Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Серије

Postby Druidid » Fri Dec 29, 2017 10:02 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Vredi buraz. Ostali likovi i dalje drze seriju odlicnom. Ajvar je lud ko zvono.


Meni je ova sezona mozda i najbolja od svih do sada.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Fri Dec 29, 2017 11:09 pm

Очајник wrote:Pre nje moram Homicide.
Eho jbt :D


to svakako :mrgreen:

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Sat Dec 30, 2017 12:28 am

Чомбе wrote:Па коме продају толики кокаин ако је све сиротиња?

Pa druze ima ih 4 miliona i vise, mnogo crne i sive ekonomije,velika stopa kriminala i roba je dosta jeftinija nego kod nas 50e ima svaka šuša tamo. A i oni drogu drugacije dozivljavaju od nas, gudra se i staro i mlado i bogato i siromasno. Kod nas ljudi uglavnom na lekovima jbg

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Серије

Postby ashatoraman » Sun Dec 31, 2017 3:01 pm








User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Sun Dec 31, 2017 9:35 pm

Odgledao prvu epizodu Nemanjića.
A šta znam, nakon silnih Vikinga, Igre prestola, tj. efekata, scena borbi u tim serijama itd, ova naša mi nekako dodje k'o izlapelo pivo. :mrgreen:
Ova Mijatovićka u seriji izgleda ima ulogu naratora, ima taj neki tekst koji mora izgovoriti tj. gledaocima predočiti najvažnije istorijske činjenice vezane za taj period, ali dobro.
I ako me sta nervira u našim serijama, to su statisti krvavi. Glumci u 90% slučajeva odlično glume, a onda iza njih skontaš statiste koji su kao gardisti, ukočeni, bleje u jednu tačku, kao maneken čelendz da odradjuju, ili kako se već zove.
Mlak utisak uglavnom.

rakija_crew
Posts: 52
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:17 pm

Re: Серије

Postby rakija_crew » Tue Jan 02, 2018 12:43 pm

Nista dok bjelogrlic i ekipa ne odrade posao, sramno odradjeno, ako nemas pare ili sta vec nemoj ni da radis!
Posle senki na balkanu i ubica moga oca oni nam izbace neki poludokumentarac sa katastrofalnim tekstom, glumom...film boj na Kosovu je holivud za ovu seriju. Bas sam se razocarao.

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: Серије

Postby stara pizda » Tue Jan 02, 2018 4:00 pm

Mislim o cemu pricamo, pre 53 godine:



Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Серије

Postby Bunt » Tue Jan 02, 2018 6:54 pm

rakija_crew wrote:Nista dok bjelogrlic i ekipa ne odrade posao, sramno odradjeno, ako nemas pare ili sta vec nemoj ni da radis!
Posle senki na balkanu i ubica moga oca oni nam izbace neki poludokumentarac sa katastrofalnim tekstom, glumom...film boj na Kosovu je holivud za ovu seriju. Bas sam se razocarao.



Ne znam za ostale, ali gluma Vuka Kostica u toj seriji je u najmanju ruku diskutabilna, iako sam odgledao samo desetak minuta, neka scena kad ispituje pevaljku. Ne bih mu poverovao ni da izgovori "Moje ime je Vuk Kostic."

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Серије

Postby хајка » Tue Jan 02, 2018 7:17 pm

Vuk Kostic, ocajan glumac, ne znam zasto ima toliku medijsku podrsku i ko ga toliko gura. Verovatno je zenama lep i zgodan pa zato, ali glumacke sposobnosti nikakve.
Dubravka Mijatovic u Nemanjicima isto veliko razocarenje, a nije bas mlada glumica.

Kojim je problem sa Srbijom i losim glumcima poslednjih 10-15 godina? Verovatno lezi i u tome sto su na Dramsku Akademiju upadale samo vezare, mamini i tatini sinovi, platili debelo a talenta nema nigde. Koliko mafijanje je tu u pitanju govori i to da je u Novom Sadu clanu komisije za upis studenata na glumu dignut auto u vazduh.

Sa druge strane ako si talenat i rodjen za to, ni ne treba ti akademija. Skoric i Banjac iz Drzavnog Posla su po struci nesto sasvim drugo, a kidaju razne likove.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Tue Jan 02, 2018 10:40 pm

Приметио сам да је српски филм био много српскији у време СФРЈ, него данас. О времену СРЈ да не причамо. Данас је било који већи пројекат незамислив без удица за Рвате, Македонце, "Бошњаке" и углавном мора да се испоштује та нека есеферјот прича. Данас да се снимају Маратонци била би два ненаша екс ју глумца међу Топаловићима, један кроз један. А прича је као и одувек најслабија тачка, та Дубравка Мијатовић је мени једна од најготивнијих глумица, али не можеш да очекујеш да неко добро глуми дијалоге који везе с везом немају. Сенке које сви мање више хвале, исто су имале потпуно безвезну причу тј гомилу неких испреплетаних прича да се не зна уопште шта покреће радњу, и у суштини се следећа епизода чекала не да би нешто се открило, него просто да видиш која ће глумица да севне сисом и кога ће да рокну, а у ствари се испоставило да која је севнула сисом, ту су одмах и рокнули.. Немањиће сам погледао првих 20 мин и истриповао се да је то неки ситком у ком Нелевић игра средовечног породичног човека па су после пар сезона направили специјал у ком се он надрогира па се натрипује да је Стефан Немања, као кад у Симпсоновима с времена на време Хомер буде рецимо Цезар, а Марџ Клеопатра, па се тако мало зајебавају. Никакав опис ликова, одједном онај у бунару моли Светог Ђорђа, па за три минутка шиба битке, а појма немамо какав је то лик, осим да има муда јер је потапшао цара по леђима кад се закашљао, и да готиви своју браћу, о којима исто појма немамо. Баш очајна драматургија, надам се да ће се серија поправити.

А није да не може, наравно да се овако више не снима, али у оно време је ово био и хорор, и трилер, и историјска драма и едукативна историјски аутентична прича.

Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Серије

Postby džile » Wed Jan 03, 2018 2:28 am

Pa na toj seriji Vuk Karadžić bilo je upošljeno pola akademije nauka i svi relevantni istoričari da bi se to vreme, likovi i događaji što realnije prikazali, shodno istorijskim izvorima. I serija nije pravljena da bi bila puki spektakl, kao što se to danas radi, efekti, borbe, kurci-palci. Drugo, imao si glumce koji su imali tu moć i znanje da se transformišu i dočaraju lik, ali i duh tog vremena. Ja Petra Božovića zaista mogu da zamislim tako, tj. Ćurčiju mogu da zamislim kao što je tu bio Petar Božović, Miloša OBrenovića kao što je Berček, Karađorđa kao đto je Marko Nikolić. Sam taj izbor glumaca govori koliko su težili i da vizuelno stvore što približniju sliku. A i kad sam čuo da glumi taj Nelević, muka me uhvatila, Vukadin je zaslužio da ga Kecman natakne na stožinu a Blatobrci da ga gađaju krompirom roze glamočkim i kravljom balegom dok ne izumre, nakon onih izjava z vezi kretenske montenegrinske serije, serem mu se u opanak.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Серије

Postby Etaoin » Wed Jan 03, 2018 3:28 pm

Ја сам издржао до 28ог минута Немањића, па оно је нереално како су усрали све што су могли. Младен Нелевић глуми Немању. Хеј животе луталицо...

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Wed Jan 03, 2018 3:37 pm

Где нађоше онако иритантну децу да глуме Вукана и Стефана? Из бубња да су их извлачили бољи би били.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Серије

Postby хајка » Wed Jan 03, 2018 6:09 pm

Занемарујем тактику wrote:Где нађоше онако иритантну децу да глуме Вукана и Стефана? Из бубња да су их извлачили бољи би били.


Verovatno necija deca, veza neka teska. Za to postoje kastinzi, prijavi se po 5000 dece i nadju se 2 najbolja, ali koga boli kurac da radi bilo sta pametno u ovoj drzavi.

Dobar primer su Rane i Pinki i Svaba, obisli su sve srednje skole u Beogradu i hiljade tinajdzera i nisu mogli bolji izbor napraviti.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Wed Jan 03, 2018 6:22 pm

Димитрије Војнов у Тито и ја је по мени најбоља дечија улога у нашој кинематографији. Мада има још доста светлих примера.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Серије

Postby 1748 » Wed Jan 03, 2018 8:06 pm

Vidim da su svi popizdeli sto Nelevic igra Stefana Nemanju?

Sto je to problem? Meni nije on konkretno problem, problem je 10 miliona eura a obratili su paznju iskljucivo na kostime. Sve ostalo teski amaterizam.

Bolja je jelka kod brata Neverovali ili da u rodnom gradu nego serija.

Tvitovi na temu serije odlicni.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Wed Jan 03, 2018 9:46 pm

zato što je glumio u nekoj crnogorskoj anti-srpskoj seriji

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Серије

Postby 1748 » Wed Jan 03, 2018 9:59 pm

E jbg onda logicno sto su protiv njega :mrgreen:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Серије

Postby Etaoin » Wed Jan 03, 2018 11:04 pm

Да буде јасније о томе ко глуми Немању:


User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Wed Jan 03, 2018 11:19 pm

Мислим да је и Ћетковић глумио у некој милогорској серији, а и он је неки Немања овде ваљда. Контам да ће и онај што је глумио Анту Павелића у Сенкама да се појави у неком моменту јер изгледа да се иде том логиком, као прво засереш много против Срба, па постанеш Немањић, оће да их рехабилитују ваљда.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests