Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Серије

Postby Tilt » Tue Nov 28, 2017 10:27 am

Senke nad Balkanom možemo kritikovati sa više aspekata, ali serija postiže ono što se od takvog formata i očekuje - gledanost. O seriji se priča, gledanost je sve veća i to je za autore najbitnije.
Koja je muka podići produkciju na takav nivo, može se pretpostaviti kad se vidi da tu učestvuje i makedonska i neka ruska televizija i gomila stvari koje onda utiču i na sam sadržaj serije. Mogu samo da pretpostavim koji je to proces ubeđivanja zbog sredstava i koliko se čitav projekat u hodu prilagođava.
S tim na umu ne mogu da u prvi plan stavim zamerke na sadržaj, već bih pre pohvalio značajan iskorak u produkciji uz nadu da će uskoro to biti minimalan standard što se tiče domaćeg serijskog programa.

Ima li negde da se pogleda serija Meso?
Pogledao sam trejler - baš obećava.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Серије

Postby Вини Џонс » Tue Nov 28, 2017 10:44 am

хајка wrote:Meni nije jasno kako je Vuk Kostic poznat glumac uopste...lik ne zna da glumi. Ne mogu da gledam nista sa njim. Isto i sa Gordanom Kicicem, lik nije prirodan ni u jednoj ulozi, mozda jedino u Munjama, a ovo sve ostalo sto je radio je tuga bozija...on je koliko znam iz burzujske porodice sa vezama u svetu glume pa u tom grmu lezi zec.

Кичић је у првој епизоди Сенки (док се није сазнало ко је у ствари) био сасвим природан. Иритантан лик кога нико не подноси. :D

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Tue Nov 28, 2017 10:45 am

@Tilt Имаш овде све епизоде.

https://andrija-i-andjelka.com/meso/
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Серије

Postby tizlabor » Tue Nov 28, 2017 11:38 am

Pa meni je veci problem podela uloga u senkama nego istorijski aspekt.
Gordan Kicic-kriminalni mastermind :lol:
Bjelogrlic-zajebani zandar alkos srbenda...jedvaaa da prodje,ali jedva. Realno debilko Sergej bi to mogao da odradi mnogo bolje.
Marko Zivic-neki makedonski krimos tamo vamo mutan...aj leba ti.

Na par mesta su uboli,Jezdic i Lausevic svoje uloge recimo izneli vrhunski. Prela doktor,par Rusa,onaj svabo isto ok. Ali kazem na par kljucnih mesta su zaboli zestoko.

undertaker.ca
Posts: 41
Joined: Sat Jan 30, 2016 9:55 pm

Re: Серије

Postby undertaker.ca » Tue Nov 28, 2017 11:46 am

Nikodije wrote:ako imas linkove za eng prevode okaci. Jer to sto kazes u pravu si, ko zna kada ce biti prevod na nasem...


http://www.addic7ed.com/show/4609

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Tue Nov 28, 2017 2:19 pm

tizlabor wrote:Pa meni je veci problem podela uloga u senkama nego istorijski aspekt.
Gordan Kicic-kriminalni mastermind :lol:
Bjelogrlic-zajebani zandar alkos srbenda...jedvaaa da prodje,ali jedva. Realno debilko Sergej bi to mogao da odradi mnogo bolje.
Marko Zivic-neki makedonski krimos tamo vamo mutan...aj leba ti.

Na par mesta su uboli,Jezdic i Lausevic svoje uloge recimo izneli vrhunski. Prela doktor,par Rusa,onaj svabo isto ok. Ali kazem na par kljucnih mesta su zaboli zestoko.


Уболи су и с оном малом што јој укинуше главу у Широм затворених очију сцени, мала је супер одглумила а и добра риба баш. Иначе глумице у серији- очајна глума, неке баш трагедија. Она другарка од Маје, Хрватица нека што глуми жену Пелетову, ау мајко мила шта је оно. Та Маја исто.. дикција, понашање.. као да гледам Утисак недеље о Битефу, тотални распар. Мада по мени главни проблем јесте прича која иде на све стране... Реално се и не зна о чему се ради у серији, да ли је то Лонгиново копље, шверц опијума, ВМРО, Павелић, Принц Ђорђе, Руси, Арчибалд Рајс, тајна друштва.. превише ликова и мотива набацано, и кркају све познате ликове из тог доба, као да је Бјела Форест Гамп јбт. Али добро је да се појавила оваква серија и види се труд да се раји презентује та цела жанровска зајебанција, реално је све мање више опонашање али јбг и дете кад је мало само опонаша, ово су први кораци па ако их.

Иначе Сенке над Бирмингемом имају луд почетак нове сезоне скроз, опасне две прве епизоде.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Серије

Postby Vinz » Tue Nov 28, 2017 6:42 pm

Како је Вулетић одиграо своју ролу, јебем га у у уста

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Tue Nov 28, 2017 7:05 pm

Иначе Сенке над Бирмингемом имају луд почетак нове сезоне скроз, опасне две прве епизоде.

Senke nad Birmingemom haha da jedna od boljih serija svakako i stvarno likovi,radnja,dijalozi,efekti,muzika neverovatno dobro uklopljeno i predstavljeno. Sto se tice serija moram reci da me je serija The walking dead razocarala i da sam digao ruke jer vise stvarno ne mogu da gledam Ricka i ostale debile voleo bih da ih Nigan sve pobije i da tako zavrsi serija! 8-)

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Серије

Postby Tilt » Tue Nov 28, 2017 7:07 pm

Кудрави Гаучос wrote:@Tilt Имаш овде све епизоде.

https://andrija-i-andjelka.com/meso/


Hvala ti, ali treba mi download.
Nemam komp kući. :)

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Серије

Postby ashatoraman » Tue Nov 28, 2017 7:32 pm

Niko ne spominje psi laju vetar nosi, ja nisam gledao gluplju seriju u zivotu.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Tue Nov 28, 2017 10:30 pm

ashatoraman wrote:Niko ne spominje psi laju vetar nosi, ja nisam gledao gluplju seriju u zivotu.

Ono je za sanitarnu inspekciju. Serija u kojoj ne mozes da provalis sta je smisao, radnja, sto je duze gledas vise si zbunjen. A da ne spominjem da serija u kojoj su glavni likovi i skoro svi likovi cigansture ne moze da bude dobra.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Серије

Postby Kit_Karson » Tue Nov 28, 2017 10:43 pm

[/quote]
serija u kojoj su glavni likovi i skoro svi likovi cigansture ne moze da bude dobra.[/quote]

Мени је добра да одморим мозак суботом :mrgreen: свиђа ми се како глуми ова Ђикс, али уопште не знаш која јој је сврха, како је написана улога. Да буде грандовка, само промућурна? И тако боље глуми од оне што је креше Богданоглу из Сенки, што је мува млађани пандур. Имам утисак да у сенкама све глумице глуматају, не можеш јебено да сместиш своју надрканост из 21ог века у време пре 90 година.

едит: и увек се одушевим кад се помене Хомисајд :) волим и Жицу, опет је то Балтимор, пандури, доста истих глумаца, али малу предност дајем Одељењу за убиства јер сам се више везао за ликове, као на пример дингоспо с мог аватара, баш су слојевити. А и саундтрек јебе.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Nov 29, 2017 10:04 am

To su te serije koje su ona superteska kategorija. Kao sabrana dela najvecih pisaca. Kada su u pitanju serije tu ubrajam sledece naslove: Homicide, Wire, Oz, Sopranose, Shield. Jako blizu toga da zauzme to mesto je Gomora. Impresioniran sam kako su zabari napravili seriju koja je za sada remek delo.

Kada sam citao neke utiske o navedenim serijama, mnogi ti fanatici ti otkriju neke stvari koje si i ti osetio, ali nekako je bilo u podsvesti nisi znao da artikulises.

Za Homicide je opste poznato da je scenario pisao neki novinar koji je duze vreme pratio rad Odeljenja za ubistva u Baltimoru. Hteo covek da napravi scenario za film, ali dobio je materijala za citavu seriju. Neka od zanimljivosti za tu seriju je da su likovi "autenticni", u smislu nisu holivudski A glumci. Tokom snimanja likovi nisu sminkani kako bi bili sto autenticniji. I sami znate da u seriji nemate neke brutalne picke koje bi na pogresan nacin oduzele paznju. Sve je podredjeno prici i likovima.

Wire je imao slican koncept. Ali ovde je osim slozenih licnosti policajaca prikazana i kompleksnost kriminalaca. I to onih od najnizih klosara, do lidera. Serija bukvalno prati zivote tih nizih likova koji su u ostalim serijama i filmovima sa krimi tematikom tu samo da ih neko upuca. Mnogi Gomoru uporedjuju sa Zicom bas zbog toga jer se bavi zivotima i visih i nizih clanova organizacije. Jesu likovi prolazni, ali vidis da su pravi, da nisu tu samo da ih neko rokne, iako ih na kraju neko zaista rokne. Na taj nacin kada lik nestane iz serije oseti se praznina.

Za Shield ranije sam pisao na drugoj temi, motiv su bili stvarni dogadjaji odmetnute jedinice sa akronimom CRUSH, koja se ponasala gore nego najgori kriminalci. Mislim da grad Los Andjeles i dalje placa odstete za sranja koja su ovi cinili, podmecuci dokaze, pljackajuci kriminalce, dilujuci, ucenjujuci. Ono sto je tu zanimljivo je da su sami americki panduri proglasili seriju Shield za najrealniju krimi seriju.

Za Sopranose nema potrebe da pricam. Kada je serija dobila pohvale samih sefova mafije, gde su glumili likovi koji su bili u blizini i odrastali sa mafijom, gde su glumili likovi koji su trazili da im u scenariju stoji da nece na kraju njihov lik biti cinkaros.

Ono sto je za vecinu ovih serija zajednicko, to je da tu glavne uloge uvek imaju antiheroji. U Ozu cela plejada likova najbrutalnijih zlocinaca, u Sopranosima Toni beskrupulozni mafijaski bos, u Shieldu pokvareni policajci. U Homicide istina da su sve policajci, ali za likove su se ljudi vezali jer u serijama pokazuju slabosti koje svaki covek ima. Slicno i u WIre, u pitanju su policajci svako sa nekom svojom mracnom pricom. Ali tu su i Omar i citava ekipa klasicnih kriminalaca za koje se u nekom trenutku vezes. Da ne pricam za Gomoru gde ne samo da nemas nekog postenog lika, vec su svi izvrsili neki gnusan zlocin od kojeg ti se stomak prevrne, ali ti ipak gotivis jedne ili druge.

Dakle ako hoces hit seriju, stavi antiheroja da ti bude heroj i nema promasaja.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Серије

Postby zizou » Wed Nov 29, 2017 10:33 am

Jos niko ne prevodi gomoru aaaaa majku vam neradnicku

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Wed Nov 29, 2017 12:19 pm

riper wrote: I sami znate da u seriji nemate neke brutalne picke koje bi na pogresan nacin oduzele paznju. Sve je podredjeno prici i likovima.

Читам твој пост и морао сам да станем код овог дела. Докторка Џулијана Кокс? Заљубио сам се у њу, одвлачила ми пажњу, само сам чекао да се она појави, разочарао сам се кад је напустила серију. :mrgreen:

Што се тиче Жице, мени је друга сезона одлична, можда чак и најбоља. Френк Соботка брат, и пирејска говна. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Wed Nov 29, 2017 12:45 pm

Занемарујем тактику wrote:
riper wrote: I sami znate da u seriji nemate neke brutalne picke koje bi na pogresan nacin oduzele paznju. Sve je podredjeno prici i likovima.

Читам твој пост и морао сам да станем код овог дела. Докторка Џулијана Кокс? Заљубио сам се у њу, одвлачила ми пажњу, само сам чекао да се она појави, разочарао сам се кад је напустила серију. :mrgreen:

ej ej!!! a rene separd????? :shock: :oops:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Wed Nov 29, 2017 12:51 pm

ultrastito wrote:[ej ej!!! a rene separd????? :shock: :oops:

Мушкобањаста је много, а и пандурка. :mrgreen: Док Џулијана... изглед, понашање, алкохол, хумор... :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Wed Nov 29, 2017 1:07 pm

Image
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Nov 29, 2017 1:20 pm

Ona je bila najveca kurva i u Homicide i u Wire (Meknoltijeva bivsa zena ako se ne varam).

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Wed Nov 29, 2017 1:33 pm

a tek u Rescue me :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests