Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Rođaci » Wed Jan 26, 2022 5:53 pm

ja sam 10 godina mlađi od vas, ali me neviđeno mrzi da radim vežbe
zato cepam basket sa ekipom s kojom igram preko 20 godina, svi smo zauzeti, većina je operisala nešto, imamo višak kila i manjak kondicije, ali igramo petkom 4 na 4 na dva koša i to je tradicija koja traje duže od decenije
najmlađi sam tamo, baš old school ekipa :D

preko nedelje i vikendom vozim bicikl po gradu, igram basket 1 na 1 sa drugarom, nedeljom fudbal sa ekipom sa posla...

u suštini samo da sam sa loptom ili na dva točka i da se krećem, a te vežbe i tegovi su mi nešto najdosadnije na svetu :D

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby ElPadrino » Thu Jan 27, 2022 11:00 am

Vjeruj da sam sve isto kao i ti razmišljao, dok nisam probao i imao priliku da radim sa tegovima i težinama.
Sad čak i žalim što nisam nekad već u srednjoj školi počeo sa tim.
Nekakav basket, fudbal, tenis, kik boks, trčanje, bicikl, ali tegovi a pogotovo teretana nikako.

Onda su krenule sprave, pa sad tegovi. E sad ne znam i dalje da li je to do toga što radim nešto novo ili je stvarno tako, ali je meni dizanje tegova postalo psihički lijek, ona stvar kojoj se vraćaš nakon svih opterećenja, borbi, maltretiranja itd.

Pogotovo, recimo, u mom slučaju kad tek podigneš težine, pa je prvih par sedmica pravo lomljenje i glave i mišića.

Kao što je jedan moj prijatelj plastično objasnio kako ustvari trening pomaže da pobjediš samog sebe (ne samo na treningu) "Mozak govori brate ne mogu, srce brže kuca kaže prestani, svaki mišić te boli i buni se i govori da staneš, a ti ipak nastavljaš da radiš." I stvarno jeste tako, kao što se može vidjeti recimo kod ripera, koje su to borbe svakodnevne ustvari. Ali te borbe ustvari ti daju snagu i u nekim životnim situacijama pomognu da budeš jači i da se nekako izboriš (jer si to već svakodnevno prošao).

Ja recimo, iako sam skoro duplo mlađi od ripera, nerijetko počinjem trening sa planom od 2 serije (inače mi je neki prosjek 3), pa onda jedva uradim te 2, pa kao kad si uradio te 2 daj uradi i 3ću i tako u krug. Pričam o tome da si bukvalno konstantno u borbi, a psihička rasterećenost nakon treninga je neviđeni benefit. Takođe, izvajan od treninga sam sebi izgledaš ljepše, samim tim si i makar malo više zadovoljan samim sobom. Pored toga se i osjećaš jače i spremnije za neke eventualne situacije koje te mogu 'pogoditi'. Tako da Rođo, pravac teretana, vrijeme je. :)

@riper
Riperu, nisi mi objasnio šta je ustvari "EMOM sistem" (s obzirom da i ja kad je lješe vrijeme idem na sprave, možda može da posluži )? Što se tiče samih kreatina, ovih i onih, lično se slabo razumijem i ovo što sam prokomentarisao je bilo više nekakvo laičko mišljenje. Ono što znam jeste da svakakva 'govna' trpamo u usta, pa bih izbjegao još nešto hemije ako mogu. Opet naravno to ne znači da ne bih nikada nešto od toga koristio, ali nekako po prirodi zazirem od takvih svari. Zanimljiva je ova priča oko krize srednjih godina, sa svojim već iskusnim i istančanim načinom pisanja, možda si mogao da l ovde da l na nekoj drugoj temi da pripremiš mlađariju za buduće životne borbe. :)

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Thu Jan 27, 2022 11:58 am

Brate Padrino, da pocnem od EMOM-a. To je akrinom od "Every Minut on the Minut". Najjesnostavnije, na pocetku svakog minuta pocinjes seriju. Ne radis maksimalan broj ponavljanja, nego srednji broj.

Ja cu napisati, ali ovi likovi su u desetak minuta objasnili sve. Kanal je jedan od najboljih za treninng koji pratim i more dobrih saveta sam tu cuo.
https://www.youtube.com/watch?v=MO1qlTzpbrs

Da nastavim, recimo, ako mozes da uradis 30 sklekova, radis ih 15 (ili broj kojim se osecas komfornim) i tako cepas 10 (ili vise) serija, gde svaku zapocinjes na pocetku novog minuta. Odmoris onaj deo koliko je ostalo od poslednjeg ponavljanja do pocetka narednog minuta.

Dakle uradis 15 sklekova za 15 sekundi, odmaras preostalih 45 sekundi, cekas da stoperica otkuca 1:00, zapocenes novu seriju, odmaras period od posledenjeg ponavljanja do 2:00 na stoperici i tako do kraja vezbanja. Na taj nacin skracujes vreme treninga, a povecavas izdrzljivost, kondiciju i radni kapacitet misica.

Na svom primeru, pre EMOM-a radio sam kruzni trening, gde se jedan krug sastojao od serije zgibova, sklekova (ili propadanja) i cucnjeva. I tako 6, a nekad i 8 krugova. Kada sam radio 6 krugova to je znacilo ukupno oko 54 zgiba, 180 sklekova i nekih 60 do 80 cucnjeva po citavom treningu. Pravio sam i pauze izmedju tih krugova koje su se kretale od 2 do 3 minuta.

Kada sam se prebacio na EMOM sistem, sada recimo radim zgibove u 30 serija. Prvo uradim 6x10, sve na onih minut sto vazi za EMOM. Onda posle desete serije napravim 2-3 minuta pauze (to ne bi trebalo da se radi, ali jednostavno mator sam za klasican EMOM tempo). Onda ponovo radim 10 serija na minut po EMOM sistemu, ovog puta sa po 5 ponavljanja. I isto to jos 10 puta sa po 4 ponavljanja. Ukupan broj zgibova koji napravim je 150. U odnosu na onih prvobitnih 60 sto sam radio na klasicnom kruznom treningu daleko vise. Inace za zgibove sam prvo radio 20 minuta po EMOM-u, gde sam krenuo prvih 10 serija po 5 ponavljanja, drugih 10 serija po 4 ponavljanja. Dakle sa tim pocetkom sam vec bio bolji. Sada kako sam malo uznapredovao, to je 150 zgibova za nekih 36 minuta.

Sklekove sam odmah sabio i isto u 36 minuta (gde pravim sam malo duze pauze nakon 10 serija) radim sada vec 550 sklekova po treningu. Sinoc sam cepao cucnjeve po istom sistemu, gde sam za tih 36 minuta sabio 500 cucnjeva (10x20, 10x15, 10x15). Inace cucnjeve sam vezbao kuci, cuvao sam klinku, pa nisam mogao da preskacem konopac sto inace radim pre toga.

I najbolji trening koji sam uradio za vikend, po EMOM-u, kada sam u istoj seriji kombinovao zgibove i propadanje. Dakle po EMOM-u prvo uradim zgibove, odmah propadanja i onda cekam da istekne preostalo vreme do kraja minuta. Trening me je razvalio, a nisam mislio da mogu da uradim. Dakle to je moja verzija, malo je nepravilna, ali sam je prilagodio svojim godinama.

Korist je ocigledna. Bukvalno za 30 minuta mozes da zavrsis jak trening, ili ako radis malo nepravilno sa malo vise odmora kao ja, 36 minuta. Mozes da gadjas posebno vezbu, kao sto je zgib, sklek, cucanj, mozes da ih kombinujes u istom treningu da za pola sata bukvalno iscepas 70 posto tela. Jos jedna korist je drastican skok kondicije i tog radnog kapaciteta. Meni misici jako dobro reaguju. Da ne kazem da su buknuli, posto misicnu masu imam odavno, ali poceli su da se bolje primecuju, dakle odlicno je za definiciju. Naravno, da moja ishrana i zverski apetit prate ono sto ulozim u trening, bilo bi mnogo bolje, ali to je neka druga prica. I EMOM ti je najbolji ako gubis volju, jer tebe stoperica tera da pocenes narednu seriju, ne dozvoljava mozgu da odluta u neku apatiju, kao kada pravis klasicne malo duze pauze izmedju serija.

Ono sto je licno meni lose bilo, to je neko preforsiranje, jer sam pod veoma jakim upalama i misica i tetiva. Nekad telo ne moze da izdrzi ono sto ja hocu. Ali kapiram da ako si mladji nema takvih opasnosti. I koliko sam pratio EMOM treba da bude samo jedan korak ka nekoj daljoj promeni treninga, jer nije cilj da samo cepas po ovom sistemu. Kada podignes kondiciju, spremnost i radni kapacitet, telo ce ti traziti neke vece izazove.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Thu Jan 27, 2022 12:07 pm

Ovo za krizu srednjih godina, to sam ovde pomenuo vise u sali. Ne mogu da kazem da me je pukla kriza srednjih godina pa sam uzeo da treniram, jer to sa nekim kracim ili duzim prekidima radim citav zivot. Samo sada malo intezivnije, jer tako mi doslo. Nije ovo prva stvar za koju sam se zaleteo.

I dalje mislim da ona kriza srednih godina iz americkih filmova postoji manje vise u tim drustvima zapadnim koji su odavno otisli od gole borbe za egzistenciju. Kod nas su svi i sa niskim i sa visokim primanjima, jednu, najdalje dve plate daleko od siromastva. Zato kod nas nema te krize srednjih godina, da krenes da kupujes neka besna kola. U najgorem slucaju neko farba kosu i juri mlade ribe da se poslednji put istrese pred pocetak tog poznijeg doba.

Inace najvecu promenu koju covek moze da oseti u zivotu, to je kada postane roditelj. Dakle nije to ni zajednicki zivot sa partnerom niti brak, vec bukvalno roditeljstvo. Bilo da je jedno ili vise dece, ako si iole normalan covek, to je ono sto iz korena menja. Ranije prioriteti poput utakmica, ortaka, kladze, treeninga, padaju u vodu. Prvi prioritet je dete, a onda sve ostalo. E onda u skladu sa tim, ako ti preostane vremena, ti gledas to neko vreme da posvetis sebi, ali njega je jako malo.

A kako juris da detetu, porodici, obezbedis sve sto mozes ili sto je tebi falilo kao klincu, onda cak i nemas vremena za neko ekcentricno ponasanje koje odlikuje tu krizu srednjih godina. Jedino sto ja sebi ne dopustam, to je da udjem u onaj sablom klasicnog tate, stomacic i neaktivnost. Imam primer da je moja majka usla u starost sa jako losim stanjem, gde je sada invalid i zavisi od drugih. Mislim da je bitno da se sto je moguce vitalnije udje u pozno doba, a to znaci da sada ne smemo da dopustimo sebi tu vrstu lenjosti koju ce nam kasnije organizam naplatiti.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Etaoin » Thu Jan 27, 2022 5:51 pm

Супругина баба је умрла пре пар месеци, али већ пар година је била непокретна, велики фактор томе је био њена тежина. Слична прича је тренутно и са мојом бабом, али она има проблем са коленима, док је ментално и даље јака. То је један ужасан начин живота, тако да је Риперова свака на месту. Ја тренутно имам двоје деце, ћерка има 4 године, овај мали демон 10 месеци и просто човек не може да има живот на који је навикао пре тога.

Наравно, посао и каријера исто не чекају, поготово ко је радохоличар, у шта ја спадам, на жалост. Е сад, ја се трудим да дневно прошетам бар осам километара, док има дана када пређем и преко 20, већину тога шетам са псом. Што се тиче вежби, вежбам са ћерком, она ми дође уместо тегова :) Човек мора некако да се снађе, а ја тренутно желим да пре свега имам здрав и јак срчани систем, физичка снага је нешто што ми је урођено, па се фокусирам на брзу шетњу, кратке ХИИТ тренинге итд.

Додуше, једем за троје људе, већином квалитетно, али морам јер тренутно качим ноћне смене због Амера, али не смем да се жалим :)

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby друг члан » Thu Jan 27, 2022 7:02 pm

CamoSurprise wrote:Opaaaa druže člane, može i normalno da se priča ? Tek je januar, ne dodaji, ima do 44 još ihaaaaj... :D
Mada kontam da ima forumaša kojima bi riper i ja mogli da budemo roditelji.
Omladinci - samo drogom protiv trojke! :mrgreen:

Uvek.
A za godine, ako gledaš samo godine, matematika je jasna :mrgreen:
Što se tiče mog treninga i sporta 0 bodova. Posao, neprincipijalnost i sad dvomesečno dete ne daju. S' naglaskom na neprincipijalnost. Inače je bilo prvo fudbal, posle teretana i pre par zima rekreativno boks, gde su mi se treninzi najviše svideli. Totalno drugačija vrsta umora i od fudbala i od teretane, al kako se sa početkom građevinske sezone vrati radno vreme do 5 nije bilo šanse da stižem. Nešto se mora menjati.
Bar mozak relaksiram pecanjem i boravkom na reci
Choose Life

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Thu Jan 27, 2022 10:45 pm

Lepo je videti da dobar deo foruma čine roditelji.
Ovo je najtačnija definicija životne promene.
Inace najvecu promenu koju covek moze da oseti u zivotu, to je kada postane roditelj. Dakle nije to ni zajednicki zivot sa partnerom niti brak, vec bukvalno roditeljstvo. Bilo da je jedno ili vise dece, ako si iole normalan covek, to je ono sto iz korena menja. Ranije prioriteti poput utakmica, ortaka, kladze, treeninga, padaju u vodu. Prvi prioritet je dete, a onda sve ostalo.

U mom slučaju do momenta rođenja nisam imao taj osećaj. Ostavio sam trudnu ženu i otišao da gledam Partizan u Mostaru kad je ispalo sranje, ali od momenta kad sam ga prvi put video, postao sam svestan odgovornosti za nekoga i moralo je dosta stvari i prioriteta da se menja.

Tema je sport, pa da nadovežemo na roditeljstvo...Ako ste vi zainteresovani za sport i bavite se nekim sportom, prirodno je da će i decu to interesovati. Ok, ovi sa malcima i bebama imaju svoje sportove u vidu noćnih buđenja, pelena i slično, ali od recimo pete godine, postoje školice sporta, razvoja motorike, bazen, plivanje...pa posle toga na sport koji dete zanima. Naravno da ćete kao roditelji imati uticaja spram vaših afiniteta i sporta kojim se bavite, ali bitno je da dete prihvati i pronađe se u tom sportu, da ne ide na treninge na silu.
Ja sam imao sreću da je klinac rastao gledajući mene kako igram basket, zainteresovao se i trenira - evo sad će osma godina. Nije se desio slučaj da kaže da ne želi na trening. Voli košarku i usvojio ju je kao sastavni deo života. Pored klupskih treninga, od ulaznog godišta pre dve godine, pozivan je u program KSS. Regionalni, edukativni, selektivni treninzi, na turniru regiona igrao za selekciju Zapadne Srbije, a pre dve nedelje bio je i na razvojno-trenažnom centru KSS gde su okupili 40 dečaka njegovog godišta iz Srbije i Republike Srpske. Slali smo ga i mi privatno dva puta na košarkaške kampove. Sve to je povuklo interesovanje...dolazili su ljudi u Šabac da gledaju, bili smo i mi u Bg na treninzima u klubu koji je zainteresovan, jednom u svojoj režiji, drugi put mu oni organizovali sve da ostane 5 dana kod njih...Otvara se priča da po završetku osmog razreda pređe u Bg. Košarkaški sigurno korak napred u odnosu na Šabac, ali tek nas čeka razgovor u kući oko cele te priče.
Od učenja dvokoraka i vođenja lopte ispred zgrade, pa sve do sad, volim da mislim da sam ga kao roditelj usmerio u dobrom pravcu. Mnogo kockica treba da se poklopi da bi se sutra bavio košarkom na bilo kom nivou, ali sport pruža zdravo odrastanje, zdravo okruženje, putovanja, uspomene i mnogo druženja.

Usmeravajte ih na sport. Ok, 21.vek je, moraju da budu prisutni kompjuteri, telefoni i igrice, ali veliki je uspeh ako vam deca detinjstvo provode napolju sa loptom, a ne u kući uz tablet.

P.S. Uslov svih uslova je da se škola prati kako treba.
Gilajdza RIP

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Etaoin » Fri Jan 28, 2022 12:50 am

Браво за малог, само нека гура! Моја ћерка иде од треће године на балет и људи моји, колико је то добра ствар за девојчице! На све то, она се ту баш пронашла, кажу учитељице да јој баш иде, па су као група имали новогодишњу приредбу у ЦК Влада Дивљан. Како сам је видео да излази на бину, тако сам се расплакао као пичка, а она, као да је на тој бини цео живот :) Што се тиче сина, већ сада је џиновска беба, екстремно напредан физички, а богами моторно, а тренираће шта год му буде одговарало, макар то био балет. Њихова срећа је моја срећа, не подносим родитеље који живе кроз децу, поготово у спорту, верујем да је свако од нас видео на шта то може да изаше.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Jan 28, 2022 10:06 am

Ja sam isto ćerku upisivao na balet, folklor, gimnastiku, sada je na karateu pa neka opet upisuje šta joj se sviđa ako joj i to dosadi. Ja slično kao Riper radim kući ,samo dosta manjim intenzitetom i posle raspalim šetnju sa bebom, sve ukupno dnevno 10ak km. Ja sam isto kao i Rodja više voleo basket i sportove sa loptom nego teretanu, koju i dalje ne volim, ali sam u jednom momentu počeo da imam manje probleme sa donjim delom ledja i počeo da radim onda prvo neke vežbe za leđa i noge, pa me to smorilo i na kraju sam ubacio još zgibove, sklekove, plankove... Uradim par serija po 10 komada i meni dosta, ali sada me je Riper silno inspirisao, pa ću malo da pojačam to. Svaka čast brate kad ti sa toliko godina i tom kilažom postižeš te brojke.

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby zipadjale » Wed Feb 09, 2022 8:33 am

Braco, drugar prodaje 3 x-body studija u Beogradu, sa sve opremom, trakom za trcanje itd itd. Ako je neko zainteresovan neka mi posalje poruku. Pozdrav
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Fri May 06, 2022 2:10 pm

Fruškogorski maraton sutra ? Ima li maratonaca da trče poslednji krug ? :D
Mi idemo u porodičnoj varijanti - 3 porodice.
Meni nije prvi maraton, ali ima ljudi iz družine kojima jeste, tako da ćemo pucati na neku od tura oko 20-25 km.
Kolega ide na ultra ekstremni - 134 km. To je full varijanta i avantura, ali ne ide se bez ozbiljnije pripreme.
Najavljuju lepo vreme, idealan dan u prirodi za malo sporta.
Gilajdza RIP

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri May 06, 2022 3:37 pm

Kakav maraton, sutra ćemo svi da crkavamo mamurni posle slava. Biće više suicidne želje, nego želja za trčanjem.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Fri May 06, 2022 6:40 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Kakav maraton, sutra ćemo svi da crkavamo mamurni posle slava. Biće više suicidne želje, nego želja za trčanjem.
Evo u pauzi između dve slave...
Sutra svakako treba otići, ako ni zbog čeg drugog, da se oduži današnji dan. :mrgreen:
Gilajdza RIP

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri May 06, 2022 8:00 pm

Nama što imamo malu decu a još i onu koja pokušavaju da prohodaju će da se oduži svakako. Možda je bolje da i ja ipak odem na maraton. :mrgreen:

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby pertla » Fri May 06, 2022 10:12 pm

ja sam na maratonu, ali ne idem da pesacim, sedim na vikendici i cekam da se entuzijasti vrate
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Rođaci » Fri May 06, 2022 10:14 pm

ja vozim bajs po gradu kad zatvore ulice zbog maratona, pa nema saobraćaja

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby DRINK » Tue Jun 07, 2022 5:11 pm

Je l ima neko iskustva sa sagorevacima masti? Isplati li se uzimati to? Gde mogu najvise da procitam o tome ako neko zna neki sajt...

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby st.vuki » Tue Jun 07, 2022 7:20 pm

Mene sagorevac nije radio,drugar kaze ako unosis kofein valjda onda nema efekta (al mozda i kenja).

Nego,ranije nikad nisam imao taj problem,od skoro na svakom fudbalu istegnem butni misic,treba mi 5 dana da se oporavim,zagrejem se,sve kako treba i opet me to zajebava

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby друг члан » Wed Jun 08, 2022 11:22 pm

Čito sam dosta o suplementaciji dok sam se interesovao za trening. Navodno, reči bivšeg bb koji i prodaje to, da bi sagorevač imao smisla treba ful srediti hranu, trening i dovesti se u neki pristojnu formu, pa onda on pogura malo kad zapne. Ovako rekreativan trening uz popit koje pivo i jest burek, kako čovek reče bacanje para
Choose Life

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby несуна реса » Thu Jun 09, 2022 9:05 am

Другар је узео тај анимал катс још пре пар година , редовно тренирао коригово исхрану смршао брука фазон 20 кг за 3 месеца (без зајебанције) баш баш оно поправио линију до јаја, чим је престао да тренира и вратио се алкохолу и брзој храни вратио је свих 20 и још набацио 20. Тако да ако узимаш та срања види да будеш бар у тренингу ил исхрани и даље истрајан, да не набациш нежељено :mrgreen:
Космет је Србија !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests