Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby SAO_Zeljin » Thu Apr 14, 2016 1:07 pm

Ne vidim nista dobro sto su ovom narodu doneli komunisti i to ne gledano iz prspektive 2016te godine vec na primer 1945te godine. Kakva je bila situacija jednog seljaka 1945te godine. Vlast su preuzeli neki nepismeni sibicari koji nikada nista nisu radili ili stekli vec se 4 godine krili po bosanskim planinama. I onda oni sibicari sede po gradskim kancelarijama i odredjuju koliko koji srpski domacin treba da preda zita. Satro gradimo novo drustvo a sedimo u kancelarijama i mazemo krem dok seljacima deca umiru od gladi.

Jos ce da ispadnu pokret otpora a do 1944te su im glavne akcije u Srbiji bile paljenje katastara i po neka zaseda Nedicevim zandarima

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Thu Apr 14, 2016 2:30 pm

Понављам опет, револуција и сам план да се Срби убијају међусобно, а не антифашистичка борба иако је била од стране искључиво српског народа али само једним дјелом. Док су четници склапали споразуме са окупаторм ради заштите сопственог народа. Другим дјелом су, Анте, Мујо, и Марко нападали тог идтог окупатора уз реченицу " боље рат него пакт..." За шта би плаћала велику цијену својим животима српска нејач и српски обични народ попут сељака. Јер за тог једног убијеног фашистичког војника плаћало би једно читаво српско село не хрватско не муслиманско него СРПСКО...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Thu Apr 14, 2016 5:47 pm

Говна обична и једни и други, југословени и једни, југословени и други, само једни ратовали за Стаљина и Тита, а други за усране краљеве и њихову круну, која је и измислила тог монструма од државе. Четници да су победили урадили би иста срања као и комуњаре, само би више страдала сиротиња из које су ови долазили, а мање грађанство. О оној трећој адолфофилској страни нећу ни да пишем, мада су они од све ироније једини и имали префикс "српски." А какав је то "српски префикс" био види се по томе с ким су се слизали 22 године после 1. светског рата. Од бомбардовања је прошло 17 година до данас. Направите паралелу, поређење, утицај догађаја, обим. Све Србин до Србина, ко и данас што смо. А сутра да крене срање свако би доватио пушку, и кренуо до неког свог, да намири рачуне, а после би се вадио на идеологију.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Thu Apr 14, 2016 5:58 pm

Е па упореди ту Југославију прије 1.св и после, са овом од 39 па до Титине смрти па ми реци која је то била боља онако површински закључи.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Thu Apr 14, 2016 6:07 pm

Мићара wrote:Е па упореди ту Југославију прије 1.св и после, са овом од 39 па до Титине смрти па ми реци која је то била боља онако површински закључи.


Ау маћоре, спалио си ми осигурач с овим уписом, стварно нисам у стању да сконтам о чему се ради у ствари.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby budalinjo » Thu Apr 14, 2016 6:17 pm

Ne kažem da je komunizam bio savršen, četnici su još manje, ali uporedite šta je urađeno za prvih 15-20 godina nakon WWII i isti taj period nakon zadnjih ratova i vidjećete da su više za društvo u cjelini uradili ti nepismeni komunisti, nego svi ovi veliki srbi sa po tridesetdvije fakultetske diplome. 46. je bilo užasno, ali već poslije par godina se živjelo veoma bolje, poslije nagle industrijalizacije čitave bivše juge, dok smo mi iz ovih ratova izašla sa solidno industrijalizovanih zemljama, koje se od 95. naglo deindustijalizuju i narod živi sve gore. Srbovanje neće nahraniti gladna usta, nego ideje. To kad skontamo i kad prestanemo tako birati vođe, biće nam puno bolje. Pogotovo nama, bosanskim Srbima.

User avatar
zmijuga
Posts: 1817
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby zmijuga » Thu Apr 14, 2016 6:30 pm

budalinjo wrote:Srbovanje neće nahraniti gladna usta, nego ideje. To kad skontamo i kad prestanemo tako birati vođe, biće nam puno bolje. Pogotovo nama, bosanskim Srbima.


Dobro, daj nam ti svoje mišljenje kojim bi putem trebala da ide Srpska i kako bi trebalo urediti BiH? Po ranijim postovima kada je bila rasprava RS/FBiH, bacaš mi na onu šačicu sarajevskih Srba što su ostali tamo i služe unitarnim interesima, i za njih je Srpska nazadna i primitivna.

Slažem se ja da ne treba narod glasati vođen sa time ko bolje Srbuje, ali obično takvi kao ti su oni lafo ljevičari koji smatraju da na vlast u Srpsku treba doći neko ko bi bio poslušan Sarajevu.

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby budalinjo » Thu Apr 14, 2016 6:46 pm

Nisam ja sarajevski Srbin, rođen, odrastao i završio fakultet u Banja Luci, sjedište firme mi u Sarajevu, a najviše radim na potezu Tuzla-Bijeljina.

Nego, vi sa one strane Drine dižete Dodika u nebesa, samo zato što reži na predstavnike bošnjaka, češće neopravdano nego opravdano. A isti taj Dodik je sarađivao sa NATO-om kada je bilo bombardovanje 1999. dajući im da koriste releje i predajnike na Majevici i ko zna šta još, o čemu se ne priča. Uzeo je najmanje 1.5 milijardi eura, ako ne i duplo više od kako je na vlasti. Jedino što je uradio jeste napucao centar BL, ja kada dođem kući na vikend, pa kada odem na svoje brdo, kao da sam otišao u drugi grad, a ne samo 2 km od centra. A taj Dodik koji je najglasniji je još 1996. govorio da je u Srebrenici bio genocid i za vrijeme kada je bila na vlasti njegova stranka prenesena je većina nadležnosti sa nivoa entiteta na nivo države. I masu drugih stvari.

Hej, samo na penale zbog ugovora sa stranim firmama koji su raskinuti greškom Vlade RS-a je plaćeno preko 100 milki eura. Da ne pričamo o Bobar, Balkan Investment banci, Banci Srpske, Birču, o tome da su uništili jedini aerodrom na nivou Srpske, da su ugasili jedan Borac da bi napravili jednu Igokeu, da gase i drugi Borac da bi klub njegovog pajdaša preuzeo ime kluba i takmičio se umjesto njega i tako dalje i tako dalje. Niko ne iznosi realne ekonomske programe pred izbore, a to nikome ništa ne znače.

Svi mi, pogotovo mi u BiH, moramo naći zajendički jezik, popustiti malo nacionalne želje, raditi zajedno jer samo se tako može krenuti naprijed i raditi na razvijanju stvari najbitnijih za život. Moramo jedni sa drugima, jer svidjelo se to nekome ili ne, niti se RS može odvojiti, niti se RS može ukinuti, znači jedini izlaz je u ekonomskoj saradnji. Ne može nekome iz kozarske Dubice biti bitnije da li se neka fabrika otvorila u Negotinu od toga da li se fabrika otvorila u Lukavcu, da pojednostvim. Emocije su jedno, ali ekonomija je nešto sasvim drugo. Svi moramo malo spustiti svoja očekivanja i želje, jer ovako dalje više ne ide. Truju narod putem medija koje kontrolišu, a ovamo se svi zajedno druže. Nađi na tviteru profila Igora Radojičića pa pogledaj s kim se sada bio u Cavtatu.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Thu Apr 14, 2016 9:07 pm

Кудрави Гаучос wrote:Ау маћоре, спалио си ми осигурач с овим уписом, стварно нисам у стању да сконтам о чему се ради у ствари.


Није мићо мој него, најлакше је рећи сви смо говна и то је то...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Thu Apr 14, 2016 9:32 pm

У Југославији се неупоредиво боље и квалитетније живело него у свим пост-југословенским републикама, које су малтене продате странцима за ситне паре (својом и туђом кривицом). Међутим, цех плаћен за целу зајебанцију је превелик.
Контам да су људи у 19. веку и делимично у 20. били вођени другим идеалима, међутим, постоји ту неко необјашњиво и недоучиво семе зла. Ја не знам да се на другом месту у Европи комшије тако лудачки мрзе као на простору бивше Југе. Енглези и Ирци су мала деца...
Не верујем да у овом тренутку постоји адекватно решење за сва отворена питања на овим просторима... То би могла само једна велика сила арбитрарно да пресече. На жалост Срба, то је Америка већ урадила једном...

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby budalinjo » Thu Apr 14, 2016 10:26 pm

A ja mislim da smo mi tu najviše krivi. Pazi do devedesetih smo imali sve na svojoj strani. I onda smo neshvaćajući kako se svijet kreće i u kom smjeru okrenuli leđa zapadu i njihovoj propagandnoj mašineriji i zabili sami sebi klasični autogol. Pa jebote, VRS je uzimala vojnike UN-a za taoce i mi očekujem sada da zapadna mašinerija bude naklonjena nama. Nema šanse. Dok su se drugi lizali sa njima, mi smo ih napušavali i zato sada ispaštamo. A kada spominjem adekvatno rješenje, ne mislim na neku novu Jugoslaviju, daleko od toga. Moramo naći način da sva govna ostavimo svi iza sebe i da radimo u korist nas samih. Svidjelo se to nekome ili ne, mi smo osuđeni jedni na druge, od ekonomije do svega ostalog. Puno nas više stvari spaja nego dijeli.

User avatar
zmijuga
Posts: 1817
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby zmijuga » Thu Apr 14, 2016 10:35 pm

budalinjo wrote:I onda smo neshvaćajući kako se svijet kreće i u kom smjeru okrenuli leđa zapadu i njihovoj propagandnoj mašineriji i zabili sami sebi klasični autogol.


Ko mi? Srbi ili generalno eksju narodi? Šta podrazumevaš pod tim autogolom?

budalinjo wrote:Pa jebote, VRS je uzimala vojnike UN-a za taoce i mi očekujem sada da zapadna mašinerija bude naklonjena nama.


Znači do maja 1995. godine, kad su uzeti taoci, su nas mazili i pazili?

budalinjo wrote:Puno nas više stvari spaja nego dijeli.


Na pogrešnom si forumu, prijatelju. Ljudi ovde ne puše tu priču.
Pitaj tvoje kolege zašto su njihovi narodi rušili tu staru državu, a sad bi da žive u novoj maloj Jugi (BiH), ali da oni budu glavni i da Srbi snose krivicu za rat, "genocid"...

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Fri Apr 15, 2016 12:02 am

budalinjo wrote:A ja mislim da smo mi tu najviše krivi. Pazi do devedesetih smo imali sve na svojoj strani. I onda smo neshvaćajući kako se svijet kreće i u kom smjeru okrenuli leđa zapadu i njihovoj propagandnoj mašineriji i zabili sami sebi klasični autogol. Pa jebote, VRS je uzimala vojnike UN-a za taoce i mi očekujem sada da zapadna mašinerija bude naklonjena nama. Nema šanse. Dok su se drugi lizali sa njima, mi smo ih napušavali i zato sada ispaštamo. A kada spominjem adekvatno rješenje, ne mislim na neku novu Jugoslaviju, daleko od toga. Moramo naći način da sva govna ostavimo svi iza sebe i da radimo u korist nas samih. Svidjelo se to nekome ili ne, mi smo osuđeni jedni na druge, od ekonomije do svega ostalog. Puno nas više stvari spaja nego dijeli.


Све смо ми схватали али амери су хтели саудијску нафту. Ми смо се били практично договорили са муслиманима о федерацији(Кољевић-Зулфикарпашић) па све пукло. Затим је потписан Кутиљеров мировни план март 1992. Алија, Караџић и Бобан пристају, Алија се сретне са Цимерманон, САД амбасадор, па повуче потис.
Ево шта каже Мухамед Филиповић

Prvo ću se, dakle, osvrnuti na "historijski sporazum", o kojem su vođeni pregovori tokom ljetnih mjeseci 1991. godine, da bi u ranu jesen bili grubo prekinuti od strane Alije Izetbegovića i SDA (voditelj TV emisije, u kojoj su Adil Zulfikarpašić i Nikola Koljević saopćavali javnosti preliminarni tekst sporazuma, dobio je telegram iz Centrale SDA, u kojem je odbijen ne samo tekst o kojem je postignuta određena saglasnost, nego je bila odbačena čak i sama ideja i svaka mogućnost sporazuma), čime je ova inicijativa, koja je počela davati rezultate, ne samo u toku sporazumijevanja, nego i u poboljšavanju odnosa na terenu, neslavno završila.
Muhamed-Filipovic


После свега тога, нема више сарадње са њима. Кроз цео 20. век смо ми муслиманима пружали руку и они су увек већински бирали другу страну: од Првог с. рата, Другог св. рата, Последњег рата...увек би нам набили нож у леђа и чинили тешке злочине. То се види и на демографији БиХ, Срби су на почетку 20. века били већина у БиХ, колико зна, Сарајево је 1910 је имало српску већину.

Попис становништва Босне и Херцеговине 1910.
Србо-православни
825.000 43,49 %
Муслимани
612.000 32,26 %
Римокатолици
434.000 22,88 %
Гркокатолици
8.000 0,42 %
Јевреји
12.000 0,63 %
Протестанти
6.000 0,32 %


Када дође време за независност РС, а доћи ће, ако буду паметни да се мирно договоримо, нама Федерације није потребна, чиста рачун-дуга љубав.

Узимала је јер је Нато напао ВРС, због наводног напада на Тузлу, и дан данас се вештачи ко је испалио гранату, а током марта и уопште пролећа 1995 су муслимани са јединицом Ел Муцахедин напали Озрен и начинили тешке злочине.

Ово су убијени мујаци од стране ВРС

1.Ibrahim Ali Gerwash, Rođen 1.1.1964. (Abu Abdulah Libi), iz Libije.U ratu od kraja 1992.Nadimak „Planinski lav“ 2.Abu Baker Muaz,1963,iz Libije 3. Abu Halid Bekr, 18. 5. 1964. iz Alžira (stupio u rat krajem 1992) 4.Isam Ibrahem Rashed,17.10. 1969. iz Šamije (Irak) 5.Ahmed Talha (Abu Talha) 17.5. 1969. iz Indije 6.Bouden Mustapha Riadhe, 22.1. 1974. iz Francuske 7.Abu Jasir Sehid, 18.11.1966,iz Engleske stupio u rat krajem 1992) 8.Abu Musab Zayd (15. 4. 1970.) iz Katara 9. Mohamed Badevi, 2. 3. 1960. iz Kaira (Egipat) 10.Adil Amr,19. maj 1969. iz Egipta 11. Abdurahman Abdo Zubairi (Abu Zubir) , iz Tunisa, rođ. 1972. 12.Sejfulah Sejaf, 1.2.1970. iz Tunisa 13. Abu Hurejra,iz Tunisa ? 14. Abu Ubej, iz Tunisa ? 15.Ahmed Athalla Eid, 27.12. 1962. iz Turske 16.Lutfu Hanefi Ozturk, 1963. iz Turske 17.Abdulah Sejbani, Šejbani,iz S.Arabije 18.Dar Garib, 6.9.1971. iz Meke,S. Arabije 19.Musab Abu Zeid, 18, 8. 1977. iz S.Arabije 20.El Davani Hatib, 9.8. 1968. Jemen 21.Mustafa Samih,4.1.1974. iz Jemena 22.Muhamed Abu Sulejman, 14. 5. 1972. iz Jemena 23.Abdula Hasonhamed Basurra (Abu Alula) ,12.11.1970.iz Jemena 24. Enesebani Safidin,7.12. 1968. (Abu Ahmed Sejfudin) iz Jemena 25.Housawi Assim , 8.6. 1970 26. Ba Mahfud Taher, 1.1.1961. 27. Kamel Bdelsalam El Ashari,9.12. 1962.


Иначе је Нато одмах обуставио нападе на положаје ВРС после узимања талаца и таоци су пуштени. Тако се то са њима ради.
Пре тога је Нато имао неколико напада на ВРС у околини Горжда, још током 1994, као и на положаје Српске војске Крајине, Удбина(РСК). Такође су ујке напале Западну Славонију, начинили тешке злочине, али нато тада није реаговао, то је било пре Тузле. Толико о томе.

dzonika
Posts: 32
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby dzonika » Fri Apr 15, 2016 12:28 am

Мићара wrote:
Кудрави Гаучос wrote:Ау маћоре, спалио си ми осигурач с овим уписом, стварно нисам у стању да сконтам о чему се ради у ствари.


Није мићо мој него, најлакше је рећи сви смо говна и то је то...


Пре првог светског рата није постојала Југославија, на то је мислио.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby tizlabor » Fri Apr 15, 2016 5:57 am

Pratite malko postove clanova ne zalecite se!
Taj budalinjo gore je u 90% postova pljuvao RS,i VRS.
Te lose razvijena,Sarajevo za RS Njujork,te moramo da se okrenemo suzivotu i ekonomiji,da se radi da se gradi sa komsijama,te mi smo krivi sto su nas ovi otuda polupali...
...ostalo mu je da napise genocidna tvorevina i zaokruzi...

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Kockalone » Fri Apr 15, 2016 7:07 am

Што се неких ствари тиче будалињо је по мени у праву. Мишљења сам да 90тих запад није кренуо против нас због тога што нас мрзи, него због нашег незнања у вођењу спољне политике и глупости које су политичари правили.

Прије неких мјесец дана били су код Марића гости Лазански, један лик са факултета безбједности, Томо Ковач ( ратни министар мупа РС) и не знам ко још. У тој причи рецимо Ковач каже да је он лично добро сарађивао са американцима и генерално овима са запада, као и Караџић, чак је ту проблеме правио Милошевић који је покушавао то да минира, све у страху да ће се Караџић договорит са америма. Па и бивиши амерички предсједник је долазио на Пале код Караџића.

Друга је ствар што су наши само ратовали и крали, док су муслимани радили то исто, али исто тако пумпали паре на запад, лобирали и ствара лажну слику о рату. На тој емисији је неко од њих рекао да је у вријеме рата, само у једном случају један муслимански политичар за једну ноћ потрошио у Атлантик ситију 2 милиона долара на коцку и остале зајебанције са 2 америчка сенатора(чини ми се). Оваквих случајева је било сигурно много и уопште се није чудити што су они стали на њихову страну касније. У политици нема никакве љубави, него је све голи интерес и тога морамо бити свјесни. Ја контам да већина људи ође више воли Русе, и мени су лично милији 100 пута од Амера, али морамо бити свјесни ђе се налазимо и ко нам је окружењу и никако не потурати леђа за Русе нити било кога, него гледати само свој интерес.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Драгољупче » Fri Apr 15, 2016 9:47 am

Ова тема јасно описује стање свести нас Срба, и даље се делимо на леве и десне и даље нема слоге и даље нисмо ништа научили из својих грешака.Први светски рат је јасан пример калико смо јаки као народ кад су нам интереси исти и кад смо сложни, нешто слично је било и 99-те, зато се ваљда и радо сећамо и Колубарске битке и Кошара и сличних датума узмите само пример да ли неко зна да је нека група имала паролу за неки догађај везан за 2. светски рат? Много смо ми мали да би одлучивали о великим, не знам како то до сада нисмо научили.У 2.светском рату су нас поделе уништиле и довеле до тога да наш народ поред јевреја и цигана највише страда.Нису усташе криве за прогон Срба у 2 светском рату и 90тих, криви смо сами, криве су поделе, а они су то искористили.На Косову су Срби шиптарима продавали оружје и шта можеш очекивати од тог рата, било је и шиптара наклоњених Србима само што су их ови поубијали ради њиховог националног интереса, а наши и дање шеткају слободно.Све док будемо такви наставиће да нас цепају где год буду стигли.СССС.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby riper » Fri Apr 15, 2016 10:10 am

Ovde smo se toliko rasplinuli da raspravljamo od cetnistva i partizanstva, preko ideoloskih podela do ratova 90ih. Jedna stvar je sigurna, svi osecamo da nam kao narodu nesto fali, ali ni sami ne znamo sta. Iz danasnje perspektive ogorceni smo na mnoge nase vodje kroz istoriju i njihove pogubne odluke. I dalje nemamo jedinstven stav sta je to u nasoj istoriji bilo dobro i intiligentno, a sta lose. Dok se raspravljamo gde je i ko pogresio, skroz smo zaboravili da postoji i buducnost. Mi ni ne razmisljamo u kakvoj cemo zemlji ziveti za 20 ili vise godina. Pa ako nam se ne svidja kuda vodi, da bi se nesto za 20 i vise godina promenilo, mi danas moramo da radimo na tome. Uvek smo kao narod i drzava bili nekako optereceni dnevnim stvarima.

Za mnoge nase gluposti i zablude imamo jednostavna objasnjenja, ili bolje receno alibije. Zasto smo danas izgubili mnoge isorijske teritorije, pa jednostavno, komunisti. Zasto smo danas kao narod na kulturnom i intelektualnom minimumu, pa jednostavno, farma i parovi. Nije retkost da se neke komplikovane stvari pojednostavljuju da bi imali laksi odgovor na njih, ali mi i tu preterujemo, jer to sto smo nasli alibi, ne znaci da smo otkrili prave uzroke, mi se samo zalimo na simptome.

Citao sam neki tekst gde se govori o karakteru i mentalitetu naroda. To su neke zajednicke osobine stecene kroz istoriju. Mentalitet je nesto sto se lakse menja, gubitnicki mentalitet moze postati pobednicki isl, ali ono sto se tesko menja je neciji karakter. Nas karakter se vekovima gradio u uslovima kada si imao spoljnog neprijatelja.

Ono sto je Budalinjo napisao za Dodika, da se mi tripujemo da je on carina zato sto jebava federaciju, dok u medjuvremenu krade, to je istina i to je nesto sto nam se kroz istoriju desava. Jos se secam nekih predavanja o Milosu Obrenovicu. On se na konto drkanja sa turcima nametnuo kao jedini vladar kojeg ce Srbi pratiti i iza koga ce se ujediniti, bez obzira koliko los. Jer u karakteru naseg naroda je bolje i los vladar iz sopstvenog naroda nego bilo kakav okupator. Taj, po mom misljenju, ispravan stav, su nasi politicari cesto znali da zloupotrebe, tu karakternu crtu Srba. Pa su pod izgovorom spoljne pretnje na unutrasnjem planu jacali vlast zarad licne koristi a ne zarad dobra naroda.

Takodje, mi smo kao narod u istim istorijskim trenucima ziveli u razlicitim carevinama, razlicitim kulturama i izgleda nikada nismo mogli da prebrodimo mnoge podele. SAD je imala jedan krvav gradjanski rat, Sever je pobedio Jug i iz toga je zemlja izasla jaca. Mi smo imali toliko sudara Srba na Srbe i iz svakog smo sve slabiji. Kod nas nije bilo mudrosti ni kada smo obarali carevine, a kamoli kada smo ratovali medjusobno.

Jugoslovenstvo je zatvrovalo nase nacionalno bice, ali to trovanje je pocelo pod nasim kraljem, koji je iz ko zna kojih razloga hteo novu nadnaciju, sastavljenu od Srba, hrvata i slovenaca. Naravno, kada stvaras novu naciju, ti prvo moras da od najjace dajes primer kako se to radi. Spomenici izmedju dva svetska rata koji su posveceni srpskoj pobedi u Prvom svetskom ratu obiluju nekim bezlicnim simbolima, da se ne raspiruje srpski ponos, kako se ne bi ljutila nasa „braca“ koja su bila na suprotnoj strani. Indoktrinaciju ka jugoslovenstvu zapocela je srpska kruna, a nastavili su komunisti, naravno mnogo brutalnijim metodama. Dakle kada trazimo izgovore i krivce za mnoge stvari, treba krenuti od pravih pocetaka.

Kada je Drugi svetski rat u pitanju, moja teza o cetnistvu i partizanstvu je da bi trebali da se ponosimo sto smo imali oba pokreta jer su oba u sustini bila protiv nacisticke ideologije i protiv okupatora, dakle imala su oslobodilacki karakter. Naravno, ko je kriv sto su semedjusobno klali i slicno, to jeste nesto sto treba da se istrazi. Pa jebeni belgijanci, danci, holandjani, norvezani, najvece akcije koje su radili protiv nemaca je da su dizali neke strajkove i o tome snimaju filmove, ponose se, busaju se u grudi kao da su sami oslobodili Evropu. Mi imamo dva pokreta a stidimo se, prvo jednog, a od 90ih drugog.

Posebno su mi bolesne stvari koje citam, kada mi nasim postupcima opravdavamo tudje zlocine nad nasim narodom. Partizani masakrirali nemacke vojnike, pa eto oni nisu imali izbora nego da streljaju hiljade u Sumaricama. Prvo, to je istorijski falsifikat novijeg datuma. Drugo, Karadjordje je sekao glave, usi, noseve, udove Turciuma. Narod uvek trpi cenu bilo kakvog otpora. To je kada si pokoren. Da se u svakom istorijskom trenutku mislilo da je otpor uzaludan jer ce narod stradati, mi se nikada ne bismo oslobodili turaka.

Meni licno posebno smeta sto evo vise od jednog veka nama Srbima nekako nije dovoljno to sto smo Srbi i sto imamo nasu drzavu. Uvek jedan deo naroda i skoro svi lideri teze necem vecem. Bilo da je to Jugoslavija, bilo da je to clanstvo u EU. Zasto jednostavno nije dovoljno da kazemo, imamo Srbiju ona je po nasoj meri, ne zelimo vise od toga. Uvek smo na nekom putovanju ka „porodici evropskih naroda“, ka „zajednici sa Rusijom i Belorusijom“.

Ne znam, mi dosta podsecamo na neku veliku disfunkcionalnu porodicu gde smo uvek u sukobu jedni sa drugima i to nas sprecava uvek da se iskazemo u najboljem izdanju.

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Хајдучија » Fri Apr 15, 2016 10:22 am

Највећи зејеб је направљен 1.децембра 1918-те.
Да није било тог несрећног уједињења,ни комунисти не би дошли толико до изражаја,јер би било мање незадовољства у народу,на положајима би били људи који су то заслужили у крвавим биткама,знало би се за ред и рад.Овако нам је уваљена трула јабука у виду усташа и коњушара,многи Срби су били кивни,буржоазија је јачала,и људи су тражили неку алтернативу,нашли су је у комунизму који је по мом мишљењу највеће зло српског народа.
Направљена је подела од које се нећемo опоравити.
Било би занимљиво кад би неко могао да каже,колико је међу првим комунустима у Краљевини Југославији било црнорукаца и обреновићеваца?

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Fri Apr 15, 2016 12:02 pm

Kockalone wrote:Што се неких ствари тиче будалињо је по мени у праву. Мишљења сам да 90тих запад није кренуо против нас због тога што нас мрзи, него због нашег незнања у вођењу спољне политике и глупости које су политичари правили.

Прије неких мјесец дана били су код Марића гости Лазански, један лик са факултета безбједности, Томо Ковач ( ратни министар мупа РС) и не знам ко још. У тој причи рецимо Ковач каже да је он лично добро сарађивао са американцима и генерално овима са запада, као и Караџић, чак је ту проблеме правио Милошевић који је покушавао то да минира, све у страху да ће се Караџић договорит са америма. Па и бивиши амерички предсједник је долазио на Пале код Караџића.

Друга је ствар што су наши само ратовали и крали, док су муслимани радили то исто, али исто тако пумпали паре на запад, лобирали и ствара лажну слику о рату. На тој емисији је неко од њих рекао да је у вријеме рата, само у једном случају један муслимански политичар за једну ноћ потрошио у Атлантик ситију 2 милиона долара на коцку и остале зајебанције са 2 америчка сенатора(чини ми се). Оваквих случајева је било сигурно много и уопште се није чудити што су они стали на њихову страну касније. У политици нема никакве љубави, него је све голи интерес и тога морамо бити свјесни. Ја контам да већина људи ође више воли Русе, и мени су лично милији 100 пута од Амера, али морамо бити свјесни ђе се налазимо и ко нам је окружењу и никако не потурати леђа за Русе нити било кога, него гледати само свој интерес.


Али то није тачно. Слободан Милошевић је на сваки начин покушао да се додвори САД, плаћао је и лобирање, али то је смешно са утицајем који има у Вашингону Саудијска Арабија. Он је поставио у дб и војсци америчке људе: Станишић и Перишић. Довео је Милана Панића из САД за премијера. Старији се сигурно сећају Милана Панића који је касније отишао код манигот Вука. Милошевић се окреће стварно контра САД тек 1997, што ти из ЦГ најбоље знаш због Мила који баш те године креће у опозицију Милошевићу. Пре тога на зиму 1996 крећу Студентске демонстрације у Београду, и уопште демонстрације, због крађе на локланим изборима, а све те демонстрације контролише из позадине Станишић(тако је основан Блиц, контра Милошевића, од стране дб људи попут Манојла Вукотића), због чега Милошевић почиње обрачун са про-америчким људима у свом окружењу, смена Станишића и Перишића, ускоро почиње Косово.

Истина је да Караџић са времена на време имао контакт са САД, што је Милошћевића плашило да му не би преузео власт у Србији, то су знали и Амери па су играли на карту поделе. Тако је Ђинђић пекао вола на Палама.
Лазански је данас Вучићев потрчко, тако да мораш на њега да гледаш тако. Зато одједном неке чудне изјаве.
Рат у БиХ је кренуо због Саудијске Арабије која је вршила притисак на САД да подржи муслимане тамо у рату, а то је све повезно са ратом против Сада 1991. САД много зависе од саудисјке нафте и послушали су то. Касније су нас сви користили да пеглају односе са муслиманима, тако је основан ад-хок суд у Хагу, понајвише Израел. Убијају Палестинце или негде другде муслимане а онда дају подршку муслмиманима у БиХ и касније Косову.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests