Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Mon Feb 19, 2018 4:39 pm

fedayn wrote:Нексоне која смо војска беше били по снази у Европи и ко је једино био снажнији? Музика ''Hell March'' му даје посебан шмек!


Видело се 1991 која је била по снази и како се распала.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby МГП » Mon Feb 19, 2018 6:19 pm

Нексоне у праву си за горе речено, на крају је испало да је та иста ЈНА обучавала силне генерације војника да се могу кад дође дати моменат поклати међусобно, уз кориштење наоружања исте.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Tue Feb 20, 2018 10:46 am

Ja se sve slažem sa Gigom (valjda tako voliš da te zovu, to ti je original nik) i ako je matori(kako on voli da kaže) besposleni degenerik koji smara ljude po forumu, a u bezgraničnoj dokolici i samog sebe. Slažem se sa svim što kaže, Zvezdu su osnovale smrdljive komunjare, ubile Dražu i zakopale ga ispod Marakane, Aca, Bora, Rajko, Krcun govna komunjarsko-fudbalerska su bili članovi partije i ako Giga kaže da su voleli Tita, onda je to tako. Cigani sramite se svoje sadašnjosti, okrenite se prošlosti stavite maramu pionirku, pevajte proleterijatu i sveckoj revoluciji, pozovite Gigu da vas povede. Ne napred nego zamnom povikaće Giga. Sve će vas naučiti, bićete ko braća Rusi komunjare, Vučko će pozvati na sastanak da zabrani sve što treba. Samo jednu stvar treba da uradite, poterajte šipku, brigadu i Ultra kop, nema privatnog vlasništva nema kapitalizma. Samo oterajte i Giga je tu za sekund. Do tada će zabavljati samo nas na forumu i praviti budale od vas... Jbg
Често одем до на село

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fuck_off » Tue Feb 20, 2018 11:01 am

Da to nije Semenkar ?!?
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Tue Feb 20, 2018 11:15 am

fedayn wrote:
ЗВЕЗДА -КОМУНИЗАМ-АНТИФАШИЗАМ

Image

Оснивање СД Црвена Звезда тј. први конгрес УСАОС (Уједињени Савез Антифашистичке Омладине) читај СКОЈ! у ослобођеном Београду.ЧЕТНИЦИ? ЈА ОВДЕ НЕ ВИДИМ НИКАКВЕ ЧЕТНИКЕ!Још се цеви нису ни охладиле,група београдских комуниста спремас конгрес оснивања спортског друштва,а Четници се саплићу једни преко других,и беже преко границе.

Image

Прво превозно средство играча Црвене Звезде.Камион марке Borgward B 3000 отет од Немаца.Иначе играчки кадар Црвене Звезде су искључиво чинили Партизани: Језеркић,Митић,Станковић,Ђајић,Кос,Ловрић,Мркушић Спајић,Аранђеловић,Михајловић,Атанацковић...Риперу,ово ти је права београдска мангупарија.

Image

Играчи Црвене Звезде на улицама ослобођеног Београда.Десно Коста Тoмашевић у униформи у шетњи са другарицом.
''Другарице да ли бисте били љубазни да попијемо једну шољу чаја овог поподнева,какав чај пијете са једном или две коцке шећера''?

Image

Ово ће јебига да буде посебно болно за Четнике Север.Или ти букаче ''УБИЈ ЗАКОЉИ ДА ШИПТАР НЕ ПОСТОЈИ''.На слици су фудбалери Црвене Звезде загрљени са фудбалерима Репрезентације Албаније у Тирани.Наиме тада су антифашистичка омладинска друштва играла утакмице једни против других.Фотографија је начињена 22. априла 1945.Резултат није толико важан,али ако некога баш занима добили смо 5:2.Код куће у Београду је такође одиграна утакмица и њу смо добили са 11:2.Заједно са Звездашима пуtовало је и КУД Иво Лола Рибар.


Па добро,сада када сам документовао ко је у ствари основао СД Црвена Звезда (београдски комунисти/СКОЈ-евци) вероватно сте сад укапирали да се нимало нисам шалио када сам написао да су сцене из серије ''Отписани'' рађене према истинитим догађајима,да је епилог рата јасан - распичкасмо и пету колону и нацисте - и да немају чега да се стиде,поготово не ових људи.Апеловао бих само на групу ''Четници Север'' ако ово читају,а они увек читају,да се врате историји и традицији клуба,да санкционишу дилере на трибини (знамо да су неке од вођа снимљене са сигурносних камера па се група правдала да она не задире људима у приватност),да се мање мрви марихуана међу људима,јер је мозак члановима групe почео да трули и привиђају им се кокарде,шубаре и масне четничке браде.
ДАКЛЕ НЕМА НИКАКВИХ ЧЕТНИКА!Има само београдских мангупа комуниста који су изводили диверзије по Београду.
Нека вам лајт мотив буде ових скоро минут-ипо београдске мангупарије.



-ЧИЈИ ЈЕ ОВО ГРАД?
-НАШ ГРАД!

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 11:36 am

Зато си се ти активирао као дебилко. Због избора у БГ. Ја мислио да разговарамо као другови комунисти о идеологији а ти ботчина.
Поздравили те из СДУ Жарка Кораћа, Борка Стефановића са којим сте у коалицији за ваш град. Та двојица набројаних све велики другови комунисти.
На изборе нисте изашли а већ сте у комбинацијама са 100 група и странака које су већ биле у власти.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Tue Feb 20, 2018 12:39 pm

Антифашизам у оквиру Четничког Покрета

Image

Да не кажете да сам на крај срца,мислим да је време да напишем нешто и о фракцијама Четничког Покрета које су се истакле у борби против фашизма.Врло је важно напоменути да ове Четничке формације не треба мешати са Четницима под управом Драже Михајловића (доказаног петоколонаша и колаборационисте) и да су као што сам неколико страница назад навео (то ме је форумаш SAO_Zeljin питао) те формације у два таласа прелазиле у партизане.Први талас је био на самом почетку рата 1941 године и бројао је око 1500 људи.

Најистакнутији члан ових формација је свакако ПОП ВЛАДА ЗЕЧЕВИЋ!Формација од 1500 бораца била је под командом четири човека: Попа Владе Зечевића,јеромонаха Георгије Бојића,Веселина Мисите и Мартиновића.Положила је заклетву у августу код манастира Троноше и истакла се у борбама за ослобођење Лознице,Крупња,Мачванског и Ваљевског краја 1941.Када онај мамлаз псеудоисторичар Милосав Самарџић говори о томе на својим предавањима,Balkan Info, и којекавим документарцима о првим ослобођеним територијама од стране четника,он заборавља или намерно неће да каже,да су управо ови Четници слободили те територије и оно што је много важније,да су управо ови четници заједно са партизанима раме уз раме у заједничким акцијама ослобађали ове територије!

Што се самих акција тиче,морам да објасним како је то у ствари текло.Дража Михајловић је на самом почетку рата био вољан да се бори притив немачких,италијанских и осталих колаборационистчких трупа,а онда је видећете у самом тексту напросто одлучио да буде пасиван чекајући ''повољан тренутак'' да се међународне околности промене како би био активнији у ослобађању земље.Да се ради о подмуклом човеку,чије су трупе оправдано окарактерисане као квислиншке,види се по томе да није био пасиван према партизанима.Тада је врло лако подигао оружје и срчано се борио.

Но да вас не би превише давио,јер текст испод који ћу поставити дочараће вам све те прве године рата и заједничке борбе четника и партизана против окупационих јединица,мислим да би било корисније да напишем пар реченица о човеку који је и заслужан за овај извештај - ПОПУ ВЛАДИ ЗЕЧЕВИЋУ! Веома инспиративан лик.Посетите Војни Музеј на Калемегдану (карта 200 дин) на једној од фотографија наћи ћете слику Попа владе Зечевића са врхом Комунистичке Партије,сви петокраке на титовкама,а он на шајкачи ПРАВОСЛАВНИ КРСТ!
Сваки пут кад год сам читао овај текст,гутао сам оно што је он написао изнова и изнова...

Тако рецимо на почетку он објашњава да је организовао сељаке за борбу и припремао их још 1939.Човек има службу у манастиру Троноша и ПСУЈЕ ХИТЛЕРА У ПРОПОВЕДИМА! :mrgreen: Хапсе га Немци, он изађе напоље и заједно црквењаком Сретеном Милосављевићем у костурници верског објекта сакрије пушке.При уласку у сркву је рецимо у олуку држао пиштољ испред врата!Ејјјјј....који мајстор!Видећете у даљем тексту и како је почео први сукоб на релацији Драже Михајловиа и Попа Владе Зећевића.Наиме Дража је послао свог изасланика неког трговца Максимовића да уложи новац за куповину хране,оружја и других средстава у започињању народног устанка и сад како је тај Максимовић уложио 250.000 динара,није желео да се удружује са партизанима.Поп Влада Зечевић му онако културно по православним обичајима одбруси: ''Иди ти лепо у пичку материну,није време више да газде за паре куопују крв народа''. :mrgreen:

Онда имате други сукоб где су Дража Михаловић и Поп Влада Зечевић још више кренули да се удаљавају.Дража Михајовић шаље мајора Пантелића у Западну Србију,и сад ту креће рибање од стране Четника Драже Михајловића..као ''Ко је теби дозволио Попе Владо Зечевићу да створиш заједнички штаб са партизанима,јеси ли ти четник и подпадаш ли под Дражину команду,или си партизан,како по свему што говориш и радиш изгледа?'' И онда опет наступ Попа Владе још бољи и енергичнији : ''Да се терате и ти и Дража у пичку лепу материну,ја борећи се не излажем ни твоју ни Дражину главу,никакво ми одобрење од вас није потребно,а Дража шаље на готово на већ ослобођеним територијама своје команданте...'' :mrgreen:

Било је и љотићеваца убачених у јединице (као овај Нексон са форума)...то ме је посебно заинтригирало начин размишљања таквих структура које су се убациле у Четнички Покрет те далеке '41 које су тада као и сада заговарале да не треба ни у ком случају да се сарађује са партизанима.Посебно занимљива ситуација са социолошког становишта је рецимо догађај,када су ти исти љотићевци да би минирали сваки договор два покрета, да не дође до братоубилачког рата хтели да ухапсе Попа Владу Зечевића и стрељају га.Сакупиле неку отужну формацију и сикћу: ''Ноћаш нам нећеш умаћи попе Владо!Доста је било твог комунистичког проповедања,мајку ти јебем комунистичку!'' Значи исти фазон као она овом форуму...којекакви Нексони,Венди,Лудаци из Луднице навијачи ФК Рад просипају отров....И на крају Поп Владо Зечевић разјури ту шаку несрећника...јебига исто као реалном животу...Лудак из Луднице ти запрети и никад се не појави!Док Венди глуми Глупог Августа :mrgreen:

Углавном ево целог текста читајте сведочења Попа Владе Зечевића....Поп Влада Зечевић,легенда бре,наш човек,православац људина!

ЦЕО ТЕКСТ:
http://www.princip.info/2017/02/02/pricanja-popa-vlade-zecevica-o-ustanku-u-srbiji/

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby јахач магле » Tue Feb 20, 2018 1:09 pm

За такве се код Срба каже да је продао веру за вечеру.
...Сијају звезде као очи конобарице...

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Tue Feb 20, 2018 1:13 pm

Pop koji pičkara, njega svojataš. Ko ti je izvor ovog puta, šurnjaja pašenoga koji je plastio pored Obradove njive?

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Tue Feb 20, 2018 1:38 pm

јахач магле wrote:За такве се код Срба каже да је продао веру за вечеру.


Следећи пут ћу да поставим текст везано за стрељање у Крагујевцу где партизани МОЛЕ...БУКВАЛНО МОЛЕ ЧЕТНИКЕ,да ударе зеједнички на Немце и изврше одмазду за Крагујевац.А Дражина команда...у фазону ''па не свиђа нам се што у саопштењу негативно помињете Недића..курац..палац...'' :? Мислим да ви који баштините идеологију Четника ДМ треба сами са собом да се договорите дал сте фашисти или антифашисти.Цео покрет вам се разлупао управо због тих четничких прелазака '41 и '45 у партизане.

А да...успели сте СПЦ да поделите...рецимо Патријарха Германа сте звали ЦРВЕНИ ПАТРИЈАРХ.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Tue Feb 20, 2018 1:58 pm

Bunt wrote:Pop koji pičkara, njega svojataš. Ko ti je izvor ovog puta, šurnjaja pašenoga koji je plastio pored Obradove njive?

:lol:

Имам једно питање за тебе fedayn. Ко је Јосип Броз Тито и одакле је? Са чврстим доказом ми покажи и објасни.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Tue Feb 20, 2018 2:14 pm

Ко је био Борис Кидрич и то ми објасни?
Ко је био Едвард Кардељ и то ми објасни?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Tue Feb 20, 2018 2:58 pm

Bunt wrote:Pop koji pičkara, njega svojataš. Ko ti je izvor ovog puta, šurnjaja pašenoga koji je plastio pored Obradove njive?


Image

Zvezdaš sam od glave do pete. Miljanić mi je kum i veoma često razgovaramo o sportu, naročito o fudbalu.

Toliki sam navijač Zvezde da ne mogu da zaspim kada ona izgubi. Nije ni čudo što sam ovde, u Puli, slabo spavao, jer Zvezda me iznenadila protiv Veleža.

Ali, to je sport.


Зајеби,имаш линк испод па нађи извор.Него Бунт како оно беше ''ШИПТАР,ХРВАТ,БАЛИЈА НИСУ МОЈА БРАТИЈА''?
Глупо ми је да затрпавам тему са навијачима Црвене Звезде који нису Срби,па рекох ајде да наведем један пример који највише боде очи.Шиптара Фарука Беголија из Пећи.Како рекосте? Црвена Звезда српски клуб за који навијају само Срби?!Еееее моје нове генерације,па зато се онај форумаш fuck_off чуди на теми Стара Школа што постоје неки Срби из Алексинца који навијају за Хајдук из Сплита,а шта ће тек да каже на ово? За вас је све шизофренија.То од чега ви болујете зове се излив НАЦИОНАЛИЗМА у мозак.

п.с. Последњи извор ми је портал Red Star Belgrade.Поздрављају вас Звездини симпатизери.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Tue Feb 20, 2018 3:56 pm

Gigo pa ti ni ne slutiš da si ovime podstakao revoluciju međ' ciganima. Do sada ste se smejali grobarima zbog istoka i juga (sada i severa), sada kreće nova drama podstaknuta Giginim revolucionarnim delovanjem, delije sever i simpatizeri. Čuvajte se bbrs-i, ub-si, dhss-i, dolaze ispra(v)ne nove snage, simpatizeri zvezde spremni na sve!
Често одем до на село

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bunt » Tue Feb 20, 2018 4:48 pm

Vidim dole autor Vladimir Dedijer.


Dedijer, Dedijer, to bese onaj sto ga pred titom branio advokat alojza stepinca? Nema sta, proveren kadar.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Влада Паликућа » Tue Feb 20, 2018 6:38 pm

fedayn wrote:То од чега ви болујете зове се излив НАЦИОНАЛИЗМА у мозак.


А како се зове то твоје?

комуно-мождани удар?

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby džile » Tue Feb 20, 2018 7:11 pm



Gigo, evo ti saborca.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Wed Feb 21, 2018 12:08 pm

Комунистичка послератна историографија, досљедно примјењујући став да историју пишу побједници, прећутала је читав период херојске борбе семберских и мајевичких четника за опстанак српског народа у сјевероисточној Босни. Прећутале су или, крајње некритички, оцрњене такве људске величине као што су : капетан Стево Дамјановић-Леко, војвода Радивоје Керовић, Рајо Бањичић, Ђуро Бижић и многи други српски соколови, који су положили животе за свој народ. (Описани сви на теми Српство-Четничке војводе.)

Бројни су примјери грубих и злонамјерних неистина у нашој послератној историји који морају једном заувјек бити освјетљени и раскринкани.
Примјера ради, Родољуб Чолаковић, као Семберац који је најдаље стигао у комунистичкој номенклатури власти, пише у својим "Записима из ослободилачког рата" о сусрету између семберских четника и злогласне 13. СС Ханџар-дивизије по Срему и у централној Босни, зна да је истина сасвим другачија : Семберски четници су изашли пред СС-овца, али са пушкама на готовс и само захваљујући њима избјегнута су већа страдања цивилног становништва Семберије. За разлику од семберских четника, у сусједном Срему партизани су после мањих, безначајних диверзија, типа дизања ћуприје у ваздух, или сјечења телефонских каблова, увјек бјежали и, склањајући се пред окупаторском осветом, остављали голорук народ намилост и немилост убицама.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Wed Feb 21, 2018 12:22 pm

ЦИЉ ОВАКВИХ ИСТРАЖИВАЊА НИ У КОМ СЛУЧАЈУ НИЈЕ ДА ДОКАЗУЈЕ КО ЈЕ У ПРАВУ, А КО НИЈЕ!
"СВАКИ ЈЕ ЧОВЈЕК УВИЈЕК И ВАЗДА САМО НА ГУБИТКУ"
ЈЕДИНИ РАЗЛОГ ИСТЈЕРИВАЊА ИСТИНЕ НА ВИДЈЕЛО ЈЕСТЕ ЖЕЉА ДА КОНАЧНО ПРЕСТАНЕ ПРОКЛЕТСТВО СРПСКИХ ПОДЈЕЛА.
НИЈЕ БИТНО КО ПРИПАДА КОЈОЈ ПАРТИЈИ, НИТИ КАКВОГ ЈЕ ИДЕОЛОШКОГ ОПРЕДЈЕЉЕЊА. ВАЖНА ЈЕ ЈЕДИНО ОТАЏБИНА И ТЕМЕЉНЕ ВРЕДНОСТИ СРПСКОГ НАРОДА: ПОРОДИЦА, ДОМ, ОБРАЗ, СВЕТОСАВЉЕ И ЧОЈСТВО И ЈУНАШТВО. О ТАКВИМ СЕ СТВАРИМА НЕ МОЖЕ ПРЕГОВАРАТИ, НИТИ РАСПРАВЉАТИ, СА ТИМ СЕ НЕ МОЖЕ ТРГОВАТИ. КАДА ЈЕДНОМ ЗА СВАГДА ОДРЕДИМО ЦРТУ ИСПОД КОЈЕ НЕ МОЖЕМО ИЋИ , ДОЋИ ЋЕ И ЗА СРПСКИ НАРОД БОЉА ВРЕМЕНА, И НЕЋЕ НАМ СЕ ВИШЕ ДЕСИТИ ДА НОВИ РЕВОЛУЦИОНАРИ, КОЈИ РУШЕ СВЕ ИЗ ТЕМЕЉА КАДА ДОЂУ НА ВЛАСТ. СВАКА НОВА ВЛАСТ ТРЕБА САМО ДА ДОЗИЂУЈЕ И ПОПРАВЉА, ДА УЉЕПШАВА И ДОТЈЕРУЈЕ, А НЕ, КАО ДОСАД, ДА УНИШТАВА МИСЛЕЋИ ДА СВЕ ПОЧИЊЕ И ЗАВРШАВА СЕ СА ЊОМ.
Симо Јовановић-Џелић
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby reziser » Wed Feb 21, 2018 10:21 pm

Svaka cast popu Zecevicu.Nego sta je sa stotinama popova i hiljadama obicnih,ideologijom neopterecenih ljudì,koje zatreste po cukama Crne Gore u "lijevim skretanjima"?Maljevi,sekire,ljudi zivi zakucavani za drvece itd.Svirepost kakva se samo u Jasenovcu mogla sresti.Zar jos ima u 2018-oj ljudi koji veruju u ove price?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests