Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby фикрета » Thu Jul 08, 2021 7:48 pm

Одмор, универзални лек али га нажалост ретко користимо

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Thu Jul 08, 2021 8:41 pm

Колаген би можда помогао, али свакако мораш да даш поштеду рукама, што рекоше Етаоин и фикрета.

dingospo
Posts: 60
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:12 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby dingospo » Fri Jul 09, 2021 8:37 am

Hvala na savjetima, uzeo sam u piljari za bildere :) neki preparat za bolove u zglobovima i hrskavice (prah je u pitanju i pije se svako jutro prije doručka) što me je savjetovao jedan trener.
Uz to i ovo što ste preporučili valjda će da ti rezultata.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby ElPadrino » Fri Jul 09, 2021 12:07 pm

Ako imaš nekog na selu ili nekog prirodnjaka i sve to, gavezova mast tj. Mast od biljke gavez je dosta učinkovita oko takvih stvari, meni strašno pomaže oko koljena.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Mon Jan 24, 2022 10:35 am

Cisto da prenesem iskustvo, poslednja tri meseca ponovo intezivno treniram, u pitanju je street-workout, dok poslednjih mesec dana cepam po EMOM sistemu. Drasticno sam povecao broj zgibova, sklekova, propadanja i cucnjeva, za mnogo manje vremena, nego sto sam radio u kruznom treningu.

Hteo sam jos letos da radim po tom sistemu, cak sam nesto i poceo, ali sam povredio rame i pauzirao par meseci, onda sam poceo ponovo tek sredinom oktobra da treniram.

Za sada, za moje godine (43) i kilazu (107kg), ovaj sistem daje izuzetne rezultate. Ne samo da se misici bolje primecuju, vec se generalno osecam mnogo spremnije.

Sad, video sam da postoji i AMRAP sistem, pa me interesuje da li je neko to isprobavao i kako se iskombinuje takav trening.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Mon Jan 24, 2022 11:52 am

riper wrote:Cisto da prenesem iskustvo, poslednja tri meseca ponovo intezivno treniram, u pitanju je street-workout, dok poslednjih mesec dana cepam po EMOM sistemu. Drasticno sam povecao broj zgibova, sklekova, propadanja i cucnjeva, za mnogo manje vremena, nego sto sam radio u kruznom treningu.

Hteo sam jos letos da radim po tom sistemu, cak sam nesto i poceo, ali sam povredio rame i pauzirao par meseci, onda sam poceo ponovo tek sredinom oktobra da treniram.

Za sada, za moje godine (43) i kilazu (107kg), ovaj sistem daje izuzetne rezultate. Ne samo da se misici bolje primecuju, vec se generalno osecam mnogo spremnije.

Sad, video sam da postoji i AMRAP sistem, pa me interesuje da li je neko to isprobavao i kako se iskombinuje takav trening.


Idem ja vec par godina 3 x puta nedeljno na CrossFit, i tamo su EMOM i AMRAP prilicno zastupljeni. Obicno u prvom delu treninga ide snaga (recimo cucnjevi) pa onda neka od ovih vezbi (ili Rounds For Time, RFT). Meni je super zato sto mi je trcanje izuzetno dosadno i nemam volje/motivacije da se time bavim, tako da je ovo dobra varijanta da se ubaci kondicija u trening. Leti se doda i basket uz to, i milina. E sad, sto se mene tice, za nabacivanje samih misica sam imao bolje rezultate dok sam isao u teretanu (mada isao sam 4-5 x nedeljno), ali iskreno, i teretana bi mi posle CrossFita-a bila dosadna.

PS evo ti primer treninga koji je za danas:

PART 1: DEADLIFT

15 - 12 - 9 - 6 - 3 (touch-and-go)

PART 2:

On the Minute x 10:
6 Pull-ups
6 Box Jump Overs (24")
Max Dumbbell Snatches (35 lbs)

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Mon Jan 24, 2022 12:41 pm

lost&found wrote:
riper wrote:Cisto da prenesem iskustvo, poslednja tri meseca ponovo intezivno treniram, u pitanju je street-workout, dok poslednjih mesec dana cepam po EMOM sistemu. Drasticno sam povecao broj zgibova, sklekova, propadanja i cucnjeva, za mnogo manje vremena, nego sto sam radio u kruznom treningu.

Hteo sam jos letos da radim po tom sistemu, cak sam nesto i poceo, ali sam povredio rame i pauzirao par meseci, onda sam poceo ponovo tek sredinom oktobra da treniram.

Za sada, za moje godine (43) i kilazu (107kg), ovaj sistem daje izuzetne rezultate. Ne samo da se misici bolje primecuju, vec se generalno osecam mnogo spremnije.

Sad, video sam da postoji i AMRAP sistem, pa me interesuje da li je neko to isprobavao i kako se iskombinuje takav trening.


Idem ja vec par godina 3 x puta nedeljno na CrossFit, i tamo su EMOM i AMRAP prilicno zastupljeni. Obicno u prvom delu treninga ide snaga (recimo cucnjevi) pa onda neka od ovih vezbi (ili Rounds For Time, RFT). Meni je super zato sto mi je trcanje izuzetno dosadno i nemam volje/motivacije da se time bavim, tako da je ovo dobra varijanta da se ubaci kondicija u trening. Leti se doda i basket uz to, i milina. E sad, sto se mene tice, za nabacivanje samih misica sam imao bolje rezultate dok sam isao u teretanu (mada isao sam 4-5 x nedeljno), ali iskreno, i teretana bi mi posle CrossFita-a bila dosadna.

PS evo ti primer treninga koji je za danas:

PART 1: DEADLIFT

15 - 12 - 9 - 6 - 3 (touch-and-go)

PART 2:

On the Minute x 10:
6 Pull-ups
6 Box Jump Overs (24")
Max Dumbbell Snatches (35 lbs)


Koliko dugo vremenski ti traje takav trening.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Mon Jan 24, 2022 12:42 pm

malo jace od sat vremena, sa zagrevanjem, i istezanjem posle

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Mon Jan 24, 2022 5:59 pm

Јел' је имао неко искуство са нечим од САРМС-а ?

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Etaoin » Mon Jan 24, 2022 9:02 pm

Не лично, али знам људе који јесу. Прича како су много безбеднији од стероида је само прича, а притом су далеко, далеко слабији. Ако већ неко хоће да се чачне, нека узме праву ствар, јер и у једном и у другом случају иде супресија природног тестостерона. Притом, Сармси су лекови који се још истражују, Галеникин Депо је за то друга планета. Ем што ради, ем што знаш шта узимаш. Да се одмах разумемо, не препоручујем ни једно ни друго.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby ElPadrino » Tue Jan 25, 2022 11:09 am

U suštini, a koliko se ja razumijem, sva ta hemija je nekakva vrsta prečice za brži razvoj mišića i tijela. Ja ne vidim nekakvu svrhu korištenja takvih stvari, ali pravo pitanje je i zbog čega neko trenira, da li je to šmekerluk i izvajanost tijela ili stanje uma i želja za treningom.

Ja sam skoro nabavio Z(ili EZ) šipku + 40 kg tegova po nekoj mizernoj cijeni ( u toku kUrone je došlo do nekakve rasprodaje) i sada sam nadopunio sa 2 mala tegića (fazon bučice na koje možeš nabacivati tegove) i još 20kg tegova što na kraju sa 60 kg tegova mislim da je sasvim okej. Uz to sam riješio 'decenijski' problem - treniranje preko zime, s obzirom da nisam ljubitelj teretane iz više razloga. Imam i ovaj kućni bicikl, ali sam još uvijek previše 'trom' da krenem i njega da ubacujem u trening, a i slobodnog vremena je sve manje.

Sve u svemu, pored svih tih fizičkih - šmekerskih beneficija, ono što me oduševilo kod tegova (prije sam više bio posvećen društvenim sportovima uz par izleta u teretanu i od skoro redovno teretane u prirodi - sprave) jeste ta konstantna borba sa samim sobom i težinama. Jednostavno trenutak kada si podigao ljestvicu i počeo sa više kila da radiš vježbe je neprocjenjiva muka koja, čini se, oslobodi sve moguće otrove iz tijela i glave. Sve preporuke svima da počnu sa tegovima, da l teretana da l ovakva nekakva varijanta.

@riper u šta predstavlja EMOM sistem ?

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Tue Jan 25, 2022 12:08 pm

El Padrino, ima tu dosta istine, nije da nije. Ali ja sam sada drugi put u zivotu, kupio kreatin. Prvi put sam to uzeo kada sam isao u teretanu i imao 21 godinu i tada mi realno nije trebao. Ali uzeo sam sada sa 43 godine jer mi treba da mi da malo vise energije i da mi ubrza oporavak misica.

Sada sam malo informisaniji nego sto sam bio i za ono sto radim i ciljeve koje imam, mislim da mi je on sve sto je dovoljno.

Inace ne znam da li me je uhvatila kriza srednjih godina, pa kako nemam da kupim ferari ili nesto slicno, onda sam ponovo usao u neke intezivne treninge, sada jos uzimam suplemente. Neke stvari poput zgibova, radim vise nego iz najboljih mladalackih dana. Ali par puta sam preforsirao i jednom sam imao ozbiljniju povredu, jer moje telo vise nije ono od pre 20 godina, ali opet zapinjem ko debil.

Dakle ili je kriza srednjih godina, Ili je ovo poslednji voz da uhvatim da u tim nekim srednjim godinama zadrzim pristojan izgled, a ne da budem standardan cale sa stomacinom.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Tue Jan 25, 2022 12:26 pm

samo cepaj, i svaka cast na cimanju u tim godinama.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Tue Jan 25, 2022 2:31 pm

Kako misliš u "tim" godinama ? :mrgreen:

Bavljenje sportom trebalo bi da se podrazumeva u bilo kojim godinama, spram mogućnosti i slobodnog vremena. Veći je problem razgraničiti da u "tim" godinama telo ne može svaki put da isprati želju, pa dolazi do povreda. U mom slučaju od septembra problemi sa ramenom, lekari, snimanja, terapije, zabranili vežbanje...čak i basket zabranili, ali to nisam poslušao i pre 2 nedelje dodatno sjebem koleno na terminu.
Nadam se da će do proleća da se sanira sve, pa polako...
Previše je nezdravih stvari u životu većine nas - kancelarija, kompjuter, kola, stres, alkohol, nezdrava i preobiilna ishrana...
Da nema sporta da drži ravnotežu i ventil, otišli bi totalno u k.urac.
Gilajdza RIP

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Tue Jan 25, 2022 2:37 pm

CamoSurprise wrote:Kako misliš u "tim" godinama ? :mrgreen:

Bavljenje sportom trebalo bi da se podrazumeva u bilo kojim godinama, spram mogućnosti i slobodnog vremena. Veći je problem razgraničiti da u "tim" godinama telo ne može svaki put da isprati želju, pa dolazi do povreda. U mom slučaju od septembra problemi sa ramenom, lekari, snimanja, terapije, zabranili vežbanje...čak i basket zabranili, ali to nisam poslušao i pre 2 nedelje dodatno sjebem koleno na terminu.
Nadam se da će do proleća da se sanira sve, pa polako...
Previše je nezdravih stvari u životu većine nas - kancelarija, kompjuter, kola, stres, alkohol, nezdrava i preobiilna ishrana...
Da nema sporta da drži ravnotežu i ventil, otišli bi totalno u k.urac.


Sve sto si napisao stoji - ali da je to prosecno razmisljanje, onda standard ne bi bio kao sto je riper napisao "cale sa stomakom" ;)
Drugar koji je bio sportsko dete, da kazem, ceo zivot, cim se ozenio i dobio dete, batalio sve i jedva mrda iz kuce, a kad mrda - sve kolima.
Tako da, pohvale riperu, jer se ne vodi prosecnim razmiljanjem.

Sto se povreda tice, naravno - tu treba ozbiljno voditi racuna, i ne zajebavati se s tim kad se predje granica od nekih 30ak god.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Tue Jan 25, 2022 5:04 pm

Etaoin wrote:Не лично, али знам људе који јесу. Прича како су много безбеднији од стероида је само прича, а притом су далеко, далеко слабији. Ако већ неко хоће да се чачне, нека узме праву ствар, јер и у једном и у другом случају иде супресија природног тестостерона. Притом, Сармси су лекови који се још истражују, Галеникин Депо је за то друга планета. Ем што ради, ем што знаш шта узимаш. Да се одмах разумемо, не препоручујем ни једно ни друго.


Такав неки утисак сам и ја стекао, већа дара него мера... Хвала на одговору

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Tue Jan 25, 2022 5:32 pm

CamoSurprise wrote:Kako misliš u "tim" godinama ? :mrgreen:

Bavljenje sportom trebalo bi da se podrazumeva u bilo kojim godinama, spram mogućnosti i slobodnog vremena. Veći je problem razgraničiti da u "tim" godinama telo ne može svaki put da isprati želju, pa dolazi do povreda. U mom slučaju od septembra problemi sa ramenom, lekari, snimanja, terapije, zabranili vežbanje...čak i basket zabranili, ali to nisam poslušao i pre 2 nedelje dodatno sjebem koleno na terminu.
Nadam se da će do proleća da se sanira sve, pa polako...
Previše je nezdravih stvari u životu većine nas - kancelarija, kompjuter, kola, stres, alkohol, nezdrava i preobiilna ishrana...
Da nema sporta da drži ravnotežu i ventil, otišli bi totalno u k.urac.


Ovo si u pravu. Ali kao sto je Marker pomenuo i ja sam ceo zivot cepao neki sport, ali najvise je teretana u pitanju i ponovo sam usao u neki los period kada sam se ugojio gadno. Svoje 20te sam imao prilicno dobro telo i to tek sada vidim kada ponovo gledam slike. Posle vojske poceo sam da radim po dva posla, pa sam mnogo manje trenirao. Kasnije se ozenio, pa dete, bukvalno sam skoro godinu dana bio bez treninga i sa maksimalnim tovljenjem. Bilo je sporadicnih slucajeva da treniram, povezem mesec-dva, ali posao, prehlada, neki treci izgovor i ponovo se vratim u onaj inertni mod.

Aktivnije sam poceo da treniam kada sam dobio dete i to zato sto sam tamo, gde sam je setao kolicima, video onaj park za vezbanje. U tih sest godina imao sam periode bas dobrog treninga, ali opet, zbog posla i drugih sranja, opet periode hibernacije. Sva sreca da sam toliko trenirao kao mlad, pa imam grizu savesti te periode bez fizicke aktivnosti koji me teraju da se vratim. Imao sam cak i jedno tri ozbiljna perioda vezbanja. Poslednji je bio pocetkom godine, sve do maja, kada sam i ja sjebo rame. I to tako sto sam visio i radio zgib iz mrtvaka. Samo je nesto kvrcnulo. Nisam nikad otisao da snimam, jer sam se plasio saveta da ce to biti saveti da mirujem i slicno. I ponovo sam posle mora poceo da se vracam.

Sada sam malo promenio sistem, kao sto sam napisao, radim neku svoju verziju EMOM/a, na sipkama i iznenadjujuce dobre rezultate. Nadam se da ce me zdravlje posluziti. Ali svaki dan je borba sa mozgom, da li trenirati ili ne. Ranije nisam priznavao da ne odem na trening, polesan, povredjen, bilo je nezamislivo. Sada mi ne odgovara temperatura, pogresno sam prdnuo. Lako kupim izgovore. Zato sam sada malo trenirao i volju, pa sam po ovom snegu i minusima vezbao napolju. Kapiram, ako sada vezbam po ovom vremenu, onda nema izgovora kada dodje bolje vreme. Nadam se da ce ovo da me drzi i dalje.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Wed Jan 26, 2022 9:15 am

@riper

Slična je to priča...ako si 43 godine, onda generacijska (1978).
Kao mlađi, naravno da je bilo više sporta. Vežbe, uz basket koji se podrazumevao. Kad kažem vežbe, mislim na trčanje, zgibove, sklekove, trbušnjake...Gradski stadion mi je na dva minuta i uvek sam više bio za outdoor aktivnosti, nego teretanu. Bilo je u nekim godinama i teretane, ali nikad sa ciljem nekog napucavanja, gruvanja i šta znam, nego održavanja forme, uglavnom preko zime.

Kao što si naveo, smenjivali su se tu naravno i periodi lenjosti, sa aktivnijim periodima, ali cenim da je uspeh što smo, kako L&F kaže - u “tim” godinama :mrgreen: , očuvali volju za bavljenje sportom. Kad pogledam neke generacijske ispisnike, ne znaš da li ih je vreme više pojelo u faci ili su više pustili stomake. Daleko sam i ja naravno od neke top forme, ali za njih sam mister.

Na basketu, ne mogu više ravnopravno da odigram sa momcima od 20 i kusur godina, koji su u punoj snazi, skaču, kucaju, laktaju se...ali npr.uzmem mog klinca (13 god) i igramo protiv momaka 17-20 godina i taman bude basket. Klinac se razigrava protiv starijih, a i meni prija da se protegnem i bacim koju na koš.

O povredama bi roman mogao...zglobovi na nogama, rukama, ruptura lista na nozi, leđa...Trenutno sam na terapijama zbog ramena, cenim isto kao kombinacija moje godine proizvodnje, zgibova iz mrtvog i nedovoljnog zagrevanja. Došlo je da ne mogu sklek običan da uradim bez bola u ramenu. Masaže, TECAR, shock-wave...ima pomaka, smanjuje se bol, valjda će do proleća da se sanira.

Ishrana - naravno da je nezdrava. Kafane ima i po prirodi posla i privatno. Ipak, doručak mogu da iskontrolišem, dvopek i čaj, musli i jogurt...problem su ručak i posebno večera. Tu nema kontrole...jbga bolje bi bilo da je obrnuto, ali ne ide. Možda je smešno, ali onda i taj deo utiče na svest o potrebi bavljenja sportom, npr. da se istrči koji krug ujutru da se oduži pijanstvo. :mrgreen:
Gilajdza RIP

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby друг члан » Wed Jan 26, 2022 12:30 pm

Meni svejedno, al' 1978. je 44 godine :D
Choose Life

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Wed Jan 26, 2022 1:53 pm

Opaaaa druže člane, može i normalno da se priča ? Tek je januar, ne dodaji, ima do 44 još ihaaaaj... :D
Mada kontam da ima forumaša kojima bi riper i ja mogli da budemo roditelji.
Omladinci - samo drogom protiv trojke! :mrgreen:
Gilajdza RIP


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests