Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Sat Feb 17, 2018 11:19 pm

Итекако вреди гледати уз пуну концентрацију. :D

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: Серије

Postby stara pizda » Sun Feb 18, 2018 12:00 am

Кум Жоржо wrote:Kakvi su Nemanjići?
Nama blokiraju RTS.


Bila je opet ta prva, dosta toga je izbaceno u odnosu na ono sto su pustili 31.12. i malo bolje je izgledalo, ali sve nekako zbrda zdola... Sutra druga epizoda pa cemo videti jel postoji prica neka ili samo pretrcavanje istorije...

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Sun Feb 18, 2018 8:36 pm

Ocajni su Nemanjici, pre svega dijalozi a i izbor glumaca. Jedino sto vredi pohvaliti su kostimi,prostorije i lokacije gde je snimano. Previse je ovo komplikovan zadatak za nasu kinematografiju, bar za sad.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Mon Feb 19, 2018 8:30 pm

počeh Tvin Piks konačno, od prve sezone

utisak:

Image

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Серије

Postby Tilt » Mon Feb 19, 2018 8:55 pm

DRINK wrote:Ocajni su Nemanjici, pre svega dijalozi a i izbor glumaca. Jedino sto vredi pohvaliti su kostimi,prostorije i lokacije gde je snimano. Previse je ovo komplikovan zadatak za nasu kinematografiju, bar za sad.


Ja sam pogledao prvu epizodu i najavu druge.
Iznenadilo me da odmah ubacuju scene borbe. To je veliki poduhvat i za ozbiljne produkcije. U prvoj sezoni igre prestola su npr. odradili samo epilog bitke. U narednim je to dolazilo kao vrhunac sezone. Tek ove kasnije sezone sa znatno većim budžetima imaju više okršaja.
Površno se obrađuju likovi, kao da se pretpostavlja da gledaoci poseduju odredjeno predznanje.
U stvari najjači je utisak što nemam neku preteranu želju da gledam to nakon prve epizode. Možda im ipak treba dati šansu...

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Серије

Postby lost&found » Mon Feb 19, 2018 9:40 pm

El Chapo sasvim dobra serija. Nije nivo Narcosa, al meni se svidja

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Tue Feb 20, 2018 9:41 am

Rođaci wrote:počeh Tvin Piks konačno, od prve sezone

utisak:

Image

A jeli gledao neko ovaj novi Tvin Piks? Ja sam gledao samo onaj iz 1990 koji ima 30 epizoda. Vidim da ima i ovaj novi e sada da li je samo rimejk to stvarno ne znam.
http://www.imdb.com/title/tt4093826/?ref_=nv_sr_2 novi

http://www.imdb.com/title/tt0098936/?ref_=nv_sr_1 stari

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Sun Feb 25, 2018 9:15 pm

Фун фацт!!! Сценарио за Немањиће су написала деца трећег разреда на допунској настави.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 26, 2018 7:54 am

Шта серете бре Немањићи шури серија. Најјачи дијалог Вучића и Меркел, тј Немање и Фридриха Барбаросе, е тебро, сад да ти кажем кад смо насамо мого би ти мало прошириш ту твоју Србију, мого би буразенгијо, а и ти би мого мало Немачку да прошириш, тако је матори, чувам ти леђа матореее :lol: Па кад облаче Немању за тај дејт па каже мојне да ме обучете у то фирмирано перје "важно је да се Немци не осете понижено"

:lol:
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Mon Feb 26, 2018 10:04 am

Битка на Морави, тј. битка на великом одмору је ипак најбољи део. У сред битке наши опкољени, Стефан Немања наређује повлачење, повлаче се 10 метра, ваде ужиницу да ужинају и гађају се пошалицама са Исаком II Aнђелом. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 26, 2018 10:30 am

Ууууу.. си извалио како су га дисовали, он се курчи нешто а они крмљају, јебе им се. Тачно се види тај традиционални српски инат и џекирање.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Серије

Postby Nikodije » Mon Feb 26, 2018 10:34 am

Nije losa serija , daleko od onoga na sta smo navikli u stranoj produkciji ali jbg, ovo nije lose da gledaju neki i da se malo prisete istorije i barem redosleda nekih istorijskih dogadjaja i vladara u to vreme, naravno da su pricu prilagodili danasnjem vremenu i da ima mnogo propusta i minusa o tome sam vec pisao ali ajde za sada je barem patriotska, nadam se da nece Savu predstaviti kao geja i slicne gluposti, kao sto je ovaj polu incest koji su komotno mogli izbaciti iz price...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 26, 2018 11:16 am

Брте серија је катастрофално лоша. Дијалози неуверљиви, објашњавајући, ликови безвезни и ко с крушке пали... ужасно, циркус. Додали још наратора да појасни, а у ствари су сви ликови наратори јер су дијалози типа "Здраво, ја сам Стефан Немања, Велики жупан, како си.. чекај Немања, доста о теби, ја сам твоја жена.. здраво жено, ево ово ти је изасланик византијског цара.. јесте, ја сам! Нама у Византији смета што си проширио земље на (па онда набрајање).. како си..." Од овог материјала може да се направи солидан документарац са лепим костимима и то је то.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Feb 26, 2018 12:00 pm

U seriji jedino sto kostimi valjaju, ostalo je katastrofa. Transfer blama me ubije kad krenu dijalozi. Ja stvarno mogu svakakve gluposti da gledam i da prelazim preko sitnih gluposti ali ovo je stvarno uzasno uradjeno.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Серије

Postby Kit_Karson » Mon Feb 26, 2018 12:04 pm

А што никоме не смета што Медичијеви причају на енглеском са лошим изговором италијанских имена, што последњи самурај прича са лошим акцентом енглески, што Викинзи причају на енглеском, што доктор Живаго прича на енглеском, што Египћани причају на енглеском, што Грци у Спарти причају на енглеском, што се у Троји прича на енглеском, што славни Одисеј и Ахил причају на енглеском, што Французи у "Јадницима" причају на енглеском и што у многим другим интерпретацијама туђих култура сви причају на енглеском, са лошим изговором понеке речи матерњег језика људи о којима је филм? А онда сниме српску серију са српском династијом на српском језику и онда одједном стручњак до стручњака коментарише дијалекте, акценте, речце, везнике и сл., као, забога, толико им пара уши. Све зналац до зналца... То им смета.
А да је серија у стилу Game of Thrones - не зна се какве накарадности и настраности све тамо има (немојте фанови да ме нападате, знам зашто волите серију) - онда би сви помамно и одушевљено гледали, а акценте и остале језичке главоломке нико не би стигао да примети


коме сметају јаки Немањићи??? Зашто јавност ћути о овоме?
Као што видите, и Немањићи имају своје ботове :mrgreen:

verni
Posts: 63
Joined: Fri Feb 19, 2016 3:44 pm

Re: Серије

Postby verni » Mon Feb 26, 2018 12:26 pm

Ako na forumu ima ljudi koje interesuje ovaj period nase istorije, moja preporuka je da se posete predavanja profesora Bubala na Filozofskom, lik skroz normalan a sije kako predaje, znam da kod njega nema upisivanja a puna ucionica.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Серије

Postby axkontra » Mon Feb 26, 2018 8:52 pm

Peaky Blinders

4 serijala po 6 epizoda, dobra serija,mafijenje posle prvog svetskog rata u birmingenu

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Feb 26, 2018 11:03 pm

Kakvo je klanje tupim nozem ova dramaturgija oko Karla u novoj epizodi Walking Dead. Ne znam uopste zasto i gledam jebenu seriju vise.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Mon Feb 26, 2018 11:12 pm

Svaka tebi moj brate cast,ja sam odustao ima 2-3 godine
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Mon Feb 26, 2018 11:35 pm

Ko jos prati to smece od serije? Batalio sam je kad je kinez upoznao Lusi :mrgreen:, generalno smucila mi se nacisto, sve nesto otaljavaju, nista konkretno da se desi i kad se desi to bude otpad tezak.
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests