Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Tue Oct 24, 2017 6:53 am

Nexon wrote:Што се тиче саме серије, надам се да неће имати скривену агенду која се можда назире на почетку.
Такође има неких нелогичности попут електронске музике на балу крајем давдесетих година 20. века, мало теже.


Spoiler:
То са бркањем музике је исто фора из Блајндерса, као и успорени кадрови, налик на спот, мени су више пале у очи наочаре за сунце, на оној риби, нисам сигуран да су се тад још носиле. Руска мафија, накит (мафија белих емиграната) исто лапљено из Блајндерса. Све у свему оригиналност серије је равна нули, али све што је покрадено преписано је брутално добро, и технички врхунски удрађено. Ако су Убице мог оца по мом мишљењу неуспела копија европске (скандинавски фазон), ова прва епизода Сенки је брутално добра копија америчке (Бордвок) и британске (Пики блајндерс) серије које покривају исту епоху. Видећемо још какву ће причу даље да исфурају, о тога зависи каква ће серија бити. Све у свему нешто ми говори да ће Немањићи да машу китама и боре се са змајевима :lol:
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Tue Oct 24, 2017 11:45 am

Nisam gledao blajnderse,verovatno je da su dosta toga pokupili odatle,ali meni se ova prva epizoda dopala i gledacu sigurno do kraja.

U danasnje vreme je jako tesko biti originalan,i americke produkcije imaju problem da smisle nesto novo,a kamoli ove nase sirotinjske.mozda previse golotinje za prvu epizodu,ali time hoce da privuku paznju i gledaoce,ocekujem da se to znacajno smanji u nastavku.a i sta fali da malo gledamo domace sise :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Tue Oct 24, 2017 1:22 pm

Dajte neki link da se skine.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Tue Oct 24, 2017 4:39 pm

Ja sam prekinuo na manje od pola, gluma u našim serijama je za transfer blama majke mi. Možda vredi gledati kome je zanimljivo kako će povezati istoriju i neke zanimljive fikcije...

User avatar
rizzler
Posts: 155
Joined: Fri Feb 05, 2016 9:03 am

Re: Серије

Postby rizzler » Tue Oct 24, 2017 4:47 pm

ma super e...bjelogrlicu samo falilo da ubaci nik kejva i njegovu red right hand pesmu i doživljaj je ful e! :mrgreen:
dok slušamo fank lagano praznimo šank

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Серије

Postby Nexon » Tue Oct 24, 2017 11:28 pm

čompika wrote:Ja sam prekinuo na manje od pola, gluma u našim serijama je za transfer blama majke mi. Možda vredi gledati kome je zanimljivo kako će povezati istoriju i neke zanimljive fikcije...


Углавном је то криминал и извлачење новца. Већина глумаца упада на ФДУ преко везе, да не ширим причу.
Тако и наводни бунтовни глумци су бунтовни док не добију неки "пројекат". Прилична стока али не само они али биће времена.
Конкретно у овој серији може да буде проблематично како ће да гурају ту историјску причу.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Wed Oct 25, 2017 12:55 am

Bjelogrlić je halav na pare to je jasno. Ne brinem se nešto za istorijsku priču, mislim da je ovo samo laka zabava za narod, bućkuriš ukraden sa svih strana po malo. Koji te tačno deo brine oko istorije?

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Серије

Postby Кум Жоржо » Thu Oct 26, 2017 11:39 am

Dajte link za Mindhunter.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Серије

Postby niko » Thu Oct 26, 2017 1:35 pm

Image

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Thu Oct 26, 2017 4:43 pm

Милослав Самарџић :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Серије

Postby lost&found » Thu Oct 26, 2017 4:59 pm

Odgledao sam prvu sezonu Ozarka. Mislim da je ovde bilo pisanja da serija ne prati dramu i akciju iz prve epizode. Moguce, al meni se i pored toga solidno svidela. Zanimljiv proces koji obuhvata pranje novca, a ima tu i tamo i akcije. Zanimljiva poslednja epizoda. Moze da prodje.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Thu Oct 26, 2017 5:12 pm

ja počeo Oz, oduševljen sam

i dobio preporuku za The Deuce, kaže drugar da je odlična
ima dobru ocenu na IMDB, iako su recenzije slabije

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Thu Oct 26, 2017 8:08 pm

Da Ozark nije los, i ako sam ocekivao posle prve epizode mnogo vise, nekako su bas spustili akciju kako je sezona sve vise odmicala... Zanimljiva prica svakako.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Серије

Postby Пери » Fri Oct 27, 2017 2:46 am

Rođaci wrote:
i dobio preporuku za The Deuce, kaže drugar da je odlična
ima dobru ocenu na IMDB, iako su recenzije slabije


Sere drugar. Bukvalno ne postoji nijedan lik za koji se kao vezes (osim frenka sobotke, ali to je vec stvar drugih stvari). A i ova Megi Gilenhol je ruzna ko kurac.

Slicno je ko Treme, furaju pricu i glumce iz Vajr-a :mrgreen: , ali prosto nije to to

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Серије

Postby Druidid » Fri Oct 27, 2017 9:46 am

Stranger things izlazi danas na Netflixu

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Серије

Postby Nexon » Fri Oct 27, 2017 12:39 pm

čompika wrote:Bjelogrlić je halav na pare to je jasno. Ne brinem se nešto za istorijsku priču, mislim da je ovo samo laka zabava za narod, bućkuriš ukraden sa svih strana po malo. Koji te tačno deo brine oko istorije?


Забава за народ је уједно и добра пропаганда. Гомила људи се питала после тога да ли су козаци онакви били јер нико појма нема о томе периоду. Срби уопште знају слабо своју историју а не тај период који су комунисти затворили за школске књиге пошто је то било време монархије у Југославији, а то је био најгори период у историји за комунисте.
Проблем серије што набацује историјске теме укомбиноване са фикцијом. Бејлогрлић је и сам рекао да ће људи сазнати много из наше историје кроз серију. Ту је проблем.
Примера ради. На самом почетку иду неки фактографски подаци о броју белих Руса у Краљевини СХС. Ти подаци нису тачни.
Није било 100 000 белих Руса у Краљевини већ 40 000-50 000. Од тога броја, није био 15 000 козака, као је написано, већ око 5 000. Ти козаци су махом радили најтеже послове типа рудници, физички радници, пољопривреда плус је било граничара по забитима нове државе и нешто тајне анти-комунистичке полицие. Остали бели имигранти су били углавном више образовани и буквално су носили администрацију Краљевине СХС плус доста професора, научника и уметника. Пола данашњег старог Београда су пројектовали Руси. И не само Београда јер су и у Крагујевцу имали пројекте и по другиом градовима Србије.
Људи о томе везе немају.
Нећу још да судим о серији, хоћу да видим још епизоду или две али имам озбиљне сумње на основу до сада виђеног како ће то ићи. Није то питање само Белогардјеаца. Сумња је јача када се зна који су људи продуценти итд.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Серије

Postby Brdja » Fri Oct 27, 2017 2:44 pm

Jel gleda neko možda Vavilon Berlin?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Серије

Postby навијај » Fri Oct 27, 2017 10:05 pm

Сенке над Балканом одвратна серија као и све на РТС данас, да се ради о неком измишљеном времену и друштву па и да кажеш.
Срамота, ова Пси лају ветар носи могу мислити тек.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Sat Oct 28, 2017 4:42 am

@Nexon Једна генерација чита Тараса Буљбу и гледа чак тај амерички филм ( :o ) а друга гледа Брегогрлића, данас само клинци који имају истраживачког духа могу свашта да провере. Ова серија је забавни садржај, мислим.. замишљам их само какао смишљају сценарио, имамо већ руску мафију, дај кога ћемо место Жабара.. глупо да дамо Жабарима да држе као београдску калдрму.. кога би могли јеботе.. дај Македонце, врх, нећемо се замерити ником, а као ево их Македонци ваљају опијум, МАКедонија, све се уклапа, и тако се родила МАКЕДОНСКА МАФИЈА НА БЕОГРАДСКОМ СТРИТУ ДВАДЕСЕТИХ ГОДИНА ИСТОИМЕНОГ ВЕКА, ахаха, надам се, ваљда неће данас Македонци да постану мафијаши нит ће Козаци с Тихог Дона постати оно у шта их је Бјела уденуо, а сигуран сам да ће то бити сасвим политички коректно и у "свако има своје негативце" духу. Забавна прича сваког да узбуди, а никог не увреди.

Ајмо, Запорошци

Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Серије

Postby Nexon » Sat Oct 28, 2017 11:52 am

У то време опијум преко Македоније стварно јесте био препознатљива роба Краљевине СХС/Југославије у Европи. Нешто као са шиптарима касније.
Колико сам видео у трејлеру за нaредну епизоду улазе швабе са својом тајном организацијом Тула, чији су чланови били многи нацисти. Ради се о мистичној организацији која се позивала на теутонску традицију и аријанство. Зато вероватно на шпици серије излази пагански симбол Црног сунца,

Image

Хајнрих Химлер је ово поштовао.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests