Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Tue Jun 13, 2017 4:41 pm

Управо завршена The Leftowers.... Скроз опичена, почињеш 3. сезону а не знаш де бијеш... хаос у глави..
Spoiler:
Шта се десило са сектом после онога у Тексасу? Је л су их скроз угасили, или их је остало још?
Ја сам очекивао некако бољи крај, јер на крају сваке сезоне Кевину се посрећи и увек буде са породицом, а на крају серије нисмо видели ништа, ни сахрану свештеника ни Кевинов живот као ни његове деце.. Помало разочаран што се крај серије није бавио том породицом него са 2 лика само, али јбг, шта је ту је...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Wed Jun 14, 2017 12:30 am

Odgledah Breaking Bad za 4-5 dana, sunce ti jebem... strašna serija, pogotovo kada gledaš epizodu za epizodom neprestano.
Na početku sam mislio, koji kurac, što ljudi pričaju da im je ovo najbolja serija koju su pogledali u životu, ali 5. sezona mi je ostavila toliko jak utisak da ne znam da li bih ikada u životu pogledao ovu seriju ponovo. Sve u svemu jeste jedna od najboljih serija koju sam pogledao u životu.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Jun 14, 2017 9:19 am

DRINK wrote:Управо завршена The Leftowers.... Скроз опичена, почињеш 3. сезону а не знаш де бијеш... хаос у глави..
Spoiler:
Шта се десило са сектом после онога у Тексасу? Је л су их скроз угасили, или их је остало још?
Ја сам очекивао некако бољи крај, јер на крају сваке сезоне Кевину се посрећи и увек буде са породицом, а на крају серије нисмо видели ништа, ни сахрану свештеника ни Кевинов живот као ни његове деце.. Помало разочаран што се крај серије није бавио том породицом него са 2 лика само, али јбг, шта је ту је...


Spoiler:
Shvatam razocarenje i ja sam donekle razocaran, ne toliko stvarima kojima si nabrojao, vec cinjenicom da nismo dobili odgovor zasto su ljudi nestali, koja je to sila intervenisala. DObili smo samo odgovor gde se nalaze. Ali za to sam bio pripremljen, kadam sam malo citao o seriji. Ove ostale stvari, ima jedan intervju, probacu da nadjem, sa tvorcima serije. Oni su sami planirali da citav taj period i sudbina mnogih likova bude deo price koju Kevin prica Nori. Sa druge strane vidis da nema ni Norinog iskustva sa ljudima koji su nestali kada su je poslali tamo. Razmisljali su da li da snime epizodu o tome sta je Nora dozivela "na drugoj strani", ali su se i tu oducili da to bude deo price, ovoga puta one price koju NOra prica Kevinu. Mi smo u sustini kroz njihov dijalog dobili odgovore na mnoga pitanja.

Po onome sto tvorci serije kazu, ova serija je u stvari prica o Kevinu i Nori. I sami su priznali da nije na pocetku to bila namera, ali su oboje napravili neku dobru hemiju i pricu usmerili u tom pravcu da se sve okrene oko njih. Jebiga, ovo je jedini odgovor do kojeg sam ja stigao, a narednih dana citacu jos malo utiske drugih koji su gledali, jer ima tu ljudi koji bas dobro znaju da opisu nesto ili usmere paznju na nesto sto drugi ne primecuju.

Dobro si premetio to sa sektom, nekako u trecoj sezoni nisam obracao paznju na to, jer je radnja nekako isla u tom pravcu da mi nekako nisu nedostajali. Kada sam citao knjigu po kojoj je radjena ova serija (knjiga je samo mozda 10 odsto serije i ne daje bas nikakve odgovore), u njoj je ovaj kult, sekta stagod, opisana kao internacionalna. Dakle oni nisu bili samo deo Mejpltona ili onog gradica u Teksau, "guilty remnants" je sekta nalik Sajentolozima, samo mnogo agresivnija. Mozda su to propustili da boje prikazu u seriji, da ih ima svuda, malo ih je ali su bukvalno svuda. Tako da ne verujem da su posle onog u Teksasu oni unisteni, mozda samo taj njihov deo, ogranak, ali ne citava sekta. To je neka moja interpretacija.

U sustini serija je bas cudna, a za mene je bila u pojedinim momentima i uznemirujuca. Mislim da je motiv ove serije bio napad 11. septembra (na kule bliznakinje). Tom Perota koji je napisao knjigu zeleo je da pise o odnosima koji se javljaju nakon kolektivne traume koju prezivi citava nacija, kako se to odrazava na porodicu i pojedinca. Za Amerikance taj napad je i dalje nezapamcen sok, veci recimo od napada Japanaca na Perl Harbor. Nacija je vekovima bila ususkana jer nije imala ratova na svojoj teritoriji, nije imala taj vid razaranja i unistenja. Bukvalno od gradjanskog rata nije bilo vecih razaranja u SAD, a rat je bio nesto sto se gleda na TVu. Napad na kule bliznakinje im se desio u njihovom dvoristu, pred njihovim ocima, bio je dovoljno zastrasujuci da bukvalno hipnotise i paralise naciju. Iz nase perspektive, gde se na ovim prostorima ne poveze vise od 50 godina bez rata to deluje smesno, ali za narod koji to nije iskusio to jeste tezak sok. Samo sto je pisac Tom Perota sada to popeo na visi nivo, izmislio je jedan dogadjaj koji se dogodio a nad kojim niko nema kontrolu i dalje je opisivao odnose koji nastaju. Ima dosta bekgraunda ova serija, uskoro cu ponovo da je gledam, ali i malo da citam o svesnim i nesvesnim motivima.

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Серије

Postby Desnoruki levak » Wed Jun 14, 2017 10:32 am

čompika wrote:Odgledah Breaking Bad za 4-5 dana, sunce ti jebem... strašna serija, pogotovo kada gledaš epizodu za epizodom neprestano.
Na početku sam mislio, koji kurac, što ljudi pričaju da im je ovo najbolja serija koju su pogledali u životu, ali 5. sezona mi je ostavila toliko jak utisak da ne znam da li bih ikada u životu pogledao ovu seriju ponovo. Sve u svemu jeste jedna od najboljih serija koju sam pogledao u životu.


Za 4-5 dana si odgledao celu seriju?? Kako jbt :shock:

U svakom slučaju, slažem se, Vins Giligan je jebeni genije! Kao neko ko voli obrte, iznenađenja, napetost i inventivnost, mogu slobodno da kažem da bolju seriju ne mogu da zamislim. Pošto si BB već završio, možeš slobodno odma da nastaviš sa Better Call Saul. Kida!

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Wed Jun 14, 2017 11:45 am

riper wrote:
DRINK wrote:Управо завршена The Leftowers.... Скроз опичена, почињеш 3. сезону а не знаш де бијеш... хаос у глави..
Spoiler:
Шта се десило са сектом после онога у Тексасу? Је л су их скроз угасили, или их је остало још?
Ја сам очекивао некако бољи крај, јер на крају сваке сезоне Кевину се посрећи и увек буде са породицом, а на крају серије нисмо видели ништа, ни сахрану свештеника ни Кевинов живот као ни његове деце.. Помало разочаран што се крај серије није бавио том породицом него са 2 лика само, али јбг, шта је ту је...


Spoiler:
Shvatam razocarenje i ja sam donekle razocaran, ne toliko stvarima kojima si nabrojao, vec cinjenicom da nismo dobili odgovor zasto su ljudi nestali, koja je to sila intervenisala. DObili smo samo odgovor gde se nalaze. Ali za to sam bio pripremljen, kadam sam malo citao o seriji. Ove ostale stvari, ima jedan intervju, probacu da nadjem, sa tvorcima serije. Oni su sami planirali da citav taj period i sudbina mnogih likova bude deo price koju Kevin prica Nori. Sa druge strane vidis da nema ni Norinog iskustva sa ljudima koji su nestali kada su je poslali tamo. Razmisljali su da li da snime epizodu o tome sta je Nora dozivela "na drugoj strani", ali su se i tu oducili da to bude deo price, ovoga puta one price koju NOra prica Kevinu. Mi smo u sustini kroz njihov dijalog dobili odgovore na mnoga pitanja.

Po onome sto tvorci serije kazu, ova serija je u stvari prica o Kevinu i Nori. I sami su priznali da nije na pocetku to bila namera, ali su oboje napravili neku dobru hemiju i pricu usmerili u tom pravcu da se sve okrene oko njih. Jebiga, ovo je jedini odgovor do kojeg sam ja stigao, a narednih dana citacu jos malo utiske drugih koji su gledali, jer ima tu ljudi koji bas dobro znaju da opisu nesto ili usmere paznju na nesto sto drugi ne primecuju.

Dobro si premetio to sa sektom, nekako u trecoj sezoni nisam obracao paznju na to, jer je radnja nekako isla u tom pravcu da mi nekako nisu nedostajali. Kada sam citao knjigu po kojoj je radjena ova serija (knjiga je samo mozda 10 odsto serije i ne daje bas nikakve odgovore), u njoj je ovaj kult, sekta stagod, opisana kao internacionalna. Dakle oni nisu bili samo deo Mejpltona ili onog gradica u Teksau, "guilty remnants" je sekta nalik Sajentolozima, samo mnogo agresivnija. Mozda su to propustili da boje prikazu u seriji, da ih ima svuda, malo ih je ali su bukvalno svuda. Tako da ne verujem da su posle onog u Teksasu oni unisteni, mozda samo taj njihov deo, ogranak, ali ne citava sekta. To je neka moja interpretacija.

U sustini serija je bas cudna, a za mene je bila u pojedinim momentima i uznemirujuca. Mislim da je motiv ove serije bio napad 11. septembra (na kule bliznakinje). Tom Perota koji je napisao knjigu zeleo je da pise o odnosima koji se javljaju nakon kolektivne traume koju prezivi citava nacija, kako se to odrazava na porodicu i pojedinca. Za Amerikance taj napad je i dalje nezapamcen sok, veci recimo od napada Japanaca na Perl Harbor. Nacija je vekovima bila ususkana jer nije imala ratova na svojoj teritoriji, nije imala taj vid razaranja i unistenja. Bukvalno od gradjanskog rata nije bilo vecih razaranja u SAD, a rat je bio nesto sto se gleda na TVu. Napad na kule bliznakinje im se desio u njihovom dvoristu, pred njihovim ocima, bio je dovoljno zastrasujuci da bukvalno hipnotise i paralise naciju. Iz nase perspektive, gde se na ovim prostorima ne poveze vise od 50 godina bez rata to deluje smesno, ali za narod koji to nije iskusio to jeste tezak sok. Samo sto je pisac Tom Perota sada to popeo na visi nivo, izmislio je jedan dogadjaj koji se dogodio a nad kojim niko nema kontrolu i dalje je opisivao odnose koji nastaju. Ima dosta bekgraunda ova serija, uskoro cu ponovo da je gledam, ali i malo da citam o svesnim i nesvesnim motivima.


Spoiler:
Да,да... То сам и ја за секту сконтао, кад је Нора отишла на ону конференцију и видео сам како су људи из осталих крајева Америке упознати са њима и њиховим ''акцијама'' ...
Што се тиче ових близнакиња никако не бих повезао да сад нисам прочитао, и има смисла, али опет можеш ову серију да повежеш са било којом њиховом трагедијом у скорије време, и мислим да је ту остављена слобода да гледаоци сами изнесу закључак шта је проузроковало тај нестанак.. По мени серија је много блиска религији, библији и то људи који верују и који су верници свакако могу више да осете него нпр ја..

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Jun 14, 2017 12:01 pm

DRINK wrote:
riper wrote:
DRINK wrote:Управо завршена The Leftowers.... Скроз опичена, почињеш 3. сезону а не знаш де бијеш... хаос у глави..
Spoiler:
Шта се десило са сектом после онога у Тексасу? Је л су их скроз угасили, или их је остало још?
Ја сам очекивао некако бољи крај, јер на крају сваке сезоне Кевину се посрећи и увек буде са породицом, а на крају серије нисмо видели ништа, ни сахрану свештеника ни Кевинов живот као ни његове деце.. Помало разочаран што се крај серије није бавио том породицом него са 2 лика само, али јбг, шта је ту је...


Spoiler:
Shvatam razocarenje i ja sam donekle razocaran, ne toliko stvarima kojima si nabrojao, vec cinjenicom da nismo dobili odgovor zasto su ljudi nestali, koja je to sila intervenisala. DObili smo samo odgovor gde se nalaze. Ali za to sam bio pripremljen, kadam sam malo citao o seriji. Ove ostale stvari, ima jedan intervju, probacu da nadjem, sa tvorcima serije. Oni su sami planirali da citav taj period i sudbina mnogih likova bude deo price koju Kevin prica Nori. Sa druge strane vidis da nema ni Norinog iskustva sa ljudima koji su nestali kada su je poslali tamo. Razmisljali su da li da snime epizodu o tome sta je Nora dozivela "na drugoj strani", ali su se i tu oducili da to bude deo price, ovoga puta one price koju NOra prica Kevinu. Mi smo u sustini kroz njihov dijalog dobili odgovore na mnoga pitanja.

Po onome sto tvorci serije kazu, ova serija je u stvari prica o Kevinu i Nori. I sami su priznali da nije na pocetku to bila namera, ali su oboje napravili neku dobru hemiju i pricu usmerili u tom pravcu da se sve okrene oko njih. Jebiga, ovo je jedini odgovor do kojeg sam ja stigao, a narednih dana citacu jos malo utiske drugih koji su gledali, jer ima tu ljudi koji bas dobro znaju da opisu nesto ili usmere paznju na nesto sto drugi ne primecuju.

Dobro si premetio to sa sektom, nekako u trecoj sezoni nisam obracao paznju na to, jer je radnja nekako isla u tom pravcu da mi nekako nisu nedostajali. Kada sam citao knjigu po kojoj je radjena ova serija (knjiga je samo mozda 10 odsto serije i ne daje bas nikakve odgovore), u njoj je ovaj kult, sekta stagod, opisana kao internacionalna. Dakle oni nisu bili samo deo Mejpltona ili onog gradica u Teksau, "guilty remnants" je sekta nalik Sajentolozima, samo mnogo agresivnija. Mozda su to propustili da boje prikazu u seriji, da ih ima svuda, malo ih je ali su bukvalno svuda. Tako da ne verujem da su posle onog u Teksasu oni unisteni, mozda samo taj njihov deo, ogranak, ali ne citava sekta. To je neka moja interpretacija.

U sustini serija je bas cudna, a za mene je bila u pojedinim momentima i uznemirujuca. Mislim da je motiv ove serije bio napad 11. septembra (na kule bliznakinje). Tom Perota koji je napisao knjigu zeleo je da pise o odnosima koji se javljaju nakon kolektivne traume koju prezivi citava nacija, kako se to odrazava na porodicu i pojedinca. Za Amerikance taj napad je i dalje nezapamcen sok, veci recimo od napada Japanaca na Perl Harbor. Nacija je vekovima bila ususkana jer nije imala ratova na svojoj teritoriji, nije imala taj vid razaranja i unistenja. Bukvalno od gradjanskog rata nije bilo vecih razaranja u SAD, a rat je bio nesto sto se gleda na TVu. Napad na kule bliznakinje im se desio u njihovom dvoristu, pred njihovim ocima, bio je dovoljno zastrasujuci da bukvalno hipnotise i paralise naciju. Iz nase perspektive, gde se na ovim prostorima ne poveze vise od 50 godina bez rata to deluje smesno, ali za narod koji to nije iskusio to jeste tezak sok. Samo sto je pisac Tom Perota sada to popeo na visi nivo, izmislio je jedan dogadjaj koji se dogodio a nad kojim niko nema kontrolu i dalje je opisivao odnose koji nastaju. Ima dosta bekgraunda ova serija, uskoro cu ponovo da je gledam, ali i malo da citam o svesnim i nesvesnim motivima.


Spoiler:
Да,да... То сам и ја за секту сконтао, кад је Нора отишла на ону конференцију и видео сам како су људи из осталих крајева Америке упознати са њима и њиховим ''акцијама'' ...
Што се тиче ових близнакиња никако не бих повезао да сад нисам прочитао, и има смисла, али опет можеш ову серију да повежеш са било којом њиховом трагедијом у скорије време, и мислим да је ту остављена слобода да гледаоци сами изнесу закључак шта је проузроковало тај нестанак.. По мени серија је много блиска религији, библији и то људи који верују и који су верници свакако могу више да осете него нпр ја..


Spoiler:
Slazem se, motiva za ovu seriju ima na pretek i dobro je sto je ostavljeno nama gledaocima da sami trazimo skrivene motive. Da me je neko pitao da jednom recenicom opisem seriju, rekao bih da je to o bolu. Oni najtezi momenti u seriji i stvarno uznemirujuci delovi pokriveni su onim klavirskim solom sto je napisao Majk RIhter. A serija duboko pretresa pre svega religijska osecanja pojedinca, pokrece pitanja o zivotu, smrti svemu velikom. Za mene je stvarno u vise prilika bila uznemirujuca. I dalje ne mogu seriju da hvalim na sav glas, ali brate evo nedelju dana proslo ja i dalje razmisljam o stvarima iz serije, sta god mislio kakva je, na mene je ostavila veoma jak utisak. I serija zaista nije za svakoga, neko ce sa pravom reci da je zesce sranje, neko ce sa pravom biti odusevljen. Mislim da ima mesta da se u buducnosti napravi ili neki spin off ili neki dodatak. Ono sto o samoj seriji mislim to je da je veoma potcenjena i da se bez razloga nalazi u senci nekih mediokritetnih serija koje se furaju.

Napravio sam edit, dobro si mozda i primetio da je ovo mozda serija koja najveci utisak i ostavlja na religioznije ljude ili na neke koji misle o tim velikim temama zivota i smrti. Recimo ona scena u trecoj sezoni kada svestenih razgovara na trajektu sa likom koji se predstavlja kao Bog. To je recimo scena koju cu dugo premotavati.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Wed Jun 14, 2017 12:53 pm

@riper
Spoiler:
У праву си.. Једна од јачих сцена је та на трајекту... И мени можда најдражи лик је Мег и њена нека филозофија да покуша да ту секту и њихове акције преведе на неки конкретнији ниво, као насиље нпр... А поготову ми се свиђа што није знала да исконтролише емоције и причала је, често.. А опет никакве санкције није сносила
Све у свему, много јака серија, ако знаш још неку на ову тему или било коју серију где после 2 сезоне не моежеш ни да претпоставиш шта ће да се деси на крају ти шибни овде

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Серије

Postby 1748 » Wed Jun 14, 2017 8:37 pm

Čompika, čestitamo postao si muškarac! :)
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Thu Jun 15, 2017 9:42 pm

Одгледао сам данас The Leftovers. Први утисак је да је утисак јебено јак. Што је на крају крајева по мени основна одлика уметности. Мора да остави утисак, да се уреже у мозак, да натера на размишљање. А ова серија је у томе максимално успела. Неизвесност, страх, бол, патња, неразумевање међу људима, разумевање међу људима, религија, вера, лажни пророци у смутним временима, све је то обрађено у серији.

Spoiler:
Како год да су завршили серију неко би био незадовољан због нечега. Мени се нпр. не свиђа што су уопште задирали у свет оних који су отишли. То је требало да остане недокучиво, или ако задиру у та питања онда су требали детаљније објаснити. Много би боље било да је Нора схватила да су они ласери глупост, и одустала, или да је отишла и да не знамо ништа о њој.
Кад сте већ поменули упечатљиве сцене, мени је најјача кад Мет заузима место оног несрећника на крову, да би га скинуо са стуба срама. А свакако најмучније је док Мет негује жену.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Серије

Postby Пери » Mon Jun 19, 2017 3:03 am

Riperu, alal ti kurac za leftovers! Ulazi u top 5 serija lagano

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Серије

Postby Пери » Mon Jun 19, 2017 2:17 pm

I jos- nakon odgledane prve sezone Americkih bogova, definitivno su kurton tezak

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Mon Jun 19, 2017 3:07 pm

Pet meseca nakon sto sam skinuo celu prvu sezonu, smogao sam snage i poceo da gledam seriju The Young Pope. Glume Dzad Lov, Dajan Kiton i tako tu neki.
Serija, nakon 4 epizode, skoro pa odlicna.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Серије

Postby 1748 » Thu Jun 22, 2017 12:40 pm

Izasao 2. trailer za Nemanjice, iskreno se nadam da se snima po validnim istorijskim cinjenicama, da nece ubacivati svojih sranja i ako tako bude, po meni ce pokidati serija

http://youtu.be/7pdP_-V2mmc
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Thu Jun 22, 2017 1:19 pm

Очајник wrote:Pet meseca nakon sto sam skinuo celu prvu sezonu, smogao sam snage i poceo da gledam seriju The Young Pope. Glume Dzad Lov, Dajan Kiton i tako tu neki.
Serija, nakon 4 epizode, skoro pa odlicna.


Za dva dana deset epizoda. Serija je odlicna.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Tue Jun 27, 2017 7:47 pm

Опет сам погледао неке сцена из Лефтоверса, и убеђен сам да
Spoiler:
Нора није отишла на другу страну. У тренуцима кад се прекида кадар она течност јој већ долази до уста, она диже главу и покушава нешто да изговори, неку реч која почиње на слово с, највероватније стоп.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Tue Jun 27, 2017 8:03 pm

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Tue Jun 27, 2017 9:59 pm

Занемарујем тактику wrote:Опет сам погледао неке сцена из Лефтоверса, и убеђен сам да
Spoiler:
Нора није отишла на другу страну. У тренуцима кад се прекида кадар она течност јој већ долази до уста, она диже главу и покушава нешто да изговори, неку реч која почиње на слово с, највероватније стоп.


Писао је Рипер о тој теми, имаш негде горе па потражи... Људи који су направили серију кажу да је она отишла тамо и да ми закључимо како и шта.. Можеш и сам да потражиш по интернету

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Tue Jun 27, 2017 10:27 pm

DRINK wrote:Писао је Рипер о тој теми, имаш негде горе па потражи... Људи који су направили серију кажу да је она отишла тамо и да ми закључимо како и шта.. Можеш и сам да потражиш по интернету

Читао сам шта је Рипер писао. А ево шта каже Линделоф, креатор серије.

We don't know if Nora's story was true.

If we showed it, you would know that it was true. By not showing it, you have to believe that it's true, if that makes any sense. I think that what's important is Kevin says that he believes her, and she seems surprised by that. She says, "You do?" And he says, "Why wouldn't I? You're here." That's kind of everything we have to say about how relevant the truth is.

А моје мишљење је да њена прича има велику рупу. Физичар који је смислио машину у овом свету има ресурсе, има тим стручњака, а на другој страни је свега 2% људи, вероватно ни државе не функционишу више, тако да не постоји могућност за израду тако сложене машине.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Tue Jun 27, 2017 10:48 pm

Spoiler:
Serija je dovoljno kompleksna i toliko pogadja i u mozak i u osecanja, da na kraju nagadjanje da li je Nora bila ili nije bila sa druge strane nista ne remeti.

Ja verujem da jeste bila, cak i da nisam citao neke stvari posle serije. Onaj deo kada ona prepricava Kevinu gde pominje kako je sa druge strane pricala sa covekom koji joj je rekao da su tog dana (iznenadnog odlaska) svi ljudi oko njega u nekoj radnji nestali, (dok je sa ove strane on jedan od onih 2 odsto neastalih), za mene je sjajan. To je jedan jednostavan odgovor na jedan deo citave misterije. Ispade da su obe strane prezivele iznenadni odlazak (rastanak), samo sa jedne strane nestalo je 2 odsto, a sa druge 98 odsto ljudi. Dalje, koliko se secam Nora prica i pricu kako sa one strane poseduju iste resurse, ali daleko manje ljudi. Zato je ona isla brodom iz Australije za SAD a ne avionom i to je trajalo mesecima. Dakle ima neki realan deo price. Malo je zaista supalj taj deo kada ona nadje i onog fizicara koji pristaje da napravi masinu da ih vrati u ovaj svet, ali ja mogu da ga progutam.

Opet, oni koji veruju da Nora nije bila mogu biti u pravu zbog razloga koji su navedeni. Ali mene fascinira da serija koja nije dala ultimativne odgovore (jer sve je pocelo od nestanka) na kraju ipak dobra. Ne umanjuje konacni utisak na mene koji recimo ne volim nedorecene serije i filmove.


Edit

Sam sebe podsecam na one gikove sto znaju svaku fiktivnu planetu iz star track, svaki fiktivan jezik iz star track i star wars i sve rase i likove, pa se raspravljaju da li predlog ispred glagola u klingonskom jeziku ide sa tvrdim ili mekim izgovorom :D .

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Tue Jun 27, 2017 11:10 pm

Spoiler:
У принципу ја сам се током серије надао да неће дати ултимативне одговоре, јер би то по мени био катастрофалан крај. Ако цела серија дозвољава различите интерпретације, онда би и крај морао да буде такав. Мало ме подсећа на Кафку, одаје такав утисак, све је на ивици фантазије, ни ликови ни гледаоци(читаоци) не знају баш тачно шта се тачно дешава, што ствара атмосферу за прављење упечатљивих сцена. Ипак упореди какав је хаос настао у свету где је нестало 2% људи, а какав је тек хаос у свету где нестане 98% људи, нестају државе, нестају закони, вероватно нека апокалиптична атмосфера, а њен муж са новом женом насмејан одлази на посо и деца у школу. Мени је њен онострани излет само метафора, њена деца и муж су тамо негде, али заједно, што је довољно за срећу. А она је заробљена овде, мири се са тим, и отаљава живот у аустралијској вукојебини, јер ипак не може да нађе срећу са Кевином који је у једнаком хаосу као она.


едит:
Јебеш серију, филм, књигу коју одгледаш/прочиташ и немаш потребу да са неким о њој поразговараш и упоредиш мишљења. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests