Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Fri Oct 30, 2020 4:48 pm

Када сма већ овде, прочитао сам скоро књигу чувеног пољског историчара Тадеуша Сулимирског, човека који се сматра у историји за једног од највећих стурчњака историје степских нареода, пре свих иранских народа попут Сармата и Алана. Предавао на Кембриџу, Оксфорду, Глазгову...

https://en.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Sulimirski

Њеова књига "Сармати" има део о Србима,

https://www.amazon.com/Sarmatians-Ancient-Peoples-Tadeusz-Sulimirski/dp/050002071X

Па каже о Србима,

Image

Image

Срби су оригинлано Аланско-Сарматско племе(иранска ратничка племена која су много тога смислила у историји), које је дошло заједно са Хунима у Европу и покорили локлане германе око Лабе(Елбе) и Зале а онда је тај микс Алана и Германа постао главни међу придошлим Склавенима од којиих су преузели словенски језик.

andro saner

Postby andro saner » Fri Oct 30, 2020 6:40 pm

Нека Ђед почива у миру!

Нексоне бајка, ако је ово тачно, ми онда нисмо Срби! Ми смо тек мањински Срби, а већински неки домицилни народ који живи на Хелму већ хиљадама година! Понављам ја сам Р1а и моји пра преци можда припадају тим степским племенима, али већина данашњих Срба не.

Одгледао сам на десетине емисија у задњих 2-3 месеца и дефинитивно за мене је овако: већина народа су аутохтоно становништво, а и оно што није (генетски, као ја) је мешавина са аутохтоним становништвом у великом проценту! Сеоба је било и биће, али не да је цео један народ у року од једног века заменио други!

kocka

Postby kocka » Sat Oct 31, 2020 12:00 am

емисије са јутјуба су озбиљна наука !

andro saner

Postby andro saner » Sat Oct 31, 2020 1:11 am

kocka wrote:емисије са јутјуба су озбиљна наука !

Kocka јеси ли ти историчар по занимању и њоме се професионално бавиш?

kocka

Postby kocka » Sat Oct 31, 2020 8:32 am

andro saner wrote:

јок, нисам историчар.

Него ми је смешно да после Нексоновог уписа где наводи неког историчара, вади цитате из књига итд, ти се позиваш на јутјуб канал, као одгледао си на десетине емисија и ето сад знаш све.

Благо теби, шта друго да ти кажем. Да ниси одгледао јутјуб емисију, не би ни знао да си аутохтон на хелму .

andro saner

Postby andro saner » Sat Oct 31, 2020 9:04 am

kocka wrote:
andro saner wrote:

јок, нисам историчар.

Него ми је смешно да после Нексоновог уписа где наводи неког историчара, вади цитате из књига итд, ти се позиваш на јутјуб канал, као одгледао си на десетине емисија и ето сад знаш све.

Благо теби, шта друго да ти кажем. Да ниси одгледао јутјуб емисију, не би ни знао да си аутохтон на хелму .

Ако ниси историчар онда си исто оно што и ја, лаик који прати историју, према томе не видим смисао неког омаловажавања!
Не постоји никаква разлика између читања неке књиге познатог историчара и гледања предавања неког историчара или рецимо археолога као што је Ђорђе Јанковић (ако уопште знаш ко је то)! За разлику и од мене и тебе и Нексона, један стари форумаш, Џиле, који је завршио историју и њом се бавио, ми је препоручио кога да гледам! Дакле ништа митоманија, само наука!
Ево баш синоћ одгледах једну немачку емисију на тему Словена између Одре и Елбе! Испаде да су се они тамо појавили 150 година пошто су Срби дошли на Балкан! И долазили су у етапама! Село по село! Само на Балкан су дошли одједном и то у неком ненормалном броју!

kocka

Postby kocka » Sat Oct 31, 2020 2:19 pm

Не омаловажавам ја тебе, него ти кажем да се историја, а ни било која друга наука не може учити са јутјуб канала.

Ако већ толико верујеш јутјубу, куцај хрватски краљеви исто има везе са историјим ко аутохтони срби на хелму.

Nexon

Postby Nexon » Sat Dec 12, 2020 10:32 pm

MARKER

Postby MARKER » Sat Dec 12, 2020 11:06 pm

Био је тај лик одавно код чМарића... Дужа верзија догађаја од те одозго, ако неког интересује

Bruno Sulak

Postby Bruno Sulak » Wed Jan 20, 2021 12:09 pm

Jel ovo drug Fedayn? :mrgreen:

AKTUELNO: Miloslav Samardžić i Aleksandar Đenić - Istina o četnicima i o partizanima! (18.1.2021)

https://www.youtube.com/watch?v=BQbRAnuwHPQ&t=8097s

1958

Postby 1958 » Wed Jan 20, 2021 3:58 pm

Koliko puta je ova legenda dobila po tamburi ju ju juu
Често одем до на село

Синдикат

Postby Синдикат » Fri Jan 22, 2021 12:43 am

Ја се надам да то није овај лик, да је овај лик било шта писао о навијачкој сцени Србије, а и света, а још горе ако га је неко узимао за озбиљно...

Return to “Само опуштено”