Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Sat Apr 09, 2016 6:04 pm

Pravnici treba mi mala pomoc! Naime radi se u predugovoru o kupoprodaji stana! Kupac daje prodavcu avans-kaparu kako god da se zove u iznosu od 10% i prodavac je duzan da saceka kupcs da proda svoj stan i onda mu da ostatak novca!
E sad ukoliko kupac ne moze da proda stan kupac mu vraca tih 10%!
Posto nije naveden rok koliko se ceka da kupac stana proda svoj stan i isplati ostatak novca moje je pitanje kako to ide u praksi? Recimo, da li ima neka pravna zackoljica da prodavac ne vrati 10% kupcu ukoliko ovaj odustane? Kod notara je receno da predugovori vaze 6 meseci i nakon toga i dalje vaze do trenutka kada jedna od strana zeli da ga raskine ili da kupac isplati nebitno! Barem ja sam to tako shvatio. Generalno moje pitanje je sta se desava nakon tih 6 meseci posto rok u predugovoru nije naveden??

Nadam se da ste me razumeli? Malo sam konfuzno ispisao ali verujte maksimalno sam se potrudio :-D !

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby kajzersoze » Sat Apr 09, 2016 8:54 pm

Kibiców wrote:Pravnici treba mi mala pomoc! Naime radi se u predugovoru o kupoprodaji stana! Kupac daje prodavcu avans-kaparu kako god da se zove u iznosu od 10% i prodavac je duzan da saceka kupcs da proda svoj stan i onda mu da ostatak novca!
E sad ukoliko kupac ne moze da proda stan kupac mu vraca tih 10%!
Posto nije naveden rok koliko se ceka da kupac stana proda svoj stan i isplati ostatak novca moje je pitanje kako to ide u praksi? Recimo, da li ima neka pravna zackoljica da prodavac ne vrati 10% kupcu ukoliko ovaj odustane? Kod notara je receno da predugovori vaze 6 meseci i nakon toga i dalje vaze do trenutka kada jedna od strana zeli da ga raskine ili da kupac isplati nebitno! Barem ja sam to tako shvatio. Generalno moje pitanje je sta se desava nakon tih 6 meseci posto rok u predugovoru nije naveden??

Nadam se da ste me razumeli? Malo sam konfuzno ispisao ali verujte maksimalno sam se potrudio :-D !


Predugovor obavezuje na zakljucenje ugovora, u roku koje stranke odrede moze se zahevati (prinudnim putem ) zakljucenje, ako nisu odredile rok, onda taj rok traje 6 meseci od trenutka kad je po prirodi pravnog posla trebalo zakljuciti ugovor. Posle tih 6 meseci ne moze se zahtevati zakljucenje ugovora, sto ne znaci da se taj ugovor posle tog vremena ne moze zakljuciti . Obicno se u predugovru navodi sta se desava u slucaju odustajanja kupca , a sta u slucaju odustajanja prodavca. Ukoliko je u tom preduguvoru odredjeno da je za zakljucivanje ugovora potreban odredjen uslov (u ovom slucaju prodaja kupcevog stana ) i da ce prodavac vratiti kaparu ukoliko se uslov ne ispuni , onda ne postoji osnov po kom bi prodavac mogao da zadrzi novac, ukoliko dobrovljeno ne vrati moze biti tuzen zbog neosnovanog bogacenja. Nadam se da sam pomogao :D
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Sat Apr 09, 2016 9:56 pm

Jes da sam morao da procitam ovo dva-tri puta pa da povezem sve ali uspeo sam! Hvala veliko

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Wed Apr 13, 2016 12:37 am

Pravnici treba mi pomoc za drugara. Ovako od 2006 nije placan infostan jer je to placao pokojni cale tj. Nije placao I ovaj je to saznao kad je cale umro 2014. E sad on od tada placa redovno, a ta neka utuzenja I glavni dug I kamate I ko zna sta vec je oko 10 000e. Kako moze da se izvuce I da li moze da se izvuce i plati neki deo ili da zastari ili tako nesto...
Често одем до на село

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby CamoSurprise » Wed Apr 13, 2016 10:06 am

Naravno da može da zastari, većina tih potraživanja infostana zastareva za godinu dana.(električna i toplotna energija, plin, voda, održavanje čistoće) Građevinsko zemljište i ekološka naknada u lošijoj varijanti zastarevaju za tri godine.
Treba razlikovati situaciju u kojoj od ranije postoji neka tužba, predlog za izvršenje, rešenje o izvršenju ili ako je on tek sada od njih, suda ili izvršitelja dobio nešto po tom pitanju?
Ako postoji nešto od ranije to treba pogledati i videti na šta se odnosi i dokle se stiglo sa izvršenjem.
Ako ne postoji i tek sada ga jure, nadam se da je čuvao uplatnice kao dokaz da je plaćao od 2014. na ovamo, a starija potraživanja su u tom slučaju zastarela.
Gilajdza RIP

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Wed Apr 13, 2016 4:35 pm

Ima uplatnice od 2014, a pogledacu danas sa njim to oko tuzbi i ostalog pa cu da javim. Hvala puno.
Често одем до на село

Thrulos
Posts: 8
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:34 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Thrulos » Thu Apr 14, 2016 1:08 am

Је л' му има спаса? Овакав је већ десетак дана, одједном. Стар је 8,9 година ал' ми се не купује баш нови. Хвала

Image

User avatar
lelemud
Posts: 22
Joined: Tue Mar 15, 2016 2:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lelemud » Thu Apr 14, 2016 1:37 am

Po mom skromnom misljenju otisao ti je panel u qrac. Ako nadjes odgovarajuci ima mu spasa. Imao sam Led tv marke Adler 32 inca. Klinac mi obori tv, pukne panel.... Sam panel je kostao oko 200 eura koliko sam i platio tv (posto je marka karina) tako da sam morao da kupim novi tv. Nadam se da ces popraviti tv bez mnogo davanja love.
Bonus penis pax in domus.

Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Тема за све и свашта

Postby Durlanac » Thu Apr 14, 2016 5:46 pm

Da li neko zna koja je ovo tekma

Image

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Тема за све и свашта

Postby Bruno Sulak » Thu Apr 14, 2016 6:35 pm

Paok-Olimpijakos

Samo ne znam koja je godina, jer su dva tri puta imali ovakvu bakljadu protiv crvenih.

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Тема за све и свашта

Postby majasno » Thu Apr 14, 2016 10:45 pm

April 2014
dan posle spida

Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Тема за све и свашта

Postby Durlanac » Thu Apr 14, 2016 11:52 pm

^^ Hvala ^^

Thrulos
Posts: 8
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:34 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Thrulos » Fri Apr 15, 2016 1:34 am

lelemud wrote:Po mom skromnom misljenju otisao ti je panel u qrac. Ako nadjes odgovarajuci ima mu spasa. Imao sam Led tv marke Adler 32 inca. Klinac mi obori tv, pukne panel.... Sam panel je kostao oko 200 eura koliko sam i platio tv (posto je marka karina) tako da sam morao da kupim novi tv. Nadam se da ces popraviti tv bez mnogo davanja love.


Хвала брале, ма нека га не једе леба! :D

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby dennycrane » Sun Apr 17, 2016 2:42 pm

malo korisnih programa, cini mi se da nisu spominjani ranije...

hard disk sentinel - nije los program, obavestava kakvo vam je stanje diskova u kompu - osnovna verzija jos dan i po besplatna preko

Code: Select all

http://sharewareonsale.com/s/hard-disk-sentinel-standard-sale


isto fin program, javlja ko je sve nakacen na vajerles, prijavljuje ako se pojavi neko nov. isto osnovna verzija besplatna

Code: Select all

http://whoisonmywifi.com/windows/


@Thrulos
moze da bude i "hladan lem", sto nije toliki problem.
ima baja (bar je bio letos) u starca vujadina kod djerma koji popravlja takve stvari.
jbg, pitaj, pitanje nista ne kosta.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Apr 17, 2016 4:07 pm

Može i CrystalDisk za stanje diskova, a ja ga koristim i da isključim parkiranje glava na eksternom, pošto me nervira škljockanje.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Apr 21, 2016 9:58 am

Jel se razume neko u kotlove za grejanje i sl? Mislim da je neko od forumasa ranije pisao ovde o tome.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Thu Apr 21, 2016 11:37 am

Реци Брђа шта те мучи?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Apr 21, 2016 12:25 pm

Razmisljam se da u jednom stanu ubacim kotao za grejanje na struju kao i radijatore. Cevi su sprovedene vec po podu jos kad je taj stan bio u fazi izgradnje. Kakve tu kotlove gledati, kakve radijatore? Koliko bi to planinarenje kostalo? Mislim da je taj stan oko nekih 50-55 kvadrata. I jel postoji mogucnost za grejanje na struju i pelet kombinovano? Da napomenem da nema puno mesta za kotlove. Kotao bi se ubacio u kuhinju u donjem delu nekog elementa.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Thu Apr 21, 2016 12:30 pm

Brdja wrote:Razmisljam se da u jednom stanu ubacim kotao za grejanje na struju kao i radijatore. Cevi su sprovedene vec po podu jos kad je taj stan bio u fazi izgradnje. Kakve tu kotlove gledati, kakve radijatore? Koliko bi to planinarenje kostalo? Mislim da je taj stan oko nekih 50-55 kvadrata. I jel postoji mogucnost za grejanje na struju i pelet kombinovano? Da napomenem da nema puno mesta za kotlove. Kotao bi se ubacio u kuhinju u donjem delu nekog elementa.


Kolko stanova imas ? :D :D

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Apr 21, 2016 1:40 pm

Haha kud se u'vati za to :D
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests