Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Fri Oct 30, 2020 4:48 pm

Када сма већ овде, прочитао сам скоро књигу чувеног пољског историчара Тадеуша Сулимирског, човека који се сматра у историји за једног од највећих стурчњака историје степских нареода, пре свих иранских народа попут Сармата и Алана. Предавао на Кембриџу, Оксфорду, Глазгову...

https://en.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Sulimirski

Њеова књига "Сармати" има део о Србима,

https://www.amazon.com/Sarmatians-Ancient-Peoples-Tadeusz-Sulimirski/dp/050002071X

Па каже о Србима,

Image

Image

Срби су оригинлано Аланско-Сарматско племе(иранска ратничка племена која су много тога смислила у историји), које је дошло заједно са Хунима у Европу и покорили локлане германе око Лабе(Елбе) и Зале а онда је тај микс Алана и Германа постао главни међу придошлим Склавенима од којиих су преузели словенски језик.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby andro saner » Fri Oct 30, 2020 6:40 pm

Нека Ђед почива у миру!

Нексоне бајка, ако је ово тачно, ми онда нисмо Срби! Ми смо тек мањински Срби, а већински неки домицилни народ који живи на Хелму већ хиљадама година! Понављам ја сам Р1а и моји пра преци можда припадају тим степским племенима, али већина данашњих Срба не.

Одгледао сам на десетине емисија у задњих 2-3 месеца и дефинитивно за мене је овако: већина народа су аутохтоно становништво, а и оно што није (генетски, као ја) је мешавина са аутохтоним становништвом у великом проценту! Сеоба је било и биће, али не да је цео један народ у року од једног века заменио други!

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Oct 31, 2020 12:00 am

емисије са јутјуба су озбиљна наука !

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby andro saner » Sat Oct 31, 2020 1:11 am

kocka wrote:емисије са јутјуба су озбиљна наука !

Kocka јеси ли ти историчар по занимању и њоме се професионално бавиш?

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Oct 31, 2020 8:32 am

andro saner wrote:
kocka wrote:емисије са јутјуба су озбиљна наука !

Kocka јеси ли ти историчар по занимању и њоме се професионално бавиш?

јок, нисам историчар.

Него ми је смешно да после Нексоновог уписа где наводи неког историчара, вади цитате из књига итд, ти се позиваш на јутјуб канал, као одгледао си на десетине емисија и ето сад знаш све.

Благо теби, шта друго да ти кажем. Да ниси одгледао јутјуб емисију, не би ни знао да си аутохтон на хелму .

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby andro saner » Sat Oct 31, 2020 9:04 am

kocka wrote:
andro saner wrote:
kocka wrote:емисије са јутјуба су озбиљна наука !

Kocka јеси ли ти историчар по занимању и њоме се професионално бавиш?

јок, нисам историчар.

Него ми је смешно да после Нексоновог уписа где наводи неког историчара, вади цитате из књига итд, ти се позиваш на јутјуб канал, као одгледао си на десетине емисија и ето сад знаш све.

Благо теби, шта друго да ти кажем. Да ниси одгледао јутјуб емисију, не би ни знао да си аутохтон на хелму .

Ако ниси историчар онда си исто оно што и ја, лаик који прати историју, према томе не видим смисао неког омаловажавања!
Не постоји никаква разлика између читања неке књиге познатог историчара и гледања предавања неког историчара или рецимо археолога као што је Ђорђе Јанковић (ако уопште знаш ко је то)! За разлику и од мене и тебе и Нексона, један стари форумаш, Џиле, који је завршио историју и њом се бавио, ми је препоручио кога да гледам! Дакле ништа митоманија, само наука!
Ево баш синоћ одгледах једну немачку емисију на тему Словена између Одре и Елбе! Испаде да су се они тамо појавили 150 година пошто су Срби дошли на Балкан! И долазили су у етапама! Село по село! Само на Балкан су дошли одједном и то у неком ненормалном броју!

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Oct 31, 2020 2:19 pm

Не омаловажавам ја тебе, него ти кажем да се историја, а ни било која друга наука не може учити са јутјуб канала.

Ако већ толико верујеш јутјубу, куцај хрватски краљеви исто има везе са историјим ко аутохтони срби на хелму.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sat Dec 12, 2020 10:32 pm


User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MARKER » Sat Dec 12, 2020 11:06 pm

Био је тај лик одавно код чМарића... Дужа верзија догађаја од те одозго, ако неког интересује


User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Bruno Sulak » Wed Jan 20, 2021 12:09 pm

Jel ovo drug Fedayn? :mrgreen:

AKTUELNO: Miloslav Samardžić i Aleksandar Đenić - Istina o četnicima i o partizanima! (18.1.2021)

https://www.youtube.com/watch?v=BQbRAnuwHPQ&t=8097s

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Wed Jan 20, 2021 3:58 pm

Koliko puta je ova legenda dobila po tamburi ju ju juu
Често одем до на село

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Синдикат » Fri Jan 22, 2021 12:43 am

Ја се надам да то није овај лик, да је овај лик било шта писао о навијачкој сцени Србије, а и света, а још горе ако га је неко узимао за озбиљно...

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Batke » Tue Jan 26, 2021 11:39 am

Само да знате каква је журка на Твитеру. Скупило се неколико мим страница и кренуло да зове фанове са сви оду на Твитер и јебу другосрбуљцима и напредњацима матер. Ево у задњих неколико дана општа пометња међу плаћеничком олошом, банују и блокирају као блесави. Стигло је чак и до Данас и Нове С.ћ јер су "претили" неком новинару који је писао против СПЦ. Тренутно се ради акција ширења и убеђивања познатих личности да шире трејлер за филм "Дара из Јасеновца".
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby ultrastito » Tue Jan 26, 2021 12:55 pm

Taj twitter koristim kao neku svoju naslovnu stranu interneta gde pratim ono sto me zanima (uglavnom sport), ali i ajd kao neke meni ok licnosti koji bi mozda mogli da kazu nesto sto bi me zanimalo...botovanje za bilo koju stranu je svojevrsno ludilo, a ulaziti u raspravu je ravno kamikazluku i teskom mazohizmu, da ne kazem da bi vecina ljudi koji obitava tamo bulju dala za follow, da ga retvitujes, lajkujes i ostalo i gde svako ko ima vise od 100 pratilaca misli za sebe da je uticajni tviteras.

Rekao sam mali milion puta i zaista mi tesko pada da to ponavljam jos milion puta, svaki put kada pada kisa, to nije kisa to su suze svih diktatora i svrgnutih politicara pre pojave drustvenih mreza. Da je bilo twittera u doba Slobe, taj bi vladao jos par milenijuma. Twitter borci za slobodu, #usracuse
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fuck_off » Tue Feb 02, 2021 10:57 am

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Opie » Wed Feb 03, 2021 9:44 am

BLM nominovan za Nobelovu nagradu .

:cry:
ex-Pop Djujic

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Мићара » Wed Feb 03, 2021 11:27 am

Та Нобелова награда је одавно изгубила смисао и постојање.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby ElPadrino » Wed Feb 03, 2021 2:25 pm

Otkako je Obama, demokratska demončina, dobio Nobela, od tada je to postala zajebancija. Sve se nekako izokrenulo, pa i Nobelova nagrada.

Dodiče burazeru, razbaci nešto i na seobama nije te odavno bilo..

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Opie » Thu Feb 04, 2021 10:46 am

Pitaj sta treba i pisacu nije problem .

Sto se tice BLM i Nobelove nagrade ,pored njih su nominovani jos "the World Health Organization, Russian dissident Alexei Navalny, former President Donald Trump, former White House adviser Jared Kushner, climate campaigner Greta Thunberg"

Dal ce i oni sto su pravili nezavisnu republiku Chaz u Sijetlu isto da dobiju nominaciju ? Ko nezna o cemu pricam ,Anarhisti zavijeni u Antifa zastave LGBTQ+ ,i jos ko zna ko su napravili svoju "drzavu" koju su nazvali Capital Hil Autonomus Zone (Capitol Hil je Deo Sijetla ) a sve uz pomoc Gradonacelnika koji ih je podrzavao .Veruje se da su se ubistva i silovanja desila za vreme ove "vladavine "posto niu dozvoljavali policiji da udje ,plus su imali oruzije itd.

Jel neko od vas gleda ili slusa Joe Rogana ?Ja idem na njegove podcaste svaki dan zbog toga sto imama utisak,da je pre svega, istinit i govori o stvarima kako jesu .Plus Ben Shapiro podacst ,Bret Weinstein itd...




ex-Pop Djujic

User avatar
MisterNO
Posts: 120
Joined: Mon Sep 24, 2018 2:08 pm
Location: srb
Contact:

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby MisterNO » Tue Feb 09, 2021 12:13 pm

Зашто се о великој пљачки српске писане баштине ћути 70 година

Отимачина, уништавање и присвајање српске баштине, којима смо и данас сведоци на простору некадашње СФРЈ, само су наставак систематског културног геноцида над Србима, започетог у Првом и настављеног у Другом светском рату.

Прочитај цео текст.
Sergio Bonelli: Mister No je nastao prema stvarnom liku kojeg sam video na jednom putovanju


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests