Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Тема за све и свашта

Postby Opie » Tue Nov 10, 2020 5:39 pm

Peter wrote:https://vikv.net/
Најбољи ХД има и преводе.


Hvala puno buraz
ex-Pop Djujic

brko
Posts: 45
Joined: Mon Feb 22, 2016 2:06 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby brko » Wed Nov 11, 2020 8:17 pm

Neko ima narodnu verziju AutoCada?

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Thu Nov 12, 2020 1:51 pm

Imaš na torentima ja sam skidao 2017
Choose Life

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Nov 12, 2020 6:16 pm

A da li ima neka dobra duša da ima PS i Lightroom koji rade? Ili samo PS. Vrh bi bilo da mi pošalje u inbox preko Google Disk ili neki tako proveren link tj da negde uploaduje. Plaćam već mesecima jer ne mogu da skidam torent a našao par verzija ovde što su kačene i ne rade. Imam Windows 10, pa da nije baš neka puno starija verzija. Ajde iscimajte se, pomozite u ovo nevreme :)
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Thu Nov 12, 2020 11:03 pm

zar ti nisi pozivao ljude da poštuju propise? :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Fri Nov 13, 2020 12:03 am

Dokaži :) ja uredno plaćam i sada doduše
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Palermo
Posts: 78
Joined: Fri Jan 29, 2016 1:27 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Palermo » Sat Nov 14, 2020 7:57 am

sta se desava sa onim majmunom iz novog sada, sto je lomio ruke onom nesrecniku?
jel osudjen ? jel usao u sns ? da nije mozda ovaj osteceni povukao tuzbu , jel se zna bar nesto ??

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Nov 20, 2020 1:24 am

Preporuka za neki lap top od 200-300e mahom bih ga koristio za programiranje i u slobodno vreme filmćić neki i to je to...Koje marke su se pokazale dobre i pouzdane? Od čega bežati ? Na koje komponente obratiti paznju, koje prioritetne a koje ne ? Hvala na odgovorima.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Fri Nov 20, 2020 8:53 am

Swallow wrote:Preporuka za neki lap top od 200-300e mahom bih ga koristio za programiranje i u slobodno vreme filmćić neki i to je to...Koje marke su se pokazale dobre i pouzdane? Od čega bežati ? Na koje komponente obratiti paznju, koje prioritetne a koje ne ? Hvala na odgovorima.


min 256 gb ssd i min 8 gb rama, lenovo thinkpad neki polovni uzmi i obavezno linux instaliraj, nemoj da se ucis programiranju na windowsu

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Fri Nov 20, 2020 10:27 am

Od nekih primjetnih problema HP laptopi uglavnom kubure sa baterijom.
Procesor gledaj da bude Intel Core i5 pa na vise (poslednji je i9) ili AMD RYZEN 5 i više.
Obavezno SSD jer je mnogo brži, često ljudi naprave previd pa uzmu HDD zbog više memorije, nemoj da se upecaš u takvu zamku.
Grafička Nvidia ili AMD to je već ustaljeno.
Linux svakako da, ali ako nisi već radio u Linux-u onda bolje Windows a usput tutorijali za Linux.
Mislim da bi to trebalo biti to uz preporuke @SAO_Zeljin, za te pare se može uzeti fin polovan laptop za minimalno 5+ godina korištenja.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Nov 20, 2020 3:13 pm

Hvala braćo moja! Al’ ne lezi vraže, jutros se budim,
krećem na kafu,
otvaram vrata kad ceduljica iz prekršajnog suda, dobijam poziv ( interno ) hitno da se javim iz istih stopa jer su se spremili da me gepekuju, i odem malopre u ustanovu za preksrajne sankcije kako li se vec zove,
naime imao sam neko pijanstvo sa autom,
popusio sam 240 soma, 15 bodova,
godinu dana bez dozvole, i 360sati drustveno korisnickog rada, sve sam gore navedeno izmirio osim tih 360sati radi i odem malopre kod lika koji hoće da me zabode u neko lokalno drzavno javni preduzece da rapaljim, ili da idem na robiju,
odbio sam robiju i prihvatio to, e sad...Poceo je da mi prica o nekom patroliranju, da nema mrdanja, da ce sa me proveravaju kako mene tako i lika šefa u tom preduzecu, e sad mi je delovao mlako, stekao sam utisak sa me zastrasuje kako bi izbacio glave opciju da hvatam krivije, vec sam nekoliko puta do sada za zivota radio dk rad zbog kazni, ali sam dolazio bio satic vremena i pustali su menda palim gajbi, niko nije proveravao nikada, pa
me interesuje ako ima neko svezeg iskustva da mi kaze kako i sta, generalno sve u vezi toga, jer mi na pamet ne pada 2 meseca da rapaljim na otvorenom na minus 5, pre cu da preinačim i da trazim robiju ko gospodin...Tako da izvinjavam se sto gnjavim ali pomazite ako za Boga znate, vristim ko hali gali u “samo nocas da zaboravim tugu” ...

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Fri Nov 20, 2020 3:50 pm

Kako može i novčana zazna i dkr? Meni nudili ili ili...

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Fri Nov 20, 2020 4:02 pm

SAO_Zeljin wrote:
Swallow wrote:Preporuka za neki lap top od 200-300e mahom bih ga koristio za programiranje i u slobodno vreme filmćić neki i to je to...Koje marke su se pokazale dobre i pouzdane? Od čega bežati ? Na koje komponente obratiti paznju, koje prioritetne a koje ne ? Hvala na odgovorima.


min 256 gb ssd i min 8 gb rama, lenovo thinkpad neki polovni uzmi i obavezno linux instaliraj, nemoj da se ucis programiranju na windowsu


Ja sam isto razmišljao. Uzeo polovan Lenovo ThinkPad za 150eur. 120ssd/i5/8gb. Samo Ubuntu na njemu i tjt. Za te pare ja prezadovoljan. Kome nije do estetike...

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Nov 20, 2020 5:33 pm

Bunt wrote:Kako može i novčana zazna i dkr? Meni nudili ili ili...


Brate u presudi sam dobio 240k novcane kazne, 15 bodova, godinu dana da ne smem da upravljam vozilom i 360 dana drustveno korisnickog rada i dolazilo mi na adresu jednom ili 2x cini mi se, ja iskulirao do duse nisam toliko ni bio kuci, platim celu kaznu, odrobijam godinu dana bez auta, ajde tih 15 bodova mi se racuna jos pola godine malo jace, i danas srecnom kontakt jedan iz suda me zove i govori mi hitno da se javim kod ovih smradova u prostorije jer su spremili hapsenje...Ja odem malopre kazem tako i tako, lik sve normalno ponudi mi gde hocu da radim, ja mu kazem da nisam u situaciji, da radim nesto privatno bla bla bla, on mi rekao da umesto toga mogu samo robiju, jer sam ga i pitao da li moze da se obracunaju ti sati u finansijskom delu i da platim, rekao je da ne moze, samo robija ili dkr...I jos me dodatno izgasirao sa tim pracenjem, satro zvace me na telefon, zvace nadredjenog da mu on referise jesam li tu itd, e sad ok mozda i jeste sve tako, ali mi nije bio ubedljiv, vise sam stekao utisak da je to morao formalno da mi kaze i eventualno malo da me zastrasi, pa eto ako je neko imao od skora neka iskustva ili neko ko poznaje materiju moze i na pp da mi kaze sta mi je ciniti, jer mi se stvarno sad ne arbajtue toliko po zimi, a ne znam kud udaram od privatnih problema i planova. Hvala svakako i izvinjavam se sto vas davim, samo hocu vise da ih skinem s`kurca nemam snage vise za stresove, ceduje, sudove, muriju, sudjenja, nabijem ih sve na kurac!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Thu Nov 26, 2020 6:38 pm

Da li je neko kupovao neke od ovih masazera sto ih ima sada svuda? Hteo bih da kupim nesto takvo, ali da nije sranje.
Vidim da ima ovih kao jastuce, pa onih kao pojas, a ima i za fotelju, ti mi isto izgledaju zanimljivo. Stvar je sto bih uzeo sa garancijom nesto, da mi ne crkne za dva meseca, a to naprimer gigatron nema u radnjama vec samo na shopu, pa ne mogu ni da vidim kako radi. Debeli neki u BIGu u top shopu mi nije dao da probam, kaze onda nije nov ako se proba. Reko vazi onda buraz.
https://www.winwin.rs/lepota-zdravlje-i ... 08933.html
https://www.winwin.rs/lepota-zdravlje-i ... 08934.html
https://www.winwin.rs/lepota-zdravlje-i ... 26378.html

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Тема за све и свашта

Postby несуна реса » Thu Dec 03, 2020 12:38 pm

Дајте неки сајт де имају игрице типа TOWER DEFEND , не знам како да објасним ал оно правиш кулице да ти не прођу кроз таблу па буџиш те исте , било је у воркрафту то онај ајс ејџ :mrgreen:

Или неке сајтове попут мини клипса , де имају игрице онлалјн да убијем време на послу , излудећу :mrgreen:
Космет је Србија !

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Thu Dec 03, 2020 1:35 pm

Jesi to u kancelariji?
Choose Life

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Тема за све и свашта

Postby несуна реса » Thu Dec 03, 2020 1:54 pm

ОООО ДА! :mrgreen: Па кад већ седим ко господин , дај да играм бре неке игрице ! :lol:
Космет је Србија !

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Џими Заказака » Thu Dec 03, 2020 2:46 pm

несуна реса wrote:ОООО ДА! :mrgreen: Па кад већ седим ко господин , дај да играм бре неке игрице ! :lol:


+1

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Dec 03, 2020 3:02 pm

Igraj dotu, pa se posle skidaj kao sa dopa. 8-)

Jel zna neko u Novom Sadu dobrog kiroprakticara?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests