Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Fri Feb 17, 2017 11:01 pm

Što se tiče whey-a, najbolji odnos cena kvalitet je my protein. 5kg za 7400 bez ukusa, sa ukusom 8600. Ima FB stranica Suplementi extra cene, a evo vidim ima i sajt. Ako uzimate sa ukusom, preporučujem chocolate smooth ukus, ili choco brownie. Fb stranica je proveren lik, sajt je pretpostavljam njegov jer mu je prikačen na stranici.
http://suplementiextra.com/index.php?ro ... uct_id=329
http://suplementiextra.com/index.php?ro ... uct_id=240

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby B.Centrale » Fri Feb 17, 2017 11:18 pm

Jel ima neka hemija ili ti proteini, sta je vec to, da se uz zdrav rezim ishrane uzima i da se skine kilaza bez mnogo treninga?
bologna centrale

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby penzos » Fri Feb 17, 2017 11:43 pm

lost&found wrote:penzos, brjda - hvala
na koje vezbe bi trebalo da se skoncentrisem ako ocu da povecam snagu? da li su to "eksplozivne" vezbe, poput burpee-a ?

Za snagu prvenstveno osnovne vežbe poput mrtvog dizanja, čučnjeva, benča...i težine koje možeš da podigneš, recimo, do 6 puta. Kad u svim serijama izguraš 5, 6 ponavljanja, povećaš težinu.
Ovo je samo na brzinu i okvirno, inace je dosta kompleksno i ne preporučujem ako nisi bar par meseci u treningu.
Edit: burpee i slične vežbe su za izdržljivost i eksplozovnost

Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Barra Brava » Sat Feb 18, 2017 12:40 am

B.Centrale wrote:Jel ima neka hemija ili ti proteini, sta je vec to, da se uz zdrav rezim ishrane uzima i da se skine kilaza bez mnogo treninga?


Dzaba ti zdrav rezim rezim ishrane ako uz pomoc hemije hoces da skines kile bez mnogo treninga.Mora da se oznojis bato ili ides pod mac

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby kajzersoze » Sat Feb 18, 2017 1:29 am

penzos wrote:
lost&found wrote:penzos, brjda - hvala
na koje vezbe bi trebalo da se skoncentrisem ako ocu da povecam snagu? da li su to "eksplozivne" vezbe, poput burpee-a ?

Za snagu prvenstveno osnovne vežbe poput mrtvog dizanja, čučnjeva, benča...i težine koje možeš da podigneš, recimo, do 6 puta. Kad u svim serijama izguraš 5, 6 ponavljanja, povećaš težinu.
Ovo je samo na brzinu i okvirno, inace je dosta kompleksno i ne preporučujem ako nisi bar par meseci u treningu.
Edit: burpee i slične vežbe su za izdržljivost i eksplozovnost


cepaj ove tri vezbe koje ti je penzos rekao i ne brini za manastire, neces se povrediti , nece te nista boleti. Odgledaj nekoliko video snimaka pravilnog izvodjenja ovih vezbi , imas pun yt takvih snimaka , nemoj da stavljas velike kilaze pre nego sto savladas tehniku.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby B.Centrale » Sat Feb 18, 2017 11:52 am

Barra Brava wrote:
B.Centrale wrote:Jel ima neka hemija ili ti proteini, sta je vec to, da se uz zdrav rezim ishrane uzima i da se skine kilaza bez mnogo treninga?


Dzaba ti zdrav rezim rezim ishrane ako uz pomoc hemije hoces da skines kile bez mnogo treninga.Mora da se oznojis bato ili ides pod mac



Nisam ja bas za mac, jedno desetak kg i to je to. A zar nije ishrana bitnija od treninga? Tako sam cuo u vise navrata?
bologna centrale

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Џими Заказака » Sat Feb 18, 2017 12:08 pm

B.Centrale,

pre recimo dve godine sam bio u istom fazonu, da stešem jedno 10kg. Od treninga u to vreme stvarno ništa posebno: 1 termin malog fudbala nedeljno, malo bajs, poneki lakši trening u terosu na otvorenom kod nas u kraju (ovo stvarno neredovno) i 20-30 sklekova ujutru kad otvorim oči. Sad mi fizička aktivnost izgleda daleko ozbiljnije u odnosu na ovo napisano, ali eto tad sam bio u nekoj minus fazi što se toga tiče.

Kako sam onda skinuo 7-8kg relativno brzo... Naleteo na neki tekst na netu, neka dijeta po kojoj možeš da jedeš šta god hoćeš u toku 8 sati i da onda 16 sati ne jedeš ništa. U mom slučaju to je bilo 08-16 klopa, bez ograničenja (znači na šljaci indeksi, bureci, peciva i kući oko 16h za ručak šta već ima. Al' onda do ujutru ništa. Jedino što se nisam baš uvek 100% pridržavao toga, ali sam gledao da to budu minimalna odstupanja (tipa šaka badema ako baš zakrče creva ili šolja jogurta). Izdržao sam tako jedno 2 meseca, možda jače malo... Efekat je bio skinutih sigurno 4-5 kila ali i "skupljen" želudac tako da sam i posle odustajanja od tog režima izgubio još par kila, uz malo pojačanu fizičku aktivnost, jer prosto nisam imao apetit uveče kao ranije.

Tada sam uveo praksu da pijem ujutru na prazan stomak čašu tople vode sa limunom i kašičicom meda. Toga se držim i dan danas.

Stvarno ne znam koliko je ovaj metod zdrav (na prvi pogled baš i ne deluje), ali je dao izvesne rezultate.

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Grobar do groba » Sat Feb 18, 2017 1:47 pm

Џими Заказака wrote:B.Centrale,

pre recimo dve godine sam bio u istom fazonu, da stešem jedno 10kg. Od treninga u to vreme stvarno ništa posebno: 1 termin malog fudbala nedeljno, malo bajs, poneki lakši trening u terosu na otvorenom kod nas u kraju (ovo stvarno neredovno) i 20-30 sklekova ujutru kad otvorim oči. Sad mi fizička aktivnost izgleda daleko ozbiljnije u odnosu na ovo napisano, ali eto tad sam bio u nekoj minus fazi što se toga tiče.

Kako sam onda skinuo 7-8kg relativno brzo... Naleteo na neki tekst na netu, neka dijeta po kojoj možeš da jedeš šta god hoćeš u toku 8 sati i da onda 16 sati ne jedeš ništa. U mom slučaju to je bilo 08-16 klopa, bez ograničenja (znači na šljaci indeksi, bureci, peciva i kući oko 16h za ručak šta već ima. Al' onda do ujutru ništa. Jedino što se nisam baš uvek 100% pridržavao toga, ali sam gledao da to budu minimalna odstupanja (tipa šaka badema ako baš zakrče creva ili šolja jogurta). Izdržao sam tako jedno 2 meseca, možda jače malo... Efekat je bio skinutih sigurno 4-5 kila ali i "skupljen" želudac tako da sam i posle odustajanja od tog režima izgubio još par kila, uz malo pojačanu fizičku aktivnost, jer prosto nisam imao apetit uveče kao ranije.

Tada sam uveo praksu da pijem ujutru na prazan stomak čašu tople vode sa limunom i kašičicom meda. Toga se držim i dan danas.

Stvarno ne znam koliko je ovaj metod zdrav (na prvi pogled baš i ne deluje), ali je dao izvesne rezultate.

Ja od leta 2015te imam slican program,koji mi traje i dan-danas,i sada sam se vec skroz navikao na njega,jedem izmedju 8-18h,posle 18h samo voce eventualno i nista drugo(mozda bukvalno jednom u 6 meseci odstupim od toga tipa kad je neka slava,svadba ili nesto slicno).Sto se tice samog jela,jedem 3 obroka normalno i 2 puta kao manje uzine izmedju,tipa neki slatkis ili neko voce,i to sve u tom periodu od 8-18h,i skroz mi se sada navikao organizam na taj sistem.Sto se tice mrsavljenja,nema bolje stvari za to,samo ne jedes uvece nista i to je to,kakve crne dijete,i kurci palci,i pritom jos nisam se odrekao apsolutno nijednog jela.Naravno cepam i trening redovno na sve to,3+1 sistem,zimi tipa trbusnjaci i sklekovi,leti trcanje i propadanja.I za to mrsavljenje dosta je bitna konzumacija vode,sto se vise vode pije to bolje,jer time bas izbacujes sve ovo sto ne treba iz sebe,zimi tipa sad,redovno drmnem 2-3 case vode nekad makar i na silu,iako mi se ne pije
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby brucelee » Sat Feb 18, 2017 1:58 pm

za mrsavljenje po meni posao radi

1. fizicka aktivnost i to ne neka preterana nego tipa svako jutro pola sata setnje ili malo trcanje ili nesto tog tipa, moj savet je da fizicka aktivnost bude na prazan stomak.
2. umerenije jelo, ako si jeo pola hleba za obrok npr svedi na dva parceta, vise salate za obrok itd
3. gazirano izbaciti (mada sam ja jednom smrsao i pijuci ta sranja), slatkise takodje
4. Ne jesti nista posle npr 20h ili bar tri sata pre nego sto legnes da ne stavis nista u usta, ako legnes u 21h, od 18 nista itd.
5. Dosta vode piti, ja sam se jednom nalivao da sam pio po najmanje 3,4 l vode, ok izgledas ko bure, ali sutradan si totalno osvezen i sam sebi laksi

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sat Feb 18, 2017 2:13 pm

Izvini što ću reći na taj način ali ta vrsta dijete je čista glupost jer nikako nije zdrava. U ostalo oko nje neću ulaziti.

B. Centrale, mislim da ti oko tvog pitanja mogu dati pravi savet. Vidi, nikakva hemija, kako je ti zoveš tj pretpostavljam da misliš na sagorevače, ti neće pomoći dok ne središ osnovno a to je ishrana. Možeš da smršaš bez treninga ili sa malo treninga ali je za tebe bolje da treniraš bar nešto, prvo zbog zdravlja a drugo zbog zatezanja kože. Sredi lepo ishranu, nemoj da budeš u velikom deficitu sa kalorijama. Preporuke su 500kcal a da 250 bude sa ishranom. Kad možeš da bar malo treniraš to će ti samo biti plus. Nemoj biti u prevelikom deficitu jer to može imati kontra efekat tj. usporićeš metabolizam. Ovo sam ti na brzinu napisao pa ako te još nešto zanima slobodno pitaj.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Barra Brava » Sat Feb 18, 2017 7:33 pm

B.Centrale wrote:
Barra Brava wrote:
B.Centrale wrote:Jel ima neka hemija ili ti proteini, sta je vec to, da se uz zdrav rezim ishrane uzima i da se skine kilaza bez mnogo treninga?


Dzaba ti zdrav rezim rezim ishrane ako uz pomoc hemije hoces da skines kile bez mnogo treninga.Mora da se oznojis bato ili ides pod mac



Nisam ja bas za mac, jedno desetak kg i to je to. A zar nije ishrana bitnija od treninga? Tako sam cuo u vise navrata?


Bitno je i jedno i drugo,ali ako radis klasican bilderski trening sa velikim tezinama onda moras da imas dobru ishranu i da se rokas hemijom.Ako radis trening tipa trcanje,sklek,zgib,cucanj i sl onda jedes normalno i budes mlad i zdrav kao ruza

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby B.Centrale » Sun Feb 19, 2017 12:52 pm

Hvala svima na odgovorima, blagoslovice vas moj levicarski Bog.
Nisam ja u nekoj paranoji, imam iskustva u radikalnom skidanju kilaze od gotovo 40 kg za 4 meseca, u sasvim zdravom ritmu - lagana ishrana, bez ikakvog alkohola i secera, uz svakodnevne treninge od 10 km brzog hoda (6 km uzbrdo, 4 nizbrdo) i pomalo redovnog plivanja. Odrzavao sam takvo stanje narednih par godina, pa se malo zapustio poslednjih godinu dana.
Sad mi se nesto skurcilo da se previse cimam, te stoga pitam kako na najbrzi nacin regulisati tezinu. Ne smeta mi ako postoji neki nezdravi nacin koji ukljucuje hemiju, to bi ionako bilo veoma kratkog karaktera.
bologna centrale

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sun Feb 19, 2017 3:45 pm

Pa postoji način sa hemijom ali tu moraju jaki treninzi i dooosta iskustva sa tim da ne bi pojebao organizam i napravio više štete nego koristi. Hemiju ne bih nikom preporučio osim ako neće na takmičenje pa da mu se isplati toliko drkanje organizma i moguće posledice. Što se tiče klasičnih sagorevača, nemoj sada da bacaš pare jer ti oni mogu pomoći eventualno pred kraj dijete kad zapne ali uz trening.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby B.Centrale » Sun Feb 19, 2017 4:37 pm

Brate, zaboravih da napomenem da mi je gro kilaze nabijen alkoholom. Realno, jedem sasvim prosecno, i ispod toga. Trudim se da ne jedem kasno, razmisljam u tom pravcu. Ali zato pijem. Na nedeljnoj bazi zabodem realno u proseku 2 lt rakije, 1 lt ruma, 4-5 lt vina i eventualno 2-3 piva. Jel ima tu neke pomoci, u smislu ako vec ne mogu da se manem te posasti, sta je najmanje kaloricno, tj. sta najmanje smeta ili je sve isti kurac?
bologna centrale

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Desnoruki levak » Sun Feb 19, 2017 5:06 pm

Nije ti valjda potreban fitnes ekspert da ti ukaže na to koliko su zlo te količine radže i ruma? :) Ako baš moraš da cirkaš, drži se crnog vina...u manjim količinama je čak i korisno.

Hemija je teška glupost za kompleksaše...nikakav izgled nije vredan potencijalno užasnih akni, naduvenih sisa, mlitave kite, ćelavljenja, divljih oscilacija u raspoloženju itd.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby B.Centrale » Sun Feb 19, 2017 5:48 pm

Ma brate, nisam ja u maleru da se manem toga, nemam problem da ne pijem, ali mi je priroda posla takva da trazim mentalno opustanje. Mogu da batalim na jedan, to je sve ok. A za hemiju sam pitao cisto da vidim da li postoji nesto efikasno, pa i po cenu da je nezdravo. Kapiram da mi ne bi puno zla nanelo, obzirom da bi taj period uzimanja 'necega' bio jasno vremenski ogranicen, samo da sto pre dodjem do rezultata. Ne interesuje mene neke definicije i ta sranja.
Sve u svemu, poslusacu savete, zdrava ishrana, nista secer/brasno/so, bez alkohola, puno vode, lagani treninzi. Sve jasno. Hvala jos jednom.
bologna centrale

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Sun Feb 19, 2017 5:59 pm

Brate, ti se bolje prijavi u neki centar za odvikavanje od alkohola :-) nije tebi ishrana toliki problem haha. Jbg, dok ne izbacis toliki alkohol sumnjam da će ti išta pomoći. Kao što si na kraju i sam rekao, jedino to sve zajedno je recept. Pa jbm mu sve, ti beše imaš restoran, pa bar ti možeš da se hraniš kako treba.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby B.Centrale » Sun Feb 19, 2017 6:07 pm

Al' i da pijem kako treba! :D
bologna centrale

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby riper » Tue Feb 28, 2017 10:48 am

Sto bi ortak rekao u vremenu dok smo bili mladi i aktivno trenirali, kada radis masu pijes pivo, a kada radis definiciju cirkas zestinu :D .

Inace stize nam vest iz Amerike, Bob Harper, jedan od najpoznatijih fitnes trenera na planeti, koji se proslavio kao voditelj emisije „Najveci gubitnik“ (ono gde on radi sa predebelim ljudima da skinu tezinu), zaradio zesci srcani udar u 51. godini. On smatra da je u pitanju genetika jer mu je i majka mlada dobila infarkt, ali ima i onih koji misle drugacije.

https://www.yahoo.com/celebrity/biggest ... 35025.html

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Opie » Tue Feb 28, 2017 11:53 am

Sto se tice gubljenja kilograma I dobijanja misica, Ja se kunem u ovo:
[url]insanity workout[/url]

8 nedelja vaseg zivota za najbolje rezultate.Licno probao,licno video masivan napredak.30-45 minuta dnevno, 6 Dana U nedelji.Dobijes na kondiciji, izgubis debljinu dobijes misice, prcash kao pastuv.
Jedan "cheat day" nedeljno kad jedes picu ili sta god zelis, u toku ostalih Dana 5-7 manjih obroka dnevno.
ex-Pop Djujic


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests