Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Mon Apr 13, 2020 3:20 am

Ala montira... :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Sat Apr 18, 2020 8:23 pm

Odgledao sam Sopranove prvi put u životu. Mislim da sam pogrešio u 2 stvari, trebao sam gledati kad je snimljena, i ako sam već gledao sada nisam je treba odgledati odjednom. Verovatno je za mnoge bogohuljenje, ali po meni nije uopšte moguće je nazvati jednom od najboljih serija ikada.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Sat Apr 18, 2020 9:46 pm

Slicno razmisljam,ostalo mi je jos 5 epizoda pa cu napisati malo opsirnije
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Sat Apr 18, 2020 11:16 pm

Ceo dan razmišljam, pa pošto mi đavo ne da mira, a i realno dokon sam, napisati generalno neka zapažanja u spojler, u slučaju da neko nije gledao.
Spoiler:
Kao što rekoh, žao mi je što je nisam gledao u vreme kad je izašla, jer bi tada verovatno bio drugačiji doživljaj. U današnje vreme, ovakva serija ne bi prošla, barem ne u ovom formatu. 6 sezona x 13 serija (s tim što šesta ima 20 i kusur), je predugačko.
Kroz mnoge scene sam ubrzavao ili nisam mario, barem 20-30 posto dijaloga je bilo maltene frustrirajuće. Gomila scena na šablon partije pokera iz Godfellas-a, kada se zajebavaju (iliti breaking balls) pa jedan popizdi i polomi pičku drugome.
Porodični dijalozi su često toliko dosadni da se mogu odmah preskočiti. Takodje isto važi i za razgovore sa psihijatrom.
Scenario labav u mnogim situacijama, (znam, to je samo serija pa ne mora biti realno) - nerazumljive scene gde se čas bave projektima ko Beograd na vodi :mrgreen: a onda kradu kamion neke robe. Znači u pola situacija ne znaš da li neko ima 500 dolara u dzepu ili 5 miliona.
Pogotovo zameram što je serija hvaljena kao realna, a pola stvari je toliko nerealno, ubistva i kradje na sred ulice, murija koja je imala milion prilika da ih sve skloni, plus ih kao stalno nadzire. Kao da se cela priča odvija 70ih godina gde ne mogu ni otiske da im uzmu sa utoke i malo malo izlaze iz zatvora kao sa piknika.
Likovi - gomila njih je nedorečena kroz seriju, odnosi izmedju likova se gase i skače se na druge šizofreno skoro, sa teme na temu.
Sad da ne ulazim šta se meni ne svidja kako su želeli da razviju neke likove, ko sam ja, moš misliti, ali eto.
Sve u svemu, mislim da se veći deo može prepisati TV industriji tog doba. Mislim da su u jednom trenutku, zatečeni enormnom popularnošću serije, se izgubili i krenuli da brljave. Ipak je to period od skoro 8 godina gde su verovatno se i zasitili a i presušili sa idejama.
Ceo koncept psihijatar - mafijaški boss je bio klimav već posle nekog vremena, toliko da su na kraju njihovi susreti i dijalozi postali idiotski. A da ne pričam o završetku saradnje, kada ona naprasno zbog jednog članka skonta da mu je u stvari terapija samo pomagala da postane to što jeste, posle 7 godina, eeej.
Naravno nije da mi se ništa nije svidelo, bilo je tu dobrih scena. Jedna od najkomičnijih mi je intervencija za malog, koja se pretvori u klasičnu šutku :lol:
I po meni najdraži lik, kome nije dato dovoljno pažnje, što bi Toni rekao na početku -"What happened to Gary Cooper? The strong, silent type. That was an American. He wasn't in touch with his feelings. He just did what he had to do." je ova carina, koji mi je jedini ostavio utisak onoga što bi oni u tom svetu zvali "stand up guy" - Silvio!
Image

User avatar
Солунац
Posts: 55
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:59 am

Re: Серије

Postby Солунац » Sun Apr 19, 2020 12:18 am

1. Sopranovi, jedno mesto prazno pa ostalo 8-)

Spoiler:
Gledao par puta i to sto kolega iznad kaze, gde preskace delove, ustvari ponovnim gledanjem uocis sitnice koje prvi put nisi. Likovi su toliko jaki da za svakog moze da se napravi posebna serija. Sta vise, u pocetku je Silvio bio predvidjen da glumi Tonija. I epizodne uloge (ili ti serijalne kako da lupim) tipa Toni B (Glavni lik u Boardwalk empire), Rici, Ralf pa i matori Fic su veoma mocne. Dijalog posebno dobar i ne zasniva se sve na holivudskim eksplozijama i na epsikim fantastikama. A lik Tonija je stvoren i da ga volis i mrzis, oba u jednom. Jer je i govno zavidno a i kul lik.

Ipak je serija pa nije sve realno, ne treba ni ocekivati. Ali za Breaking Bad koji je takodje dosta hvaljen, znas da je u pitanju serija gde veze sa stvarnoscu nema a ovde ipak, ljudski odnosi, pohlepa, sujeta i mnogo toga prikazuje i realan zivot.

Ali ukusi su razliciti. Ne znam ni zasto sam stavio u spojler jer ni ne otkriva nista al ajde.

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Серије

Postby trigger » Sun Apr 19, 2020 12:42 am

Да погађам која је Чомпики најјача серија.. Две речи, почиње на Б, завршава на д :)

Ал не озбиљно, људи се углавном деле на оне којима је ББ врхунац тв програма и оне којима су то Жица или Сопранови. Нерачунајући Гејмотрон секташе. :)

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Серије

Postby CREW pg » Mon Apr 20, 2020 9:33 pm

Sopranovi su odlicna serija, duboki naklon.
Zanimljiva mi je diskusija sa aspekta ocekivanja od serija danas i prije 8-10 godina. Sopranovi, Homicide, Law and order imali su tu duboku dramu, pricu koja se pronosi sezonama, tezinu svakog dijaloga. Duhovitost je digla Sopranove malo iznad uz mafijasko okruzenje.
Danas su serije (kao i filmovi) snimljeni da se hiljadu zapleta i raspleta desi u 45 min. Od dobra do zla i natrag. Hiljade efekata, desetine novih likova, cuda dok se mozak ne izludi - a na kraju se najveca misterija nad misterijama resi u 2 min epizode. I onda spinof nekog daljeg ludila.
Npr gledam Black list i fenomalnog Dzejmsa Spajdera - pa oni su za 7 sezona, napravili 7 serija u jednoj. Previse efekata, previse blic prica. Jeste jako zanimljivo, ali nikad nece ostaviti utisak kao npr. Homicide na mene. Pemblton i Meldrik, pa to su epski likovi..

Od tih novijih Peaky blinders imaju tu neku srednju uspjesnost izmedju dvije ere i dva nacina snimanja, pa su mi najprihvatljiviji. I npr Man in High castle je jako dobro odradjen kao drama. I knjiga je fenomenalna.

Opet svako ce izabrati sta mu odgovara, ali Sopranovi traze strpljenje i samo treba pravi momenat odabrati za gledanje po meni... Ili sve u kurac i pusti Marvel :)
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Серије

Postby Џими Заказака » Mon Apr 20, 2020 9:44 pm

Трећа сезона Озарка је по мени можда најбољи телевизијски садржај од завршетка Брејкинг Беда. Лик који је глумио Вендијевог лудог брата је покидао, а мала Рут ми је у топ 5 екранизованих ликова икада. А стварно нисам неко ко је пропустио много значајних серија. Апсолутно свака препорука.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Mon Apr 20, 2020 10:00 pm

Inače, za one koji ne znaju, Silvio Dante iliti Little Steven ima bendm i to (po meni) veoam dobar, bili su na Arsenal festu prošle godine, do jaja gotivan lik.



Što se tiče Ozarka, samo reči hvale za seriju, aktuelna tema a opet na malo drugačiji način odradjena i realna.
Od ostalih serija:

https://www.imdb.com/title/tt8332438/

https://www.imdb.com/title/tt6468322/?ref_=nv_sr_srsg_0 ( samo da su ubacili manje španske patetike bila bi top)

https://www.imdb.com/title/tt1740299/?ref_=fn_al_tt_1 (nije za svakoga)

https://www.imdb.com/title/tt2306299/?ref_=nv_sr_srsg_0 (ko se zajebao kao ja pa nije odgledao, sad je pravo vreme)
i jedno pitanje:
Da li je neko gledao ovu seriju?
https://www.imdb.com/title/tt8914684/?ref_=nv_sr_srsg_0

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Серије

Postby CREW pg » Mon Apr 20, 2020 10:10 pm

Sunderland till I die - dokumentarac o raspadanju kluba. Sa jedne strane snimane prilike u klubu, sa druge stav stanovnika grada o klubu. Neka osrednja prica, ne ocekivati mnogo.
Meni je interesantno to propadanje do samog kraja, kapiram da nisu to ocekivali kad su snimali, htjeli su feniksa a ono pakao.
Nema price o huliganima.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

1914
Posts: 1203
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Серије

Postby 1914 » Tue Apr 21, 2020 12:22 pm

Jel zna neko od NBA fanatika gde moze da se pogleda Jordanov mini serijal Last Dance(https://www.imdb.com/title/tt8420184/)?

nemanjabgd86
Posts: 2
Joined: Fri Sep 06, 2019 11:10 pm

Re: Задњи филм који сам погледао

Postby nemanjabgd86 » Tue Apr 21, 2020 12:30 pm

Ima na netflix-u

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

1914
Posts: 1203
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Серије

Postby 1914 » Tue Apr 21, 2020 12:51 pm

Neki torrent ili stream na netu?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Tue Apr 21, 2020 1:13 pm

imate torente na 1337
https://1337x.st/search/the+last+dance/1/

samo prve dve epizode su izašle, ESPN će da pušta po dve nedeljno

1914
Posts: 1203
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Серије

Postby 1914 » Tue Apr 21, 2020 1:17 pm

Hvala ti puno!

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Серије

Postby Ђексара » Tue Apr 21, 2020 2:08 pm


User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Серије

Postby njasvi » Tue Apr 21, 2020 3:51 pm

meni su sopranovi omiljeni
ne bi rekao da su likovi nedoreceni bas naprotiv
dobar scenario, gluma odlicna, ona scena kraja - nenadje*iva
imaju i oni neke svoje manjkavosti ali boze moj
mislim da u seriji nema pozitivnih likova, nema bezgresnih superheroja, svi su manje vise licemerna go*na

Image
04 X 1945

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Серије

Postby Смех младића » Tue Apr 21, 2020 6:05 pm

Compika sve gleda kroz prizmu netflixovih novih serija tako da se Sopranovi ne uklapaju u sablon pa prema tome ima negativne kritike

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Tue Apr 21, 2020 9:43 pm

jebatiga, moguće sasvim. Nisam do pre 5-6 godina uopšte gledao serije, a od tada uglavnom samo novije.
U pravu si, negativne kritike se zasnivaju uglavnom zato što nisam navikao na taj format, zato sam i rekao da je najveća greška što nisam gledao tada kada je izašla, verovatno bi bio drugačiji utisak. Sa druge strane u pravu je i forumaš što reče za BB, ja sam iz tog tabora :D

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Wed Apr 22, 2020 6:38 pm

čompika wrote:Ceo dan razmišljam, pa pošto mi đavo ne da mira, a i realno dokon sam, napisati generalno neka zapažanja u spojler, u slučaju da neko nije gledao.
Spoiler:
Kao što rekoh, žao mi je što je nisam gledao u vreme kad je izašla, jer bi tada verovatno bio drugačiji doživljaj. U današnje vreme, ovakva serija ne bi prošla, barem ne u ovom formatu. 6 sezona x 13 serija (s tim što šesta ima 20 i kusur), je predugačko.
Kroz mnoge scene sam ubrzavao ili nisam mario, barem 20-30 posto dijaloga je bilo maltene frustrirajuće. Gomila scena na šablon partije pokera iz Godfellas-a, kada se zajebavaju (iliti breaking balls) pa jedan popizdi i polomi pičku drugome.
Porodični dijalozi su često toliko dosadni da se mogu odmah preskočiti. Takodje isto važi i za razgovore sa psihijatrom.
Scenario labav u mnogim situacijama, (znam, to je samo serija pa ne mora biti realno) - nerazumljive scene gde se čas bave projektima ko Beograd na vodi :mrgreen: a onda kradu kamion neke robe. Znači u pola situacija ne znaš da li neko ima 500 dolara u dzepu ili 5 miliona.
Pogotovo zameram što je serija hvaljena kao realna, a pola stvari je toliko nerealno, ubistva i kradje na sred ulice, murija koja je imala milion prilika da ih sve skloni, plus ih kao stalno nadzire. Kao da se cela priča odvija 70ih godina gde ne mogu ni otiske da im uzmu sa utoke i malo malo izlaze iz zatvora kao sa piknika.
Likovi - gomila njih je nedorečena kroz seriju, odnosi izmedju likova se gase i skače se na druge šizofreno skoro, sa teme na temu.
Sad da ne ulazim šta se meni ne svidja kako su želeli da razviju neke likove, ko sam ja, moš misliti, ali eto.
Sve u svemu, mislim da se veći deo može prepisati TV industriji tog doba. Mislim da su u jednom trenutku, zatečeni enormnom popularnošću serije, se izgubili i krenuli da brljave. Ipak je to period od skoro 8 godina gde su verovatno se i zasitili a i presušili sa idejama.
Ceo koncept psihijatar - mafijaški boss je bio klimav već posle nekog vremena, toliko da su na kraju njihovi susreti i dijalozi postali idiotski. A da ne pričam o završetku saradnje, kada ona naprasno zbog jednog članka skonta da mu je u stvari terapija samo pomagala da postane to što jeste, posle 7 godina, eeej.
Naravno nije da mi se ništa nije svidelo, bilo je tu dobrih scena. Jedna od najkomičnijih mi je intervencija za malog, koja se pretvori u klasičnu šutku :lol:
I po meni najdraži lik, kome nije dato dovoljno pažnje, što bi Toni rekao na početku -"What happened to Gary Cooper? The strong, silent type. That was an American. He wasn't in touch with his feelings. He just did what he had to do." je ova carina, koji mi je jedini ostavio utisak onoga što bi oni u tom svetu zvali "stand up guy" - Silvio!
Image



mislim da si navikao na novije serije, u kojima je koncept takav da se stalno nešto uzbudljivo dešava, da stalno postoje zapleti i raspleti i da svaka sezona ima cliffhanger koji se razreši u sledećoj

meni su najbolje te spore, masne serije u kojima scena može da traje 20 minuta i da se u njoj ništa uzbudljivo ne događa, ali da mi bude dobra zato što je u pitanju zanimljiv razgovor ili dobra gluma

na primer, dijalozi Tonija i Melfijeve su mi bili odlični, jer smo kroz njih gledali njegove transformacije, probleme, slutnje i postepeno otvaranje, usled sticanja poverenja, a sa druge strane smo imali i prikaz razmišljanja i lomova koje je ona imala zbog njega, jer je bio toliko intenzivan i nepredvidiv


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests