Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Sun Mar 13, 2016 8:43 am

У Темишвару се доселила српска породица из Вуковара. Отац је православни свештеник, а син му жучно навија за Хрватску у свим спортовима и тврди да је најбоља у свему. Чак се и хвали тиме.
Не знам више шта да мислим.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Sun Mar 13, 2016 11:07 am

AB1998 wrote:Јесте смрдљиви вајс у питању али ето,ког занима нек погледа.

http://www.vice.com/rs/video/podeljeni-gradovi-vukovar


Овај Вуковић је Србин. Шатро прича о ПТСП-у, а цео рат провео у Загребу, ратни профитер. Да не говорим о томе да му рођени брат живи у Шиду, а овде усташа тешка. И летос му син шарао по граду Србе на врбе, усташко у и слично.

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby pustinjska lisica » Sun Mar 13, 2016 1:16 pm

Чим сам му видео презиме, одмах сам помислио да је неки бивши наш.

Него, дедер мало више пикантерија о њему и његовој породици, ако знаш. Увек ми је био севап оголити такве љиге.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby njasvi » Sun Mar 13, 2016 3:22 pm

sorab wrote:У Темишвару се доселила српска породица из Вуковара. Отац је православни свештеник, а син му жучно навија за Хрватску у свим спортовима и тврди да је најбоља у свему. Чак се и хвали тиме.
Не знам више шта да мислим.


ima takvih koliko hoces, ja u rodbini imam tabra kome su i majka i otac srbi, jedan deda slavio djurdjevdan drugi sv nikolu a on hrvat :oops: :oops: :oops: zavrsio prava, uclanio se u hdz, koje god mesto da obidje slika se pored nekog spomenika za domovinski rat (tamo svaka ulica jbt ima spomenik), navija za dinamo (doduse kad je jos ko klinac dolazio ovde mene je namerno voleo da pita jel znas koje je bio prvak sveta 91 :mrgreen: , znao je i onu pesmu sve bih dao ja za gol detinjstvo moje...) takvih nazalost ima koliko hoces... ovi sto su blizi granici drza se al ono malo sto je ostalo u zagrebu ili splitu ili zadru i okolini se stopilo sa ustaslukom, jbg
04 X 1945

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Sun Mar 13, 2016 3:24 pm

Посвећено онима који сваког марта идеализују Ђикија


User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Sun Mar 13, 2016 4:28 pm

pustinjska lisica wrote:Чим сам му видео презиме, одмах сам помислио да је неки бивши наш.

Него, дедер мало више пикантерија о њему и његовој породици, ако знаш. Увек ми је био севап оголити такве љиге.


Знам само ово што сам набројао, не обраћам пажњу на бивше Србе јер их има сигурно 5% у граду који су сада Хрвати који се изјашњавају, а последњих година и доста оних који прете да то постану. Иначе сигурно ће нешто да искочи о њему сада након емисије.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby reziser » Sun Mar 13, 2016 6:59 pm

Вини Џонс wrote:
pustinjska lisica wrote:Чим сам му видео презиме, одмах сам помислио да је неки бивши наш.

Него, дедер мало више пикантерија о њему и његовој породици, ако знаш. Увек ми је био севап оголити такве љиге.


Знам само ово што сам набројао, не обраћам пажњу на бивше Србе јер их има сигурно 5% у граду који су сада Хрвати који се изјашњавају, а последњих година и доста оних који прете да то постану. Иначе сигурно ће нешто да искочи о њему сада након емисије.


Много тога је до матице.Сарађивао сам са једном регионалном-националном ревијом за Србе у ЦГ.Ревија је излазила пар година.Била је јасно национално оријентисана.Наравно,сарађивао сам фрај(добио бих примерак као накнаду).Људи су свесно улазили у финансијске губитке да би одржали ревију.Гурали су колико су могли,пар година,док се нису материјално исцрпели.За сво то време на апеле званична Србија остала је нема.Резултат нестао је један локални национални месечник,који је имао управо за циљ промоцију националног идентита и вредности које исти носе,промоцију културе,књижевност итд.На другој страни Хравти су гурали своју локалну националну ревију.Све им је било плаћено,сваки текст,фотка,папир је био првокласан,итд.Чист пример њиховог деловања и нашег неделовања.Оваквих примера знам много,годинама све то пратим.Туга,очај,и безнађе,надам се у неко боље време али са оваквим начином размишљања има да нас нема.

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby gradski_boem » Tue Mar 15, 2016 11:47 am

Кад смо већ код српско-хрватских односа, желео бих да поставим нешто што је везано за националну припадност нашег највећег научника са Балкана.Дилему око кога како се изјашњавао је разрешио сам Никола Тесла у телеграму 1936 год. хрватском политичару Влатку Мачеку:

Image

Нема даље.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby čompika » Tue Mar 15, 2016 12:15 pm

Kontam da ga je živo boleo kurac i za jedne i za druge.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby riper » Tue Mar 15, 2016 12:28 pm

Pokojni predsednik SANU, Dejan Medakovic, dao je mozda i najtacniju formulaciju Tesline pripadnosti. On je rekao "Nikola Tesla je americki naucnik srpskog porekla".

I to je realna istina. Da je recimo ostao u Srbiji, verovatno bi najvise dogurao do banderasa, da menja sijalice, nikada ne bi ni imao sanse da postane srpski naucnik. Po amerikama je dobio sansu da iskaze svoj potpuni potencijal i tamo je realno postao naucnik. Ovde je bio samo covek sa idejom.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Tue Mar 15, 2016 2:25 pm

Прво, он није био овде(Србија) већ је живео у Аустро-Угарској, ту је и добио највећу идеју, наизменична струја.
Друго, у САД је само имплементирао јер у француској, ако се добро сећам, сигурно је у питању нека евроспка земља, нису хтели да га финансирају.
Треће, он је покраден у САД од стране Едисона и још неких. Толико о томе.
Четврто, ово писмо је било пре Друогог светског рата, током рата је имао неке друге изјаве.
Пето, много досађује то смарање са Теслом. Не зна се ко је гори, да ли усташе који су му рушили споменике и кућу током рата јер је Србин а сада се напрасно сећају "свог" Тесле и још га присвајају или овде ови турбо који сваки сокак ће наазвати по Тесли а везе немају о његовом животу, нити шта је урадио. Када би их питао која јединица у физици носи назив Тесла, 99% појма не би имала појма.
Шесто, многии људи који су много значајни за развој науке у Србији су бачени у запећек само што није живео на западу, попут Миланковића, који је далеко више урадио за ову земљу од Тесле. Само што он није стварао у САД већ у Србији или аустријском заробљеништву током Првог св. рата(и за разлику од Тесле, који је био проналазач, Миланковић је био научник који је поставио основе климатологије у светским оквирима). Што довољно говори о људим у Србији и какве комплексе носе, те је много лакше разумети зашто Вучић влада како влада.
Пупина исто не треба забоаравити, који је далеко више урадио од Тесле за Србију.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Tue Mar 15, 2016 2:45 pm

AB1998 wrote:Јесте смрдљиви вајс у питању али ето,ког занима нек погледа.

http://www.vice.com/rs/video/podeljeni-gradovi-vukovar


Ово је срамно. Али није чудо јер ако се зна да ју је урадила каубојска продукција. Испада да су Срби и ујке на истом нивоу у Вуковару, штавише, да они тамо имају неке повластице и да пребијају ујке као добар дан. У ствари је све супротно. Положај је скоро неиздржив и понекад се деси да се више не може издржати и онда се скупе и одреагују за шта плате огромну цену.
За то су криви представници политичког живота Срба тамо који су сви ди једног плаћеници или устшаки агенти, сви до једног. Док званична Србија(јер еу нема алтернативу) ништа не реагује или отвара усташке радње по центру београда(од оне олигарсхе наказе из усташије, шошто човек није, који је настао као део туђамновог усташког пројекта 200 богатих породица у усташији и који је био огроман спонзор туђмановог режима и данас је власник усташије јер је све покуповао тамо и управља ко влада) и спонзорише један кошаркашки клуб у Србији.
А, наш ''победнички' вођа даје овакве изјаве:

Премијера Србије Александра Вучића наљутила је одлука његовог хрватског колеге Тихомира Орешковића да принцу Чарлсу покаже место где су "Мартићеве ракете" погодиле седиште хрватске владе.

Вучић сматра да тај потез није фер и то је поручио јутрос на састанку организационог одбора за посету принца Чарлса.


Није фер?
Па, боље да си ћутао.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Tue Mar 15, 2016 5:10 pm

reziser wrote:
Вини Џонс wrote:
pustinjska lisica wrote:Чим сам му видео презиме, одмах сам помислио да је неки бивши наш.

Него, дедер мало више пикантерија о њему и његовој породици, ако знаш. Увек ми је био севап оголити такве љиге.


Знам само ово што сам набројао, не обраћам пажњу на бивше Србе јер их има сигурно 5% у граду који су сада Хрвати који се изјашњавају, а последњих година и доста оних који прете да то постану. Иначе сигурно ће нешто да искочи о њему сада након емисије.


Много тога је до матице.Сарађивао сам са једном регионалном-националном ревијом за Србе у ЦГ.Ревија је излазила пар година.Била је јасно национално оријентисана.Наравно,сарађивао сам фрај(добио бих примерак као накнаду).Људи су свесно улазили у финансијске губитке да би одржали ревију.Гурали су колико су могли,пар година,док се нису материјално исцрпели.За сво то време на апеле званична Србија остала је нема.Резултат нестао је један локални национални месечник,који је имао управо за циљ промоцију националног идентита и вредности које исти носе,промоцију културе,књижевност итд.На другој страни Хравти су гурали своју локалну националну ревију.Све им је било плаћено,сваки текст,фотка,папир је био првокласан,итд.Чист пример њиховог деловања и нашег неделовања.Оваквих примера знам много,годинама све то пратим.Туга,очај,и безнађе,надам се у неко боље време али са оваквим начином размишљања има да нас нема.


Стоји да матица ништа не ради по питању Срба на овим просторима, али мислим да она може утицати само на подизање националне свести или њено смањење. Никако за губљење или одрицање националног идентитета.

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby sorab » Wed Mar 16, 2016 6:27 am

Држава Србија је прошле године издвојила буџет у износу од 100.000 евра за СВЕ лекторате србистике широм Европе. Због недостатка финансија, многи лекторати србистике се затварају или их преузимају Хрвати и Босанци, тако да многи страни студенти уместо српског моћи ће да студирају хрватски и босански. Богу плакати. Земљи Србији не треба ниједан инострани непријатељ. Ја сам просто запањен колико се овој држави фућка за све живо, укључујући у то и властити народ у расејању. Додуше, и Србима у матици је очајно, ако не и горе.

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby reziser » Wed Mar 16, 2016 8:42 pm

Вини Џонс wrote:
reziser wrote:
Вини Џонс wrote:
Знам само ово што сам набројао, не обраћам пажњу на бивше Србе јер их има сигурно 5% у граду који су сада Хрвати који се изјашњавају, а последњих година и доста оних који прете да то постану. Иначе сигурно ће нешто да искочи о њему сада након емисије.


Много тога је до матице.Сарађивао сам са једном регионалном-националном ревијом за Србе у ЦГ.Ревија је излазила пар година.Била је јасно национално оријентисана.Наравно,сарађивао сам фрај(добио бих примерак као накнаду).Људи су свесно улазили у финансијске губитке да би одржали ревију.Гурали су колико су могли,пар година,док се нису материјално исцрпели.За сво то време на апеле званична Србија остала је нема.Резултат нестао је један локални национални месечник,који је имао управо за циљ промоцију националног идентита и вредности које исти носе,промоцију културе,књижевност итд.На другој страни Хравти су гурали своју локалну националну ревију.Све им је било плаћено,сваки текст,фотка,папир је био првокласан,итд.Чист пример њиховог деловања и нашег неделовања.Оваквих примера знам много,годинама све то пратим.Туга,очај,и безнађе,надам се у неко боље време али са оваквим начином размишљања има да нас нема.


Стоји да матица ништа не ради по питању Срба на овим просторима, али мислим да она може утицати само на подизање националне свести или њено смањење. Никако за губљење или одрицање националног идентитета.


Слажем се да је јак појединац основа свега,али за јак колектив потребно је више тога.Не само тренутно,већ дугорочно,потребна је стратегија коју Србија нема и коју на жалост како стање ствари стоји неће ни имати у догледно време.Остаје само нада да ће се нешто променити на боље.Али са оваквим профилом људи,бз трунке карактера и образа,бојим се да су Срби сви и свуда остављени на милост и немилост нашим непријатељима.А често,они нам колико год то парадоксално звучало,и не требају довољни смо сами себи.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bruno Sulak » Thu Mar 17, 2016 5:03 pm

Danas nastavak podeljenih gradova na Vajsu. Kao sto se dalo pretpostaviti rec je o Kosovskoj Mitrovici i Skoplju.
Videcemo da li ce biti siptarske propagande.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby МГП » Fri Mar 18, 2016 4:12 pm

Bruno Sulak wrote:Danas nastavak podeljenih gradova na Vajsu. Kao sto se dalo pretpostaviti rec je o Kosovskoj Mitrovici i Skoplju.
Videcemo da li ce biti siptarske propagande.


Гледао синоћ мало о Косовској Митровици, моја је препорука свима да не гледате, да не губите џаба живце. Шиптар из јужног дијела прича како су некад сви заједно живили и дружили се, не морам вам говорити шта у наставку слиједи. А и на крају крајева не може то ваљати чим се приказује на првој турској и У92.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bruno Sulak » Fri Mar 18, 2016 4:49 pm

Meni je bio vrhunac kad je onaj siptar u narandzastom prsluku zvao na kafu, kao on garantuje da Srbe nece dirati i te fore.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby МГП » Sat Mar 19, 2016 12:01 am

Ваљда је ово прикладна тема, и да поставим док није уклоњен (можда и неће бити).


User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Blackadder » Sat Mar 19, 2016 4:19 am

Odgledam film, vidim da je zabranjen pa rek'o da proguglam zbog cega je zabranjen, kad upadnem na neke hrvatske novine- kod njih picvajz. Kazu: "velikosrpska zavera", "hrvatsku vode srbi", "iza ove svinjarije stoji Savo Štrbac i RTS", "Velikosrpsku propagandu financiraju Hrvati" itd. Opsta paranoja :lol: Smejao sam se sat vremena raznim glupostima. Al' mnogo su bolesni i iskompleksirani... Nisam verovao da im bolest ide do te mere...

p.s. Ali najludja stvar od svega su izjave tipa: "to su Srbi uradili", "to je uradio Legija", "to je uradio Arkan i njegovi" a ovi sto su pobijeni bili srpske nacionalnosti...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests