Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Rođaci » Sat Aug 08, 2020 2:43 pm

treba vratiti Svaroga i Peruna na čelo, nema leba od Isusa

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Смех младића » Sat Aug 08, 2020 3:21 pm

Rođaci wrote:treba vratiti Svaroga i Peruna na čelo, nema leba od Isusa


Isus Navin?Kod Srba se kaze Hrist a kod "komsija" Isus

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Aug 08, 2020 3:58 pm

@Nexon

Дакле Срби су бре Балкана живели овде :
Nexon wrote:Ово су области које су насељавали Срби,

Image

То је близу Балтику и самој Данској, где су касније били познати Викинзи. Штавише, било је сукоба са Полабским Словенима тзв. Вендима.


А хаплогрупа коју носе мушки потомци "српских" викинга се данас налази овде :

Nexon wrote:И1а је присутна широм тог наведеног простора који си навео.

P-109 Distribution in Europe
Image


И сада ћеш ти да ме питаш о неком Полабљу, а сам себи ускачеш у уста и демнатујеш сопствене приче :lol:

Иначе викинзи колико ја знам су били познати морепловци, а у твом случају су пичили од данашње Данске до Дурмитора, пешака :D

Нема шта добра прича.

Из целе твоје приче се примећује да покушаваш да докажеш да Срби нису као Хрвати. Срби су племе, а хрвати нису, за Хрвате ти кажеш

Nexon wrote:Са друге стране за хрвате су тврди да уопште нису били посебно племе, него је то скуп разних Анта(источних Словена) који су се нашли на ободима Карпата под притиском што хуна, што авара и бугара касније. Онда су по имену за Карпате названи од других Карпати-Кроати,


Волео бих да ми објасниш каква је разлика између словенског племена и скупа разних словена ?

И у опште кога брига шта су били Хрвати, шта су данас и тако даље, зашто тебе у опште занима нешто што се зове "хрватска историја" ?Могуће да си љубитељ историје генерално, али нисам приметио да пишеш о пољској историји на пример или грчкој. Ето ако би и то могао да ми објасниш.

Ето хрвати су добили име од Карпати :lol: и то говори шта ?

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Aug 08, 2020 3:59 pm

Смех младића wrote:
Rođaci wrote:treba vratiti Svaroga i Peruna na čelo, nema leba od Isusa


Isus Navin?Kod Srba se kaze Hrist a kod "komsija" Isus

У то име, једна стара хрватска песма :lol:


User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Rođaci » Sat Aug 08, 2020 4:13 pm

Arkan stari ustaša

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sat Aug 08, 2020 4:27 pm

kocka wrote:
Волео бих да ми објасниш каква је разлика између словенског племена и скупа разних словена ?

И у опште кога брига шта су били Хрвати, шта су данас и тако даље, зашто тебе у опште занима нешто што се зове "хрватска историја" ?Могуће да си љубитељ историје генерално, али нисам приметио да пишеш о пољској историји на пример или грчкој. Ето ако би и то могао да ми објасниш.

Ето хрвати су добили име од Карпати :lol: и то говори шта ?


Због тебе их помињем. Видиш да се нервираш. А немаш потребе, то је тако како је. Нешто што се зове хрват је буквално био под аваром.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Занемарујем тактику » Sat Aug 08, 2020 10:46 pm

Смех младића wrote:Kod Srba se kaze Hrist a kod "komsija" Isus

Ништа глупље у животу нисам прочитао. Ми не користимо Исус? Пиши Синоду да забране Исусову молитву :mrgreen: Једина разлика је то што они користе Христ а ми и Христос и Христ.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нуклеарни удар » Sun Aug 09, 2020 12:30 am

Занемарујем тактику wrote:
Смех младића wrote:Kod Srba se kaze Hrist a kod "komsija" Isus

Ништа глупље у животу нисам прочитао. Ми не користимо Исус? Пиши Синоду да забране Исусову молитву :mrgreen: Једина разлика је то што они користе Христ а ми и Христос и Христ.

Пре ће бити да тог наводног божјег посланика, сина, месију или самог бога како кад га у тој шизофренији виде, зову крист а не христ. Било како било, што пре се ратосиљамо те јеврејске подметачине зване хришћанство свануће нам боље сутра..

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MARKER » Sun Aug 09, 2020 12:51 am

Нуклеарни, не лупај, 'леба ти...

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Занемарујем тактику » Sun Aug 09, 2020 1:02 am

нуклеарни удар wrote:Пре ће бити да тог наводног божјег посланика, сина, месију или самог бога како кад га у тој шизофренији виде, зову крист а не христ. Било како било, што пре се ратосиљамо те јеврејске подметачине зване хришћанство свануће нам боље сутра..

Па ратосиљај се, нико ти не брани. Бог је свакоме дао слободу да верује или не верује у Њега, и хвала том истом Богу данас те ни држава ни Црква не присиљавају да верујеш.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нуклеарни удар » Sun Aug 09, 2020 11:13 am

Ја јесам одавно али док већина народа верује у та срања нема напретка. знам да СПЦ ради и чинила је и током векова многе добре ствари за српство, ево данас само пример Црне горе и Космета, не треба никоме појашњавати, али мислим да нам треба нешто друго, и да се окупимо сви ко један у национално јединство, наравно прво треба уништити ватикан па тек онда расформирати православље, то је дуг процес и једна веома комплексна тема

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Sun Aug 09, 2020 11:25 am

нуклеарни удар wrote:Ја јесам одавно али док већина народа верује у та срања нема напретка. знам да СПЦ ради и чинила је и током векова многе добре ствари за српство, ево данас само пример Црне горе и Космета, не треба никоме појашњавати, али мислим да нам треба нешто друго, и да се окупимо сви ко један у национално јединство, наравно прво треба уништити ватикан па тек онда расформирати православље, то је дуг процес и једна веома комплексна тема



18 ti leta beše?

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Sun Aug 09, 2020 11:32 am

Уништити ватикан, расформирати православље?
Мићо мој одлична идеја идемо омма!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Смех младића » Sun Aug 09, 2020 12:39 pm

Занемарујем тактику wrote:
Смех младића wrote:Kod Srba se kaze Hrist a kod "komsija" Isus

Ништа глупље у животу нисам прочитао. Ми не користимо Исус? Пиши Синоду да забране Исусову молитву :mrgreen: Једина разлика је то што они користе Христ а ми и Христос и Христ.


Не користе они "Христ" већ "Исус".Ми смо Хришћани а не исусовци (језуити).Да си некад ишао на литургију (да ти преведем на теби ближи термин -мису) знао би како свештена лица и верни народ говоре.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Занемарујем тактику » Sun Aug 09, 2020 1:47 pm

Смех младића wrote:Не користе они "Христ" већ "Исус".Ми смо Хришћани а не исусовци (језуити).Да си некад ишао на литургију (да ти преведем на теби ближи термин -мису) знао би како свештена лица и верни народ говоре.

Како се зове Христос кога по теби ми помињемо а није Исус? И да ли знаш шта значи Христос? И да му то није било презиме већ да тако кажем титула? Да ли си некад чуо за Исусову молитву? Господе ИСУСЕ Христе Сине Божији помилуј ме грешног. Да ли си некад обратио пажњу у току Литургије на Символ вере ...и у једнога Господа ИСУСА Христа који од оца исходи...? Ја не верујем шта овде треба да објашњавам људима који су шатро хришћани и бране чистоту православља. Ништа горе по хришћанство него покушај да исто затвориш у уске националне, политичке, партијске или било какве друге оквире. Свиђало се то теби или не Христос припада свим људима, и пролио је крв за све,људе, Србе, Хрвате, Албанце, Хаићане, Обалослоновчане...
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нуклеарни удар » Sun Aug 09, 2020 2:09 pm

Мићара wrote:Уништити ватикан, расформирати православље?
Мићо мој одлична идеја идемо омма!

Зато рекох фа је дуг процес 100,200,500 година али је неминован, а можда дође крај том злу(католичкој секти) и раније него што мислимо, тако да онда ми можемо ту брану према сатанистима из Ватикана да укинемо и створимо нешто ново, кад човек још увек треба неке такве илузије, можда убудуће неки евоклуирани неће требати, бар не у таквом облику.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby савабјан » Sun Aug 09, 2020 3:59 pm

Nexon wrote:
kocka wrote:
Волео бих да ми објасниш каква је разлика између словенског племена и скупа разних словена ?

И у опште кога брига шта су били Хрвати, шта су данас и тако даље, зашто тебе у опште занима нешто што се зове "хрватска историја" ?Могуће да си љубитељ историје генерално, али нисам приметио да пишеш о пољској историји на пример или грчкој. Ето ако би и то могао да ми објасниш.

Ето хрвати су добили име од Карпати :lol: и то говори шта ?


Због тебе их помињем. Видиш да се нервираш. А немаш потребе, то је тако како је. Нешто што се зове хрват је буквално био под аваром.
pa mi smo bili pod turcima 350-450 godina zavisi od krajeva u kom su Srbi bili, neki su bili pod au monarhijom.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Смех младића » Sun Aug 09, 2020 4:45 pm

Занемарујем тактику wrote:
Смех младића wrote:Не користе они "Христ" већ "Исус".Ми смо Хришћани а не исусовци (језуити).Да си некад ишао на литургију (да ти преведем на теби ближи термин -мису) знао би како свештена лица и верни народ говоре.

Како се зове Христос кога по теби ми помињемо а није Исус? И да ли знаш шта значи Христос? И да му то није било презиме већ да тако кажем титула? Да ли си некад чуо за Исусову молитву? Господе ИСУСЕ Христе Сине Божији помилуј ме грешног. Да ли си некад обратио пажњу у току Литургије на Символ вере ...и у једнога Господа ИСУСА Христа који од оца исходи...? Ја не верујем шта овде треба да објашњавам људима који су шатро хришћани и бране чистоту православља. Ништа горе по хришћанство него покушај да исто затвориш у уске националне, политичке, партијске или било какве друге оквире. Свиђало се то теби или не Христос припада свим људима, и пролио је крв за све,људе, Србе, Хрвате, Албанце, Хаићане, Обалослоновчане...


Не знам шта покушаваш..Јесте Исус Христ,само што курвати говоре Исус а Срби Христ или Христос.Све остало што си даље написао се ваљда подразумева и не треба доводити у питање,нити отварати тему беспотребно.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нуклеарни удар » Sun Aug 09, 2020 5:02 pm

Смех младића wrote:
Занемарујем тактику wrote:
Смех младића wrote:Не користе они "Христ" већ "Исус".Ми смо Хришћани а не исусовци (језуити).Да си некад ишао на литургију (да ти преведем на теби ближи термин -мису) знао би како свештена лица и верни народ говоре.

Како се зове Христос кога по теби ми помињемо а није Исус? И да ли знаш шта значи Христос? И да му то није било презиме већ да тако кажем титула? Да ли си некад чуо за Исусову молитву? Господе ИСУСЕ Христе Сине Божији помилуј ме грешног. Да ли си некад обратио пажњу у току Литургије на Символ вере ...и у једнога Господа ИСУСА Христа који од оца исходи...? Ја не верујем шта овде треба да објашњавам људима који су шатро хришћани и бране чистоту православља. Ништа горе по хришћанство него покушај да исто затвориш у уске националне, политичке, партијске или било какве друге оквире. Свиђало се то теби или не Христос припада свим људима, и пролио је крв за све,људе, Србе, Хрвате, Албанце, Хаићане, Обалослоновчане...


Не знам шта покушаваш..Јесте Исус Христ,само што курвати говоре Исус а Срби Христ или Христос.Све остало што си даље написао се ваљда подразумева и не треба доводити у питање,нити отварати тему беспотребно.

Говоре исус Крист, јебо их папа

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sun Aug 09, 2020 5:37 pm

Ово као да је hrvatskatribina.com све неки стручњаци за хрвате :D

"Верни народ" у Србији нешто и не посећује цркве

Image

али зато "верни народ" зна како се шта каже и увек је спреман да пронађе неког сумњивог "неверника" :lol:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests