Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Tue Dec 27, 2016 8:00 pm

Kupio kožne čizme koje su nakon 6 dana počele da se cepaju na jednom mestu, i zvao ljude da mi refundiraju pare pošto ne želim da mi zamene jer neću više da rizikujem sa tim modelom.
Par pitanja.
Nakon koliko dana prodavac mora da uvaži reklamaciju?
I da li će biti problem sa tim refundiranjem ako sam čizme uzeo na adminstrativnu zabranu? Kako se ta zabrana poništava?

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby mungos » Tue Dec 27, 2016 10:05 pm

Не мора уопште да ти врати. Има толико рупчага у том закону, да он лагано може да ти напише да си их неадекватно користио и миран је. Закон о заштити потрошача у Србији је један големи фалус. Мада и поред тога, генерално практикују да раде замену, ретко када враћају паре. Посебно се односи на заштићене медведе под АВ-кумовско-братским шапама попут Спорт Вижн-а и сличних. Они лагано увезу 80% крш, шкарт и фалш робе и јебе им се тачно. То ће ти потврдити и овде ( http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/evid ... srbije-ops ) ако им се обратиш и то не између редова него директно.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Tue Dec 27, 2016 10:42 pm

Ajd da vidim kako ce da me ubede da sam 11 dana nakon kupovine tj. 6 dana upotrebe, kriv za cepanje same cizme. Hvala matori

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby mungos » Tue Dec 27, 2016 11:33 pm

Другар је имао сличну ситуацију, после две недеље му пукле патике, радница му рекла што сте их носили по киши...Воимјеоца. Елем, буди упоран, а ако је мања радња (мада сумњам чим дају на административну) прети инспекцијом пошто се мале фирме у ова доба године тога боје к`о сиде.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Wed Dec 28, 2016 1:36 am

Da li neko zna nešto o privatnom zdravstvenom osiguranju u Srbiji? Ili bar koja osiguravajuća kompanija je dobra da se raspitam kod njih...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Dec 28, 2016 2:36 pm

Preti im svakako inspekcijom. Najbolje ti je da nadjes broj telefona te kurceve kancelarije za zastitu potrosaca pa da ih pitas sto ti je ciniti ako ti ne prihvate reklamaciju.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Wed Dec 28, 2016 4:56 pm

Ću uradim to.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Wed Dec 28, 2016 6:04 pm

6 месеци је рок за враћање пара, после тога не морају да ти врате већ можеш да мењаш за нешто уз доплату ил како год.Е сад не знам како да му врате паре кад их човек није ни дао, платио је административном забраном.Каква је ту процедура, немам појма.Ал у сваком случају ти подносиш рекламацију, они у року од 8 дана морају да ти одговоре.Уколико ти одговоре ово што је мунгос написао, неадекватно коришћење, онда, наравано, пишеш опет.Уколико је стварно очигледан крш у питању, одобриће ти.На крају крајева радње са тим немају везе, оне то шаљу тим неким контролним кућама које наводно утврђују како је дошло до проблема, конкретно СВ(дакле и Најк и Бузз) раде са Југо инспектом.На крају ако издуваш кад будеш и други пут писао рекламацију, можеш да се обратиш директно тим кућама које и обављају преглед рекламације за ту радњу у којој си купио шимике.Немој да претиш продавцима, немају људи везе са тим, раде ту за неку цркавицу и само им фали неко да их насисава због туђе грешке.Довиђена

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby mungos » Thu Dec 29, 2016 1:01 am

Јој нисам на раднике мислио, то мучена братија.

Иначе јел постоје какве вибер групе за испекције и сродне сотоне? Оно дође инспекција у радњу, поштен сироти човик откуца и алармира околину. Знам да имају ове групе за саобраћајце, али нормалне групе за ово нисам видео.

Ако нема - ето вама паметнијима и креативнијима лепа идеја (ако те вајбер групе могу уопште да се монетаризују). Да је Струја жив он би ома накачио на нет, ал не,не, ви млади сте говна, знам да нећете, ви ни поштен торент за Office за који вас молим 3. пут, не можете да ми нађете :mrgreen:

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Thu Dec 29, 2016 4:44 pm

"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby mungos » Thu Dec 29, 2016 9:20 pm

Е јеси добар човек на леб да те човек маже!!

Фала Тиле!

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Тема за све и свашта

Postby Panzram » Fri Dec 30, 2016 8:40 am

Evo za svu onu decu, onu nejač, koja čitaju ovde moje tekstove kako se drogiram LSD-em da poblesavim, pa i ona hoće to da probaju, evo jednog teksta da ih upozori šta zapravo može da im se desi na tim drogama i da treniraju sport a ovo da gledaju iz fazona NE, NEMOJ MI PRIĆI, OĆU IZ DALEKA, and BS što bi rekli Anglo-saksonci.

BAD TRIP: ULTIMATE EDITION

Na LSD-u sam doživeo i izuzetan BAD TRIP i to drugi put kad sam ga uzeo, sećam se bio je to kartončić Hofmana u narodu poznatiji kao "biciklista".

Uzeo sam "samo" polovinu, ali pošto pre toga nisam imao iskustva sa psihodelicima, a i to je bio neki april 1997. i ogromna tehno žurka u Filmskom Gradu na Košutnjaku, to je bilo zaista pre-prejako za mene, pogotovo u onom ogromnom studiju gde sam od lasera istripovao da je to najava za dolazak nekakvog BEZIMENOG BOGA, a da je zapravo ta muzika koju su puštali (sećam se samo Astral Projectiona) zapravo deo drevnog obreda kojim su organizatori prizivali tog BEZIMENOG, i da iza svega stoji žešće zajebana sekta, a da mi, klinci, zapravo nismo ni svesni čije ime slavimo dok tako igramo uz te zvuke.

Pogledao sam oko sede ljude i video gomilu izdrogiranih skroz nesvesnih ovaca koje su bile spremne za klanje. Užas se nastavio kada je neko bacio vojni suzavac koji ja bukvalno nisam ni osetio, ali ljudi su napravili takvu paniku da kada smo izlazili na neka uska vrata napolje svi su vrištali u paranoji, a ja sam tripovao da su neki ljudi u tom stampedu popadali, i da smo ih tolko izgazili da su se pretvorili u kašu od mesa, krvi i kostiju, koja nam je bila do kolena. Gacao sam tako kroz taj užas i nekako uspeo da izađem, a tek napolju pod svetlom noćne rasvete je krenulo ono najgore, jer ipak u mraku sam i mogao da pobegnem od svega, samo zatvorim oči, i gledam neke ubrzane crtaće, i jes' da ne znam gde sam u toj ogromnoj masi ali barem ne gledam ove raspadnute zombije okolo što ko na traci prolaze pored mene, jer čas su bili zombiji krvavih očiju i vilica sa kojih je visilo meso, a čas su bili roboti bez duše, al' ne fensi roboti nego užasni. Metal na njima je bio prljav, ulubljen, i te scene su se vrlo brzo menjale. Ništa nije bilo postojano, sve se menjalo u sekundi bukvalno.

Uglavnom, tek na svetlu sam uspeo da sagledam sav taj užas, ljudi iskrivljenih, grotesknih lica, koji mi se unose u facu, pa onda inače ravna ulica je izgledala opasno strma, tako da sam uhvatio drugara za rame jer sam mislio da ću da se strovalim u tu provaliju. Molio sam se u sebi samo ovo da prođe, samo da ne poludim, biću dobar student, slušaću roditeljicu svoju, prelaziću ulicu samo na zeleno svetlo, kajem se zbog svega što sam loše učinio, iskupiću se za sve, dajte mi još samo jednu šansu, molim vas. Ali umesto da se situacija smirivala bivalo je sve gore i gore, neki lik očigledno isto tako na LSD-u se popeo na parkiranog Yuga i počeo divlje da skače po haubi da odagna patranoju, naravno u mojoj percepciji to je izgledalo kao da se kola pod njim skroz raspadaju, da lete delovi, dakle ulubio ih je toliko da je scena izgledala pomalo smešna, ko iz crtaća.

U jednom trenutku ljudi su čak zaigrali i kolo, pa sam se i ja uvatio iako ne znam korake, tražili smo bilo šta ŠTO PLIĆE, ŠTO PROSTIJE, ŠTO OVOZEMALJSKIJE da nas nekako vrati u normalu, a gde ćeš prostiju stvar od užičkog kola, zar ne? Znači ta scena je bila vaistinu za anale, gomila izdrogiranih klinaca i dalje kašljući od suzavca igra kolo ispred studija na Košutnjaku. Prajsles!

Kad se suzavac malo razišao deo ljudi se vratio unutra, ali ja jednostavno nisam mogao, toliko sam se naplašio i istraumirao, čak mislim, ma bre siguran sam da mi je to najužasnija stvar koja mi se desila u životu, znači najveći strah koji sam ikada doživeo, definitivno, to i možda onomad kada su Cecini telohranitelji došli da nam objasne "neke stvari" na jednoj utakmici. Znači FREAK OUT, tako da sam zamolio drugare, koji nisu bili ni u malo boljem stanju od mene samo što su uzeli manje doze, po četvrtinu, da idu sa mnom do kuće jer blizu stanujem, da se ipak malo dovedemo u red. Otišli smo do mene, moji su spavali SREĆOM, tako da smo seli u sobu i pustili LA HAINE na videorekorderu, i tu se desila još jedna suluda akcija, ja sam gledao film ali nikako nisam mogao da skontam koja je tu radnja, o čemu oni to, iako sam pre toga MRŽNJU gledao pa sigurno jedno 15-ak puta ako ne i mnogo više. Naravno LSD je bio kriv za takvu akciju, za to nelinearno raspadanje svega, tako da je na kraju ispalo da smo pustili film i da je sledeća scena bila sam kraj filma, gde nestade 90 minuta pobogu?! Uglavnom tad sam se zarekao da nikad više u životu neću uzeti LSD što sam naravno prekršio već mesec dana kasnije.

I zaista, lepo je objasnio Aldous Huxley u svojoj knjizi da LSD može da nas odvede u raj ali može bogme i u pakao ako ga ne koristimo na pravi način. 2 godine kasnije sam doživeo i rajsko iskustvo, ali zaista ne bih sad o tome, to mi se samo jednom dogodilo, i to baš na istom onom "biciklisti" '98 godine, ali u koliko toliko kontrolisanim uslovima i nikad više. Posle toga sam rekao sebi da neću više eksperimentisati sa LSD-jem i bogme uspeo da ostanem pri tome...za sad.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Wed Jan 04, 2017 9:47 pm

Да ли је имао ко искуства у трговини дарк вебом?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Wed Jan 04, 2017 11:35 pm

Hoces da prodajes ili da kupujes?

Meni je padalo na pamet da iz sprdnje kupim nesto ali jos uvek nisam u situaciji da bacim 100e npr posto verujem da je to teska zajebancija . Ako vec hoces da probas da kupujes probaj prvo sa nekom manje nelegalnom robom tipa neki telefon. Nemoj da zaleces sa pasosima oruzjem ili cokoladicama

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Wed Jan 04, 2017 11:40 pm

Мислио сам поручити тел управо iphone 7 за 350€ е сад то се мора конвертовати тј мораш купити бит коин па тек онда остало. Спреман сам да пукнем 350€... Али би ми добро дошло неко искуство, гледао сам пар документараца, доста људи је куповало са дип веба и то веома често и задовољно.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Wed Jan 04, 2017 11:45 pm

да је "нуклеарни удар" питао за ту врсту куповине, па и да се забринем. овако све ок :mrgreen: :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby fedayn82 » Wed Jan 04, 2017 11:58 pm

Deep web i dark web su dve razlicite stvari.
Ниси храбар као Јагода!

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Thu Jan 05, 2017 1:53 am

Јел има неко неки предлог код кога да каско осигурам ауто?

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: RE: Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Thu Jan 05, 2017 9:56 am

жабац wrote:Јел има неко неки предлог код кога да каско осигурам ауто?

Ideš kolima na neki rizičan put (Hr, Al, KiM..) pa frka zbog lokalnih patriota ili hoćeš jednostavno da osiguraš? Nemoj Milenijum, Uniqa i DDOR, izuzetno loše se kotiraju po pitanju isplate. Dunav ili Delta, dakle Dunav. :)

1989

Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Gušterov osmeh » Thu Jan 05, 2017 10:24 am



Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests