran nekoliko serija uradim i 20 ponavljanja) ili sklekove gde se krece iz minus faze (6 serija po 25 ponavljanja). Kada se osecam bas dovoljno odmornim i motivisanim, dodam jos po dve serije zgibova i sklekova. Ako se osecam dovoljno odmoran povezem dva dana da radim za redom, jedan da odmaram.

U danima kada odmaram, radim jos za donji deo stomaka, ono dizanje nogu iz zgiba, deset serija po deset ponavljanja. Ali ako to radim kao treci vezani dan treninga, onda moram da odmorim naredni dan, jer iako ne radim zgibove, imam napregnutost i bol u podlakticama i laktu.

Pomenuo sam da sam od skoro ubacio i preskakanje konopca. Jos ne mogu da koordinisem vreme preskakanja, pa brojim po broju ponavljanja. Radim 10 serija od 50-60 poskoka po seriji. Izmedju serija radim plank po 30 sekundi. Pauze su od 30 sekundi pa i minut, sto je previse, ali jednostavno, jos nisam u formi da pravim one pause od 15 do 20 sekundi. I ovaj trening me razvali.

Malo sam poceo da gledam klipove gde ima raznih saveta, likove koji su se u potpunosti prebacili na ulicno vezbanje, odnosno vezbanje sopstvenom tezinom, pa sada kupim neke fore. Inace nemam nista protiv teretane, meni vise ne prija, a sada nemam ni vremena ni para da idem. Ovo je najbolje sto u ovom trenutku mogu da izvucem, prija mi i nadam se da ce me drzati i dalje.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Bruno Sulak » Sun Jul 02, 2017 1:36 pm

Dobio sam ovaj protein. Kako je najbolje da ga pijem (ujutru, uvece, pre ili posle treninga...)? I u kojoj meri?

Image

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sun Jul 02, 2017 4:49 pm

Whey se pije posle treninga sa vodom. Zavisi od proizvođača ali uglavnom se pije 30g tj ona jedna merica (ako je normalne veličine). Možeš ga piti i nevezano za trening ali onda sa mlekom i nekim koštunjavim voćem da bi napravio obrok od toga tj da usporiš varenje jer će Whey sa vodom samo proleteti. Posle treninga mu je to i svrha.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby svuda.prisutan » Thu Aug 03, 2017 9:16 am

Jel moze neko da mi preporuci neku bas efikasnu kremu? Sjebao sam rame preksinoc, a veceras treba da vozim za Crnu Goru. Rame boli toliko, da nemam snage da podignem ruku.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby penzos » Thu Aug 03, 2017 10:11 am

Diklofen, krema ili mast, ne znam tačno šta je. Odlično ublažava bol.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby axkontra » Fri Aug 18, 2017 9:55 pm

jel ima neko mp3 verziju muzike iz filma roki koja daje 8 serija po 20 sekundi sa odbrojavanjem i 10 sekundi pauze

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sat Aug 19, 2017 12:23 am

Hahahahaha
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby axkontra » Sat Aug 19, 2017 11:58 am

ne znam sta sam smesno rekao to je obicna muzika za trening, gde radis 8 vezbi, svaku 8 puta po 20 sekundi uz pauzu od 10 sekundi

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sat Aug 19, 2017 2:21 pm

A ti si bio ozbiljan? Izvini onda, stvarno sam mislio da se zezaš.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Scum
Posts: 67
Joined: Mon Jul 25, 2016 4:43 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Scum » Wed Aug 30, 2017 12:59 pm

Ima li smisla piti proteine i vezbati bez tegova, dakle sipke, sklekovi...?
There's blood on the streets and the streets are ours.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Wed Aug 30, 2017 1:22 pm

Pa ako ti je trening podjednako jak, onda ima smisla. Govoris o kalistenici, ono sto mnogi zovu „body weight“ trening. To je neki pokret koji je sve popularniji. Ja sam teretanu u potpunosti zamenio tim tipom treninga iz razloga nemanja para i vremena, a i to praktikujem kada dete izvedem u park, tako da imam ono dve muve jednim udarcem.

Od ranije imam misicnu masu, a i mator sam tako da nemam neke ambicije da se ne znam kako gruvam vec da budem u kolko tolko pristojnom stanju, ali treninzi nisu nista slabiji. Preporucio bih ti jedan jutjub kanal, ostavicu ga u linku, gde ima dosta stvari vezanih za trening, ishranu, upotrebu raznih suplemenata, objasnjeno kroz animacije, na zanimljiv nacin.

Ali prvo da zavrsim ovo, kada ljudi prave razliku izmedju vezbanja u teretani od kalistenike, odnosno pomenutog body weight treninga, jedan od priloga ovom drugom je sto se vezbama poput sklekova, zgibova koji su osnova, angazuje daleko veci broj misica nego recimo na bencu ili lat masini. Vezbe nisu toliko izolacione kao u teretani. Zato se i koristi veci broj misica odnosno vise energije itd. Dakle po logici, ako imas potrosnju kao u teretani pa i vecu, zasto ne bi koristio suplemente. Naravno kalistenika ima svoje nedostatke, jer tesko moze da izoluje misice i slicno, ali to je neka druga prica.

Obecao sam link za kanal, preporuka svima, bez obzira da li se trenira u teretani, kuci, ulici. Zanimljivi podaci, zanimljivo predstavljeni i animiranim klipovima od 3 do 5 minuta, primenju se najnovija istrazivanja.

https://www.youtube.com/channel/UCadiU6 ... LYg/videos

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby kajzersoze » Wed Aug 30, 2017 10:16 pm

riper wrote:jedan od priloga ovom drugom je sto se vezbama poput sklekova, zgibova koji su osnova, angazuje daleko veci broj misica nego recimo na bencu ili lat masini.


Uh, na bencu se angazuju rame, grudi i triceps, isto kao i kod sklekova, samo sto na benchu mozes da podesavas tezinu :D
Lat masina imitira pokret kod zgiba , nije bas u potpunosti isto, al to je to.

Scum wrote:Ima li smisla piti proteine i vezbati bez tegova, dakle sipke, sklekovi...?


Ima
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Wed Aug 30, 2017 11:41 pm

Imam dug staz u teretani, ali kako sam matoriji i kako sve manje vremena imam, bacio sam se na ovo drugo. Uglavnom, ne zagovaram da je jedno bolje od drugog, iz licnog ugla meni vise prija. Sad, koje su razlike body weight treninga u odnosu na teretanu mozda najbolje ima u sledecem klipu. Oba tipa vezbanja imaju prednosti i mane naravno i savrseno bi bilo kada bi se kombinovalo.

https://www.youtube.com/watch?v=xJBqbv8GRZ4&t=4s

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby penzos » Thu Aug 31, 2017 9:10 am

kajzersoze wrote:
riper wrote:jedan od priloga ovom drugom je sto se vezbama poput sklekova, zgibova koji su osnova, angazuje daleko veci broj misica nego recimo na bencu ili lat masini.


Uh, na bencu se angazuju rame, grudi i triceps, isto kao i kod sklekova, samo sto na benchu mozes da podesavas tezinu :D
Lat masina imitira pokret kod zgiba , nije bas u potpunosti isto, al to je to.

Naravno da i benč angažuje više od jedne grupe mišića, pa nije to izolaciona vežba, ali se ovde prvenstveno misli na takozvane mišiće stabilizatore. To su sitni mišići koji, da tako uprošćeno kažem, drže celo telo i sprečavaju povrede.
Telo je kod npr benča polu fiksirano i ima oslonac duž celih leđa, a kod sklekova ti je oslonac uglavnom u 3 tačke i telo mora da balansira.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby kajzersoze » Thu Aug 31, 2017 12:31 pm

Nisam rekao ništa protiv bodyweight vežbi, naprotiv.
Riperu iskreno nisam odgledao ceo video koji si okačio ,ali do pola što sam odgledao slažem se sa svim izrecenim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby peacefull huligan » Thu Sep 07, 2017 2:18 am

Који је најбољи Л карнитин да узмем? И да ли је препоручљиво да га пијем, с обзиром да не тренирам редовно?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Thu Sep 07, 2017 10:26 am

Neće ti L karnitin odraditi posao, nemoj uopšte da ga piješ.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests