Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Etaoin » Tue Feb 02, 2016 5:50 pm

Пошто сам постао веган, никако није у реду да не обавестим све око себе о тој одлуци :mrgreen: Шалу на страну, вероватно једна од најбољих одлука коју сам икада донео. Занимљиво је да се много лакше опорављам од тренинга, мање знојим и доста боље спавам. За сада, постао сам озбиљан биљојед :D

User avatar
oi!
Posts: 114
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:00 pm

Re: Клопа

Postby oi! » Tue Feb 02, 2016 6:18 pm

Ako te ne mrzi, napisi kako ti izgleda plan ishrane. Posebno me zanima koji ti je glavni izvor proteina.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Клопа

Postby Etaoin » Tue Feb 02, 2016 6:25 pm

Немам неки специфичан план, једем све што ми се једе, а једем баш доста. Протеин највише из сочива, пасуља и овсених, а снага ми је порасла, као и кондиција. У почетку сам јео доста глупости из пекаре, међутим како сам то избацио, тако сам кренуо да губим килажу. Још се уходовам, гледам која храна прија мом организму, јер прешао сам из исхране која се највише базирала на мастима и протеинама на нешто потпуно другачије.
Такође једем доста воћа, поготово на послу, сада су то углавном банане и мандарине.

User avatar
oi!
Posts: 114
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:00 pm

Re: Клопа

Postby oi! » Tue Feb 02, 2016 6:38 pm

Mene je u poslednje vreme smorilo meso. Belo, mleveno, svinjetina... Razmisljam da barem na nedelju dana izbacim, a ubacim vise pasulja, graska i tako to. Inace sam na dijeti, iifym. Znaci jedem sta god pozelim, samo je bitno da mi se uklopi u ciljani dnevni unos kalorija.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Клопа

Postby Etaoin » Tue Feb 02, 2016 7:17 pm

Једна недеља је мало, пробај бар 3 недеље да се храниш тако јер седам дана је мали период за које тело може да се навикне. Ја сам првих пар дана јео као мећава, сигурно преко 5 хиљада калорија дневно, био сам гладан на сваких сат времена. То се временом стабилизовало, па зато ти кажем да пробаш на мало већем периоду.

User avatar
oi!
Posts: 114
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:00 pm

Re: Клопа

Postby oi! » Tue Feb 02, 2016 7:21 pm

Nisam planirao da postanem vegan, samo da izbacim meso. Jaja, sir, mleko planiram da jedem kao i do sad :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Клопа

Postby Brdja » Tue Feb 02, 2016 8:43 pm

Batali bre to veganstvo ukoliko ne zelis probleme sa zdravljem. Svaki vegan koji prica otvoreno o svemu tome i ne laze priznaje da najvise imaju problema sa srcem. Ok je da imas raznovrsnu ishranu ali ne treba preterivati. Kazes, dobio si na snazi i svemu cim si poceo da se hranis tako? A onda kazes da si izbacio pekare i sl. A zamisli koliko bi ti bilo bolje da unosis proteine zivotinjskog porekla koji su jedini kompletni.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

doktor
Posts: 22
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:53 pm

Re: Клопа

Postby doktor » Tue Feb 02, 2016 9:33 pm

Koliko dugo si vec vegan? posto najveci problem u vegeterijanstvu predstavlja unos vitamina B12 i folijeve kiseline. Ako sa folijevom jos mozes da se snadjes, sa B12 je mnogo zajebanije posto se sintezira samo kod zivotinja. Naravno svi problemi nastaju tek kasnije, tako za B12 defecitnu anemiju potrebno je oko godinu dana.

Jbg doktor zna znaje)

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Клопа

Postby Kibiców » Tue Feb 02, 2016 9:37 pm

Samo vi vegani rokajte! Jesenas pravio sa matorim kamin i pusnicu. Kamin ce biti gotov na prolece.

Image

Pusnica je krenula da radi :D :D

Image

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Клопа

Postby Etaoin » Tue Feb 02, 2016 9:59 pm

Brdja wrote:Batali bre to veganstvo ukoliko ne zelis probleme sa zdravljem. Svaki vegan koji prica otvoreno o svemu tome i ne laze priznaje da najvise imaju problema sa srcem. Ok je da imas raznovrsnu ishranu ali ne treba preterivati. Kazes, dobio si na snazi i svemu cim si poceo da se hranis tako? A onda kazes da si izbacio pekare i sl. A zamisli koliko bi ti bilo bolje da unosis proteine zivotinjskog porekla koji su jedini kompletni. Mada bi trebala da se otvori tema Masovni treninzi... i da se ovo prebaci tamo jer nije za ovde...


Нисам јео у пекари пре веганства, почео сам због посла да једем штапиће и те посне глупости, чисте празне калорије. Дакле свега пар недеља. Што се тиче б12, он је једини витамин који стварају бактерије, може се наћи у ђубриву и нефилтрираној води, а то ми данас немамо :mrgreen: Уносим га преко суплемента, а крвна слика је засада феноменална. Снагу градим већ дуго година, волим да имам снаге за рвање и греплинг, тако да сам највише приметио скок у кондицији, као и у снази.

Ја сам престао да једем животињске производе из етичких разлога, до пре 2 месеца сам био невероватни месојед, писао сам о томе и на прошлом форуму. Свако треба да се храни онако како му највише одговара. За сада, да куцнем у дрво, ствари иду одлично 8-)

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Клопа

Postby čompika » Wed Feb 03, 2016 9:48 am

Da li izbegavaš i jaja i sir, mleko?

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Клопа

Postby Hunter_S._Thompson » Wed Feb 03, 2016 12:24 pm

Ако је веган онда избегава све животињског порекла па и мед...
Раднички 1967

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Клопа

Postby čompika » Wed Feb 03, 2016 1:25 pm

To mi je malo besmisleno, razumem iz etičkih razloga meso da se izbaci, ali jaja, sir i mleko mi nisu jasni kod vegana. Zanimljiva stvar na koju sam naleteo dok sam kupovao protein, pa video da na njemu piše da je vegeterijanski - vegeterijanci izbegavaju sir zato što se u proizvodnji sira koristi neki enzim koji je iz creva životinje da bi došlo do koagulacije, a kod vegeterijanskog sira koriste neke gljive umesto tog enzima.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Клопа

Postby Etaoin » Wed Feb 03, 2016 5:43 pm

Ја невероватно много волим млеко и све млечне производе и без проблема би их јео када бих имао своје краве, козе или овце, или да знам да то исто млеко долази од проверених људи. Што се тиче качкаваља, чомпика је у праву, за њега се користе бактерије из желуца телади, или других животиња.

Мед не избегавам, напротив, апсолутно једна од најбољих намирница на свету, као и прополис. Још нисам толико урбан да будем фул веган :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Wed Feb 03, 2016 6:18 pm

... i naravno AAS... :mrgreen:
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
oi!
Posts: 114
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby oi! » Wed Feb 03, 2016 6:48 pm

Jesi presao na "tamnu stranu" ? :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Wed Feb 03, 2016 7:04 pm

:mrgreen:

Image
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Клопа

Postby mungos » Wed Feb 03, 2016 11:00 pm

И житарице имају душу : (

Република Српска
Posts: 46
Joined: Wed Feb 03, 2016 6:07 pm

Re: Клопа

Postby Република Српска » Thu Feb 04, 2016 7:43 pm

Etaoin wrote:Протеин највише из сочива, пасуља и овсених


Из житарица се извлачи веома мали број протеина. Нпр. на 100гр. овсених добијеш око 10 протеина, а да би функционисао и имало напредовао треба ти бар 1,5 протеина по кг човјекове масе. То у преводу значи да ти мораш у огромним количинама јести овсене или пасуљ(у горем случају) и на тај начин би у себе унио огромну количину УХ. Простом рачуницом за мјесец дана би набацио 20 кг смећа на себе...тако да ти је лоша рачуница ако си мислио да из житарица и пасуља извлачиш протеине.

Etaoin wrote:снага ми је порасла


Снага ти је порасла искључиво због повећаног уноса УХ у организам кроз овсене, пасуљ, кромпир итд. Тако да то нема везе са промјеном исхране већ убацивањем веће количине Ух у организам него раније :mrgreen:
ОД МАЊАЧЕ ДО МАРИБОРА СВАКИ СРБИН У ЧЕТНИКЕ МОРА!

ex клемпави

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Клопа

Postby Etaoin » Thu Feb 04, 2016 8:35 pm

Како год, прија ми повећана снага и кондиција, мали губитак у тежини, квалитетнији сан и што се доста мање знојим. Ко хоће да проба, нека да себи мало времена, не може ништа да изгуби ако зна шта ради :)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests