Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MisterNO » Wed Feb 17, 2021 3:08 pm

Коста Чавошки: Како су Тито и КПЈ цртали авнојевске границе

Због чега су за различите федералне јединице узете границе настале у различитим историјским тренуцима – за Босну и Херцеговину 1878, за Црну Гору и Србију 1912, пре Првог балканског рата, за Словенију 1929, а за Хрватску 1939. година?

Цео текст ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MARKER » Thu Feb 18, 2021 3:54 pm

Добисмо и новог Патријарха, Порфирија, по вучићевом укусу...

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Смех младића » Thu Feb 18, 2021 8:26 pm

MARKER wrote:Добисмо и новог Патријарха, Порфирија, по вучићевом укусу...


Ocekivano..Zna li iko zasto se izbor patrijarha obavio u kripti tj grobnici,da li se to ikad ranije desavalo?

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lukabrasi » Thu Feb 18, 2021 8:28 pm

Nikada ranije, navodno, jer u Patrijarsiji nisu mogle da budu ispostovane epidemioloske mere.
Ali ne bih bio siguran u ovo da je po Vucicevom ukusu, samo Bog zna kako ce i sta ce biti...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby SAO_Zeljin » Thu Feb 18, 2021 9:11 pm

Ljudi koji ne idu u crkvu bi trebalo da se ustrucavaju od komentarisanja ovakvih stvari ali su naprotiv najglasniji. Ne mislim ovde na firumu vec inace

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby lukabrasi » Thu Feb 18, 2021 10:20 pm

Upravo tako...vreme ce pokazati ko je kakav, a vidim vec se pojavljuju razni strucnjaci po netu koji pisu hvalospeve ili blate novog patrijarha.

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MisterNO » Sun Feb 21, 2021 1:54 pm

Велика је разлика између усташа и нациста!

Зашто сваки мали Јеврејин зна о холокаусту, а српску децу не уче о страдањима сопственог народа. Од чега то „штитимо“ нашу децу?

Цео текст овде.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju


User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MisterNO » Thu Mar 04, 2021 3:33 pm

Горан Шарић: О пореклу Црногораца (ВИДЕО)

Због чега је број Црногораца на попису из 2003. пао у односу на попис из 1991. године, а број Срба порастао, као и зашто је утицај Србије на црногорском тлу остао јак упркос појединим тврдњама о разилажењу ова два народа, али и о многим другим питањима, погледајте на снимку предавања Горана Шарића, за кога интересовање публике последњих месеци не јењава.

Цео текст ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MisterNO » Fri Mar 05, 2021 2:01 pm

Горан Шарић: „Генетичко порекло Срба и других европских народа“ (ВИДЕО)

У прошлости је доминирала углавном немачка историјска школа која је на Словене „гледала као на некакве Индијанце“. Како наука напредује, генетика доста помаже да неке чињенице, које су до сада биле сакривене, најзад изађу на видело.

Погледај ОВДЕ.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MisterNO » Sat Mar 13, 2021 2:24 pm

Исповест француског генерала: Распад Југославије и уништење Србије је Немачка освета Србима!

Пензионисани француски генерал Пјер Мари Галоа током интервјуа сведочио је пред камерама о тајним састанцима са краја седамдесетих година на којима је Немачка изнела свој план о распарчавању СФРЈ и уништењу Србије.

ЦЕО ТЕКСТ И ВИДЕО.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby МГП » Sat Mar 27, 2021 7:01 pm

Која је етимологија имена Србин?

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Batke » Fri Apr 02, 2021 10:17 pm

https://t.me/joinchat/SrEkJSgCh_Va6ZC_ ко хоће нека уђе
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.


Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Sukarno » Mon Jul 05, 2021 8:17 pm

НКПЈ И СКОЈ ОБЕЛЕЖИЛИ 4. ЈУЛ – ДАН БОРЦА

Image

Делегација НКПЈ и СКОЈ-а, заједно са Социјалистичким покретом Србије је положила венац на спомен – гробље народним херојима на Калемегдану у Београду и на тај начин обележила 80 година од одлуке политбироа КПЈ о подизању устанка у Југославији.

Цело саопштење: ОВДЕ

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby друг члан » Tue Jul 06, 2021 9:01 am

Jeeeeste, mlada partizanka kolo vodila. Jeste bili do kuće cveća da odate poštu najvećem sinu austrougarske vojske?
Dodatak: što reče jedan bivši član ovog foruma, ovi svi zajedno nisu kadri metar drva nacepati
Choose Life

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Sukarno » Tue Jul 06, 2021 12:37 pm

Jeeeeste, mlada partizanka kolo vodila. Jeste bili do kuće cveća da odate poštu najvećem sinu austrougarske vojske?


Докле та прича о "највећем сину аустрогарске војске" Јосипу Брозу и његовим "анти-српским" ставовима? Ви овде на форуму имате једног Гигу Моравца и треба да сте захвални на томе,јер има чему да вас научи и подучи.Истина је свакако лековита за отроване душе.

Кладим се да никада нисте видели ову фотографију из "Музеја историје Југославије" где се налази Јисип Броз који задивљено гледа у Вожда Карађорђа?Па дабоме да нисте,јер су вам систематски испирали мозак о Титу који мрзи Србе.Могу и да се кладим да нисте знали да је Тито,док је радио у Камнику у фабрици металне робе "Титан",као члан синдиката био уједно и део соколског колектива "Сокол".Националне,пројугословенске и антиаустријске организације.

Image

А довољно је било само да прочитате "Ј.Б.Тито: Животопис за младу генерацију" коју је приредио Владимир Дедијер (знате то је онај његов аутобиограф на кога се Делије Север с времена на време у неким расправама позивају) где можете из прве руке да сазнате какви су били ставови Јосипа Броз.Па тако можете да прочитате да је за време Балканских ратова,у октобру 1912 док је радио у фабрици за израду мостова "Гридл",Тито имао великих проблема,јер је био Хрват и сем тога отворено је у таквом окружењу навијао за победу Срба и других балканских народа над Турцима:

Image
Image

Да пређемо ми на ствар,ово је оно што вас свакако занима,учешће Јосипа Броза у I Сверском рату.Јосип Броз је био антимилитариста и као сви социјалисти тога доба насилно мобилисан у Аутроугарску војску.Људи ви превиђате чињеницу да је било и Срба који су ратовали у Аутроугарској војсци и који су такође присилно били мобилисани.Шта ћемо са њима?Но нема везе,оно што треба да знате (а јебига не знате) је да је због тога што је говорио против рата,Аустроугарска војска бацила Јосипа Броза у казамат "Петроварадинску тврђава" да робија као дезертер.Пошто сте ленчуге (десничари и књиге не иду у истој реченици) пажљиво сам вам извукао делове на које треба да обратите пажњу и где се налазе сви одговори на ваше недоумице.Захвалите ми се што постојим и што вам сервирам све на тацни:

Image

Image

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby друг члан » Tue Jul 06, 2021 1:41 pm

I šta kažeš, uslikan pored Karađorđevog porteta jasno pokazuje kako je oduševljen Srbima :mrgreen: toliko se odusevljavao da su zabetonirali brda jama u koje su bacani zaklani Srbi da se prikriju ustaški zločini
Kako napisa biografiju s 43 godine, 1935, ako se ne varam, video sam negde podatak da je rođen 1892.
Image
Image
ovo su ti bolje slike za reklamu
Choose Life

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Sukarno » Tue Jul 06, 2021 2:13 pm

друг члан wrote:I šta kažeš, uslikan pored Karađorđevog porteta jasno pokazuje kako je oduševljen Srbima :mrgreen: toliko se odusevljavao da su zabetonirali brda jama u koje su bacani zaklani Srbi da se prikriju ustaški zločini
Kako napisa biografiju s 43 godine, 1935, ako se ne varam, video sam negde podatak da je rođen 1892


Прочитај делове књиге коју је приредио Владимир Дедијер велики Звездаш на кога се "Делије Север" позивају,додуше само онда када њима одговара. ;)
Па да,ми комунисти као што смо одушевљени НОБ-ом,тако исто смо одушевљени национално-ослибодилачком борбом српског народа кроз историју.Јел си знао да у старом грбу СР Србије стоји 1804 година? Јел си знао да су Карађорђе и Вук Караџић били панслависти? Јел си знао да смо у Вуково време па и касније све до почетка 20.века једни друге звали србо-хрватима?Практично и није било суштинске разлике међу простим народом?
Замисли Титова биографија је могла да се чита у библиотеци "Вук Караџић" 1980 и то на ћирилици! Кукукукуку... :mrgreen:
Што се тиче НКПЈ-а и СКОЈ-а нисам део истих организација,нити ме има на сликама,тако да нема потребе да бирам коју ћу да ставим.Али ћу зато као и до сада сваку прогресивну акцију, ма која организација то била да подржим.

Image

Image

Image


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests