Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Сеобе

Postby Kockalone » Wed Nov 22, 2017 11:50 am

prcko wrote:Image

Google kaze da im je ovo misica. :mrgreen:

хахахаха Сјајно!

Опие, имам пар питање. Са једне стране кажеш да су људи јако религиозни и да поштују ислам, а са друге стране кажеш како им се жене клепећу за паре, па ми није јасно како је то могуће? Друга ствар. Да ли можеш рећи да ли су се и колико промијенили твоја политичка и национална увјерење у односу на вријеме кад си живио у Србији?

Живот камионџија у Америци.
https://video.vice.com/rs/video/kamiond ... 7?ref=vice

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Сеобе

Postby Opie » Thu Nov 23, 2017 11:55 pm

Politicka uverenja nikad nisam imao . Zivi i pusti druge da zive , to mi je neki moto.
Ponosan sam na svoje poreklo , na svoje prezime na moju rodbinu na moju slavu koju sam slavio juce ovde u Gambiji . To je moje nacinalno uverenje . Moji stavovi su promenili jel sam proputovao dosta i upoznao dosta ljudi . U mom zivotu ljudi koji su mi pomogli i koje zovem prijateljima su Hrvat , Bosanac , Englez , Rumunka Afrikanka , Italijan i Kolumbijanac . Primecujes da nema Srba ? Promeni ti se razmisljanje kad si sam preko i kad ti neko pruzi ruku i pomogne . Takodje ti se promeni razmisljanje kad osetis rasizam na sebi . Svi ovi ljudi koje sam naveo , doveli su me do razmisljanja kako sam u stvari blagosloven . Sta se u stvari u meni promenilo je to da sam prestao da mrzim . Mrznja je kuja i drzi te kao na lancu .
Deca ce mi biti polutani , ali me i za to bas boli kurac samo da su zivi i zdravi i nek nastave da nose moje prezime dalje . Volim Srbiju i mozda ako da Bog , polozicu moj zivot za nju ako ikad bude trebalo . Nemam strah od toga , to nam je u genima . Ali ako treba da se gine , onda ginem za pretke , za prezime za tradiciju , da odbranis nejake a ne za politicke opcije ili neku osobu . To ti je u stvari moja politicka i nacionalna opcija .
ex-Pop Djujic

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Сеобе

Postby Opie » Fri Nov 24, 2017 12:02 am

Jebia ga brate zasto se trpaju za pare, pa valjda iz istog razloga zasto se trpaju u Amsterdamu , Berlinu , Karakasu i LA . Odkud znam , nisu svi 100 posto religiozni nigde u svetu osim mozda u Afganistanu.
Pare bato , siromastina . Kuran ode kroz prozor ako nemas sta da stavis deci na sto da pojedu. Plus ovde je lov na belog coveka uvek otvoren . Ako jedna od njih moze da uhvati jednog belca da je oplodi , ehej jackpot....
To za religiju sam vise mislio na muske nego na zenske , posto je takvo drustvo gde muskarci imaju domimaciju
A zena ima 10 na jednog muskarca ovde u proseku, tako da i to je problem .
ex-Pop Djujic

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Сеобе

Postby 1748 » Thu Jan 11, 2018 10:51 pm

Znam da ima puno hrvata u Irskoj, da li ima nekog od nasih tamo? Ako ima neka mi se javi na pp
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Fri Jan 12, 2018 10:21 am

Jel ko istrazivao o životu na Islandu ? Kako doci do tamo ? Posao itd ?

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Сеобе

Postby Molossi » Fri Jan 12, 2018 11:15 am

Moj ortak igrao fudbal 2 godine,treca liga,zivot vrh...

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Fri Jan 12, 2018 12:18 pm

Molossi wrote:Moj ortak igrao fudbal 2 godine,treca liga,zivot vrh...
Moram malo vidjet je li teško dobit radnu vizu kapiram da kao fudbaler to lakse ide :D

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Сеобе

Postby Vinz » Fri Jan 12, 2018 1:26 pm

Ти ко Рашко Катић, под старе дане у физбалере :)

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Сеобе

Postby Вини Џонс » Fri Jan 12, 2018 2:44 pm

zizou wrote:Jel ko istrazivao o životu na Islandu ? Kako doci do tamo ? Posao itd ?

Другар био пре 5 година тамо 4 месеца. Отишао "туристички", јавио се у први Црвени крст и тражио азил као Србин из Хрватске. Плаћали му храну, смештај, базене и тако то. Посао није нашао, а тип је који би свашта радио и свашта зна да ради. Све што је нашао је да поправи два Голфа неким људима за цркавицу. Кад је Хрватска ушла у ЕУ значи да је испунила сва права националних мањина и спаковали га на први лет за Загреб, ставили 50е у џеп да има да дође до куће са аеродрома. Отишло је тако њих 20ак, а нашло посао и остало 3-4.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Fri Jan 12, 2018 8:35 pm

Znaci kurcina :D

Morace se gledat australija. :D

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Сеобе

Postby Вини Џонс » Fri Jan 12, 2018 9:25 pm

zizou wrote:Znaci kurcina :D

Morace se gledat australija. :D

Из крајности у крајност :mrgreen:

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Сеобе

Postby pustinjska lisica » Sat Jan 13, 2018 12:31 pm

У Аустралију је, за Србе, тешко ући као туриста, а камоли нешто више од тога. Иначе дестинација у којој би дефинитивно волео да проведем остатак живота.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Сеобе

Postby Brdja » Sat Jan 13, 2018 1:24 pm

Drug se oženio devojkom iz Australije i čekao je preko godinu dana da mu odobre vizu da mogu da odu oboje tamo da žive.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Сеобе

Postby Zvekete » Sat Jan 13, 2018 5:27 pm

Da nije slucajno taj drug ranije na brodu radio? :D

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Сеобе

Postby ultrastito » Sun Jan 14, 2018 10:21 am

zesce je zajebano otici bilo gde i raditi sad.

amer'ka, kanada, evropa, australija. jebada neverovatna.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Сеобе

Postby Brdja » Sun Jan 14, 2018 1:18 pm

Zvekete wrote:Da nije slucajno taj drug ranije na brodu radio? :D
Nije.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Sun Jan 14, 2018 7:24 pm

Koliko mi je poznato za Australiju se moze dobit radna dozvola lakse nego za evropu ameriku itd... Tipa olaksavajuca oklonost je ako imas tu do 30g ...Nisam iz srb vec iz cg ali ista govna kapiram

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Fri Mar 09, 2018 6:23 pm

Pošto sam već pitao u temi Bande mene interesuje da li ima neko ovde ko je bio ili živeo na prostorima Južne Amerike? Konkretno me Venecuela interesuje.
Osim lost&found druga koji je u Meksiku .

Imam prijatelja koji planira uskoro tamo da ide. Koliko sam skontao dobro se raspitao i skupio muda da uleti u jek inflacije, nereda i svega što prati krizu u toj državi.
Tamo mu je devojka pa je to razlog odlaska. Uglavnom sam pricao s njim pa reko da pitam ovde koja je opcija dobijanja viza, papira i svega ostalog što se tiče dokumentacije.
Kontam da je država u bankrotu i izolaciji te nema međunarodnih letova u ili iz države. Nego do Kolumbije u Bogotu pa posle drumskim prevozom u Karakas.
Svaka informacija bi mu značila tako da je svaki predlog dobrodošao.
I s obzirom da je nestašica poneće neke lekove, paste, kreme i dugotrajne proizvode pa ne zna da li će imati jebačinu na aerodromu i pogotovo tamo.

Pričao sam s njim i posetiće Srpsku crkvu i zajednicu Srba u Karakasu. Pa će (ćemo) po povratku organizovati neki skup i donaciju za ljude koji tamo žive u dogovoru sa našim sveštenikom u Karakasu. Što i jeste drugi razlog njegovog putovanja tamo.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Fri Mar 09, 2018 9:04 pm

Vec sam pokusao da te odvratim u privatnim porukama al si izgleda uporan... :mrgreen:
Mozes avionom iz Madrida direktno za Karakas da letis, meni je bas skoro devojka tako dosla u Evropu (Karakas - Madrid)
Crkvu imas i u Maracayu, u tom delu ima Srba dosta (mozda ne trenutno zbog situacije) a svestenik u Venecueli je bivsi fudbaler Obilica :mrgreen:
http://arhiva.alo.rs/vesti/aktuelno/srb ... vesa/12928

Nemojte nikako da vozite nocu, pare sakrivajte na nekoliko mesta, ostavite neki sitnis u dzepovima za koji vas boli uvo, oblacite se neupadljivo, nemojte da blejite na ulici posle 6 kad pada mrak, nemojte apriori nikome da verujete, pozeljno je da se skontate s tim nasima odma sto zive tamo i oni da vam daju relevantnije savete. Ako ste za turizam (i ako je to uopste moguce trenutno) posetite Salto Angel (Angel Falls - al za to izdvojte nekoliko dana jer se nalazi blizu Amazona, i nije lako prici tom delu Venecuele), idite na plaze, Isla Margarita i Los Roques ostrva, itd (to sve ukoliko vam neko odande da zeleno svetlo da je ok ici).

Srecno!

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Fri Mar 09, 2018 9:09 pm

lost&found wrote:Vec sam pokusao da te odvratim u privatnim porukama al si izgleda uporan... :mrgreen:

Ćuti budalo :mrgreen: Inače hvala na savetima. I ja sam čuo da je Margarita u fulu. A kako i sam znaš bio sam i u Arubi i Kurasau i Bonairu, a nisam imao blage veze da je to svega 50km od Venecuele. Ali s obzirom na trenutno stanje to je isto kao doći medvedu na rupu. Ali ko ima muda sada otići, to bi bilo jebeno životno iskustvo. :D
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests