Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Thu Feb 15, 2018 7:48 pm

A to za Nemce jeste iskarikirano,jer kao sto sam rekao Nemci nisu ni u jednom gradu u Evropi imali vece gubitke,vec su isturali petokolonase.Nismo hteli bratoubilacki rat,sami ste se ponudili i izginuli.Jebi ga...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby brucelee » Thu Feb 15, 2018 7:48 pm

fedayn wrote:Ljudi,gledajte Otpisane i ucite vasu decu da gledaju seriju.Svaka od epizoda je prema istinitim dogadjajima:Rankovic prva,ubistvo agenata druga,Garaza treca,most cetvrta,brodogradiliste..itd vasa deca ce uciti kako smo petoj koloni jebali kevu picku!


ма јел....

Сад сам сигуран да си трол.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Thu Feb 15, 2018 7:53 pm

Nisam trol,nego nemam vremena da pisem duge postove.Sve ima dokumentovano i kad nadjem vremena imaces i izvore sta,kako i kada posto volis da citas kilometarske upise.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Thu Feb 15, 2018 7:53 pm

СРПСКА ЦРКВА ЧУВА СВЕТИЊУ: Судбина руке Светог Јована Крститеља, руке која је крстила Исуса

Image

После страдања царске породице Романов, десна рука Светог Јована Претече нашла се код императорке Марије Фјодоровне, супруге императора Александра Трећег и мајке последњег руског цара Николаја. Она је 1919. некако успела да изађе из нове совјетске државе и да преко Крима стигне до Лондона, одакле ће се упутити ка сталном и сигурном уточишту у Данској. Кад је била на сигурном, у договору са митрополитом Антонијем Храпавицким, одлучила је да се ова светиња преда краљевској кући Карађорђевића. Руку светог Јована у Београд је, крајем двадесетих година прошлог века, донео Багратион Тимурас, њен штићеник, и лично је предао мом оцу – забележено је у књизи аутора овог текста “Последња исповест краљевића Томислава”.

После ове одлуке краљице мајке, на неформалном састанку инелектуалне и војне елите белогардејаца у Паризу, родила се идеја да се краљ Александар прогласи за свесловенског цара.

У знак захвалности, краљ Александар је Тимурасу понудио висок чин у југословенској војсци. Међутим, овај необични Рус то није желео, инсистирао је да почне све из почетка и да прво заврши Војну академију. Тако је и било – био је најпре питомац, па тек онда официр у краљевој гарди.

Првих година рука је била у храму старог двора, одакле је, по завршетку цркве на Дедињу, пренета и тамо чувана у ризници, а за време сваког празника изношена је у краљевску капелу.

Кад су 1941. године Влада и краљ Петар почели да се повлаче пред најездом немачке армије, рука светог Јована понета је из Београда и сакривена, заједно са још неким драгоценостима, у манастир Острог. Зашто је краљ Петар није понео и даље, никада није званично објашњено.



Рука је дуго била у власништву византијских царева али када су Турци заузели Цариград дају руку Малтешком реду због трговине на Медитерану и још неких ствари. Они чувају руку све до напада Наполеона на Малту и протеривања реда, један део реда налази спас у Русији где доносе многе драгоцености. Међутим због католичког деловања недуго затим руских Цар их избацује из Русије када се ред успоставља у Ватикану. Међутим, реликвије су остале у Русији и на крају дошле у Србију.

Иначе рука није једина ствар која је остала. Део злата са осталих реликвија су комунисти покрали. Важне фреске су присутне, које су комунисти оробили када су открили реликвије у Острогу.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Thu Feb 15, 2018 8:00 pm

fedayn wrote:Ljudi,gledajte Otpisane i ucite vasu decu da gledaju seriju.Svaka od epizoda je prema istinitim dogadjajima:Rankovic prva,ubistvo agenata druga,Garaza treca,most cetvrta,brodogradiliste..itd vasa deca ce uciti kako smo petoj koloni jebali kevu picku!


Најјача ствар коју сам прочитао ове године, а прочитао сам и како Карлеуша тврди да Душко плаши децу да ће она ускоро умрети.

:lol:
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Thu Feb 15, 2018 8:05 pm

fedayn wrote:A to za Nemce jeste iskarikirano,jer kao sto sam rekao Nemci nisu ni u jednom gradu u Evropi imali vece gubitke,vec su isturali petokolonase.Nismo hteli bratoubilacki rat,sami ste se ponudili i izginuli.Jebi ga...


Погледај у Грчку за статистику и губитке Немаца.
Комунисти су избрисани из Србије крајем 1941 и до појаве Црвене армије на границама Србије 1944 их скоро није било.
Дошло је до озбиљних сукоба између СДК и дела ЈВуО у том пеироду. Иако је позивано, нарочито са стране Љотића, да се то не ради али није вредело. Чак је Љотић преко тајне везе Истнабул-Лондон покушао да ургира на краља Петра да каже Дражи да престане са тиме јер комунисти долазе и то је важнија борба али ништа.
Било је команданата ЈВуО који су сарађивали са СДК, нарочито од 1943, када је постало јасно да немци губе и да комунисти представљају све већу опасност.
Last edited by Nexon on Thu Feb 15, 2018 8:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Thu Feb 15, 2018 8:07 pm

Gaucos ja se ne zezam.Evo ovo sto je Nexon pomenuo za Rankovica,to ti je prva epizoda Otpisanih BOLNICA kad su ga spasavali.Tad je pun kurac agenata izginuo sto je i Nexon potvrdio da je najozbiljnija akcija.Nexone jel tako?

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Thu Feb 15, 2018 8:09 pm

То је суштински једина озбиљна акција комуниста у Београду и то у лето 1941, након три месеца тишине комуниста у борби против Немаца(Априлски рат до јула 1941, операција Барбароса крајем јуна 1941) јер из Москве није дошао налог да се води борба пошто је постојао пакт Рибентроп-Молотов о ненападању између Немачке и СССР.
Last edited by Nexon on Thu Feb 15, 2018 8:11 pm, edited 1 time in total.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Thu Feb 15, 2018 8:11 pm

Potvrdi makar za prvu epizodu Nexone,posto si sam priznao da je to najozbiljnija akcija komunista.Jes da se ne slazemo oko mnogih stvari,ali ako i ovo povuces sto si napisao,onda si stvarno picka. :mrgreen:

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Thu Feb 15, 2018 8:12 pm

Не пратим ти ја Прлога и Тихога тако да би могао да потврдим или не. Али је тачно да је Ранковић у лето 1941 извучен из заробљеништва.
И немој толико да тролујеш, смањи мало.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Thu Feb 15, 2018 8:17 pm

Eto potvrdio Nexon,mada ja stojim iza toga da su i ostale epizode:Dizanje garaze u vazduh,brodogradiliste,ubistvo vrha specijalne policije...prema istintim dogadjajima.Koncept serije je tako i radjen za svaku epizodu.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Thu Feb 15, 2018 8:28 pm

Избегаваш одговоре, почео си да причаш глупости, сматрао сам те мало озбиљнијим. По твојим задњим уписима види се да само хоћеш да провоцираш. Ја лично волим да саслушам и другачије мишљење, аргументовано, али ти си баш погубио све конце. Свако ко је толико задојен било којом идеологијом је слеп. Вероватно ћеш деци показивати и филмове Бате Живојиновића и учити их како су истинити.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby хајка » Thu Feb 15, 2018 8:35 pm

Meni je bolestina kad odem na groblje i kad vidim koliko grobova ima petokraku na spomeniku, nema krsta ili neceg treceg, vec velika petokraka. U doba kumunizma kad su ljudi sahranjivani pa bar 90% spomenika ima petokraku, i to uglavnom Srbi, znaci ne pricamo o nekim partizanima i borcima vec o obicnom narodu, zena, starci, ljudi koji su bili deca tad itd. Koliko treba da si bolestan i zadojen ideologijom da je stavljas i na zagrebni zivot to mi nikad nece biti jasno. Verujem da to nisu neki veliki funkcioneri partije vec obicni radnici, narod i clanovi partije, e sad zanima me da li je to tad moralo tako ili su oni trazili da tako bude?

Kao sada kad bi sendvicar stavio logo SNS na grob kad otegne papke. Bolestina.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Thu Feb 15, 2018 8:38 pm

Nema leka,slusaj dobices i ti i ostali adekvatne odgovore.Trenutno nemam uslova da se raspisujem,zato su i upisi ovakvi polu-neozbiljni i kratki u par recenica.PS Bata Zivojinovic je legenda kluba ciji su citati postavljeni na RSB sajtu.Tako da znas.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Thu Feb 15, 2018 8:44 pm

Ја нисам рекао ништа лоше о Бати Живојиновићу, него о филмовима у којима је он глумио.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Thu Feb 15, 2018 9:05 pm

fedayn wrote:PS Bata Zivojinovic je legenda kluba ciji su citati postavljeni na RSB sajtu.Tako da znas.


Aхахахахаха :lol: Бог
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 9:36 am

Boze dragi,gledam od juce upise ovih "Zvezdasa": Bruslija,Nema leka i ostalih kako pominju Rajka Mitica,Acu Nikolica,Boru Stankovica..neko ce pomisliti da ste ih licno poznavali,a ti isti su bili nasi porodicni prijatelji.Pogotovo Aca Nikolic.
Last edited by fedayn on Fri Feb 16, 2018 9:41 am, edited 1 time in total.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 9:40 am

Manje citajte onu budalu Milosava Samardzica i manje slusajte Cetnike sa sipke.Informisite se detaljno kod nekoga iz SD CZ,a ja mogu detaljno o svakome od njih da vam kazem da su bili istaknuti borci za nasu stvar posle '45.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby друг члан » Fri Feb 16, 2018 10:32 am

Kazi fedain kako ti komentarises dolazak ovog turcina u kkcz, bojkot oko toga...
Choose Life

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby SickOfItAll » Fri Feb 16, 2018 10:49 am

И ко је извршио приватизацију у Словачкој?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests