Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zipadjale » Thu Sep 23, 2021 12:54 pm

ElPadrino wrote:
Druidid wrote:Mislim da ti je za neki pocetak ovaj teleskop odican, ako te zainteresuje astronomija, lako ces ga posle nekog vremena zameniti boljim. Ne znam da li sam koristio bas ovaj model, ali je bio u slicnom cenovnom rangu i prosto je nerealno koliko stvari moze da se vidi.
Bas kao sto je covek iz komentara naveo. Npr mene je jednom bas usralo skroz cisto nebo bez meseca i uspeo sam da vidim Andromedu, sto je galaksija najbliza nasoj i daleko je 2.5 miliona svetlosnih godina.
Imas i aplikaciju koja se zove Sky map koja mnogo olaksava trazenje stvari po nocnom nebu


Uh, vrhunska tema Druide. Prvi si čovjek, za kojeg sam čuo (pročitao) da se kao laik-amater bavi takvim stvarima. Možeš li malo opširnije na nekoj od tema, meni bi bilo prezanimljivo, a vjerujem da ima još takvih na forumu. Kako, šta, odakle početi, knjige dokumentarci ? Naravno i brat @zipadjale može slobodno da se uključi i raspiše.


Искрено, скоро сам се баш заинтересовао за то иако имам 30г. (никад није касно :D ). Чуо сам да је најбоље наћи на нету где се продају совјетски телескопи, сад зашто јебем ли га, можда брат друид може да помогне. Ако те интересује астрономија, знам да на Калемегдану постоји астрономско друштво "Руђер Бошковић" и да често имају предавања о свемиру, телима, итд. а на крају се иде у опсерваторију и оно што је добро, улаз је углавном бесплатан.
Оно што мислим да је проблем код телескопа (прочам о овом што сам послао) да се из Бг-а или неког другог већег града не може доста тога видети, због загађења, осветљења... Ако грешим нека ме Друид исправи. Али знам да када сам у викендици, прелепо је, голим оком се доста тога види, чак можеш видети и сателите који круже... Јако леп хоби може да буде.
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Thu Sep 23, 2021 3:07 pm

Imam ja ovakav. Obavezno skini Sky map.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zipadjale » Thu Sep 23, 2021 3:31 pm

Кум Жоржо wrote:Imam ja ovakav. Obavezno skini Sky map.


И каква су ти искуства? Шта можеш све да видиш и јел треба да се надограђује (окулари и остала чуда)?
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Oct 07, 2021 3:35 pm

Da li je neko poručivao robu iz Kanade? Kako funkcioniše plaćanje, da li se plaća preko paypala ili? Nikad nisam uvozio ništa pa baš nemam veze.

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zipadjale » Wed Oct 27, 2021 5:31 pm

Браћо, бави ли се ко веб дивелопментом?
Почео сам да учим хтмл и цсс, за сад иде и боље него што сам очекивао, јер сам из потпуно друге струке а посла нигде па сам одчучио да се опробам у том свету јер ко зна...

Може ли неки савет шта даље после овога?
Знам да имају курсеви на udemy.com и одатле сад радим ово. Хвала
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Thu Oct 28, 2021 12:14 pm

zipadjale wrote:Браћо, бави ли се ко веб дивелопментом?
Почео сам да учим хтмл и цсс, за сад иде и боље него што сам очекивао, јер сам из потпуно друге струке а посла нигде па сам одчучио да се опробам у том свету јер ко зна...

Може ли неки савет шта даље после овога?
Знам да имају курсеви на udemy.com и одатле сад радим ово. Хвала


javascript, bez toga ne mozes nista da radis. Prvo nauci sto vise mozes sam jezik a kasnije se baci na neki frejmvork, nodeJS ako bi da radis backend ili react ako bi da radis front. Racunaj 6 do 12 meseci kvalitetnog ucenja i resio si finansijski momenat u zivotu

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zipadjale » Thu Oct 28, 2021 1:06 pm

SAO_Zeljin wrote:
zipadjale wrote:Браћо, бави ли се ко веб дивелопментом?
Почео сам да учим хтмл и цсс, за сад иде и боље него што сам очекивао, јер сам из потпуно друге струке а посла нигде па сам одчучио да се опробам у том свету јер ко зна...

Може ли неки савет шта даље после овога?
Знам да имају курсеви на udemy.com и одатле сад радим ово. Хвала


javascript, bez toga ne mozes nista da radis. Prvo nauci sto vise mozes sam jezik a kasnije se baci na neki frejmvork, nodeJS ako bi da radis backend ili react ako bi da radis front. Racunaj 6 do 12 meseci kvalitetnog ucenja i resio si finansijski momenat u zivotu


Треба ли нека јака машина за све то или може нека осредње? Имам неки лаптоп, 8,9 година стар, за сада ми ради посао али не знам за касније.
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Fri Oct 29, 2021 11:13 am

Otvorite posebnu temu vezano za programiranje pa mozemo razmjeniti iskustva. Pisao sam već nekim ljudima u pp, pa mogu iskopirati te poruke da budu javne.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Mon Nov 01, 2021 4:24 pm

Питање за упућене.
Жена од покојног брата је пријављена на адресу код мојих родитеља. Од братове смрти је прошло три године и снаја не живи више на нашој адреси, али се и даље није одјавила. Тренутно живи са другим партнером у другом граду.
Е, сад је настао проблем јер је снаја подигла огромну суму кредита који не отплаћује, па из банке скоро сваког дана зову моје родитеље.
Треба ми савет шта треба да чиним ја и моји маторци, пошто испада да извршитељи могу да бану код мојих и да покупе све њихове ствари како би наплатили дуг. Снаја нема ништа од својих ствари ( у нашој кући) , а на позиве мојих родитеља се не јавља. Читам да може нека пасивизација да се одради, али то мојима неће са грбаче склонити извршитеље.

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zipadjale » Tue Nov 02, 2021 8:03 am

Очајник wrote:Питање за упућене.
Жена од покојног брата је пријављена на адресу код мојих родитеља. Од братове смрти је прошло три године и снаја не живи више на нашој адреси, али се и даље није одјавила. Тренутно живи са другим партнером у другом граду.
Е, сад је настао проблем јер је снаја подигла огромну суму кредита који не отплаћује, па из банке скоро сваког дана зову моје родитеље.
Треба ми савет шта треба да чиним ја и моји маторци, пошто испада да извршитељи могу да бану код мојих и да покупе све њихове ствари како би наплатили дуг. Снаја нема ништа од својих ствари ( у нашој кући) , а на позиве мојих родитеља се не јавља. Читам да може нека пасивизација да се одради, али то мојима неће са грбаче склонити извршитеље.


Најбоље ти је да унајмиш адвоката и да одеш у полицију и банку па да је пријавиш, стварно не знам шта би могло друго да се уради, али то што пре док не дођу извршитељи.
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Tue Nov 02, 2021 5:28 pm

pasivizirajte odmah njenu adresu ako banka nije pokrenula izvršni postupak i pošaljite banci jedan dopis u kojem će stajati kada se onda odselila i gde

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Fri Nov 05, 2021 9:24 am

Bani do nje i popricajte. Pusti miliciju i advokate

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby CREW pg » Fri Nov 05, 2021 12:12 pm

Ovo je mozda za putovanja, ali ajde da probam.

Ide li neko redovno ili bar jednom mesecno iz Beograda za Ljubljanu i nazad? Sibajte pp ako vas ima...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Tue Nov 09, 2021 6:23 pm

Јел може неко поставити линк за Office, народна верзија.
Choose Life

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Fri Nov 12, 2021 1:18 am

Јел може станодавац да тражи исељење током зимског периода, децембар-фебруар, или је то урбана легенда да не може?

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 3a_Cp6ujy » Fri Nov 12, 2021 11:23 pm

Pre par godina neko je ovde postavljao linkove (fajlove) preko kojih su se gledali tv kanali regularno, mislim preko vlc playera. Ukoliko to postoji i dalje i ukoliko je moguce gledati SportKlub, bio bi zahvalan da neko podeli to opet. Ukoliko ima laksa/bolja sema za gledanje SK kanala - moze i to. Hvala!

Casual lads
Posts: 16
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:48 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Casual lads » Sun Nov 14, 2021 7:52 pm

Ima neko link za tekmu?

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby fuck_off » Sun Nov 14, 2021 8:41 pm

Casual lads wrote:Ima neko link za tekmu?


http://livetv.sx/enx/eventinfo/1133952_portugal_serbia/
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

lepota poroka
Posts: 13
Joined: Wed Feb 24, 2016 10:53 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lepota poroka » Tue Nov 16, 2021 4:49 pm

Ako ima neka dobra duša da se bavi ugostiteljstvom - brzom hranom, konkretno burgerima da se javi u pm za koji savet

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Momo » Thu Nov 18, 2021 5:52 pm

Казна из Хрватске за паркирање пре 2 године 9 месеци...сад ми стиже нека опомена од неког адвоката први пут после тога као морам да платим неке његове услуге и ту казнну плус неке силне камате трошкове у износу 13 сома.. Никад ми нико ништа није послао опоменуо било шта...улазио у Хрватску са истим колима ништа... Јел то застарело или није?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests