Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby tizlabor » Fri Feb 16, 2018 3:52 pm

Hahahahahahaha

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Fri Feb 16, 2018 6:55 pm

Као што рекох, немаш доказе, а ни аргументе, вртиш исту причу, покушаваш на безобразлук да потуриш свој став као неке чињенице. Чињеница је да Рајко Митић никад није био члан партије, а ни партизан. Чињеница је да је био члан равногорског покрета, то је он сам причао и то могу људи да потврде. Слика са Титом не доказује апсолутно ништа. Вртиш се, ухватиш се за једну реченицу и на томе базираш своју причу.
Не буди слеп и немој да тролујеш. Не можеш да порекнеш да су за Звезду од оснивања навијали Срби са свих страна, да су комунисти углавном навијали за друге клубове. Као што ми не можемо да порекнемо да су нас основали комунисти. Поштујем неке ствари који си ти написао, али поштуј и ти другу страну, истина је негде на пола.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 7:53 pm

Zao mi vas je brate,imas dokumentarac o Rajku Miticu na youtube.Partizanska uniforma 1944.god INZENJERSKA BRIGADA,pa pogledaj.CETNICI SEVER grupa koja odstranjuje ljudima delove mozga-LOBOTOMIJA.Pogledaj sam fotke.

izmenjeno:
Obrisan deo poruke zbog vređanja. U slučaju da nastaviš sa uvredama, idu sankcije. Važi i za ostale. Ako ne možete normalno diskutovati, zaključaću temu.
admin

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 7:58 pm

Ne znam da li ste izvalili da ni Delije ni Grobari,u poslednjih 15-20 god. slabo imaju grbove klubova na transparentima i zastavama.Grupa bitnija od kluba.Zato imamo ovakve upise o koplju Toplice Milana,Drazi Mihajlovicu,kurti i murti.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Fri Feb 16, 2018 8:10 pm

Да се спуштам на твој ниво нећу, не вређам људе које не познајем, тастатура стварно трпи све. Имаш људе који су са Митићем били део равногорског покрета, добровољци, не по наредби нечијој. Зна се како су комунисти мобилисали. Његово уверење је био равногорски покрет, не комунизам.
https://youtu.be/eGyi6zlIIwk
Што се тиче грба, или си слеп или не идеш ба утакмице. Погледај барјаке, кореографије...
Хвала Богу па теби није извршена лоботомија, није ти испран мозак. Нећеш да прихватиш да је истина на пола пута

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 8:29 pm

Dobro evo pobedio si.Kad nadjem za shodno i kad budem imao vremena,rekao sam vam i juce postavicu vam i fotografije Rajka Mitica i osnivacki akt i sve.Nisi ti decko kriv sto ne znas,a nema tamo ko da ti pokaze jebiga.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Fri Feb 16, 2018 9:17 pm

A porodicni prijatelji?
Често одем до на село

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Новосадиста » Fri Feb 16, 2018 9:25 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Xb4TbesHt2M&t=997s


Ало БРЕ Боемчино, погледај мало ово све, саслушај, немој да ти се све заснива на томе што ти је неки шутач лопте био у кући, шта он зна шта је комунизам, Тито, партија, једноумље итд кад му је у глави исто што и у тој лопти коју шута! Јака ствар што су ти највећи уништитељи твог народа били у кући, ја би се пре убио него тиме хвалио, ал свако има своје идоле, а твоји су убијали Српски народ, и не само Српски, него све неподобне, ало бре у току рата са окупатором јебени бравар и Ђилас доносе одлуку да се убијају превентивно сви потенцијални политички непријатељи, да им се затре семе, побију породице и рођаци, то ти говори све ко је где био и ко је шта радио! Па од 41 до 44 комунисти су постојали само у новинама, и у неким пећинама бојећи се својих сенки а камоли да ратују са неким, то што су нам кроз образовање, историју, и филмску продукцију сервирали оно што су они хтели је друга ствар, али свако са пола мозга може да схвати да су комуњаре биле на власти исто као што су и ови сад, застрашивање, изолације, затварање на голи оток, или превентивна убиства... Било је и других ствари, као нпр у Далмацији одакле су моји, пошто је за време рата била под Италијанском управом, тамо су се настанили четници Момчила Ђујића, или ти Динарски Четници, и до неке 44 кад су полако Италијани кренули да се повлаче, све то било уреду и нико није дирао обичан народ, док нису дошли комунисти и почели да силују, малтретирају све пред собом пошто су ови дали уточиште четницима и нису нападали Италијане! Силовали су све женско у селима у близини Сплита, у Дрнишу, Сиверићу, Житнићу, Кричком и осталима, терали су мушке да то гледају и после тога их убијали... Све браћа, да не кажем другови Ђиласови који су прешли из ЦГ и наставили да харају све пред собом... Пре тога кад су Енглези и Амери тражили да се сви покрети отпора у окупираној Краљевини уједине и заједно нападну непријатеља, другови и другарице под палицом бравара и осталих нису пристали на то него су извршили напад на четнике у херцеговини и ЦГ, тако да о томе ко је започео братоубилачки рат нећемо да причамо, комунисти су били и остаће највеће срање које се десило Србији после Вучкета...
стадион-место народног бунта!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Rođaci » Fri Feb 16, 2018 9:33 pm

imam rešenje kojim je rehabilitovan Draža, to je jako dobro štivo da se vidi šta su radile komunjare
mogu da postavim ako bi neko čitao

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Новосадиста » Fri Feb 16, 2018 9:34 pm

Кољи вода ври!
стадион-место народног бунта!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Rođaci » Fri Feb 16, 2018 9:42 pm

ima i na sajtu Višeg suda, evo link
http://www.bg.vi.sud.rs/images/Reh%2069-10.pdf

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Fri Feb 16, 2018 9:47 pm

Човек се прво исчуђава како нека трибина која је имала југословенске заставе пре 30 година сада носи црне мајице Четници Север, а онда има упис да га баш брига где је Рајко Митић био пре '45-е, него је важно где је био после!?!

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 10:41 pm

Vini Dzons,pa da i ja sam kao klinac 92/93 na zidovima zgrada crtao keltski krst i FCRS jer je to tad bilo popularno medju starijim Delijama,ali sam uvideo da sam ispao budala koja spaja nazi simbol sa natpisom komunistickog kluba.Pogresi covek.

Svi se secaju tog FCRS u krugu natpisa.Ali fala bogu,pa su bar to Delije izbacile iz upotrebe.I svi smo to radili jer nismo znali.Jel treba covek da zivi u neznanju i da se majmunise?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby brucelee » Fri Feb 16, 2018 11:01 pm

fedayn wrote:Sta je stislo vam se dupe pa zovete moderaciju?Ja vam iznosim cinjenice da u SD CZ nije mogao da radi neko ko je REAKCIJA!Koga boli patka ko je od pomenutih bio gde,kad su isti ti nakon '45 pljunuli na Ravnogorski Pokret.

Idite na wikipedi i ukucajte Rajko Mitic,gde se nalazi slika sa Dedijerom i Titom.Mislim da je fotka iz 1963.Pa zbog te slike je emigracija krv pila Miticu i ostalima koje pominjete jer su tretirani kao izdajnici.

Na poziv JB Tita to sam vec pisao u diskusiji sa Nexonom 1.09.1944 god svi pripadnici JVuo,Domobrana i ostalih pozvani su da pristupe Partizanskom pokretu!Ko je hteo,pristupio je a ova smrdljiva 5.kolona je pobegla u inostranstvo!ALO BRE kraj price!


Ти сам себе поклапаш.

-Рајко Митић није био у омладини Равногорског покрета.
-Доказ је слика из 1963 и то што су га људи због те слике сматрали у четничкој емиграцији издајником. Па што би га они сматрали издајником због слике са браваром ако управо то није било због тога што је он био у омладини Равногорско Четничког покрета.

Еј прва Звездина Звезда, стадион са тим именом , а Равногорац, а Четници на трибини...ако си стварно био присутан на Северу разумем твој револт, просто ниси се пронашао. Па многи се нису пронашли и добро је што је тако.

Да би остали разумели, мој деда покојни је био Четник, Равногорац и борио се на тој страни до 1943/4, после рањавања је отишао у болницу, па кући, па су га партизани насилно мобилисали, тако да је једно време провео и у партизанима, што му је можда и спасило живот с обзиром на одмазде на крају рата. До краја живота је мрзео бравара, комунизам,а волео и причао позитивно о Чичи, краљу и отаџбини... И сад би по тој логици fedayn написао па твој деда је партизан, јер можда он има слику мог деде из 1944 из партизана.

Није проблем што лупеташ, него и лупеташ и тролујеш, али добро, само напред.

Хвала Богу да су трибине постале у том смеру исправне, схватиле су шта је комунизам донео, шта је бравар... А теби преостају жене у црном, Чанак, Чеда и још понеко од истомишљеника.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 11:14 pm

Brusli,nisam rekao da nije bilo ljudi koji nisu promenili stranu.Vec da u SD CZ NIJE BILO MOGUCE DA RADI NEKO KO JE REAKCIJA I JOS SVIMA DA PRICA KAKO JE BIO U RAVNOGORSKOM POKRETU!To forumas Nema leka tvrdi,a to je glupost najobicnija i nema logike.

Evo,to je to...hahahaha koji ste vi falsifikatori majko moja sad si se setio dede koji je mobilisan u partizane,a mrzeo ih.Nemas ti pojma o tom vremenu.Ko god je mrzeo novu vlast taj je postao disident i zapalio preko.Takvi su mrzeli Mitica!

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby нема лека » Fri Feb 16, 2018 11:32 pm

Ма јок, лажу људи да је био равногорац, лагао је и он своје пријатеље и колеге из Мадере. Сви лажу, само комунисти причају истину и увек су само они у праву. А можда је и регрутован у равногорце? И зашто су га то људи сматрали издајником због слике? Шта је он то наводно издао? Имају и други људи деде који су живи, па могу да се сете прича из Мадере. Рајко Митић је био припадник равногорског покрета, то је истинита чињеница, коју не може нико од вас комуниста да порекне. Нема слике, нема човека, нема чињенице која ће то икад порећи.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby brucelee » Fri Feb 16, 2018 11:33 pm

Па ја се свог деде увек сећам, сад си ме само подсетио да објасним како глупе аргументе користиш. И стојим из тога што написах, али ја сад да убеђујем тебе око таквих ствари, не зезај.

Значи нико није у новој титовој Југославији мрзео истог? Претпостављам да 30так хиљада Голо Оточана је у ствари увезено?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby brucelee » Fri Feb 16, 2018 11:34 pm

нема лека wrote:Ма јок, лажу људи да је био равногорац, лагао је и он своје пријатеље и колеге из Мадере. Сви лажу, само комунисти причају истину и увек су само они у праву. А можда је и регрутован у равногорце? И зашто су га то људи сматрали издајником због слике? Шта је он то наводно издао? Имају и други људи деде који су живи, па могу да се сете прича из Мадере. Рајко Митић је био припадник равногорског покрета, то је истинита чињеница, коју не може нико од вас комуниста да порекне. Нема слике, нема човека, нема чињенице која ће то икад порећи.


Видиш Рајко Митић није био Равногорац, али су га Равногорци мрзели због слике са титом јер их је издао.

Колико логичности у његовим ставовима.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Вини Џонс » Fri Feb 16, 2018 11:40 pm

fedayn wrote:Vini Dzons,pa da i ja sam kao klinac 92/93 na zidovima zgrada crtao keltski krst i FCRS jer je to tad bilo popularno medju starijim Delijama,ali sam uvideo da sam ispao budala koja spaja nazi simbol sa natpisom komunistickog kluba.Pogresi covek.

Svi se secaju tog FCRS u krugu natpisa.Ali fala bogu,pa su bar to Delije izbacile iz upotrebe.I svi smo to radili jer nismo znali.Jel treba covek da zivi u neznanju i da se majmunise?

По твојој логици најбоље да људи сачекају 20 и коју годину и на основу формираног идеолошког опредељења одаберу клуб за који ће да навијају.
Комунистички назив клуба је логичан јер твоји истомишљеници нису дозвољавали другачије називе. То што се клуб зове Црвена звезда не значи да мора кроз целу своју историју да буде окренут једној идеологији, мењају се државна уређења, свест становништва... Баналан пример би био да неко коме родитељи дају име Југослав мора да буде окренут панславизму или "јединству свих наших народа и народности".

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Fri Feb 16, 2018 11:47 pm

Ne,nego bi ti Brusli trebo da pokrenes mozdane vijuge.Godina 1944 god poziv Tita Cetnicima,Domobranima..itd "Ili cete da se prikljucite NOB-u,ili nastavljamo da vas jurimo,ubijamo i uzimamo imovinu".Ovi prvi su doneli ispravnu odluku prikljucivsi se nama.

Ravnogorci i Ustase koji NISU HTELI da postanu deo partizanskog pokreta i nove vlasti,beze preko granice!Nexon je pisao o toj bezaniji na kraju rata.Tako i nastade ono:USTASE,CETNICI ZAJEDNO STE BEZALI!Rajko Mitic nije disident. ;)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests