Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Mon Jan 15, 2018 10:56 pm

Ljudi ne razumeju da je jedan od osnovnih motiva (ako ne i glavni) tvorcima senki,a i svih ostalih slicnih serijala,zarada,a ne nekakve teorije zavere i picke materine.kinta rodjaci.a kinta malo teze ide ako se snima serija samo za srpsko trziste.bar ja to tako kontam
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Серије

Postby Влада Паликућа » Mon Jan 15, 2018 11:12 pm

Добили су кинту да раде против српских интереса.

Palermo
Posts: 78
Joined: Fri Jan 29, 2016 1:27 pm

Re: Серије

Postby Palermo » Wed Jan 17, 2018 10:05 am

jel ima negde torent za rusku seriju brigada

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Серије

Postby Чомбе » Wed Jan 17, 2018 11:46 am

Palermo wrote:jel ima negde torent za rusku seriju brigada



https://kinorusija.wordpress.com/2010/0 ... gada-2002/

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Wed Jan 17, 2018 12:48 pm

Kad se setim Ranjenog orla i Greh njene majke i SGBČ, sama priča u "Senkama" i Vuk K. u "Ubica mog oca" su pravo osveženje.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Jan 17, 2018 2:49 pm

Nervira me ova ujdurma oko serije "Nemanjici". Ono malo sto sam odgledao tokom novogodisnje noci bilo je lose, odnosno meni se licno nije svidelo. I delim pre svega misjenje da je gluma veoma tanka. Previse je teatralna za nesto sto se prikazuje na TVu. Mozda je to delom sto su dijalozi veoma tanki. I neko je odlicno primetio, kada se uporedi film "Kosovski boj", koji je po vremenu odigravanja radnje najblizi ovoj seriji, pored svih nedostataka, stekao se ipak utisak da je u pitanju srednji vek.

Mozda su u pitanju dijalozi, u kojima je svaka recenica nekako sudbonosna, mozda je i ta atmosfera. Meni je nekako detalj gde ona dva svestenika, onaj slepi i ovaj drugi, imaju svoje minijature, doprinosi definitivno atmosferi. A citavu atmosferu dize pesma "Hriste Boze raspeti i sveti", koju sam prvi put cuo u tom filmu. Dakle one jake stvari, dijalozi, snazna gluma i nekoliko dobrih detalja, zasenilo je sve nedostatke.

Ovde je sve nekako ravno, dosadno. Ali ajde, u pitanju je prva epizoda. Nisam jedan od onih koji su za spaljivanje i zabranjivanje. Cak i da je najgora serija na svetu ikad snimljena, kakvo kurac zabranjivanje. Ako smo pregrmeli Srecne ljude, Porodicno blago, Babu koja gori, a koje su najgore smece po svim merilima, pregrmecemo i ovo. Sta sad, da glumimo severnu koreju ili sta ti ja znam, kao nemojte da prijazujete "Nemanjice" losi su. Gotovo je, snimljeni su, neka sada narod gleda.

Posebno necu da sudim dok ne odgledam sve. Moguce je da ce sve ici ovim tokom, moguce da nece biti nikakvog napretka, ali nemojte da se zajebavate da sada treba nesto zabraniti.

O seriji "Senke nad Balkanom" ranije sam vec dao sud. Mislim da je jedna odlicna serija, mozda najbolja serija snimljena u ovom veku. Ne podnosimi Bjelogrlica niti tu kvazielitu, ali serija je izula. Nisam je doziveo ni kao antisrpski niti kao antirusku. Ovo je istorijska fikcija i to je kraj. Ako Englezi ne dozive "Crnu guju", kao antienglesku seriju, a Roan Etkinson se u njoj sprda sa nekim bitnim istorijskim licnostima i krvavim periodima engleske istorije, zasto sada mi da glumimo neku inkviziciju.

U krajnjem slucaju, ljudi kod nas mogu da snimaju sta god pozele, a samo od nas zavisi sta cemo gledati. Ako je lose, tu je daljinski, menjam kanal i dovidjenja. Bas niko nije primoran da gleda ono sto mu se ne svidi.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Серије

Postby axkontra » Wed Jan 17, 2018 3:31 pm

Juce je neki lik kometarisao u novinama da je sramotno gadjanje istorijskim cinjenicama gde prikazuju svetog Savu kojeg je sveti Simeon dobio sa 65 godina kao odraslog u pogresnom periodu i da Stefan prvovencani kralj komentarise bitku u vremenu kad je trebao imati dve godine.A sta su ocekicali hvalospeve na glupost na promasaje u vezi najvecih Srba koji su ikada hodili Srbijom.Sta su vrsili proveru jel su ljudi koji poznaju tu epohu nestrucni pa kao seruckaju na njihov umetnicki dojam seruci po istoriji svoga naroda.Niko ne ocekuje got ali ta istorija je realna i to su realni dogadjaji gde mozda treba imati prostora da se neka bitka prijaze na ovaj ili onaj nacin ali serija o Nemanjicima ne treba da sluzi da se prekroji isrorija kojase zaista odigrala,a ako je tako bilo treba je prikazati u svom sjaju ili crnilu sta god se tada desaalo.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Thu Jan 18, 2018 2:33 am

odgledah celu seriju "the wire".

samo cu reci - AU!
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Серије

Postby brucelee » Thu Jan 18, 2018 8:31 am

riper wrote:Nervira me ova ujdurma oko serije "Nemanjici". Ono malo sto sam odgledao tokom novogodisnje noci bilo je lose, odnosno meni se licno nije svidelo. I delim pre svega misjenje da je gluma veoma tanka. Previse je teatralna za nesto sto se prikazuje na TVu. Mozda je to delom sto su dijalozi veoma tanki. I neko je odlicno primetio, kada se uporedi film "Kosovski boj", koji je po vremenu odigravanja radnje najblizi ovoj seriji, pored svih nedostataka, stekao se ipak utisak da je u pitanju srednji vek.

Mozda su u pitanju dijalozi, u kojima je svaka recenica nekako sudbonosna, mozda je i ta atmosfera. Meni je nekako detalj gde ona dva svestenika, onaj slepi i ovaj drugi, imaju svoje minijature, doprinosi definitivno atmosferi. A citavu atmosferu dize pesma "Hriste Boze raspeti i sveti", koju sam prvi put cuo u tom filmu. Dakle one jake stvari, dijalozi, snazna gluma i nekoliko dobrih detalja, zasenilo je sve nedostatke.

Ovde je sve nekako ravno, dosadno. Ali ajde, u pitanju je prva epizoda. Nisam jedan od onih koji su za spaljivanje i zabranjivanje. Cak i da je najgora serija na svetu ikad snimljena, kakvo kurac zabranjivanje. Ako smo pregrmeli Srecne ljude, Porodicno blago, Babu koja gori, a koje su najgore smece po svim merilima, pregrmecemo i ovo. Sta sad, da glumimo severnu koreju ili sta ti ja znam, kao nemojte da prijazujete "Nemanjice" losi su. Gotovo je, snimljeni su, neka sada narod gleda.

Posebno necu da sudim dok ne odgledam sve. Moguce je da ce sve ici ovim tokom, moguce da nece biti nikakvog napretka, ali nemojte da se zajebavate da sada treba nesto zabraniti.

O seriji "Senke nad Balkanom" ranije sam vec dao sud. Mislim da je jedna odlicna serija, mozda najbolja serija snimljena u ovom veku. Ne podnosimi Bjelogrlica niti tu kvazielitu, ali serija je izula. Nisam je doziveo ni kao antisrpski niti kao antirusku. Ovo je istorijska fikcija i to je kraj. Ako Englezi ne dozive "Crnu guju", kao antienglesku seriju, a Roan Etkinson se u njoj sprda sa nekim bitnim istorijskim licnostima i krvavim periodima engleske istorije, zasto sada mi da glumimo neku inkviziciju.

U krajnjem slucaju, ljudi kod nas mogu da snimaju sta god pozele, a samo od nas zavisi sta cemo gledati. Ako je lose, tu je daljinski, menjam kanal i dovidjenja. Bas niko nije primoran da gleda ono sto mu se ne svidi.


не треба сметнути ни буџет...рекоше неки да је Бјелогрлић кад је чуо колики је буџет за Немањиће рекао да је њему буџет целе те серије, недовољан за једну епизоду Сенки.

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Серије

Postby trigger » Fri Jan 19, 2018 12:43 am

@tito

Sta si se stiso, baci koju rec, koja sezona je najjaca, kako si podneo Meknaltijevu smrt i sl. :)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Fri Jan 19, 2018 1:21 am

trigger wrote:@tito

Sta si se stiso, baci koju rec, koja sezona je najjaca, kako si podneo Meknaltijevu smrt i sl. :)


Spoiler:
po kompleksnosti prisluskivanja i skupljanja podataka, po meni je druga sezona najbolja. brodovi i sva ta ludila (ok, tu sam subjektivan, obzirom da su mi brodovi struka :mrgreen: ) i likovi koji se pojavljuju.

po gangsterizmu, najjaca mi je prva sezona

najslabija mi je mozda poslednja sezona, malo je naivno odradjeno sve to u odnosu na prethodne seozne i malo zbrzano kao da im se zurilo da zavrse seriju. ipak, dobro su poentirali na kraju poslednje epizode. pojavio se novi omar u liku majkla, marlo je za razliku od stringer bela shvatio da je ipak ulica njegovo prirodno okruzenje i ima tu jos lepih finesa. sjajna paralela izmedju bablsa i malog dukvona, jedan se skinuo, drugi se navukao i kroz to i kroz jos mnoge stvari se vidi zapravo da toj celoj prici nema kraja. jedni zaglave robiju ili groblje, drugi ih naslede i tako u krug.

najslabiji lik u celoj prici mi je pandur herk. balvan klasican koga su na kraju pokusali da operu sa onom dojavom.

pored nosilaca serije sa jedne i sa druge strane zakona, najjaci lik po meni je karver, odlicnu uzlaznu liniju ima lik. takodje odlicna lik je crnja sa coska, boudi.

ovo gore je samo jedan promil serije. jako komplikovana serija, ne mali broj puta sam bio u fazonu u jebo te kakva epizoda! da zauzimas neke stavove, da branim jednog ili drugog lika. jednom recju - LEGENDARNO!
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Fri Jan 19, 2018 1:24 am

ultrastito wrote:odgledah celu seriju "the wire".

samo cu reci - AU!

Пирејским говнима никад нећу опростити Соботку. :mrgreen: Једна од јачих сцена у серији, а друга сезона можда није најбоља, али ликови из друге сезоне су ми прирасли за срце.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Fri Jan 19, 2018 8:09 am

Ček, jesam li ja jedini koji misli da je Herk obavio onu dojavu uz znanje onog svog gazde advokata?

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Серије

Postby ultra mentalitet » Fri Jan 19, 2018 2:15 pm

Pocela cetvrta sezona Mosta koja ce ujedno biti i poslednja, sve u istom fazonu, mnostvo detalja koji zaintrigiraju, meni licno jedna od boljih serija tog zanra.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Fri Jan 19, 2018 3:02 pm

Очајник wrote:Ček, jesam li ja jedini koji misli da je Herk obavio onu dojavu uz znanje onog svog gazde advokata?

Spoiler:
mislim da nije, jer je posle ukanalio bivse kolege sa dojavom o prisluskivanju koje je sjebalo optuznicu protiv marloa i ekipe
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Серије

Postby Пери » Fri Jan 19, 2018 3:19 pm

Ma pakao je serija...
Meni recimo jedan od najjacih momenata je kad Stringer (koji je kao mega zajeban i pametan igrac na ulici) pokusava da udje u posao sa onim politicarem Dejvisom, i ovaj ga sjebe ko dobar dan, u fazonu de si pos'o majmune, aj mars na ulicu.
Ili ovo recimo

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Fri Jan 19, 2018 9:23 pm

Spoiler:
zato mi se i svidelo kako se zavrsilo sa marloom, koji je krenuo istim putem kao stringer bel, ali je lik u fazonu...ja ne mogu ovo, ja ipak pripadam cosku, kao i ovaj barksdejl iz klipa.

sjajni su i momenti kad istrage u svim sezonama dodju do momenta pracenja tokova novca i kad taj put krene na gore, ka visokoj politici, kako se zaustavlja istraga i kao...to sad nije bitno.

jos jedne stvari sam se setio koja mi se takodje svidela. poslednja sezona i prica oko medija. sjajno mi je kako je prikazan odnos medija, kako tretiraju ubistva ljudi sa kojima se sazivis svih tih 5 sezona. kad je ubijen propozisn dzo, kad je ubijen omar...ono zesce face kad sve saberes i oduzmes i na kraju to zavrsi negde u dnu novina, par stubaca. shvatis zapravo koliko su im ti likovi nebitni.

bas je serija jebanje u mozak zesce.

one moralne dileme oko legalizacije gudre u pojedinim kvartovima baltimora. cujes za i protiv, pa ono malo razmislis kako bi ti to uradio. jebem li ga,
mozda sam i preterao, ali za mene ovo nije obicna serija i to mi je jako drago.


pisite u ovim spojlerima, da ne kvarimo drugima seriju :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
omeGa
Posts: 10
Joined: Wed Jan 17, 2018 11:28 am

Re: Серије

Postby omeGa » Fri Jan 19, 2018 11:18 pm

ultrastito wrote:odgledah celu seriju "the wire".

samo cu reci - AU!


The wire одлична серија!
Taboo.. исто тако одлична серија!
Сашина екипа или Бригада.. предобра серија исто.
Peaky Blinders исто тако без коментара, све препоруке.
Месо није лоша али није ме нешто посебно фасцинирала.
Сенке над Балканом.. много све брзо се изиграло.. мало је испреплетена.
Јел вреди Гомора да се гледа, ја сам гледао филм и није ми се нешто допао. (Или нека друга ал са сличан жар ко ове претходне)
Ако вреди.. молим линкове :D

User avatar
Солунац
Posts: 55
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:59 am

Re: Серије

Postby Солунац » Mon Jan 22, 2018 1:32 am

@riper

Sve stoji sto si napisao, samo nemoj u isti kos da stavljas Porodicno blago i Selo gori baba se ceslja. Porodicno blago uvek ispostujem i svaki lik je odlican osim ekipe oko Bisenije. Boda Tajson, Cercil, Pandurovic itd... ne mogu da se mere sa sinom draganom :mrgreen:

Sto se tice novih serija, samo nek snimaju. Nek svaka sledeca bude kvalitetnije snimljena i ja zadovoljan.

Zadnja kvalitetna su Rode ( bila bi jos bolja da nisu zeznuli kraj ), mada nisam gledao Senke i Meso ( cini mi se da se tako zove, video sam ovde preporuke)

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Серије

Postby SAO_Zeljin » Mon Jan 22, 2018 7:52 am

Солунац wrote:@riper

Sve stoji sto si napisao, samo nemoj u isti kos da stavljas Porodicno blago i Selo gori baba se ceslja. Porodicno blago uvek ispostujem i svaki lik je odlican osim ekipe oko Bisenije. Boda Tajson, Cercil, Pandurovic itd... ne mogu da se mere sa sinom draganom :mrgreen:

Sto se tice novih serija, samo nek snimaju. Nek svaka sledeca bude kvalitetnije snimljena i ja zadovoljan.

Zadnja kvalitetna su Rode ( bila bi jos bolja da nisu zeznuli kraj ), mada nisam gledao Senke i Meso ( cini mi se da se tako zove, video sam ovde preporuke)

Mića je najjači lik u porodičnom blagu


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests