Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Mon Jan 15, 2018 5:01 pm

To ti je Gebels snimao u Nemackoh 1930ih i bili su hit filmovi u narodu. Mozda i mi da napravimo ministarstvo propagande? I ovako diktatora vec imamo.

Ko u Senkama nadje anti-srpski element bas je zesci paranoik i idiot

Ko ovo napise ili slabo zna nas jezik pa lose shvati ono sto procita ili jede govna jer kuci nema hleba!
Anti-srpski elementi u seriji: "Senke nad Balkanom":
1.Радња серије “Сенке над Балканом“ смештена је у Краљевину Југославију, односно Краљевину Срба, Хрвата и Словенаца, а одиграва се углавном у Београду. Бјелогрлић нам приказује вероватно најгаднији приказ неке престонице у историји кинематографије. Наговештај овога могли смо видети у његовој претходној серији, “Монтевидео“, када је кафану “Солунац“, у којој су се окупљали фудбалери, изместио са Булевара – преко пута Правног факултета – негде на периферију, приказујући Београд између два светска рата онако како су тада изгледали, на пример, Бајина Башта или Крива Паланка.
2.Главни нарко дилери су четници покојног војводе Воје Танкосића и руски козаци, док је комуниста Мустафа Голубић приказан као Џејмс Бонд. Позитивни ликови су ВМРО-вци, који се приказују као борци за слободу Македоније (заправо, били су бугарска терористичка организација којој је циљ био припајање Вардарске Македоније Бугарској), а позитиван лик је чак и будући поглавник Анте Павелић, тадашњи адвокат, бранилац “македонских бораца за слободу“ (приказан је на начин као када би, на пример, неко снимио Хитлера као младог сликара, негде 1910-те године)
3.У првој сцени козаци убијају свог светштеника у Руској цркви на Ташмајдану, у седмој епизоди, ВМРО-вци савладавају жандарме у центру Београда – испред Главњаче, сто метара од Хотела “Москва“ – и ослобађају свог лидера. Жандарми су, иначе, карикирани у свакој сцени: неспособни, распојасани, стално једи и пију, попут војника Краљевине у ТВ серији “Равна Гора“.
Ovo sam kopirao deo intervjua Miloslava Samardzica, a ima jos 30-ak tacaka ali sada da ne gusim temu...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Mon Jan 15, 2018 5:09 pm

nisam gledao Nemanjiće, ali ako Radoš Bajić, kreator abominacije zvane "Selo gori, a baba se češlja" kaže da je to dobro, onda tu seriju u životu ne treba gledati

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Mon Jan 15, 2018 5:16 pm

Никодије и Мустафа Голубић је био четник војводе Танкосића. :mrgreen: А што се тиче Павелића копираћу статус са ФБ-а једног другара. Milomir Marić je napao Bjelu zato što je Pavelić "simpatično" prikazan u Senkama nad Balkanom. Pavelić je, inače, prikazan kao ljigavi mufljuz, a takvi su simpatični samo drugim ljigavim mufljuzima kao što je Milomir Marić.

И шта је теби Никодије анти-српско у Немањићима?
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Серије

Postby хајка » Mon Jan 15, 2018 5:16 pm

Ti i taj paranoik veze nemate sa filmom kao umetnoscu, vama film sluzi kao reklama, propaganda, a ne kao prica koja treba da se isprica, bila ona istinita ili fikcija.

Koliko je filmova o Hitleru koji ga pokazuju kao slikara studenta i ratnog heroja u mladosti, ljubitelj pasa i zivotinja, a kasnije postaje sta postaje...Ante Pavelic u drugoj sezoni i kasnijom vremenskom hronologijom postaje ustaski vodja. Sta je trebao da uradi u ovoj sezoni, da zakolje dvoje Srba cim je sisao sa vlaka da bi vase glave bile zadovoljne?

Kriminalci Makedonci uradili akciju kakvu smo videli na filmovima sto puta do sad, uradili diverzije po gradu da bi zandari bili u manjem broju, napali je i uspeli da spasu zarobljenika. Vidjeno toliko puta na filmu do sad sirom sveta, uvek uzbudljivo i dobro po film. To sto vi i tu vidite neku anti-politiku za to se obratite lekaru. Pa u filmovima krimanlci uvek umaknu policiji. Sta sad treba, policijski sindikat da strajkuje i bojkotuje film jer su ih lose pokazali?

Na kraju, da imate manje sizofrenije u sebi, seriju bi mogli protumaciti na sledeci nacin: Srbin, ratni heroj, sada policajac, je zajebao 2 najvece svetske sile u sred Beograda i pritom sve to iz kafane mrtav pijan, Rusi i Nemci traze nesto sto im je veoma vredno, a on zajebao jedne i druge, resio ubistva u Beogradu i koplje vratio Srbiji, tj kroz lik ratnog vojnog invalida.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Mon Jan 15, 2018 5:59 pm

Занемарујем тактику wrote:Никодије и Мустафа Голубић је био четник војводе Танкосића. :mrgreen: А што се тиче Павелића копираћу статус са ФБ-а једног другара. Milomir Marić je napao Bjelu zato što je Pavelić "simpatično" prikazan u Senkama nad Balkanom. Pavelić je, inače, prikazan kao ljigavi mufljuz, a takvi su simpatični samo drugim ljigavim mufljuzima kao što je Milomir Marić.

Jeste bio cetnik i presao je sa srpskom vojskom Albaniju ali isto tako je pobio 2500 neduznnih Smederevaca kao komunisticki bandit itd...Nije ovde tema Mustafa, realno kontraverzni lik koji je izmedju ostalog bio komunisticki general NKVD i koordinator operativnih akcija Kominterne.
Ti i taj paranoik veze nemate sa filmom kao umetnoscu, vama film sluzi kao reklama, propaganda, a ne kao prica koja treba da se isprica, bila ona istinita ili fikcija.

Ponavljam po stoti put kako se ne zajebu pa ispricaju barem istinu samo jednom, previse oni sebi daju za slobodu da jedan period i jedan narod stavljaju u fikciju pa onda ti posle objasnjavaj obicnom narodu sta je istina a sta fikcija. “Sve sto znam o istoriji naucio sam iz istorijskih romana“, rekao je jedan pisac u eri pre filma i televizije. Od pojave sedme umetnosti,ova misao se odnosi i na nju, ali relano brojcano gledano daleko je vise gledalaca nego citalaca.Dakle drugim recima sve sto se vidi na ekranima utice na gledaoce.
A taj paranoik je srpski knjizevnik a ti XAJKA si sta?
И шта је теби Никодије анти-српско у Немањићима?

Ako pravis seriju o najvaznijoj srednjovekovnoj srpskoj dinastiji onda to mora biti uradjeno bezprekorno, a ne da ti se pola zemlje smeje posle prve epizode! Sam cin da takvu jednu ozbiljnu i bitnu temu u istoriji srpskog naroda i srpske drzavnosti obradis na tako amaterskom nivou je uvreda i samim tim anti-srpska propaganda. Bolje da nisu radili nista nego sto su napravili seriju o Nemanjicima gde su nam odmah pokazali da se radi o jednoj sramotno losoj seriji i ubili u pojama i ubili zelju za daljim gledanjem. Sta je sledece? Car Dusan kao gej? To je samo fikcija rece nam Rados i Xajka i tada!?

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Mon Jan 15, 2018 6:06 pm

Анти-српска пропаганда је то што нас воде неспособни ликови који у свему виде прилику за прање новца? Ја би пре реко да је то реалност, а не пропаганда. Ако си већ толико привржен историјским чињеницама шта мислиш о филму Бој на Косову? Вук Бранковић је за разлику од историјских чињеница приказан као издајник, Милош Обилић је приказан у филму а није сигурно да ли је постојао итд.?
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Mon Jan 15, 2018 6:14 pm

Занемарујем тактику wrote:Анти-српска пропаганда је то што нас воде неспособни ликови који у свему виде прилику за прање новца? Ја би пре реко да је то реалност, а не пропаганда. Ако си већ толико привржен историјским чињеницама шта мислиш о филму Бој на Косову? Вук Бранковић је за разлику од историјских чињеница приказан као издајник, Милош Обилић је приказан у филму а није сигурно да ли је постојао итд.?

Slazem se sa tobom vodi nas bagra i nesposobni likovi od 1918.godine ako cemo realno i iskreno. Ali to je sada neka druga tema. Film Boj na Kosovu je sniman 89 te i za one prilike je snimljen skroz ok, samo sa druge strane istorijski totalno netacan a kasnije, pa cak i danas ljudi o boju na Kosovu pricaju secajuci se samo fragmenata tog filma, pojma nemaju niti su ikada procitali recenicu iz neke istorijske knjige ili sazanli nesto u razgovoru sa profesorima ili nastavnicima istorije. Isto film Bitka na Neretvi jeste komunisticka propaganda ali i istorijski falsifikat, zna se da su u toj bici npr pobedili Cetnici. Zna se da Italijana i Nemaca na Neretvi skoro nije ni bilo , to je bio sukob Cetnika i Partizana ali ajde sada ti to dokazi post komunistickim generacijama. Lakse je da se ja proglasim idiotom.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Серије

Postby само јако » Mon Jan 15, 2018 6:26 pm

Колико година не раде музеји ? Зашто ?
Представљају нашу историју баш како усташе пишу... на сваком коментару на који налетим они кажу " Срби митомани " е тако сад ови и снимају и снимаће док сви не поверујемо у то ...
Припремили народ са курвама и педерима на теве-у па ај сад сними мало историје ,да се пљуне по Стефану Немањи,Душану ,Светом Сави... па ћемо после док велики Срби сажваћу и по Лазару , Милошу,Карађорђу а вероватно онда и по Живојину .
Трују нас са свих страна већ доста дуго како нисмо нормални како смо фашисти ,расисти курци палци а ми смо само Срби који су најебали увек и нас увек клали и убијали најстрашније ,ово као навијачки форум ...има ликова који пишу као да сам на Кандићкином предавању !!!
Отишло све у курац и чињеница је да нас има све мање и да то није случајно ...сами смо криви .

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Mon Jan 15, 2018 6:39 pm

само јако wrote:Колико година не раде музеји ? Зашто ?
Представљају нашу историју баш како усташе пишу... на сваком коментару на који налетим они кажу " Срби митомани " е тако сад ови и снимају и снимаће док сви не поверујемо у то ...
Припремили народ са курвама и педерима на теве-у па ај сад сними мало историје ,да се пљуне по Стефану Немањи,Душану ,Светом Сави... па ћемо после док велики Срби сажваћу и по Лазару , Милошу,Карађорђу а вероватно онда и по Живојину .
Трују нас са свих страна већ доста дуго како нисмо нормални како смо фашисти ,расисти курци палци а ми смо само Срби који су најебали увек и нас увек клали и убијали најстрашније ,ово као навијачки форум ...има ликова који пишу као да сам на Кандићкином предавању !!!
Отишло све у курац и чињеница је да нас има све мање и да то није случајно ...сами смо криви .

Brate konacno da neko napise sustinu, vec sam se uplasio da sam na hrhb forumu.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Серије

Postby хајка » Mon Jan 15, 2018 6:59 pm

Analizom domacih serija zakljucujem i da je "Policajac sa Petlovog Brda" takodje jedna pro ustaska serija. Srpski policajac prikazan kao nesposobnjakovic sa 5 zena, koje ga unistavaju i samim tim ubijaju patrijarhat preko zapadnog lobija, u dobu kad nas narod gine 1993 na frontu on ispija kafu u Beogradskim lokalima a nije sa svojim saborcima u rovu i samim tim pokazuje da je dezerterstvo opste prihvatljivo i da cak takva figura kao sto je Beogradski zandar bude usniman u kupacim gacama na plazi a ne u casnoj uniformi, a njegov sin David (jevrejsko ime, slucajno, ne bih rekao!?!) izrasta u klasicnog metalca goticara protivno svim srpskim tradicijama, jasno govori da je i tada radjeno na unistavanju srpstva i naseg nataliteta.

Image

Petao, kokos, u srcu policijske serifske znacke jasno oslikava kukavicluk srpskih heroja iz policije da brane svoju otadzbinu a serifska znacka umesto tradicionalne srpske predjiva kasniju amerikanicaziju Srbije.

Image

Forsiranje nemacke auto industrije radi ostvarivanje cilja pada Zastave i kraha nase ekonomije.

Image

Ovako izgleda covek koji je ucestvovao u ovom satanistickom projektu 25 godina, da li vam deluje normalno?

Image

Crnogorci u seriji sa USA kacketima, sto govori da se i tada radilo za ulazak Crne Gore u NATO kroz submisivne poruke kroz ovu naizgled humoristicku seriju.

Boda je kasnije raspasani zandar u Senkama gde nije odbranio Glavnjacu, Mima Karadzic snima reklame za NATO.

Pametnom dosta, probudite se.

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Серије

Postby ultra mentalitet » Mon Jan 15, 2018 7:09 pm

Senke nad Balkanom bi bila 5 puta bolja prica da nije zamisljeno kao istorijska fikcija. Ali aj ga jebi, kako bi ga onda prodali na trziste bivsih jugoslovenskih republika. Pored tolike nase bogate istorije, ubacuje se fikcija i izmisljanje necega, sto ljudi gledajuci pocinju da poistovecuju sa delom istorije koji se predstavlja. Ne moramo da izmisljamo Igru prestola, imamo je samo ako malo zagrebemo po knjigama i dokumentima iz proslosti, medjutim, izgleda da finansijski momenat igra kljucnu.

Ima onaj serijal Srpski junaci srednjeg veka, koji ide na rts-u, bolje da to puste u udarnom terminu nedeljom

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Mon Jan 15, 2018 7:14 pm

KB_DS wrote:
Кудрави Гаучос wrote:Мени исто крај добар.

Spoiler:
Не мислим ни да је срећан, јер главни лик не добија оно што му је целу серију циљ и на крају губи очевину. И ја сам очекиво неки крвави крај, уместо тога смо добили у ствари дечију визију помирења опроштаја и љубави у очима центарфоровог буразера. Крај Рода ми је био потпуна глупост, Горки плодови су од почетка до краја тонули у све горе црнило и безнађе, ово ми је некако.. ок


Ajde nek mi samo neko razjasni ovu poslednju epizodu
Spoiler:
Mirko zapali restoran i kucu i sta? Slavko i ekipa mu uzmu imanje ali vidimo da on ipak zivi u nekom stanu sa zenom i detetom plus prilikom posete Mice ubedjuje istog da prodaju njegov stan ( Micin ) a ovaj ne da zbog Rajka. Znaci ipak je dobio kintu i stanove kao sto je onaj advokat smrad i obecavao njihovoj kevi. A kad se sretne sa Slavkom ispred onog hotela ovaj mu ipak kao preti.... :roll:


Spoiler:
Па ваљда узме неку лову од осигурања, то је бар моје виђење. Мени је од читавог тог краја најбитнији Мићин трип, јер је то визија помирења и опроштаја, на моменат сам помислио да је заправо читав крај само његов трип, а да је Мирко изгорео са кафаном, мада кад сам погледао поново немам појма стварно. Доста тога нису допричали, не знам шта му је с мајком нпр до краја уопште.


@Никодије да се данас снима Бој на Косову, под број један имао би бар једног рватског глумца, плус неки муслић, типа Рене Биторајац на позицији Косанчић Ивана, а Енис Бешлагић би био симпатични Турчин из Муратовог чадора који прави халве и баклаве. Да би направио нешто аутентично наше мораш да прво наступаш из позиције Србина и српке културе, а наша култура је доминантно југословенска, као и интелектуална сцена уопште. Југословенство у срцу, западна култура као узор и идеал који треба достићи.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Серије

Postby само јако » Mon Jan 15, 2018 7:40 pm

Хајка окрећеш ствари и мењаш тему како теби одговара ,трудиш се то стоји ...осети се у свакој реченици да си жељан неког писања ,неког доказивања да си паметан ,начитан, да си дошао овде да отвараш очи затуцаним навијачима .
Мене то стварно не занима да улазим у причу са таквим ликовима ...нисам те пратио раније али ово ми је довољно што си написао ,још имаш и ту дозу безобразлука да одма увучеш и Јевреје и све могуће фракције у причу иако их нико није спомињао осим тебе.
Класичан си школовани Кандић .

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Серије

Postby подвала » Mon Jan 15, 2018 7:43 pm

Bolje bi bilo nauciti u skolama nesto taj narod i objasniti mu da ako zeli da sazna nesto najbolje da nabavi strucnu literaturu, a ne da pusti rts 1 ili bilo koji drugi program. Ali ne, nije problem sto su ljudi neobrazovani mongoli koji kupe informacije iz tv serije, nego je problem sto ta serija njih obmanjuje. Kakva zamena teza i bezanje od pravog problema. Tom sto vecinu informacija o istoriji svog naroda uci iz tv serije ionako nema pomoci, ja bih da mogu napravio sad seriju gde je Vuk Karadzic recimo osmoglava svinja sa sto nogu, a Dositej jase Teslu, koji je mravojed. Ko zna, mozda bi i u to retardi poverovali, bilo bi zanimljivo saznati.. Knjige, knjige braco, a ne zvona i praporci!

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Серије

Postby Влада Паликућа » Mon Jan 15, 2018 7:57 pm

Хајка, да ниси ти овај лик? https://www.vice.com/rs/article/7xed3a/ceo-dan-sam-se-ponasao-najsrpskije-moguce

Јеси признај

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Серије

Postby хајка » Mon Jan 15, 2018 8:03 pm

Влада Паликућа wrote:Хајка, да ниси ти овај лик? https://www.vice.com/rs/article/7xed3a/ceo-dan-sam-se-ponasao-najsrpskije-moguce

Јеси признај


Nisam, ja sam dobio otkaz na Vice, bio sam suvise liberalan za njih.

Jel si ti ovaj lik? http://www.novosti.rs/upload/thumbs/ima ... _620x0.jpg

Malo Kosovo je Srbija, malo Vucicu Srbine.

Ne kontam sta je sa glavama kojima je problem sta se nalazi u nekoj seriji fikciji, i to uporedjuju sa natalitetom u narodu, a nije vam problem sto nas pljackaju i izdaju svaki dan.

Ovde ljudima je trebalo da se crta da je Zika Todorovic je glumeo u filmu, pa da su Senke serija i fikcija, bukvalno kao da je 4 razred osnovne skole.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Серије

Postby Влада Паликућа » Mon Jan 15, 2018 8:22 pm

хајка wrote:Ovde ljudima je trebalo da se crta da je Zika Todorovic je glumeo u filmu, pa da su Senke serija i fikcija, bukvalno kao da je 4 razred osnovne skole.




пс. јел бих могао да добијем чашу воде?

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Серије

Postby Kit_Karson » Mon Jan 15, 2018 8:47 pm

Nikodije wrote:
Anti-srpski elementi u seriji: "Senke nad Balkanom":
1.Радња серије “Сенке над Балканом“ смештена је у Краљевину Југославију, односно Краљевину Срба, Хрвата и Словенаца, а одиграва се углавном у Београду. Бјелогрлић нам приказује вероватно најгаднији приказ неке престонице у историји кинематографије. Наговештај овога могли смо видети у његовој претходној серији, “Монтевидео“, када је кафану “Солунац“, у којој су се окупљали фудбалери, изместио са Булевара – преко пута Правног факултета – негде на периферију, приказујући Београд између два светска рата онако како су тада изгледали, на пример, Бајина Башта или Крива Паланка.
2.Главни нарко дилери су четници покојног војводе Воје Танкосића и руски козаци, док је комуниста Мустафа Голубић приказан као Џејмс Бонд. Позитивни ликови су ВМРО-вци, који се приказују као борци за слободу Македоније (заправо, били су бугарска терористичка организација којој је циљ био припајање Вардарске Македоније Бугарској), а позитиван лик је чак и будући поглавник Анте Павелић, тадашњи адвокат, бранилац “македонских бораца за слободу“ (приказан је на начин као када би, на пример, неко снимио Хитлера као младог сликара, негде 1910-те године)
3.У првој сцени козаци убијају свог светштеника у Руској цркви на Ташмајдану, у седмој епизоди, ВМРО-вци савладавају жандарме у центру Београда – испред Главњаче, сто метара од Хотела “Москва“ – и ослобађају свог лидера. Жандарми су, иначе, карикирани у свакој сцени: неспособни, распојасани, стално једи и пију, попут војника Краљевине у ТВ серији “Равна Гора“.

Кад ћете да схватите да су Сенке над Балканом постмодернизам класични? Што је и Бјелогрлић објаснио у неком од интервјуа. Пошто се бавим поменутом тематиком, знај да су поигравање и историјска метафикција две од седам, осам кључних одлика постмодернизма као правца у књижевности и уметности уопште. Погиравање или измишљање, па и сам Дејан Стојиљковић је рекао ономад у "Да, можда, не" да му за крими серију не треба Рус малинар, него Рус шверцер. Историјска метафикција или релативизовање историје. Поменути Стојиљковић је нпр, написао причу у којој Данило Киш чита стрипове и убија вампире. Сад је нарочито популаран тај фазон где су писци главни јунаци прозних дела (Путник са далеког неба - збирка прича о Црњанском, Гаврилов Принцип, о Гаврилу Принципу, итд). Читај Борхеса, Маркеса и ту хиспаноамеричку струју.
На крају крајева, најбоље написани ликови у серији, попут Кројача и Голубића, ветерани су из Првог светског рата.

User avatar
Floki
Posts: 31
Joined: Wed Feb 17, 2016 11:11 pm
Location: Kapedunum

Re: Серије

Postby Floki » Mon Jan 15, 2018 9:16 pm

Ljudi serija jebena.Bjela samo hteo da napravi hit seriju i ubacio sta je trebali,karanje,klanje,par jako interesantnih likova iz tog doba i dobru pricu i to e to.Iskreno serija ful,ima malo zamerki na glumu ali nista strasno.Pa i meni je realno prihvatljivo da posle tih silnih ratova,balkanskih i prvog sv rata je bilo masa likova,vojnika bivsih koji su se bavili svim i svacim

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Серије

Postby Tilt » Mon Jan 15, 2018 10:11 pm

само јако wrote:још имаш и ту дозу безобразлука да одма увучеш и Јевреје и све могуће фракције у причу иако их нико није спомињао осим тебе.

Polako s ti Jevreji, to će sad u drugoj sezoni da ide :mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests