Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sun Aug 06, 2017 9:55 am

Ако је ово истина, онда је Слоба испунио сва моја оечкивања.

2005. је. У Хагу сам, у затворској ћелији са Милошевићем као његов савјетник за медијска и политичка питања. Евоцирамо догађаје од прије десет година. Говори ми како је био разочаран када мировне трупе ОУН које су биле између Срба и Хрвата нису спријечиле 'Олују'. Не могу вјеровати својим ушима. Питам га, како то да није схватио да су снаге ОУН биле тамо до тренутка док хрватска војска, захваљујући америчкој помоћи у сваком погледу, није постала оспособљена да се упусти у освајању Книнске Крајине. Слијеже раменима и понавља: „Вјеровао сам им“.


Након тога му кажем како су западни медији писали како су српски тенкови, остала борна кола и главни командни кадар напустили Крајину седам дана прије 'Олује'. Није ли се радило о издаји, упитао сам?
Не одговара ми директно. Ипак ми је нешто рекао. Напоменуо је како су моја схваћања моралистичка јер не знам што значи водити државу. „Основни циљ ми је био сачувати Србију и крњу Југославију ако је могуће, избјећи санкције Запада. У свему осталом, што се тиче српског уједињавања, сам био флексибилан и дјеловао према ситуацији.


Четири године напред, Србију сачувао није, санкције се вратили а он ускоро отишао у затвор.
Стратег, као и ови данас. Због мало власти, уместо да је реаговао у Крајини а онда се повукао.
Као што сам говорио, он уопште није био спреман за рат, нити је имао јасну представу шта да ради већ се прилагођавао, као што и сам признаје.

-Да ли сте се могли нагодити са Америком?

-Читаво вријеме сам им угађао
, али ми они нису вјеровали као представнику „малих Руса“.

-Хтио бих вас поново и директно нешто упитати.

Да ли сте издали Крајину и дозволили операцију „Олуја“?

-То је ствар интерпретације. То је ствар интерпретације. Након што су крајишки Срби одбили план 'З-4', Американци су им рекли да неће више толерирати њихову окупацију Книнске Крајине. Обећали су ми, да ако не буде значајнијег оружаног отпора, да ће народ моћи отићи и понијети покретну имовину. Југославија неће више бити под ембаргоом, и да ће рат у БиХ престати. Пристао сам на овај дил. И врло је важно што ћу сада рећи.

Учинио сам да се повуче главнина официрског кадра и наоружања тек када ми је, супротно Младићу, Караџић рекао да се војска Републике Српске неће ангажирати ако Хрвати нападну Крајину.

То ви можете назвати издајом ако хоћете, али сам ја овим дилом успио спасити главнину српског народа у региону, успоставити мир у БиХ, и дати међународни легитимитет Републици Српској.


Разменио већи део РСК за РС.
Хтео си да владаш, да будеш фактор мира и стабилности, али што преда Вуковар и Источну Славонију за ништа?!
Да је остало барем то као српска аутономија тј. део крајине у усташији било би далеко другачије сада. Чак ни Ердутски споразум, који даје Србима права у данашњој Источној Славноји, није испуњен никада. Иако он формално и даље важи.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby riper » Wed Aug 09, 2017 1:03 pm

Neksone, zeleo sam da napisem, ali bih se ponavljao. Slobodan Milosevic, pogresan covek u pogresno vreme na pogresnom mestu. Ono sto je on potpisao prevazilazi sve potonje izdaje koje su dosle od Djindjica, Kostunice, Tadica, i Vucica zajedno. Covek koji je na celu zemlje gleda mirno kako mu narod proteruju sa teritorije, to nikada necu razumeti. Milosevica su rano pocetkom svih kriza provalili psiholozi CIA. Kada je podlegao prvi put pritusku i zaustavio tenkove na putu ka Zagrebu, sve je dalje bilo samo pitanje granice kod koje ce popustiti. U svim sukobima u RSK, RS i na Kosmetu to je bio slucaj. Covek ce ostati upamcen u istoriji kao jedini srpski vladar koji je braci preko puta Drine uveo jebene sankcije. Milosevic je potpisao papire koje daju nadleznost medjunarodnom sudu za ratne zlocine da sudi nasim gradjanima. U to vreme je bio „faktor stabilnosti“ i nije mislio da ce upravo on biti najveci ulov tog suda. Jedini put kada je isao do kraja i kada se ponasao kao drzavnik je upravo u Hagu. Ali tada je i njemu bilo jasno da odande nece izaci ziv. Da ne ulazim dalje i zivot i rad njega, 5. oktobra kada smo ga skidali, nisam bio na ulici zbog nekih gradjanskih prava, demokratije i slicnihi sranja. Za mene je on bio izdajica koji je morao da bude smenjen. Ne kazem da su ovi nesto bolji, ali nikada mi nece biti zao sto je skinut. Nervira me kada ga neko danas smatra patriotom secajuci se samo njegovog zaista hrabrog drzanja u Hagu. Hteo sam da napisem esej o njemu, ali mislim da nije zasluzio da trosim vreme na njega.

Da se malo odaljim od nase sumorne politicke istorije, sadasnjosti i buducnosti. U Americi jos od pocetka izborne kampanje pa do danasne prestaje ludilo. Cini mi se da skoro ta zemlja nije bila podeljena na levicu i desnicu, odnosno na liberalni i konzervativni deo. Kamen razdora je naravno Donald Tramp, ali se ta zemlja ideoloski deli po mnogim drugim linijama.

Mejnstrim mediji su naravno apsolutno levicarski, anti Trampovslki i liberalno orijentisani. Oni i diktiraju teme o kojima se raspravlja. Problem je sto su im argumenti retardirani i u sukobu sa zdravim razumom oni propadaju. Desnica, konzervativci su daleko stalozeniji i smireniji. Dobijaju skoro svaku otvorenu debatu. Ovde ne govorim o politicarima, vec o ljudima koji su profilisani kao levicari ili desnicari, novinarima, aktivistima raznih organizacija. Vec je pisano o tome ko su sve najvece zvezde ne samo americkog konzervativizma, vec konzervativizma uopste.

Sad, kada sam napravio uvod, moram da priznam da postoji nekoliko stvari koje su me impresionirale u Americi. Sad krajem jula odrzana je politicka konvencija Politicon u SAD. TO je bukvalno kao sve one druge konvencije koje postoje „Comic con“ i slicno, samo su ovde ljudi koji su deklarisani kao neka od opcija (ponovo, ne politicari, vec novinari, blogeri, pisci itd…) ucestvovali. Naveci dogadjaj na konvenciji je bila najavljena debata izmedju jedne od najvecih uzdanica konzervativizma, mladog jevrejskog advokata i urednika nekog portala Bena Sapira i glavnog voditelja poltickog soua „The Young Turks (TYT) Cenka Ujgura, deklarisanog liberala progresivca itd. Sat vremena ovaj okrsaj je pratilo nekoliko hiljada ljudi uzivo, dok je preko strima bio prenos. Iako su apsolutno i totalno suprotstaljveni, iako su se proizvali u svojim emisijama (Ben Sapiro ima neku radio emisiju, Cenk Ujgur TV), debata je bila kulturna.

Ben Sapiro je odneo apsolutnu pobedu. Smatram ga mozda jednim od najboljih politickih debatora (ako je to uopste tacna rec). Covek je savrseno pripremljen, protivnicke argumente ne napada u celini, vec ih deo po deo secira i razbija. Veoma je bistar i ne pravi digresije niti gubi fokus. On se kalio na raznim tribinama na americkim liberalnim univerzitetima gde je protiv sebe imao citavu salu studenata. Ima bezbroj klipova gde ih je urnisao (velika preporuka da se odgledaju koga interesuju takve stvari). Sa stavovima Ben Sapira slazem se negde oko 70 odsto. Covek je militantan, kao jevrej apsolutno je protiv Irana, Palestine i slicno. Ima jos neke stavove koji mi se ne svidjaju, ali to ne menja cinjenicu da je brutalan. Cenk Ujgur je sa druge strane prilicno arogantna pojava, zajedno sa svojom prvom „pomocnicom“ Anom Kasparijan. (Inace Cenk je poreklom Turcin, Ana Kasparijan Jermenka, Cenk negira genocid nad Jermenima, ali ovoj kucki to ne smeta jer ona je „progresivna“).

Uglavnom, debata je za nase, ili makar za moj ukus, bila previse detaljna. Bavila se nekim zakonima, porezima, nije nekim opstijim pitanjima, stvarno je vise bila namenjena americkoj publici. Ko zeli da vidi kako to izgleda, ovde je link citave debate.



Debata je valjda pocela tako sto je u svojoj emisiji Cenk Ujgur izazvao Bena Sapira i ovaj prihvatio. Debata je i najavljena kao boks mec. Sa druge strane, pomenuta pomocnica Cenka Ujgura Ana Kasparijan izazvala je takodje zvezdu americkog konzervativizma, Anu Koltur. Nisam gledao ovu debatu, po komentarima vecina se slaze da je Kolturova porazila Kasparijanovu, dakle jos jedna pobeda konzervativaca.


User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Wed Aug 09, 2017 3:15 pm

Поредити човека који је био неуспешан у одбрани нечег, и то суочен са непријатељем који има неупоредиво већу силу, са бедницима које је тај исти непријатељ поставио након његовог пораза, то је баш занимљива работа.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby SAO_Zeljin » Wed Aug 09, 2017 4:43 pm

Ko nema bar 30 godina neka ne komentarise Milosevica i njegovu vladavinu

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Занемарујем тактику » Wed Aug 09, 2017 8:01 pm

SAO_Zeljin wrote:Ko nema bar 30 godina neka ne komentarise Milosevica i njegovu vladavinu

Ко нема бар 830 година нека не коментарише владавину Немањића. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.


User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Rođaci » Sat Sep 09, 2017 10:00 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Gardelegen_massacre


i onda vidiš ljude koji se lože na kukaste krstove ili ovo sranje

Image


neverovatno

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby stručnjak » Sun Sep 10, 2017 12:01 am

Ijao :mrgreen: sad kad budu udarili po tebi, drž se dobro :D

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Sun Sep 10, 2017 2:45 pm

Мајн кампф болиди, и остала стока неваспитана и необразована, што их кара живот у буљу, све јаче и јаче, јебо им хитлер све по кући што имају. Да у 21 вјеку припадаш као неком наци зи хаил покрету, то ти је исто као и да си у лгбт заједници...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby навијај » Sun Sep 10, 2017 6:42 pm

она заблуда да је вермахт користио келтски крст

Image

Image

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby čompika » Sun Sep 10, 2017 7:40 pm

ajde mi da se ne zajebavamo i pravimo ludi, eno pre neki dan lik furo u kraju svastiku na majici, mora da mu se svideo znak kad je putovao kroz Indiju.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby bojan23 » Sun Sep 10, 2017 8:39 pm

Imamo mi svoje simbole, krstove, bogatu heraldiku...
З В Е З Д А Л Е !

miko
Posts: 1
Joined: Thu Aug 31, 2017 12:53 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby miko » Fri Sep 22, 2017 11:38 pm

Lep potez, ali zar predsednik ove organizacije nije bio Hitlerovac i ovde na forumu godinama promovisao nacizam? Ili se još nije pronašao i luta od pokreta do pokreta? Pre je bio i u Srbskoj akciji i sa Davidovićem šurovao u NSF-u. Čak na početku pisanja na forumu podržavao je smrada Vacića, a kasnije ga pljuvao iako je u privatnom životu ostao prijatelj sa njim.

http://www.nacionalist.rs/2017/09/21/aktivisti-alternative-promenili-naziv-ulice-u-selu-nadomak-vrsca-koje-nosi-naziv-po-hitlerovom-ministru-fric-totu/

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Moskri » Fri Sep 22, 2017 11:53 pm

О коме је реч?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Далтон » Sat Sep 23, 2017 1:31 am

Ludak iz ludnice brat.

Student nije zapalio zito. :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Кудрави Гаучос » Sun Sep 24, 2017 8:24 am

Луђ из лударе какав је да је, слагао се ја са његовим ставовима или не, а не слажем се увек сигурно, поцимао се и рескирао више него цео форум кумулативно за неке ствари, и намере му нису спорне уопште.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Далтон » Sun Sep 24, 2017 11:11 am

Пратим ја његове говоре и дечко скроз рационално гледа на проблеме државе и друштва. И што кажеш цима се и даје себе максимално у том погледу борбе за правду и субјективном мишљењу окупације нашег народа и главних проблема које обухвата овај народ. Слагали се ми са тим или не.
(Street Force / Curva Orientale)

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby peacefull huligan » Sun Sep 24, 2017 8:49 pm

Дечко је заступао фашизам, а сад се шатро бори против тога, прозивао Мишу Вацића, сад шурује са њим. Води људе на Космет у аутобусу владине канцеларије за КиМ. Гостује код Ђуке у емисији, а ако погледате мало боље види се ко тамо гостује, најављује трибине Мирољуба Петровића итд итд. Као навијач, навијао за Звезду, ишао на утакмице, па променио трибину, кренуо на Рад.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby фикрета » Mon Sep 25, 2017 8:42 am

i jedan drugi decko je zastupao nacionalizam pa promenio poglede na svet
isto prelepljivao table...
tako da nemoj da se zamerite coveku
u zemlji pinka
on ce vam sutra biti na vlasti

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby prcko » Mon Sep 25, 2017 10:25 am

Francuske ankete o tome ko je najvise zasluzan za pobedu nad Hitlerom.

Image


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests