Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Sat Feb 17, 2018 12:19 am

Da ne ulazim dublje u pricu, jer je vec otisla predaleko da bih sve opet aktivirao nekim pitanjima, da se zadrzim samo na poslednjem.

Dakle neki tamo ljudi, seljaci, borci, koji nisu mogli da pristupe partizanima jer ih nigde nije bilo, vec samo cetnicima npr, kako bi se ikako mogli odupreti napadima .... (nemaca, balija, ustasa) su morali u datom trenutku da biraju da li ce se prodruziti NOB zajedno sa tim istim balijama i ustasama koji su etnicki cistili sve sto ima makar i prizvuk na Srbe i pravoslavlje, ili da nepristajanjem na to osude sebe i svoje na smrt i progonstvo?

A kad vec brucelee spomenu pretke, i ja da se prisetim 28 mojih koje su ubili partizani streljanjem zato sto su saradjivali sa cetnicima (citaj krili ih i davali logistiku dok su se borili protiv ustasa i balija) i izvesne partizanke Ljubice, gorela u paklu.


fedayn, hvala ti sto vise nisi navijac.

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby suburban rebel » Sat Feb 17, 2018 5:53 am

Jebiga, zajebano je kad ti nepismeni krojaci, nadnicari, obucari, studenti i metalostrugari pobede kraljevu vojsku i ubiju komandanta, istaknutog komandosa i obavestajca kao obicno pseto. Kompleksi ce vecno da pucaju.
Inace, jedini razlog sto su Srbi precani navijali za CZ je bio taj sto je bio klub koji su podrzavali funkcioneri SR Srbije i na taj nacin se identifikovali sa njim. Isti oni koji su pristali na sve sto je partija naredjivala i izdali "nacionalne interese".
I na kraju krajeva, ustase nikako nisu mogle preci u redove partizana 44. posto i tokom citavog rata nisu imali status zarobljenika i bili bi streljani na licu mesta.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Sat Feb 17, 2018 7:05 am

suburban rebel wrote:Jebiga, zajebano je kad ti nepismeni krojaci, nadnicari, obucari, studenti i metalostrugari pobede kraljevu vojsku i ubiju komandanta, istaknutog komandosa i obavestajca kao obicno pseto. Kompleksi ce vecno da pucaju.


Што си портире прескочио. За све вас који се палите на ове приче у 2018. години и данас после свега подгревате крваву и срамотну поделу насталу на увозним идеологијама и спровођену од страних агената, која је произвела да се читав 2. светски рат кољемо између себе, док нас браћа шаљу у Јасеновац, ја би организовао оне Стар-ворс конвенције, па да се лепо срећете у холовима хотела и маскирате у своје омиљене јунаке- Крцуна, Кочу, Чичу, Косту, Рајка дарк-сајд Четника и Рајка партизана, Недића и осталу екипу. То је тај ниво приче.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Sat Feb 17, 2018 8:21 am

Prikljucuju se nama? Gde si bio '44, u pecini nekoj priznaj! I daj jos malo o porodicnim prijateljima.
Често одем до на село

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby brucelee » Sat Feb 17, 2018 9:48 am

fedayn wrote:Ne,nego bi ti Brusli trebo da pokrenes mozdane vijuge.Godina 1944 god poziv Tita Cetnicima,Domobranima..itd "Ili cete da se prikljucite NOB-u,ili nastavljamo da vas jurimo,ubijamo i uzimamo imovinu".Ovi prvi su doneli ispravnu odluku prikljucivsi se nama.

Ravnogorci i Ustase koji NISU HTELI da postanu deo partizanskog pokreta i nove vlasti,beze preko granice!Nexon je pisao o toj bezaniji na kraju rata.Tako i nastade ono:USTASE,CETNICI ZAJEDNO STE BEZALI!Rajko Mitic nije disident. ;)


Ја само знам да је Тито био аустроугарски каплар који је убијао Србе у Великом рату и био део једне од најозоглашеније 42. вражје дивизије и да је због заслуга у том рату читај убијању Срба добио унапређење. Са друге стране Чича је био официр српске војске у Великом рату за шта је добио медаљу за храброст. Ту је прва линија раздвајања.

Чича Дражи замерам донекле што је поштовао дату реч и што је дозволио да аустроугарски каплар и убица Срба изађе безбедан и жив и здрав и то неколико пута, неколико пута му је поштедео живот, што му ћопави злотвор тј аустроугарски каплар није заборавио и првом приликом га стрељао. Замерам му донекле, јер опет и ту је та можда танка, али ипак линија између две стране.

Тако да ми смо два света, напросто. А те крилатице које ти смишљају жене у црном, то остави за ваше скупове.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Влада Паликућа » Sat Feb 17, 2018 11:36 am

suburban rebel wrote:Jebiga, zajebano je kad ti nepismeni krojaci, nadnicari, obucari, studenti i metalostrugari pobede kraljevu vojsku i ubiju komandanta, istaknutog komandosa i obavestajca kao obicno pseto. Kompleksi ce vecno da pucaju.


Да јбт, а тек оно кад су се она ваша тројица преобукли у недићевце, па надмудрили све, и наше у шуми, и Кригера, и мајора Гашпара. Та рана не зараста.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby друг члан » Sat Feb 17, 2018 12:06 pm

Choose Life

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sat Feb 17, 2018 2:00 pm

У једној сцени у "Повратак отписаних" са Батом Живојиновићем, где он глуми официра СДК или четника(заборавих), се признаје да по Београду није било никаквих борби, парафразирам Батине речи: министре, док си ти ладио јаја по Теразиајама ми смо крварили гаће.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Feb 17, 2018 3:21 pm

fedayn wrote:Kocka,nisam tebi odgovorio nego Riperu.A za tebe,DA imam pravo da komentarisem ljude koji su mi ulazili u kucu,vec sam rekao da je moj otac bio trener AK C Zvezda,clan SD i da su svi oni dobijali plakete od tih komunistickih rukovodilaca.

Људи запослени у СДЦЗ и појединци који су својим радом задужили СДЦЗ су добијали плакете од руководилаца СДЦЗ :o Стварно невероватна ствар. Иначе руководиоици Реала из Мадрида нису делили плакете појединцима који су задужили овај клуб, или рецимо руководицио ЈСД Партизан нису делили плакете појединцима који су задужили ово спортско друштво .

Само би се будале хвалиле и причале да су биле у четницима за време СФРЈ. Тако и ти твоји кућни пријатељи били или не били они у четницима, о томе се сигурно не би теби на каучу исповедали, па нису људи будале.

Опет те питам шта покушаваш да докажеш ?

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Sun Feb 18, 2018 3:13 pm

Ево га и Бора Станковић, лаже...
Vi ste jedini košarkaški funkcioner iz perioda bivše Jugoslavije, kada su bili najveći uspesi, koji se nije upoznao sa Titom niti ikad išao na prijem kod njega, zbog čega se to desilo?
- Nisam bio pozvan, Tito je pojedinačno zvao, a ne saveze ili ekipe. Ja sam na leđima imao Dražu Mihailovića i ja sam bio pristalica Draže, to jest moj otac. On je streljan kao pristalica pokreta, ali je kasnije rehabilitovan. Ja sam bio sa njim, i mene su anatemisali, ali sam se izborio kroz školu, vrednim radom. Pa su me prihvatali kao normalnog, jer su im trebali vredni.

Pasoš nisam dobijao jedno vreme. Morao sam da napustim Zvezdu zbog toga, jer sam u početku dobijao pasoš, a onda su pročačkali prošlost i onda su mi ukinuli, a Zvezda nije želela da se zauzima za mene.

- Onda odem u Partizan, misleći da ću dobti, a oni neće da me prime, jer su im Zvezde telefonirali ko sam i šta sam. Onda idem u Železničar i napravim ozbiljan klub. Bila su to čudna vremena. Kasnije sam igrao u Partizanu i bio trener. Učestvovao sam u dve Zvezdine titule 1946. i 1947. godine.

Kakav je Aca Nikolić bio zapravo, kažu da je dosta bio sumnjičav i nikad nasmejan i zadovoljan?
- Aca je imao političkih problema, imao je neku dražinovsku prošlost kao i ja, pa je posle postao član partije i to vrlo istaknut.

http://www.telegraf.rs/sport/kosarka/29 ... stankovica

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Новосадиста » Sun Feb 18, 2018 3:26 pm

Чим се изнесу неки аргументи или му се нешто докаже, мења причу и заобилази тему, није вреда ни нервирања ни трошења речи! Провокатор, Вучкетови ботови су за њега мале маце
стадион-место народног бунта!

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby suburban rebel » Sun Feb 18, 2018 6:36 pm

Влада Паликућа wrote:
suburban rebel wrote:Jebiga, zajebano je kad ti nepismeni krojaci, nadnicari, obucari, studenti i metalostrugari pobede kraljevu vojsku i ubiju komandanta, istaknutog komandosa i obavestajca kao obicno pseto. Kompleksi ce vecno da pucaju.


Да јбт, а тек оно кад су се она ваша тројица преобукли у недићевце, па надмудрили све, и наше у шуми, и Кригера, и мајора Гашпара. Та рана не зараста.


Ovo se odnosilo na vodje NOPa i redovne prozivke kako je drzavu posle rata vodio nepismeni i neobrazovani bosibozuk. Isti onaj koji je potukao oficire i "intelektualce" Ravnogorce.
Kudravi, smesna je prica o uvoznim ideologijama i klanju oko istih u WW2. Jer sve oko cega su se klali Srbi kroz vekove, sa drugima i medju sobom je uvozno. Hriscanstvo, pravoslavlje, islam, feudalizam, nacionalizam pogotovo, republikanizam i monarhizam... nista nije autohtono srpsko.
P.S. ultrastito je postavio negde link ka znaci.net. preporucujem da prelistate ozbiljnu literaturu ako vas interesuje ta tematika, a ne poluinfrmacije iz prica matorih, ekipe iz kafane i i isecaka sa youtubea

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Sun Feb 18, 2018 6:45 pm

Fedayn, ti si kućo? Daj odluči se za jedan nick, ne pravi od ovoga telenovelu.

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby suburban rebel » Sun Feb 18, 2018 6:48 pm

Bunt wrote:Fedayn, ti si kućo? Daj odluči se za jedan nick, ne pravi od ovoga telenovelu.


Ju, nadam se da nisam.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Новосадиста » Sun Feb 18, 2018 7:07 pm

Bunt wrote:Fedayn, ti si kućo? Daj odluči se za jedan nick, ne pravi od ovoga telenovelu.



И ја посумња` исто!
стадион-место народног бунта!

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Feb 19, 2018 11:23 am

Е па другари,доста се се расписали ред је свима да вам одговорим,колико ми то могућности дозвољавају.Ајде да кренемо редом од Аце Николића.Након што је Милосав Самарџић изнео неистине о ангажману Аце Николића,који је наводно био присталица равногорске идеје,огласила се и његова породица која је то најоштрије демантовала.Морам да признам,да ни мени ни мом оцу није био познат податак да је Аца Николић радио за ОЗНА-у/УДБА,што је и логично јер да јесте онда се та служба не би ни звала ТАЈНА служба.Али је ово врло важан податак којим се потврђује да је СД Црвена Звезда била повезана УДБА-ом!
Видите,можда вам је промакло,али Милосав Самарџић је обичан псеудоисторичар који је најмање пет пута конкурисао у Министарству Културе Републике Србије за снимање документарних филмова који се баве Равногорски покретом,ослобађањем Србије и герилским ратовима у Београду и сваки пут је одбијен.Постојале су додуше фракције Четничког Покрета које су ослобађале заједно са Партизанима Лозницу,Крупањ,Мачвански округ 1941. год предвођене Миситом,Мартиновићем и Зечевићем (о Четницима антифашистима који су готово сви прешлуи у партизане ћу неком другом приликом)...али та фракција као и оне касније из 1944 год не треба мешати са Четницима Драже Михајловића која колаборационистичка.Према томе,мени је потпуно јасно одакле Нексон и слични црпи сличне баљезгарије.
Мени као навијачу СД црвена Звезда уопште није битно (не говорим искључиво о Аци Николићу већ генерално) да ли су људи који су у неком тренутку припадали Четничком покрету,били тамо из ових или оних разлога,неки су били обавештајци Комунистичке Партије,други су се можда колебали између два покрета,трећ су имали своје приватне разлоге и сл....оно што је кључно је да су у правом тренутку преломили,кључно је то да су на крају рата укључени у изградњу новог комунистичког поретка,да су се окупили око онога што је СД ЦРВЕНА ЗВЕЗДА '45.

НЕМОЈТЕ ДА СЕ ЗАЈЕБАВАТЕ СА ТАКВИМ СТВАРИМА,ОВО ВАМ ЈЕ САМО ЈЕДАН ОД ПРИМЕРА ДА ПОРОДИЦЕ НЕ ВОЛЕ КАДА ИХ ПОВЕЗУЈЕТЕ СА ЧЕТНИЧКИМ ПОКРЕТОМ!

NIJE BIO ČETNIK: Profesor Aca Nikolić radio za Oznu

Image

http://www.kurir.rs/sport/kosarka/1203949/nije-bio-cetnik-profesor-aca-nikolic-radio-za-oznu

Protiv Draže: Laž je da je Nikolić bio pripadnik četničke ilegalne organizacije u Beogradu, tvrdi njegov zet Miroslav Rakočević.

Odgovor porodice.
Rodonačelnik srpske košarkaške škole, pokojni profesor Aleksandar Nikolić, nije bio pripadnik Ravnogorskog pokreta, kaže za Kurir njegov zet Miroslav Rakočević.On tvrdi da je autor teksta Miroslav Samardžić krivotvorio podatke,te da nije upoznat s mladošću profesora Ace Nikolića, koji je preminuo 2000. godine.

- Notorna je neistina da je Aca Nikolić bio pripadnik nekakve četničke ilegalne organizacije u Beogradu tokom Drugog svetskog rata! Odgovorno tvrdim da Profa nije bio simpatizer,a kamoli član Ravnogorskog pokreta. U to vreme bio je student medicine i totalno apolitičan. Tek kasnije postao je član komunističke partije - priča za Kurir Miroslav Rakočević i dodaje:
- Ne želim ja sad da ovim kaljam lik i delo profesora Nikolića, samo hoću da iznesem istinu. Ona je najvažnija. Mi koji smo njegova familija osetljivi smo na laži.

Miroslav Rakočević otkriva zanimljive i nepoznate detalje iz biografije profesora Aleksandra Nikolića:
- Profa je rođen u Sarajevu, a njegov otac Đorđe bio je bogat čovek pre Drugog svetskog rata i poreklom je iz Brčkog. Došao je na školovanje u Beograd. Posle oslobođenja angažovan je od komunista, radio je za Oznu. Bio je stacioniran u Domu JNA i zadužen za hvatanje preostalih Nemaca, koji su se skrivali po beogradskim podrumima.

Ovde apsolutno pada Samardžićeva priča da je Profa bio četnik. Ne može i jedno i drugo. Da je bio četnik, kako bi mogao da radi za Državnu bezbednost. Zato to što on govori nema veze s istinom.

Sport mu je bio život
OTAC JU-KOŠARKE

Nikoliću je košarka bila najvažnija stvar u životu.
- Zajedno s Nebojšom Popovićem, profesor Aca udario je temelje modernoj jugoslovenskoj, a danas srpskoj košarci. Aleksandra Nikolića su u svetu zvali „ocem jugoslovenske košarke“. Predavao je na Univerzitetu u Beogradu, a vodio je i Partizan i Crvenu zvezdu. Radio je i u Italiji, a bio je i selektor reprezentacije. Poznavao sam ga 40 godina i zato sam osetljiv na njega, posebno na neke stvari koje nemaju veze s istinom - rekao je Rakočević.

ČINJENICE

otac Ace Nikolića Đorđe bio je najbogatiji čovek u Brčkom, imao je jedini automobil u gradu
Aca se rodio 28. oktobra 1924, kad je njegov otac imao 62 godine
završio je gimnaziju „Kralj Aleksandar Karađorđević“ u Beogradu
studirao je medicinu i pravo, kasnije diplomirao
služio je JNA od 1944. do 1945. godine
kao igrač bio je tri godine prvak države sa Crvenom zvezdom
kao selektor košarkaša Jugoslavije osvojio je četiri medalje
u Italiji je vodio ekipe Ignis, Fortitudo, Virtus, Venciju, Skavolini i Udine
FIBA mu je 1995. dala Orden časti, a u Kuću slavnih ušao je tri godine kasnije

Autor: Aleksandar Radonić, Foto: Kurir

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Feb 19, 2018 12:22 pm

Чак и да је радио за ОЗН-у то не негира да је био Равногорац током рата, штавише. То значи да је био уцењен, тако су комунисти притискали људе који нису били са њима, то је било масовно присутно након 1945.

Не знам о чему тачно пишеш? Ако мислиш на моју причу о сукобима СДК и дела ЈВуО, од 1941 па до негде краја 1943, онда ти морам рећи да везе немаш. Јер у окрњеној и окупираној Србији током рата то је био главни сукоб, црвени су били небитни, јер су масовно очишћени крајем 1941 из Србије.
Црвени се појављују у Србији 1944 са доласком Црвене армије на границе Србије. Од краја 1941 и слома Кадичање црвени бегају и скривају се по Босни(Јајце) и Херцеговини(Нерва и Сутјеска) од повремених немачких акција.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Feb 19, 2018 1:10 pm

riper wrote:Danas kada je za nas komunizam samo neko lose secanje, pa normalno je da nijedna tribina u Srbiji nece biti u tom fazonu, niti ce tako nesto potencirati. Ne znam da li ocekujes zastave SFRJ sa petokrakom na tribini ili sta ti vec nedostaje.
I mi ne mozemo da se uporedjujemo sa nekim levicarskim tribinama Italije, Nemacke ili Spanije, gde komunizam nikada nije bio vladajuca ideologija, pa da patimo kako oni mogu a mi ne.


Риперу,а зашто би се упоређивали са левичарским трибинама Италије,Немачке,Шпаније?!Зашто се не угледамо на браћу Русе и њихове трибине?Или да будем још конкретнији,зашто да се не упоређујемо са навијачима СПАРТАКА ИЗ МОСКВЕ рецимо?Риперу друже,не желим да ширим с тобом расправу доказујући ти да и те како постоје да левичарске трибине и у Источној Европи,решио сам да се фокусирам искључиво сад на Русију.У Русији је такође владао социјализам или ти ''комунизам'',па ако је он за тебе лоше сећање,за Русе рецимо није.Питаш ме да ли очекујем заставе СФРЈ? Погледај слике навијача Спартака из Москве:

СВЕ СЛИКЕ ОВДЕ:
http://crveniskinhed.blogspot.rs/2017/10/soviet-style-2_54.html

Image

Image

Image

Image

Па да очекујем,кореографије на којима се види стари грб Црвене Звезде заједно са овим новим грбом и број 1945,очекујем петокрака са српом и чекићем,очекујем совјетске тенкове,очекујем графите посвећене играчима Црвене Звезде који су се борили у партизанским јединицама,очекујем барјаке са Крцуном и оснивачима,очекујем БРЕ ДА СЛАВИМО 9.МАЈ на трибини,очекујем двомотке са братском Црвеном Армијом.Нисам желео да гушим пост са другим навијачким групама (Зенит,Локомотива,Динамо,ЦСКА..итд) али и они то исто раде.Све ово што сам ти навео припада ту,ДРАЖА МИХАЈЛОВИЋ И ЧЕТНИЧКИ ПОКРЕТ НЕ ПРИПАДАЈУ!Жао ми је али тако је.Занима ме само који је мотив људи данас да навијају за Црвену Звезду? Јел су некада питали оца,деду,прадеду,како је цела прича настала,како је он постао навијач Црвене Звезде?Да није можда био Четник Реакција? Немој да се зајебавамо,будимо бар мало искрени....

И ово са симпатизерима што се десило на баскету.Па то је Риперу нешто најбоље што се десило у последње време.Свакако не могу да очекујем од ових пар стотина балавандера обучених у црно било што смислено,прогресивно у духу и традицији клуба.Али и та навијачка структура ће да се измени,можда не за две или три...али двадесет или тридесет година сигурно.Шире неке шовинистичке пароле,дечко дошао у клуб (ок отац му је био где је био,али сви имамо некога ко је учествовао у том несрећном рату) ништа није крив.И пази сад група ''Четници Север'' се као нешто чуди,што им хала звижди?!Чекај бре јел сте ви ти који су забрањивали симпатизерима да иду на АБА лигу,јел сте их шамарали зато што навијају (јебига не сме без вас да се навија извини молим те),јел сте скидали транспаренте симпатизерима? Који вам је бре курац болесници?Од Русије до Пиринеја у Европи постоје навијачки клубови симпатизера који каче своје транспаренте.Јел гледате ви некад стране лиге кад зумирају трибине.Па то су људи од 7-77 година.Е ал сад је зајебана ситуација.Увидело пар стотина ''Четници Север'' да не могу више да буду господари живота и смрти.Кажу да виде мржњу сипатизера у очима?!Људима је пун курац,чак и када би се десили инциденти,нисам баш сигуран да им симпатизери не би одговорили.Биле би то песничке вечери (не мислим на књижевност и читање поезије) већ на стиснуте песнице.Ја први сам ишао на утакмице са навијачким групама,имали смо групу ''Битанге'' у крају 90-их,касније смо сви 2000. године били укључени у причу око ''Berlgrade Boys''-а.И данас неки клинци у блоку 11. фурају ту причу и нека гурају.Нема ту брате ништа занимљиво..чак има неких ствари од којих окрећеш главу,суздржаваш се да не јебеш неким људима мртву мајку,па је боље и да одеш,али то ћу неки други пут.

И једно питање за феддајн боема, да ли ти друже скојевцу, стварно мислиш да добијаш нешто тиме што си се овде упљувао да нам објасниш све ово? Ајде мање више нама који се сладимо свиме овим, него што идеш уз курац своје трибине, свађаш се са својима, лепо је што ћеш некима које занима испричати историју вашег клуба, ал та доза загриженоисти и презира према другима( сви који нису млади скојевци попут тебе) у твојим постовима се итекако осети, а богами осети се и болење курца Четника са Севера, све док не стигне наредба из генералштаба...


Интернет је поље широких могућности.Оно што бих радио,а тиче се штампања информатора везана за историју,објашњавања и држања предавања сад може да се ради на овај начин,па и ту губиш доста времена.Мени је победа да само један,МАКАР ЈЕДАН Звездаш прочита ово што имам да кажем,да сазна истину и почне критички да разматра оно чиме му пуне главу и филују га.Кажеш ''Четнике Север'' боли курац? А шта би то паметно имали да кажу? Хоћеш конкретан пример.Ја ти данас слабо идем на утакмице,а и када одем бирам источну или западну трибину.ЗАШТО? Зато што не желим да учествујем у мајмунисању.Вечити дерби 148. по реду одем ти ја на западну трибину и гледам шта ће да се направи од кореографија.Кад оно ''Четници Север'' раширили шеталицу Рајка Митића и паролу ''ДУХОМ МАРАКАНЕ ПОБЕДИ ПАРТИЗАНЕ''...то су ти њихови маркетиншки потези, ми смо ЧЕТНИЦИ ,а они преко пута ПАРТИЗАНИ.А ја само молим бога да им ови Гробари не утерају курац, и не избаце шеталицу Рајка Митића ослободилаца у партизанској униформи који је распалио по Четницима 1944 године:

Image

Image

Image

ДОКУМЕНТАРАЦ:



Јел сте некада гледали два маторца испред драгстора кад се посвађају,па крену да размењују ударце?Нити могу један другог могу да повреде јер су мортус пијани,нити добијају ишта тиме јер им се људи около смеју што се батргају у блату ко свиње онако умазани и ништа не постижу.Е тако су ми изгледали ове отужне трибине,које шире курац једни на друге док се такмиче ко је већи националиста?!Читам шта пише овај Брус Ли везано за ''деду који је прешао у партизане али је мрзео Тита и Партију''....у јееее :mrgreen: Слушај не желим никога да вређам поготово не његовог деду,али поредећи његовог деду са Рајком Митићем, који је после рата учествовао у изградњи новог поретка,СД Црвена Звезда,који је био истакнути спортски и друштвено политички радник је безобразно.Па то више говори о његовом деди него о Рајку Митићу који је,након завршетка играчке каријере уживао привилегије.Никад ништа лоше за ТИТА и СФРЈ чак и када се држава распала,члан комисије за састав реперезентације ФСЈ,коментатор београдског ''Спорта'' и листа ''Темпо''.Јел то може то да ради неко је је био РЕАКЦИЈА! Дај бре ја сам био први за то да се не певају навијачке песме како се ''пије и дува по улици'',то дување је неким а и дошло главе па и се сад привиђају Турци који надиру,Четници и Равногорски Покрет који је основао СД Црвена Звезда,Дража Михајловић коме треба да се одужимо,не знам само због чега?!Људи лечите се.

НЕГО ПОШТО ВИ СВИ НЕШТО МЕНЕ ПИТАТЕ МОЈЕ ПИТАЊЕ ОД ПРЕ НЕКОЛИКО СТРАНА И ДАЉЕ СТОЈИ.
КО ЈЕ ПРВИ ДОНЕО КРЕТЕНСКУ ПЕСМУ НА СЕВЕР ''ЗВЕЗДА СРБИЈА НИКАД ЈУГОСЛАВИЈА''?
ПИЗДА ЗАТРОВАЛА ЉУДЕ И САД ЈАШЕ СЛОНОВЕ ПО АФРИЦИ! НИКАД СЕ ВИШЕ НИЈЕ ПОЈАВИО НА УТАКМИЦАМА!
АЈДЕ ДА ЧУЈЕМ ...ВИ УЛТРАСИ,ХУЛИГАНИ,НАВИЈАЧИ ПРАВО ИЗ ГУЧЕ ПИЈАНДУРЕ ТРУБАЧИ!


Питајте оно са шипке,па ћу ја да вам кажем име човека који је смислио песму а клуб му настао на темељима СК Југославија.
Никад није ни био навијач маму му јебем у уста.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Mon Feb 19, 2018 1:35 pm

Otkad je to zet porodica?

Jedan tekst, i nijedan vise, od pre cetiri godine, od osobe za koju niko ni pre ni posle toga nije cuo? I to u Kuriru?

Steta sto nisi zavrsio pravni, odbrane su ti granitne.

A evo i vi simpatizeri ste imali priliku sad kad je bojkot ljudi u crnom, da pokazete kolika je vasa snaga bodrenja, pa ode pehar kupa u Humsku. Mozda vam treba vremena da se zalaufate?

Nadam se da nisi toliko glup da zaista mislis da je pesma "Zvezda Srbija..." smisljena sa namerom da se izvredja SK Jugoslavija?

E da, jos jedne stvari sam se se setio, gledajuci ove slike spartaka i lenjina, onomad kad si spomenuo SHARP zastavu na Severu. Nemoj da baronises ljude sa pricom koja veze nema sa istinom, zna se ko je nosio tu zastavu i zasto je sklonjena sa tribine. I to svakako veze nema sa politikom.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Mon Feb 19, 2018 1:44 pm

Bunt wrote:Otkad je to zet porodica?

Jedan tekst, i nijedan vise, od pre cetiri godine, od osobe za koju niko ni pre ni posle toga nije cuo? I to u Kuriru?

Steta sto nisi zavrsio pravni, odbrane su ti granitne.

A evo i vi simpatizeri ste imali priliku sad kad je bojkot ljudi u crnom, da pokazete kolika je vasa snaga bodrenja, pa ode pehar kupa u Humsku. Mozda vam treba vremena da se zalaufate?

Nadam se da nisi toliko glup da zaista mislis da je pesma "Zvezda Srbija..." smisljena sa namerom da se izvredja SK Jugoslavija?

E da, jos jedne stvari sam se se setio, gledajuci ove slike spartaka i lenjina, onomad kad si spomenuo SHARP zastavu na Severu. Nemoj da baronises ljude sa pricom koja veze nema sa istinom, zna se ko je nosio tu zastavu i zasto je sklonjena sa tribine. I to svakako veze nema sa politikom.


Еј навијачу,па случајно сам блејао у ''Долару'' кад је пуштана музика на СКА вечерима.
Хоћеш ти,Б.Централе или ја да кажемо нешто о томе како је настала застава.
Ко ће први?А питање и даље стоји,ко је дегенерик који је јавно причао да је на северу осмислио песму Звезда Србија,никад Југославија?
Причао је то и у медијима,а знамо га и ти и ја...добро ти можда не...пошто си за све важне ствари био код тетке да јој однесеш лек..па ниси био присутан оправдано

;)

пс. Не мењам ја никове зато што се бојим,него понекад излетим из шаблона па ме банују и онда не могу под истим да се улогујем.
Иначе сам се жив усро.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests