Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Sukarno » Tue Aug 10, 2021 9:57 am

1958 wrote:Problematika je ta sto ljudi koji postuju/veruju/gotive staru/prvu veru, apsolutno ih ne zanima niti pljuju po hriscanstvu. Kad se obrne situacija dolazimo do skroz drugacijeg misljenja: ubi, spali, zakolji (hriscanski nema sta). To se vidi i na ovom forumu.

Druga stvar koju mozete primetiti na forumu, o tome sam pricao odavno je da gosn Giga ima cepanja u svojoj nkvd glavi.


Персоне које имају шизифрена цепања у глави су "United Force 87", један део "Гробара" + ТИ будући да Словене и стару веру повезујете са расизмом,иако су су Словени и сами били на мети расних закона.Без обзира на све то слободан си да се укључиш на тему коју сам отворио.Можда прочитамо нешто паметно од људи који врте барјак са Перуновим ликом.

И да,ми комунисти смо одувек били широкогруди.На стару веру и православље смо одувек гледали као на део нашег културног наслеђа без икакве острашћености.Уосталом скулптура Перуна је 1962 направљена у мом блоку,а не у твом. :lol:

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Tue Aug 10, 2021 10:07 am

Gigo cinkarosu stari (ne znam kako su ljudi uspeli da zaborave da si ovde kacio licne podatke i slike clanova foruma). Ja nit donosim, nit sprovodim rasne zakone, a ni ne vrtim barjakom sa perunovim likom.

Skulptura Peruna (u cuvenom bloku 11C, jer jelte 11 ne postoji to je Zemun) je umetnicka skulptura a ne verska.

Pusti ti staru veru, nego reci nam kako ti je bilo na 9. antifasistickom kampu skoja, jesi bio najbolji u gadjanju vazdusnom puskom ili si ipak dominirao u recitovanju revolucionarnih i slobodarskih pesama?
Често одем до на село

Цариград
Posts: 12
Joined: Tue May 21, 2019 2:03 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Цариград » Tue Aug 10, 2021 10:18 am

Ajde da bezveze ne zatrpavamo temu ovim raspravama koje su polukomicne. Dobre tekstove Giga pise vezano za ovu tematiku, nema potrebe da zatrpavate ovo. Ako imas sta, napisi vezano za temu, ako ne, nemoj brate podjevabati. :) Lepo smo krenuli, dobri su tekstovi pisani, ljudi zainteresovani....
Gigo, daleko smo od komunizma kod starih slovena i ostalih, samo pun gas, necemo uskoro doci do njega. Ne stedi nista sada. Pisi onako kako ti najbolje znas. Pod konac sve. :D

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Aug 10, 2021 10:30 am

Tako je. Ja sam ga pre par dana napušio za širenje propagande a sada čitam ovo jer mi je zanimljivo. Pustite ga bolje da piše ovo nego da krvimo sa njim zbog nekih drugih tema. Ionako će brzo nestati ovog materijala pa ćemo opet nastaviti po starom.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Tue Aug 10, 2021 10:36 am

Ima istine. Daje materijal strucnim ljudima za opservaciju i odredjivanje sifre
Често одем до на село

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Batke » Mon Aug 16, 2021 11:34 pm

riper wrote:Batke dobro si objasnio, sada su mi jasnije neke stvari. Posebno oko ove zabe, gledao sam je na mnogim klipovima, ali mi nije palo na pamet da to ima neku svoju istoriju, vec sam mislio da je obicna sprdnja bez ikakve pozadine.

Ovim likovima svaka cast, iz neke poluzajebancije oni rade ozbiljne stvari. Ja sam se recimo uvek cudio nasim internet ratnicima, koji je to neiskorisceni potencijal. Secam se onog Brata Pantele i njegovog fejsa, tvitera, stagod, kada je za par dana ispamovao onaj Andjelinin film protiv nas, kao i neki debilan spot Niki Minaz. Da se ti nasin internet ratnici pametno usmere, mogli bismo da odradimo mnoge internet kampanje, posebno o pitanjima vezanim za noviju istoriju Srbije.

Прошло је доста дуго од овог поста али наша мим сцена је ове године ухватила залет и кренула масовно да спрда и разоткрива и другосрбијанце и Ботове. Поготово на твитеру где се и једни и други горенаведени ударају по главама јер их шију и унаказују по Твитеру и осталим друштвеним мрежама.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby pertla » Mon Aug 16, 2021 11:41 pm

nasa mim scena? siju ih po tviteru? mozda sam ja mator ali brate...
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Etaoin » Tue Aug 17, 2021 3:40 am

Веровао или не, јако успешан и видљив начин спрдања са идиотима. Доста младих, а међу њима има доста девојака, прате све то а опет је све то део једне здраве (углавном) приче. Поготово је то било видљиво за време протеста и литија у ЦГ, толико да су ДПСови форуми и портали писали о њима као делу србоћетнићке пропаганде :)

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby riper » Tue Aug 17, 2021 1:01 pm

Moje telo i mozak su stali sa fejsbukom i nisam se zahvatio na dalje od toga, dakle instagrami, tviteri, tiktokovi i slicno su mi skoro pa spanska sela.

Ali bih voleo da vidim primere tih tvit/mimova, kako to izgleda kod nas.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lost&found » Tue Aug 17, 2021 1:24 pm

riper wrote:Ali bih voleo da vidim primere tih tvit/mimova, kako to izgleda kod nas.


#metoo

Batke, kad budes imao vremena, baci ovde nesto od toga.

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Moskri » Tue Aug 17, 2021 1:34 pm

pertla wrote:nasa mim scena? siju ih po tviteru? mozda sam ja mator ali brate...

Zvuči kako zvuči, ali zapravo mim kultura je ozbiljno oružje u propagandnim "ratovima", Tramp je najbolji primer za to.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby CamoSurprise » Tue Aug 17, 2021 2:06 pm

Poput Ripera, nemam društvene mreže, nisam čak ni do fejsbuka dobacio. Procuri nekad u vidu linka na viberu poneka od tih fora.

Pozdravljam svaki vid sprdnje i žutih i armije botova, ali činjenica je da daleko veći uticaj na javno mnjenje postižu "šale" obrađene u maniru "kursadžija" i emitovane na pinku, od tvitova mim zajednice iz kruga dvojke.
Gornji prag gluposti su mi likovi koji sviraju neku poznatu pesmu, a tekst prepevaju tako da obrađuje neku društveno-političku temu ili je uperena protiv nekog političara. Ubiše se od svirke, pevaju, rima po svaku cenu...sprdnja na nivou trećeg osnovne.

Zajebavancija je jedno, ali armija botova u realnom životu je premašila cifru od 750.000 članova. Dok god je tako, mogu da im se sagnu i tvit i mim zajednica, kao i svi oni zagovornici bojkota izbora.
Evo godinu i kusur kasnije, šta se dobilo bojkotom? Potresao se neko zbog ugrožene demokratije u Srbiji, pa pohrlili da skinu botovsku vlast ?

Platon davno reče:
Vidiš li prijatelju ona tri čobana ?
Sve dok oni mogu da nadglasaju mene i Sokrata i usled toga da donose odluke, ja u demokratiju ne verujem !

Većina ljudi su glupi i da bi neko dobio izbore, pogotovo u Srbiji, treba njih da ima na svojoj strani.

Pozdrav za mim i tvit zajednicu od uticajne forumske zajednice!
Gilajdza RIP

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Sukarno » Wed Sep 29, 2021 12:20 pm

Жале се људи како је тема Вести затрпана.Слажем се.Понекад се од обичне информације развије расправа која може да се протегне на десет страна.Зато ево за вас антикомунисте једна фотографија на теми која је адекватнија за наставак дискусије где разобличавамо лажи и разбијамо илузије.

Image

"Током прве посете Краљеву друг Тито је изразио жељу да обиђе фабрику 'Магнохром',фабрику вагона и манастир Жича.Фотографије из манастира први пут су приказане на изложби Народног музеја 2017.године.У манастиру је Тито приложио 20.000 динара за обнављање владичиног конака и похвалио успех жичких фресака на изложби у Паризу.Зато је током следеће посете добио на поклон копију жичких фресака,које још увек стоје међу његовим поклонима у Музеју историје Југославије".

Извор : RNP-F

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Wed Sep 29, 2021 12:27 pm

Gigo splacino jel posetio rankovicevo ili Kraljevo? :mrgreen:
Често одем до на село

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Sukarno » Wed Sep 29, 2021 7:47 pm

1958 wrote:Gigo splacino jel posetio rankovicevo ili Kraljevo? :mrgreen:


Град је носио име Ранковићево у периоду 1948-1955.Након Брионског пленума и афере прислушкивања, Александар Ранковић се повукао из јавног и политичког живота, па је тако његово име брисано из докумената,литературе и свакодневног живота.Иако је Александар Ранковић и сам био део делегације (на фотографији човек са шеширом иза Тита), у књизи "Кад нам је Тито био гост" (1981), стоји да је Краљево посетио "председник Тито и његова пратња".

Дакле Краљево, према званичним документима!Али све то нема везе, као што нема везе дал је Светозарево или Јагодина.Важно је да су обојица испрашили четнике и љотићевце.Многе мајке су заплакале због друга Тита и друга Леке.Бог их благословио због тога, као и свештенство манастира Жича.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby SAO_Zeljin » Wed Sep 29, 2021 7:55 pm

Nek neko ogranici pisanje ovom idiotu na jednu temu da ne djubri forum

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Batke » Wed Feb 09, 2022 10:50 am

Команда дивизије ''Сасари'' већ 13. маја 1941. јавља из Книна да се хрватски елемент ''непријатељски односи према свему што је италијанско'', док се ''Срби показују као наши пријатељи''. Потом дивизија из дана у дан јавља о усташким злочинима: ''Почео је егзодус српског живља због усташких репресалија; ''Хрватске цивилне власти почеле су са хапшењем Срба''; ''У Книну усташе губе сваку границу мере''; ''Осам српских сељака усташе су извеле из воза на станици у Зрмањи. Одатле су их везане одвели на железничку станицу у Грачацу, а одатле на планину Велебит, где су их живе бацили у дубоку јаму звану Тучић''...
У Имотском усташе хапсе 2.000 Срба, плене њихове куће, а њихову стоку деле локалним Хрватима. Србе бацају у јаму у области Руновића, из које Италијани касније ваде двојицу преживелих.
Италијане је нарочито изненадио велики број хрватских католичких свештеника међу злочинцима. У једном извештају пишу да су усташе и свештеници ''наши огорчени непријатељи''.
Један од усташких вођа, Јозо Рукавина, показао је Италијанима писмо из Загреба, у коме је стајало да је први и најважнији задатак усташа ''анулирање српског елемента''.
Командант дивизије ''Сасари'' писао је 16. јуна 1941: ''Сваки осећај симпатије према хрватском народу је угашен од када смо принуђени да присуствујемо оваквим чиновима''. На крају извештаја командант упозорава на могућност побуне његове јединице против усташа, наводећи: ''Бити натеран да будеш пуко гледалиште, ствара осећај да си и сам саучесник тих насиља и бруталности, које ће, засигурно, историја тешко осудити''.
Прослеђујући овај извештај, генерал Далмацо, командант 6. армијског корпуса, дописао је: ''Стари и опробани команданти батаљона, ратници опробаних капацитета и карактера, траже да их заједно са њиховим јединицама пошаљемо на било које друго ратиште, на најтеже припреме и задатке, на најгора места, само да не буду више приморани да импотентно присуствују, као сада, разбојништву сваке врсте''.
Италијани су ипак бојкотовали директиве из Рима, да се ''не мешају у унутрашње ствари Хрватске''. Најпре су њихови војници почели да скривају понеког српског цивила по касарнама. Видевши да официри ово не кажњавају, скривање постаје масовно, тако да у једном тренутку касарне постају прихватилишта. Такође, када су били ван дужности, Италијани су претраживали терен и тражили избеглице, које су хранили са својих казана и лечили у својим болницама. Уследили су протести Хрвата, па чак и претње да ће они ''оружано реаговати против Италијана на сваку њихову евентуалну интервенцију у корист Срба''. У претњама се истицао фрањевачки фратар Вјекослав Шимић, означен као вођа усташа у Книну. Њега је једне ноћи претукла ''непозната група'' италијанских војника. Толико је био брутално пребијен да су му буквално сви екстремити били поломљени и морали су камионом да га возе у лечилиште у у Загреб. Да се ту није умешао неки италијански официр хрватског порекла ко зна да ли би и преживео батинање.
13 Јуна 1941 у село Врбовско долазе Усташе да одвезу и побију преостале Србе. Међутим не рачунају италијанску војску и официра који су већ народ почели да трпају у своје камионе и одводе их на своју окупациону зону. Тада долази до оружаног обрачуна у коме је убијен један усташа а неколико их је тешко рањено. Италијани су имали пар рањених. То је довело до опште побуне у Италијанској другој армији. Чак је и Мусолини иако подржавао Усташе писао Хитлеру да они нису прави савезници италијанског народа.
Један одлучан корак у заштити Срба повлачи генерал Далмацо, 24. јуна 1941, наређујући својим јединицама да уђу дубоко на територију НДХ - око 50 километера од мора - и формирају ''провизорну линију контроле''. Ипак, злочини се не смањују чак ни пред очима Италијана, на пример у логору Слана на острву Паг. Италијани су дуго само бројали логораше одведене на острво, упоређујући бројеве са количином одношене хране (била је довољна само за усташку посаду). Када су крајем августа најзад заузели Паг, пронашли су масовну гробницу димензија 150 х 20 метара, процењујући да у њој има око 1.500 тела. Само током неколико последњих дана држања Пага, усташе су убиле око 3.000 логораша, бацајући их у море.
Италијани даље кажу да је 2.000 устаника већ 27. јула овладало тереном између Дрвара, Грачаца и Книна, постављајући опсаду Грачаца. Друга колона је кренула ка Книну, а трећа ка Врлици. Домобрани су изашли пред другу колону, али су савладани код Трубара и Тишковца. Ујутру 28. јула Италијани ипак помажу Хрватима и враћају део територија, захваљујући чињеници што су устаници избегавали борбу са њима. ''Изгледа да четници хоће да избегну било коју активност која би навела нас, Италијане, на интервенцију'', записано је у извештају 6. армијског корпуса од 31. јула.
Један италијански официр донео је у своју команду писмо које му је предао устанички командант код Книна: ''Становништво Лике моли италијанску војску да моментално окупира целу зону, јер ми не можемо више да живимо од хрватског насиља. Чекамо вас као пријатељи. Становништво и четници''.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Етикетирани
Posts: 22
Joined: Wed Jul 15, 2020 12:29 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Етикетирани » Wed Feb 09, 2022 12:17 pm

Одакле је ово? Дај још ако има

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby жабац » Wed Feb 09, 2022 9:07 pm

Одломак из књиге "МИЛА МИХАЈЛОВИЋ: ''ЈУГОСЛАВИЈА АПРИЛ 1941 - СЕПТЕМБАР 1943''.
Image

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Fri Feb 11, 2022 7:00 pm

Zasto cigani zabarski ne kazu kako su dobili Dalmaciju od avara Pavelica?
Zasto ne kazu da je Pavelic nakon proglasenja avarske ndh italijanskog princa iz kuce Savoj proglasio za kralja tzv. hrvata?

Evo da vam odgovorim, zabari su bili ti koji su gajili ustase od kraja dvadesetih. U Italiji su bili ustaski kampovi. Dakle, tacno je da u Dalmaciji nakon ulaska Italijana se teror nad Srbima smanjuje ali da li bi uopste bilo takvog terora bilo gde da ih Italijani skoro 15 godina nisu podrzavali i odrzavali u zivotu?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: ElPadrino and 18 guests