Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brdja » Wed Sep 28, 2016 6:51 pm

Znam da se zezas, zato sam i stavio ono proziva pod navodnicima. Ma Nemci su debili sto se tice toga. Ne svi ali uglavnom (najvise zapadni Nemci). Njima ne smetaju ni ove izbeglice, u fazonu su, ako ima mesta za nas, ima i za njih. Ako si ti normalan, uglavnom ce te prihvatiti, kao i ovde. Ali ako si ljakse, nece te prihvatiti ni u Bg ni u Berlinu. Naravno, uvek ima onih kojima ces smetati, opet i u Bg i u Berlinu.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Занемарујем тактику » Wed Sep 28, 2016 7:51 pm

Brdja wrote:Znam da se zezas, zato sam i stavio ono proziva pod navodnicima. Ma Nemci su debili sto se tice toga. Ne svi ali uglavnom (najvise zapadni Nemci). Njima ne smetaju ni ove izbeglice, u fazonu su, ako ima mesta za nas, ima i za njih. Ako si ti normalan, uglavnom ce te prihvatiti, kao i ovde. Ali ako si ljakse, nece te prihvatiti ni u Bg ni u Berlinu. Naravno, uvek ima onih kojima ces smetati, opet i u Bg i u Berlinu.


Како су твоје претке прихватили у Београду? И они су се с' неке чуке скотрљали у Београд.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brdja » Wed Sep 28, 2016 8:13 pm

Čuka le. Aj opet da ponovim, nije problem ko je odakle došao već ponašanje tih ljudi kad dođu u to mesto
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby подвала » Wed Sep 28, 2016 8:27 pm

Brdja wrote:Znam da se zezas, zato sam i stavio ono proziva pod navodnicima. Ma Nemci su debili sto se tice toga. Ne svi ali uglavnom (najvise zapadni Nemci). Njima ne smetaju ni ove izbeglice, u fazonu su, ako ima mesta za nas, ima i za njih. Ako si ti normalan, uglavnom ce te prihvatiti, kao i ovde. Ali ako si ljakse, nece te prihvatiti ni u Bg ni u Berlinu. Naravno, uvek ima onih kojima ces smetati, opet i u Bg i u Berlinu.


Ich stimme deiner Aussage voll und ganz zu.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby МГП » Sat Oct 01, 2016 6:15 pm

Како објаснити да највеће усташе долазе из Херцеговине (углавном), како да је баш тај регион од свих изњедрио највеће усташе знане историји (Анте Павелић, Рафаел Бобан, Макс Лубурић,...)?

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Etaoin » Sat Oct 01, 2016 7:52 pm

Написах огроман упис и некако није прошао :roll:

Врло једноставно за објаснити, религија. Стриктна подела на католике, Хрвате, и Србе, православце. Сама жеља Католичке цркве да преобрати што већи број људи на католичанство је довела до огромног крвопролића, али такође и корени Хрвата који су некада припадали нашем народу.

Због саме близине Хрватске, као и нове вере у коју су прешли, ти људи су остали без свога народа који их се гнушао и тако је настала њихова потреба да се идентификују са нечим, а то су Хрвати и католичанство. Да би их ови први прихватили, ови су се правили већим Хрватима него сами Хрвати, а нема већег доказивања него проливање српске крви. Да би постали посвећени католици, били су Шпанска инквизиција која се опет доказивала проливањем православне крви. Највећи крвници, бар у мом округу, били су Хрвати следећих презимена : Бошковић, Павловић, Ковачевић итд...Лако је извести паралелу што су нам позната та презимена.

На све то, Хецеговина рађа људе јаког карактера, као што је и сама земља. Оно што је занимљиво, Хрвати из западне Херцеговине су јако успешни, њихова села и градићи су изузетно привредно јаки, тако да је данас тај део Херцеговине изузетно погодан за живот. На недељним мисама су увек присутне целе породице, и њихов наталитет је до последњег рата био изузетно висок. Више воле Хрватску него већина људи који живе тамо и међу првима су били у свим хрватским биткама, као и злочинима. Помажу једни друге широм света, држе се заједно, па има и Хрвата који их не воле баш због тих особина.

Оно што је код свих њих присутно је идеја да је Херцег-Босна њихова земља и од тога никада неће одустати.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Sun Oct 02, 2016 4:28 am

Brate, ta prezimena su crnogorska.
Често одем до на село

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Etaoin » Sun Oct 02, 2016 12:19 pm

Тачно, Херцеговина је некада заузимала много већу површину него данас, краљ Никола је припојио одређене делове Херцеговине Црној Гори па су презимена често иста, као и доста обичаја. То су делови нашег народа који су некада славили славу, мада то данас никада неће признати. Такође показује и чињеницу колико је смешно бити пореклом из Старе Херцеговине а изјашњавати се као Црногорац, а да се врате сто година уназад и кажу својима да они нису Срби, вероватно би добили преко носа. Али дошло ново време :)

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Batke » Mon Oct 03, 2016 8:01 pm

Interesuje me mišljenje iz RS o ovom čoveku pošto znam da se klao sa Izetbegovićima, a poprilično su ga nahvalili na onoj stranici Srbi islamske vjeroispovesti na fejsu pa bi voleo da čujem mišljenje Srba iz RS o njemu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=10&dd=03&nav_category=167&nav_id=1183502
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Хајдучија » Wed Oct 12, 2016 11:00 am

Ко је био тито,какве су се чистке догађале међу комунистима,ко су били џелати,како Срби воле да живе у незнању...

http://www.geopolitika.rs/index.php/sr/istorija/81-razresena-enigma-zvana-tito

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Kockalone » Thu Dec 08, 2016 4:57 pm


Ево један занимљив документарац који сам недавно погледао. Нексоне, интересовало би ме твоје мишљење о свему овоме ако си погледао.
Уколико неко жели филм може погледати на овом линку
http://www.gledalica.com/sa-prevodom/ho ... 3e17b.html

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kajzersoze » Thu Dec 08, 2016 5:19 pm

Kockalone wrote:
Ево један занимљив документарац који сам недавно погледао. Нексоне, интересовало би ме твоје мишљење о свему овоме ако си погледао.
Уколико неко жели филм може погледати на овом линку
http://www.gledalica.com/sa-prevodom/ho ... 3e17b.html


Заправо филм није документарац , у питању је играни филм ,а само се имитира документарни стил. Циљ је да се прикаже како се лако путем медија може манипулисати и како је једноставно приказати лажне чињенице тако да изгледају убедљиво. Дефитиво многи после гледања фимла мисле да су САД распарчале Југославију због преваре везане за свермирски програм, а заправо у питању је далеко сложенија прича.

Е сад , колико сам ја читао Југославија јесте имала неке нацрте , пројекте итд. око свемирског програма , ал то је била велика ку..ина
Југославија је имала нуклеарни програм и о томе се може доста наћи на нету
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Хајдучија » Fri Dec 09, 2016 1:07 pm

Која је по твом мишљену та сложенија прича?
Мени се чини да је тито намерно фалсификовао документа,не само да би добио новац и подигао себе са тим новцем на ниво божанства,него да би довео сфрј у велики финансијски проблем,самим тим и у распад,а све у антисрпском интересу.
Ако неко може да прокоментарише овај документарац,са мало бољим извором информација,било би добро.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Fri Dec 09, 2016 1:40 pm

Имала је Југославија готове пројекте за свемирске летилице предвиђене за интергалактичка путовања, али се у последњи час одустало и прешло на производњу југа. Разлог је јасан- требало је спречити први контакт небеског народа са нашом ванземаљском браћом, избећи формирање савеза и преузимање контроле над Васионом.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Kit_Karson » Fri Dec 09, 2016 2:30 pm

Лебе мекани :shock: Са фб странице Сметлиште историје

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Hunter_S._Thompson » Mon Dec 12, 2016 5:30 pm

Питање за другаре из Српске (или било кога ко ово зна) Која су све места припадала Српској до формирања Дистрикта Брчко? Осим наравно Брчког и ова два места која се виде на карти. И да, знам да је Дистрикт заправо предратна општина Брчко.

Image
Раднички 1967

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Mon Dec 12, 2016 6:15 pm

Сви су се купали, само се дистрикт брчко...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Blackadder » Mon Dec 12, 2016 6:50 pm

Мићара wrote:Сви су се купали, само се дистрикт брчко...

:D

Brcko
Posts: 49
Joined: Mon Dec 12, 2016 6:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brcko » Thu Dec 15, 2016 11:52 am

Hunter_S._Thompson wrote:Питање за другаре из Српске (или било кога ко ово зна) Која су све места припадала Српској до формирања Дистрикта Брчко? Осим наравно Брчког и ова два места која се виде на карти. И да, знам да је Дистрикт заправо предратна општина Брчко.

Image

Od vecih mjesta samo Brcko i Brezovo Polje (mada je i to selo), ove Ulice na mapi su selo takodje, ali tu je prolazio koridor. U sustini, linija razdvajanja je bila prakticno na juznom izlazu iz grada, izmedju Brckog i sela Brka. Otprilike sam povukao crtu gdje je bila linija razdvajanja, naravno da se uzme sa rezervom pogotovo oko sela Ulice i na istocnu stranu prema Bijeljini. Uglavnom vecinu prijeratne opstine Brcko su drzali oni jer su to pretezno muslimanska i hrvatska sela osim par srpskih odakle su protjerali narod, silovali, ubijali itd. (selo Bukvik konkretno).
Image

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Hunter_S._Thompson » Thu Dec 15, 2016 7:29 pm

Хвала на одговору! Занимала су ме места, да ли их има уопште, јужно од Брчког. Да видим колики је заправо тај најужи део Српске. Видим да су то Брод и Омербеговача. Други разлог је да видим да ли ће будући аутопут ићи искључиво унутар граница дејстонске РС. Према овоме ће ићи.
Раднички 1967


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests