Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Thu Dec 20, 2018 3:03 pm

Jel ima neko iskustva sa onom sobnom konstrukcijom za zgibove sto se postavi na gornji okvir od vrata. Konkretno da li bi tako nesto izdrzalo moju tezinu koja varira od 97 do 105 kila (sad sam tacno negde izmedju). Mislio sam konkretno na ovo sto je u videu. Ljudi naravno postavljaju komentare sa istim pitanjem, da li bi takvo vratilo sjebalo okvir gde su vrata.

https://www.youtube.com/watch?v=hhFd1VKop7w

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Ултрас » Thu Dec 20, 2018 11:36 pm

За кућне услове ово је бомба, јефтино а ради посао до јаја. Контам да ти је ово боље него то што се ставља на шток.

Image

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Fri Dec 21, 2018 7:27 am

riper wrote:Jel ima neko iskustva sa onom sobnom konstrukcijom za zgibove sto se postavi na gornji okvir od vrata.

Ovo što je preporučio Ultras je sigurno bolje, ali kontam da tebi treba nešto za stan, da zauzima što manje prostora.
Nemam iskustva sa tim što se kači na gornji okvir vrata, ali letos uzeh ovakvo...

Image

Bilo je nešto oko 1300 dinara u Sport visionu. Postavlja se između štoka vrata. Kada sam ga montirao zategao sam maksimalno, malo se i štok vrata razglavio, ali zato drži bez problema. Doduše, ja sam na 90 kg, ali kontam da bi držalo i tvoju težinu. Imaju i neki osigurači koji se šrafe u štok da još čvršće drži, ali ja ih nisam zašrafio, drži i bez toga lepo.
Doduše, jeste se jednom otkačilo kad je klinac radio, ali to je zato što je on nešto čačkao. Štrklja, štrkljavi, basketaški...ima 10 godina, 160 cm i 35 kg i otkačilo mu se vratilo. Kako se tebi otkači majstore sa 35 kg ? :D
Sve u svemu radi posao.
Gilajdza RIP

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Druidid » Fri Dec 21, 2018 9:45 am

I ja sam uzeo ovu sipku u sport visionu, samo sto sam sa njom prilicno sjebao vrata od sobe, koja doduse nisu ni bila nesto kvalitetna. Tako da sam je poklonio posle 10 dana koriscenja.
Ovo sto je Ultras okacio je vrhunska stvar, za kucne uslove ne treba ti bukvalno nista vise od toga.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Fri Dec 21, 2018 10:25 am

Hvala na odgovorima. Kamo srece da mogu da sebi priustim to sto je Ultras postavio. Ali podstanar sam sa zenom i detetom u jednosobnom stanu gde nemamo mesta da se okrenemo. To neko montazno vratilo bi bila jedina realna opcija.

Ono vratilo koje sam ostavio u videu negde sam citao da se ono samo pridrzava na gornjem delu stoka, a da pravi pritisak trpe zidovi i da je zato pogodno i da nema opasnosti po vrata (ukoliko su iole normalnog kvaliteta). Opet, reko da pitam da li neko ima iskustva.

Ovo sto je Gilajdza ostavio ne bi mi zavrsilo posao, jer sam navikao na sirok hvat pa ili cu uzeti to veliko vratilo ili cu odustati. Imam u kraju dva vezbalista, ali jebeno ne mogu da stignem u poslenje vreme od posla. Klinku ne vodim toliko napolje kao kada je toplije, inace sam vezbao dok se ona igrala. Ovo vreme me sada ubilo, a ja sam inace svinja koja ne zna da stane kada krene da zdere pa sam prosuo mesece treninga koje sam imao do sredine oktobra.

Nista, proguglacu jos malo za ovo sto planiram. Ako je zaista kao sto negde pise, da nema opasnost po stokove od vrata vec da pritisak trpe zidovi onda cu probati.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Пери » Fri Dec 21, 2018 3:43 pm

Pa ako je tako onda su resili problem koji muci gradjevinsku nauku vec dobrih 3000 god :lol:

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby друг члан » Fri Dec 21, 2018 4:04 pm

Па изради негде као ово горе, само вратило (горњи део справе) али да буде мање одстојање од зида( краће цеви да се не би савиле). Утиплај га у серклаж изнад врата и удри.
Choose Life

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Кудрави Гаучос » Fri Dec 21, 2018 5:03 pm

riper wrote:Nista, proguglacu jos malo za ovo sto planiram. Ako je zaista kao sto negde pise, da nema opasnost po stokove od vrata vec da pritisak trpe zidovi onda cu probati.


Немој змија да те уједе да пробаш ово у пластични шток, он је шупаљ и пућиће. Само дрвени рагастов, читај старе зграде, у овим новим танка прича за то. Ја сам тај на контра навој ставио у врата на терасу, има и неке као чепове у које се углави да не шета, и све шљака, само још сад треба да нађем неког да се качи на то и постајем билдер
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Смех младића » Fri Jul 24, 2020 7:29 pm

"Burpee" najjaca vezba ikada!Sastoji se od skoka,skleka i cucnja a postoji i "prison style burpee" sa raznim varijacijama sklekova.Koga interesuje nek kuca na cjubu "iron folf" kanal.Veoma efikasna vezba za skidanje masti sa pojasa,donji i gornji deo tela i kardio.Dodas jos zgib i propadanje i imas dobar trening za celo telo,bez tegova.

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby bully » Sat Jul 25, 2020 6:20 pm

Evo ovako, pre jedno god dana sam pao sa motora, razlupao koleno i nosio gips. Da tuga bude jos veca razvila mi se bila povrsinska tromboza koja je sada izlecena. Elem ja sada imam 96kg a 183 sam visok. Da sam debeo se nesto i ne vidi jer ceo zivot radim sa svojom tezinom, propadanja zgibovi i trcanje, mada mi je estetika trenutno i najmanje bitna.. E sad, s obzirom da mi je u poslednjih par meseci jedina aktivnost setnja da li neko ima ideju sta bi mogao da radim da smrsam i skinem visceralne masti(toga imam najvise). Dosta stvari sada ne mogu da radim jer pored sto se zadisem na prostu uzbrdicu sjebacu zglobove ako pocnem mnogo stvari koje sam pre radio. Ako imate savete za ishranu kao i neke kucne vezbe dok ne udjem u formu malo..
@Смех младића video sam sad za brpie, taman si me podestio dobro ali mislim da bi mi i to opterecivalo zglobove s obzirom na veliku kilazu. Kacite sta mozete od klipova i saveta. Hvala :)
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby ElPadrino » Sat Jul 25, 2020 6:29 pm

Kad je već pokrenuta tema, da nema neko neki video ili neko iskustvo za podjelit ili neki savjet za izradu tegova ?? Znači ono tzv.hard kor, pjesak, cement, šipka, flašice i slično. Bio sam u nekim radnjama i čini se da su već gotovi tegovi bezobrazno skupi..

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Sat Jul 25, 2020 9:05 pm

@bully вожња бицикла 5-6 пута недељно у трајању од минимум сат времена. Не оптерећује зглобове, а делотворна је у скидању вишка килограма. Наравно, уз исхрану са што мање угљених хидрата и масти.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Sun Jul 26, 2020 1:17 am

ElPadrino wrote:Kad je već pokrenuta tema, da nema neko neki video ili neko iskustvo za podjelit ili neki savjet za izradu tegova ?? Znači ono tzv.hard kor, pjesak, cement, šipka, flašice i slično. Bio sam u nekim radnjama i čini se da su već gotovi tegovi bezobrazno skupi..

Pošto i sam kontam kući napraviti teretanicu, evo linka. Lik je objasnio lepo, a ima i dole u komentarima još dobrih saveta.
U suštini kada vidiš na onom kalkulatoru koliko ti treba, uzmeš neku drvenu ploču. Iscrtaš željenu kružnicu, i na njoj zvekneš četiri eksera, na svakih četvrt kruga (kako bi traka od lima držala željeni oblik). U sredinu staviš neku cev sa željenim fi, i to je to. Bitno je takodje staviti armaturu unutra kako bi bolje držalo, videćeš sve na snimku.
Za bućice se još dvoumim da li da ih izradim ovom metodom, ili jednostavno od flaša.
https://www.youtube.com/watch?v=wveojIGd6Ag

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Смех младића » Sun Jul 26, 2020 4:01 pm

@Bully probaj da uradis jedan burpi pravilno i ako ne osecas pritisak na zglob i bol pri doskoku onda pojacavaj.Bitna stvar je da se prilikom prelaska iz polozaja skleka u cucanj docekas na puno stopalo a ne na prste.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Sun Jul 26, 2020 6:39 pm

ElPadrino wrote:Kad je već pokrenuta tema, da nema neko neki video ili neko iskustvo za podjelit ili neki savjet za izradu tegova ?? Znači ono tzv.hard kor, pjesak, cement, šipka, flašice i slično. Bio sam u nekim radnjama i čini se da su već gotovi tegovi bezobrazno skupi..


Имаш на огласима тегове (металне) за 150 дин/кг.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Thu Dec 17, 2020 10:45 pm

Da li neko ima da podeli neki kruzni trening, 3 puta nedeljno.
Napravili smo teretanicu u podrumu, benc, sipke, bucice i vratilo za zgibove.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby CamoSurprise » Fri Dec 18, 2020 8:58 am

Ovde ti je 5 puta nedeljno, ali sa trčanjem. Ako ne trčiš, ostane ti taman 3 termina za vežbe.

https://assets.ctfassets.net/1bk7n9wtl2 ... _Final.pdf

Inače, ne znam da li ima neko na forumu da učestvuje na OCR - Tribalionima?
Evo info kod nas u komšiluku...

Image

Kolega i ja se prijavili, samo da zdravlje posluži i ova glupost oko korone da se već jednom završi.
Obojica smo 40+, vreme na trci ne jurimo...malo sporta i da se ne povredimo, pa lagano.
Ako je neko raspoložen, nek se javi, posle trke spust sa Cera nudi dosta objekata za treće poluvreme. ;)
Gilajdza RIP

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lukabrasi » Fri Dec 18, 2020 10:23 pm

:ugeek:
čompika wrote:Da li neko ima da podeli neki kruzni trening, 3 puta nedeljno.
Napravili smo teretanicu u podrumu, benc, sipke, bucice i vratilo za zgibove.

Bukvalno 1000 kombimacija mozes da napravis od tih treninga. Kreni lagano, zgibovi, sklekovi, trbusnjaci (ubacite neku strunjacu). Sa bucicama sve one vezbe za biceps, triceps, ledja...

dingospo
Posts: 60
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:12 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby dingospo » Thu Jul 08, 2021 3:13 pm

Jel može neko da mi da savjet ili preporuku šta da radim pošto su mi se pojavili bolovi u laktovima posle treniga i traju i sutradan nekad ječim, a nekad slabijim intenzitetom u predelu gdje se krv vadi, a naročito posle treniga kad radim vratilo. Radio sam trenige preko blagih bolova ali ne da nije ništa prestajalo već se pojačavalo.
Dok radim trenig prsa propadanja, sklekove... bol je blaža, a posle treniga leđa poprilično jaka.

Dakle, jel ima neki preparat, krema, neki dodatak u ishrani koji će se koristiti. Nisam početnik pa da me je sad to nešto novo na šta telo nije naviklo.

Hvala.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Etaoin » Thu Jul 08, 2021 7:02 pm

Куркума је одлична за опоравак зглобова и тетива, свакако је убаци у исхрану. Немој да прелазиш границу бола, постоји разлог зашто се бол јавља а то је да престанеш са активношћу која га изазива. Искулирај са тренингом пар дана, користи куркуму и можда још неки препарат за опоравак зглобова, па испрати напредак.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests