Клопа

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Клопа

Postby жабац » Mon Feb 01, 2021 2:56 pm

Па управо то што си и написао на почетку, десило им се 6-7 година. Ретки су ресторани који успевају да одрже тај неки континуитет у смислу квалитета хране, прво крену да смањују порције, па на крају дође и квалитет на ред. И то је то у принципу.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Клопа

Postby st.vuki » Mon Feb 01, 2021 5:02 pm

Jedino lider u ustanickoj drzi kvalitet godinama

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Клопа

Postby Rođaci » Mon Feb 01, 2021 6:54 pm

u Nušićevoj ima dosta dobro mesto za kuvana jela tačno pored BPM-a

jedna sarma, jedna punjena paprika, parče slanine, hleb - 280 dinara
em ukusno, em povoljno, do jaja lokal

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Клопа

Postby жабац » Tue Feb 02, 2021 1:40 pm

Ако може пар предлога за Златибор, буквално ме занима варијанта доручак-вечера, може и пекара, може и да се седне, не бих се нешто много цимао около, смештај ми је у центру али бих се за добру клопу исцимао увек, ето. Хвала унапред

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Клопа

Postby несуна реса » Tue Feb 02, 2021 3:25 pm

Ако оћеш квалитетно да једеш мораш се цимати ван центра јбг .... Ресторан Пастир , Мачкат .... Нисам на Златибору нигде боље јео него тамо . ОДЛИЧНО !!! Можеш и у ресторан тј крчму Гај , исто све похвале .
Космет је Србија !

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Клопа

Postby kocka » Tue Feb 02, 2021 4:40 pm

Јел кува овде неко кући :D

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Клопа

Postby жабац » Tue Feb 02, 2021 5:57 pm

несуна реса wrote:Ако оћеш квалитетно да једеш мораш се цимати ван центра јбг .... Ресторан Пастир , Мачкат .... Нисам на Златибору нигде боље јео него тамо . ОДЛИЧНО !!! Можеш и у ресторан тј крчму Гај , исто све похвале .

Па могу се исцимати да се ивери, кад сам већ ту, али више би ми одговарало нешто у близини, дакле пушака.

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Клопа

Postby Strada di vita » Wed Feb 03, 2021 12:15 pm

жабац wrote:Ако може пар предлога за Златибор, буквално ме занима варијанта доручак-вечера, може и пекара, може и да се седне, не бих се нешто много цимао около, смештај ми је у центру али бих се за добру клопу исцимао увек, ето. Хвала унапред


У самом центру код оне посластичаре са мостом, роштиљ/кафана скроз добар. Назив не знам али има везе са Крушевцем, неки су Чарапани :mrgreen:

EDIT: "Златна капљица" је назив објекта

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Клопа

Postby жабац » Wed Feb 03, 2021 2:06 pm

Хвала бураз, благодарим. Ајмо доручак још да покријем и то је то.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Клопа

Postby CamoSurprise » Wed Feb 03, 2021 2:34 pm

Restoran Rujno...u centru Zlatibora je, gleda na trg. Klopa skroz pristojna, imaju i dnevne menije, a sa cenama su ok.
Imaš i povoljnu ketering varijantu, isto u centru, pored Sport vision-a. Mislim da se Talija zove. Dosta jela pokrivaju, čorbe, kuvana jela, roštilj, Karađorđeve, razne salate...može i kod njih da se sedne, a možeš i da nosiš u smeštaj da klopaš. Oni su baš povoljni sa cenama.
Gilajdza RIP

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Клопа

Postby жабац » Wed Feb 03, 2021 4:58 pm

Хвала браћо!!!

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Клопа

Postby несуна реса » Wed Feb 17, 2021 9:23 am

Ресторан код Старе Врбе , Гандијева Нови Београд , уштипци КИДАЈУ !!! 8-)
Космет је Србија !

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Клопа

Postby st.vuki » Wed Feb 17, 2021 11:28 pm

Dajte neke predloge za dorucak svedski sto fazon. Bio sam u zvezdara teatru,ali sta znam dosadilo mi je,jer manje vise vrte se ista jela vec neko vreme. Ima li sta zanimljivo ?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Клопа

Postby CamoSurprise » Wed Mar 17, 2021 8:27 am

Restoran Trpeza u Malom Mokrom Lugu...Dobra klopa, a porcije baš obimne.
Predjelo klasika, a za glavno jelo uzeo medaljone u sosu 4 vrste sira. Jedva se izborih - 500 grama im je 1/2 porcije... :shock:
Gilajdza RIP

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Клопа

Postby Bunt » Wed Mar 17, 2021 9:19 am

CamoSurprise wrote:Restoran Trpeza u Malom Mokrom Lugu...Dobra klopa, a porcije baš obimne.
Predjelo klasika, a za glavno jelo uzeo medaljone u sosu 4 vrste sira. Jedva se izborih - 500 grama im je 1/2 porcije... :shock:



Bio sam na doručku koji je ispod proseka. Kao i usluga, valjda se nije naspavao pa smo ga opteretili sa dva rana obroka.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Клопа

Postby CamoSurprise » Wed Mar 17, 2021 9:40 am

Prvi put sam juče bio u restoranu. Ne znam za doručak, ali za ručak su im porcije baš ogromne i to mi je glavni utisak. Svi za stolom smo uzeli porudžbine po pola porcije.
Ljubaznost osoblja...šta znam, nisu ometali, nisu bili napadni, donosili sve što treba...
Gilajdza RIP

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Клопа

Postby несуна реса » Thu Apr 15, 2021 9:39 am

Да ли је ико био у ресторану Дабар у Старој Пазови и пробао онај метар ћевап , баш сам се наканио овај викенд да одем само да ме још време послужи.

Image
Космет је Србија !

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Клопа

Postby pertla » Thu Apr 15, 2021 10:25 pm

i ja planiram dabar vec duze vreme ali nikako da se uklopim sa drustvom, treba izjesti tu grdosiju.

da bacim i ja jedan izvestaj, nisam dugo.bio sam u nedelju u orascu, etno krcma karadjordjev vajat.ciljao sam razne pecenjare i neka druga mesta, ali nisam uspeo da rezervisem sto, tako da sam zavrsio u orascu.na prvi pogled dosta neuglednog izgleda, stolovi razbacani po dvoristu, nekoliko trosnih kuca, ovciji brabonjci po travi, "dvorisni mobilijar" star, prastar, stare zardjale kante, ograda vise polomljena nego cela, stolice rasklimane... nista mi to nije smetalo, ali mi se cini da je vise staro i zapusteno nego sto je "etno".

usluga korektna, ali mi se cini da im je falio bar jos jedan konobar, a verovatno i kuvar, bilo je i nezadovoljnih gostiju koji nisu imali strpljenja pa su otisli pre nego sto je stigla porudzbina. kafana je bila puna, i tu bi ispusio za mesto da nisam rezervisao.

za kraj najbitnije, hrana. ragu corba vrlo dobra, 3 sopske salate su dovoljne za 8 ljudi iako je konobar rekao da svako uzme po jednu. imaju odlican domaci hleb. karadjordjeve snicle dosta dobre, nista spektakularne ali svakako iznad kafanskog proseka, a i prilicno su velike. svinjski vrat fantastican, tri komada idu u porciju. ja sam jeo jagnjetinu ispod saca na preporuku konobara i hvala mu na tome, dugo nisam tako slatko jeo u kafani, uz to moram posebno pohvaliti krompir ispod saca, jedino je jos pokojna baba znala tako da ga spremi. za kolace nije bilo mesta.

posto je jagnjetina stvarno bila sjajna, porucili smo jos 4 porcije (1.2kg) za poneti, kad sam stigao u novi sad docekalo me je neprijatno iznenadjenje. mozda 1/4 tog mesa koje su spakovali je bilo jestivo, ovaj ostatak je bio pretezno loj, a za meso cak nisam ni bio siguran da je jagnjetina.

sve u svemu ocena 4, ako izuzmemo ovaj fijasko sa spakovanom hranom, ali to cu im svakako naplatiti kad se sledeci put nadjem u tom kraju.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Клопа

Postby жабац » Fri Apr 16, 2021 6:15 pm

Ајде и Ја да бацим коју о клопи. Отворио се неки фенси гирос у крају, и пошто Ја постим, жена оће да проба. Узмем стандардни гирос, 350 дин кошта, ајде, нема везе, ако је добар. Сад преносим њене импресије, моје су везане искључиво за квантитет, а њене за квалитет клопе. Укусан, сечено на мале парчиће, зазики добар исто, помфрит исто, све у свему јако добар. Ал кад га је одролала, јбт унутра блеји 7-8 помфрита, али буквално, не претерујем, а меса ако је било па макс 100 мића, мада и то је много. Ја капирам све, ал брате за 350 динара, срамота колико мало има. Па мени реално треба 700 дин да бих се најео ту. Тако да га жаба неће пробати кад се заврши пост. Ето, ако налетите на ове, и пожелите да пробате гирос, не очекујте да ћете се најести. Јбт за те паре код Буцка у Земуну велики, за 410 кинти џамбо, значи озбиљно усеравање за те паре. Ево о овим говнарима се ради...Image

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Клопа

Postby фикрета » Fri Apr 16, 2021 8:50 pm

To je za one sto doruckuju u hleb i kifle
A ruckaju giros kod ovih
Skupo i malo


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests