Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
dok
Posts: 54
Joined: Tue Apr 05, 2016 11:02 pm

Re: Вести

Postby dok » Tue Aug 23, 2016 2:20 pm

gradski_boem wrote:@dok Ti da ideš na utakmice znao bi da u Srbiji u najmanje pet navijačkih grupa ima levičara,koji su otvoreno kačili zastave shodno svom opredeljenju.Nismo većina,ali na tvoju žalost postojimo.


naravno da idem,zato sam i pitao,a te price nemoj meni da prodajes,jer nisam klinac sa svojih 34.nego ti reci koje su to tribine?

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Aug 23, 2016 2:21 pm

Rođaci wrote:
Nexon wrote:Нијe ми била намера да те изнервирам на Кригер-Прле причи али јесам одговарао на оно што си написао, друга јe ствар што се теби то не допада. Замисли да проширим причу на Други Бурски рат и узоре Хитлеру за радне и конц логоре?!


zamisli


Па немам шта да замишљам то су историјске чињенице што сам написао. Ти треба да замишљаш шта би било да ја нпр. почнем како се Британија развила тако што Британац изнајми брод из Ливерула, позајми новац у Лондону за оружје из Манчестера, отплови са тим товаром оружја до западне обале Африке, узме робове од локалног црног поглавице(огромна већина црних робова је зраобљена од стране других црнаца и продана белцима, Европљани нису масовно улазили дубље у Подсахарску(црну) Африку све до друге половине 19. века због разних тропских болести које су биле смртонсне за белце, тек са напредовањем фармације у Европи почела је колонизација Афирке у пуној мери, друга половине 19. века о Белгијанцима у данашњем Конгу и сукобу Туци-Хуту у Руанди неки други пут)а Британац преда оружје црном поглавици за робове па их извезе у Западну Индију, данашњи Кариби, у ширем смислу све Америке, и прода их богатим белим земљопоседницима(како не би били богати када имају робовску радну снагу?!) који дају Британцу шећерну трску, маласу и памук, он се врати у Ливерпул а у Манчестеру направи огроман екстрапрофит. То се зове Атлантска тријунгиларна трговина, коју су практиковале скоро све европске земље које излазе на Атлантик, Западна Европа, такорећи-протестантизам.

Или хоћеш да чујеш како су Британци гусарили против Холанђана и Шпанаца, као водећих сила 17. века? Можда нешто више о East-Indian Company(ово може и код Холанђана и стварања модерне берзе и капитализма), која је бил срж британског богатства, али остављала милионе мртвих у Индији због глади, а која је есенција онога што се зове корпоративизам.

Иначе на примеру Атлантске трговине робовима се види колика је глупост разних либерала, црвених и сличних. Ако црнца није брига за своје што би било Британца?! То важи и за нас који се понашамо слично чамовини, када се сетим да су рекламирали Београд скоро као место за проституцију, стварно ти дође да пљунеш на све.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Aug 23, 2016 2:41 pm

А, да, Бритнаци су "спасили" доста црних робова јер су укинулу ропство 1832, да су се питале САД, то би било много дуже, али Британци то нису урадили јер воле чамце већ да чамци не би својим робовским, јефтиним, радом угрозили њихову Индустријску револуцију, која је настала захваљујући робовској трговини и експлатацији Индије. Онда су се гадили нпр. САД због робовласништва али им није сметало да купују памук са југа САД и подрже Конфедерацију(југ) у Грађанском рату у САД.
Last edited by Nexon on Tue Aug 23, 2016 2:43 pm, edited 1 time in total.

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Вести

Postby gradski_boem » Tue Aug 23, 2016 2:43 pm

@dok Ti nemas 34god,a upitno je da li ides na utakmice,jer bi znao da su tri najvece grupe u Srbiji imale ili imaju jos uvek svoje ljude,uz par manjih grupa.Ako nisi uspeo da vidis to cudo na ogradama uzivo,trazi na sajtovima fotografije.

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Вести

Postby gradski_boem » Tue Aug 23, 2016 2:47 pm

A ako gledamo pojedince,levicare ima gotovo svaka grupa.Meni je ostala u secanju jedna stara fotka na kojoj stoje TB87 ispred Pinkija,sa leve strane nazi skins salutira,a sa desne strane panker sa anarhijom na majici drzi visoko pesnicu u vazduhu. :)

dok
Posts: 54
Joined: Tue Apr 05, 2016 11:02 pm

Re: Вести

Postby dok » Tue Aug 23, 2016 3:24 pm

gradski_boem wrote:A ako gledamo pojedince,levicare ima gotovo svaka grupa.Meni je ostala u secanju jedna stara fotka na kojoj stoje TB87 ispred Pinkija,sa leve strane nazi skins salutira,a sa desne strane panker sa anarhijom na majici drzi visoko pesnicu u vazduhu. :)


druze ocekivao sam malo vise ozbiljnosti od tebe barem po ranijim upisima,pitao sam koja grupa ili podgrupa,a ne pojedinci?

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Tue Aug 23, 2016 3:34 pm

dok wrote:
gradski_boem wrote:A ako gledamo pojedince,levicare ima gotovo svaka grupa.Meni je ostala u secanju jedna stara fotka na kojoj stoje TB87 ispred Pinkija,sa leve strane nazi skins salutira,a sa desne strane panker sa anarhijom na majici drzi visoko pesnicu u vazduhu. :)


druze ocekivao sam malo vise ozbiljnosti od tebe barem po ranijim upisima,pitao sam koja grupa ili podgrupa,a ne pojedinci?


Aj leba ti reci kojim ranijim upisima?Troluje ovde od vajkada,vise ga niko ni ne jebe dva posto!

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Вести

Postby lider » Tue Aug 23, 2016 4:05 pm

suburban rebel wrote:To je bilo apropo price o Srbima koji se loze na nacizam, mada nijedno zdravo bice ne moze to da bude bilo koje da je nacije.

Drugo pitanje ne razumem, preformulisi ga. :mrgreen:


Па ништа, разумљиво је да су разрађивали план за евентуални напад јер смо ратовали у првом светском рату али ако им је неко у том тренутку савезник не знам што би га нападали. Ми смо им били после нисмо и ћао здраво. А шта мислиш да си Мусолинију обећао пола приморја па ценим да би те јадне усташе што су се обучавале по италији пре рата лично он подавио. Али нека ми смо били за југословенство и није ни чудо како смо прошли.

Chips Немачка је дала усташама државу и све омогућила али ми смо требали корак испред да будемо да предвидимо љубав "браће" католика и да поставимо ствари да нама иду у корист а не да чекамо да нас проблем удари по сред чела. Неспремни смо били и зато смо прошли ко боси по трњу, поуке из првог св. рата нисмо извукли и опет смо награбусили.

Нацисти су напали СССР, опустошили, побили, попалили, истребили 15 милиона цивила, плус још убили десетак милиона оних Руса у униформи. Када своју земљу видиш тако побијену, уништену и попаљену од стране окупатора нациста, није ни чудо што су Руси и совјети са таквим фанатизмом јуришали на Немце и на крају их јурили до Берлина, и тамо им закуцали своју заставу.


Е јесу им вратили са тим забијањем заставе алал им вера... Мене чуди што нису побили све на шта су наишли а можда и јесу, зато ако има неки податак колико је црвена амрија побила немаца што војске што цивила кад су ушли у Немачку?

али не могу да прихватим да су неки Срби стали уз окупатора и убијали друге Србе само зато што су ови били комунисти, партизани, левичари, јевреји, цигани или неки други.


Ја могу, а и не знам како Србин може бити циган или јеврејин?
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Tue Aug 23, 2016 4:30 pm

ovo neka tradicija, da se na svakih mesec-dva prepiru ljudi ko je bio najjaci, najlepsi i najbolji u drugom svetskom ratu?
jednom sam se zajebao, pa sam ponet licnim emocijama krenuo da objasnjavam...ali kad sam izvalio da ovde svako svoju pricu gura, odustao sam.

ukratko:
hvala englezima na drugom svetskom ratu i podelama u srbiji
hvala srbima sto su ubijali srbe, zato sto su nosili kokardu, zvezdu, ili nesto trece i hvala srbima koji su drukali druge srbe i tokom i posle rata
hvala nemcima na stvaranju ndh-a
hvala madjarskoj sto su nas gurali pod led
hvala italiji na velikoj albaniji i njihovom coktanju i zgrazavanju o ustaskim zlocinima, itd.
hvala saveznicima koji su nas vise pobili od nemackog bombardovanja
hvala svima sto i 70 godina nakon drugog svetskog rata ljudi/unuci i praunuci mogu da se popickaju za dva minuta na temu ko je gde i sta radio pre 70 godina.

i tako dalje, i tako blize...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Вести

Postby gradski_boem » Tue Aug 23, 2016 5:47 pm

@tizlabor Decko je video na temi Old Shool i gde zivim,i za koga navijam,i koja je grupa bila u tom kraju BG-a,i koja je danas...a ti verovatno grickas sudzuk dok silazis sa Zlatibora u Uzice da bi gledao FK Slobodu,pa mu ti objasni stanje na tribinama.

User avatar
Chips
Posts: 78
Joined: Tue Aug 16, 2016 8:50 pm

Re: Вести

Postby Chips » Tue Aug 23, 2016 7:54 pm

Лидер шта значи да смо требали бити паметнији? Да ли смо требали постати савезници са нацистичком Немачком, дати им своју земљу, гледати како према свом програму убијају наше сународнике и врше геноцид, спремају се за инвазију на Исток и убијају милионе Руса?

Да смо постали савезници са нацистичком Немачком, Хрватска не би била до Земуна, Косово и Метохија не би били у саставу Велике Албаније, исток Србије не би био у саставу Бугарске, Црна Гора не би била у саставу Италије? Војводина не би била у саставу Мађарске? Босна не би бла у саставу НДХ? Далмација не би била у саставу Италије? Остали би код куће и не би убијали Русе на Истоку? :?

Забијање заставе је симболичан израз. То значи да су се Руси одбранили од Немаца, умарширали им у главни град и ставили тачку на зло које је тамо направљено и организовано. Руси нису Немцима вратили онако како су „могли“. Зашто? Једноставно им није био циљ да униште и истребе немачки народ. Нису системски убијали цивиле, и нису им се светили колико су могли како је то представљено у западној пропаганди. Не нису побили све на што су наишли. Ни војску ни цивиле. Не постоје прецизни подаци колико је Немаца цивила убијено када су Совјети ушли у Немачку. Укупно је Немаца цивила током 2. Св.р. убијено и умрло око 1.5 до 3 што су непрецизни подаци. Рецимо, око 250 хиљада немачких цивила је убијено у источној Европи од стране Руса и њихових савезника. 360 хиљада убијено је од бомбардовања (Британаца), 120 хиљада цивила током борби за Берлин. 300 хиљада Немаца је страдало од наци режима. Велики број их је страдао током повлачења на крају рата, потапање бродова итд. То је велика трагедија, али неупоредива са трагедијом која је задесило становништво у Русији, у смислу броја и карактера злочина. Руси су системски убијани и истребљивани од Немаца. Немци су од Руса убијани као освета за претходна дешавања у рату. Немачка, Јапан и Италија као савезницу су у свету током рата убили око 45 милиона цивила.

Руси и Немци су током др.св.рата ухватили отприлике једнак број заробљеника, око 4.5 милиона са сваке стране. Руса је у заробљеништву код нациста током 3-4 године умрло око 2.5 милиона (преко 50%) Немаца је у заробљеништву код Совјета умрло око 500-600 хиљада (мање од 15%) али за период од 10 година. 80% немачких војних снага било је ангажовано на Источном фронту. Постоје бројне студије колико је кога погинуло, што војске што цивила. Најреалније је да је у војном смислу тај однос 1:1,2-1,5. ако би Немцима додали и њихове савезнике који су масовно гинули на Источном фронту (Румуни, Италијани, Мађари, Словаци и Хрвати) плус заробљенике. Најновија истраживања говоре о 8.6 милиона Руса совјета у униформи убијених (рачунају се и заробљеници). Немци би требало да су изгубили 5.3 милиона у униформи укупно (80% на Источном фронту). Проблем је што Немци нису радили комплетне извештаје и пописе убијених. Поготово што су избегавали 1945 годину када је био распад. Додај на то заробљенике вермахта који нису убијени и то је тај неки однос 1:1,2-5. Моглу су Руси то да поравнају и да спусте и испод један у своју корист, али нису хтели и то је то. :!:

Лидер, мислим на Србе као партизане, комунисте, левичаре, устанике, родољубе, па и неке монархисте и оне који се нису слагали са окупаторским режимом, а Јевреје и Цигане као сународнике који су због свог расног и етничког порекла били кандидати за геноцид, над којима је исти извршен. :x

Једна ствар је бити мудар и паметан у кризним моментима другог светског рата, и пробати пронаћи начин да прођеш што боље, а сасвим друга ствар стати уз окупатора, његовој служби и спроводити његове идеје, како глобалне тако и оне локалног карактера. Не могу да прихватим да су Срби стали уз окупатора који је НДХ довео у Земун и омогућио Јасеновац, који је Косово и Метохију дао Великој Албанији и омогућио страдање српског народа тамо, и да су ти Срби који су стали уз окупатора убијали друге Србе, рецимо партизане. А партизани једини водили крваве борбе са усташама по НДХ, и устали против окупатора и убијања Срба у НДХ.

Јел знаш шта су шиптари рекли Недићу и СДК под чијом су формалном управом били на северу Косова када су кретали доле јужније у покољ Срба, а Недић као нешто протествовао код окупатора због тога? Кажу, ми идемо, имамо подршку Немачке, а ви видите шта ћете. (парафразирам). Извршили су убијање и протеривање Срба.

"Док" какве идеје јел могу да шире на својим трибинама? На којим трибинама, јел то постоји у Србији? Не могу зато што нема места идеологијама и глупостима о другом светском рату на трибинама, јер се прво морају намирити рачуни, побољшати агентура, направити лова и остварити комбинације. То је права идеологија, какви партизани, четници, усташе и бакрачи. ;)

"Ултрастито" када се праве ствари назову правим именом, то нису личне емоције, то су историјске чињенице.
Pips, Chips, i snuff videoclips

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Tue Aug 23, 2016 8:00 pm

gradski_boem wrote:@tizlabor Decko je video na temi Old Shool i gde zivim,i za koga navijam,i koja je grupa bila u tom kraju BG-a,i koja je danas...a ti verovatno grickas sudzuk dok silazis sa Zlatibora u Uzice da bi gledao FK Slobodu,pa mu ti objasni stanje na tribinama.


Sta da mu objasnim?Da na tribinama u Srbiji postoje organizovane grupe levicara?Ako poistovecujes levicare i anarhiste,a to neznam kako bi mogao,onda bi do neke mere i bio u pravu.

Grupa kao grupa boljsevika na tribinama nema,osim mozda ponegde se nadje poneko drustvo koje dosadu vikendom ubija gledajuci neki klub,ali to se tesko moze nazvati grupom...

User avatar
gradski_boem
Posts: 117
Joined: Wed Feb 17, 2016 10:57 am

Re: Вести

Postby gradski_boem » Tue Aug 23, 2016 8:55 pm

@tizlabor Upravo o tome i govorim.Ako npr. ULTRA BOYS sa Dedinja naprave SHARP Skinheads zastavu i kazu mi smo "antifasisticka" ekipa,to je na istom nivou ozbiljnosti kao kad RED DEVILS naprave zastavu sa keltskim krstom i kazu mi smo "nazi" ekipa.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Aug 23, 2016 10:19 pm

Дедиње и Сењак, центар српске револуције за права радника.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Tue Aug 23, 2016 10:36 pm

lider wrote: Мене чуди што нису побили све на шта су наишли а можда и јесу, зато ако има неки податак колико је црвена амрија побила немаца што војске што цивила кад су ушли у Немачку?


znam da sam gledo neki dokumentarac i da je receno da se nezvanicno smatra da je najmasovniji broj silovanja u novijoj istoriji izvrsen u berlinu kad je pao, ne organizovano al da su oslobodioci i sa istoka i sa zapada radili sta su hteli...

lider wrote:Ја могу, а и не знам како Србин може бити циган или јеврејин?


po meni jedna od vecih gresaka kod nas... jedno je je vera drugo je nacionalnost, po meni nacija iznad svega!

ultrastito wrote:ovo neka tradicija, da se na svakih mesec-dva prepiru ljudi ko je bio najjaci, najlepsi i najbolji u drugom svetskom ratu?
jednom sam se zajebao, pa sam ponet licnim emocijama krenuo da objasnjavam...ali kad sam izvalio da ovde svako svoju pricu gura, odustao sam.

ukratko:
hvala englezima na drugom svetskom ratu i podelama u srbiji
hvala srbima sto su ubijali srbe, zato sto su nosili kokardu, zvezdu, ili nesto trece i hvala srbima koji su drukali druge srbe i tokom i posle rata
hvala nemcima na stvaranju ndh-a
hvala madjarskoj sto su nas gurali pod led
hvala italiji na velikoj albaniji i njihovom coktanju i zgrazavanju o ustaskim zlocinima, itd.
hvala saveznicima koji su nas vise pobili od nemackog bombardovanja
hvala svima sto i 70 godina nakon drugog svetskog rata ljudi/unuci i praunuci mogu da se popickaju za dva minuta na temu ko je gde i sta radio pre 70 godina.

i tako dalje, i tako blize...


amin
04 X 1945

User avatar
Futurama
Posts: 122
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:46 am
Contact:

Re: Вести

Postby Futurama » Wed Aug 24, 2016 7:17 am

Мислим да су људи којима су блиске идеје нацистичке Немачке добрим делом насели на комунистичку пропаганду. Комунисти су годинама против рата своју пропаганду заснивали на пароли " ако ниси са нама ти си против нас " или ко није за Тита тај је окупатор или сарадник окупатора, чиме је један део Срба из резигнације и неслагања са комунистичим режимом нажалост почео да велича Хитлера. Баш као што су црвени и замислили.

Мислим да је апсурдно да било ко од Срба види спас у Немачкој или немачком народу. Од прошлости и ратова па све то наоружавања Хрвата и подршке истима 90-их, преко подршке шиптарима која и данас данас траје, Немци имају један циљ а то је уништење и окупација свега Православног.

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Вести

Postby Panzram » Wed Aug 24, 2016 1:16 pm

@Futurama

Upravo taj rad, a tako je bilo i na ovom forumu pre par godina. Svako ko bi i pisnuo kontra Dveri odma bi bio okarakterisan kao komunjara i slično. Ovaj forum je čak jedno vreme skroz i ličio na ispostavu Dveri, fazon "Forum Dveri za navijačku omladinu". Klasična propaganda za koju je neko uzeo debele pare il se dobro uglavio. A sad kad se ispostavilo da su Dveri bile i ostale samo još jedna politička organizacija željna mandata i uvaljivanja i fotelje, sad se svi ograđuju.

Ali nažalost to "ako nisi sa nama ti si protiv nas" je i dalje prisutno u svakom segmentu ovog foruma, jer da nije tako niko nikog ne bi etiketirao sa komunjara, fašista, anarhista, nacista i slično, jer ja ovde ne vidim nikakve fašiste nit komunjare, vidim samo ljude koji pokušavaju da se bore za neke svoje ideje davno pregažene od strane vremena. Dakle aj da je ovo neka 1925. godina pa da sve to i ima smislu, ali 2016. je meni to smešno.

A što se tiče nacista kod njih mi se svđa samo genijalna ikonografija, onda to što su bili otvoreni za okultno za razliku od svih ostalih, i ta neverovatna energija za okupljanje ljudi oko jedne ideje, prema kojoj ova današnja Vučićeva akcija deluje ko ultra seljački trip u pokušaju, ali i pored toga deluje jer je narod nažalost većinski neuk i zatucan. Sve ostalo mi je uber bolesno.

Kod ovih drugih, dakle kod komunista...jer smešno mi da pominjem anarhiste i trockiste kada nisu imali prlike da se pokažu, čitaj pobiveni su od strane boljševika još u startu, i naravno ovde mislim samo na ruske komuniste jer ovo naše je bilo smejurija, to nikad ni nije bio komunizam no zapadnjački projekat, dakle kod njih mi se ama baš ništa ne sviđa jer bi i mene najverovatnije ubili il poslali u logor da sam se obreo u Rusiji u to doba.

Znači obrni okreni ja bi tu najebo iz keca u kec, i sve i da oću ne mogu da podržim niti jednu opciju niti u jednom obliku.

A Švabove na drugu stranu mrzim iz dna duše, možda i više no Britance i Amere.

Spas u Nemačkoj i Nemačkom narodu može da vidi samo Vučić i ta ekipa koja se već sad okorištava o taj "savez", a sve ovo ostalo su prazne priče, nostalgija i kvazi-ideologija, ali ja NIKAKO NE OPTUŽUJEM BILO KOG ČLANA OVOG FORUMA jer svi mi želimo da verujemo u nešto. Ja više ne verujem ni u sebe a kamoli u tamo neko N.N. lice.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Brdja » Thu Aug 25, 2016 9:54 am

Jel može neko ko se malo više razume u desničarsku ideologiju da opširnije napiše o istoj sa osvrtanjem na to iz našeg ugla (srpskog)?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby čompika » Thu Aug 25, 2016 11:34 am

Pa verovatno zato što većina samo u glavi ima napamet naučene argumente koje po potrebi ispaljuju, a verovatno se malo ko trudio da udje malo u materiju i pročita nešto, istraži. Ovo ne važi samo za desničare, da se razumemo. Samo mi se čini da levičari malo više čitaju.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Занемарујем тактику » Thu Aug 25, 2016 11:40 am

Ајде прво дефинишите десницу и левицу. Ти појмови су важили у 19. веку, данас су само празне одреднице. Са својом економском политиком Чеда Јовановић је свакако десничар, док је нпр. НСДАП са својом социјалном политиком свакако левичарска организација.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests