Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Тема за све и свашта

Postby Занемарујем тактику » Fri Oct 13, 2017 12:09 am

1958 wrote:Zanemarujem, nisi rekao razlog za uzimanje paščeta?

Љубав према животињама уопште, а посебно према псима.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Fri Oct 13, 2017 9:04 am

Ako neces nekog cuvara, i nekog psa koji se mnogo linja, koji ne juri ni macke, ali je izuzetno poslusan i miran, uzmi retrivera. Ali sve opet zavisi od tebe kakav ce pas da bude, koje god rase on bio.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

CZBG
Posts: 65
Joined: Sun Aug 20, 2017 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Тема за све и свашта

Postby CZBG » Fri Oct 13, 2017 10:16 am

svuda.prisutan wrote:Ako neces nekog cuvara, i nekog psa koji se mnogo linja, koji ne juri ni macke, ali je izuzetno poslusan i miran, uzmi retrivera. Ali sve opet zavisi od tebe kakav ce pas da bude, koje god rase on bio.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka



француски булдог Image

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby фикрета » Fri Oct 13, 2017 11:16 am

drugar skoro uzme francuskog buldoga,muski platio,papiri,cale lord,keva knjeginja...
mio dobar poslusan,osvoji te na keca
nije napunio ni godinu dana ustanove mu srcanu aritmiju,srcana mana
to im se valjda desava zbog parenja srodnika sta vec
srbi odgajivaci kad provale da neka rasa ima prodju maksimalno je mnoze ne vodeci mnogo racuna dal upropascavaju rasu
ceo zivot moraju da mu daju lekove,pitanje koliko ce ziveti
odgajivac je vratio kes i jos pride,pere se nekim pricama ovo ono,daje sledece stene dzabe...
jebes pare i sve,veze se covek

ako nosis majice uz telo uzmi staforda,ako hoces da muvas ribe uzmi te neke male fensi
a ako hoces psa uzimi kantoprevrtaca,maltene u svakom parkicu ima neko leglo sto hrane deca
koje stene ti prvo pridje to ti je novi najbolji ortak

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Fri Oct 13, 2017 11:57 am

Nemoj neko pogresno da me shvati ali za kucu su deca a psi su za dvoriste

Србохолик
Posts: 91
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:04 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Србохолик » Fri Oct 13, 2017 1:53 pm

Ми у стану чувамо хаскија, пази, осим лињања једну другу ману не могу да кажем, јбг, усисавамо релативно често за њим, али редовним четкањем и то се доведе у ред, од воња ни в, глас му се не чује, не памтим кад је завијао да би се неко од комшија жалио, шетња пар пута дневно, научен да се не пење по намештају, ево га гази једанаесту а кад ме стартују по улици сви мисле да му је тек пар година, поклоњено му је брдо пажње па се ваљда то на све и одражава, ма боговски кер, има то нешто курјачко у себи и обожава природу а како девојка и ја волимо да шетамо уклопили смо се савршено. Захтеван кер али не жалимо се, само нека је жив и здрав као до сада.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby хајка » Fri Oct 13, 2017 1:59 pm

SAO_Zeljin wrote:Nemoj neko pogresno da me shvati ali za kucu su deca a psi su za dvoriste


Kaze ko? Neka svako zivi kako hoce. Deca koja odrastaju uz pse su srecnija, ranije nauce o obavezama, odgovornosti, smiruje decu, deluje terapeutski kod nekih stanja...

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby DRINK » Fri Oct 13, 2017 4:17 pm

Pas se ne uzima za muvanje riba, lajkove i majice uz telo, to nije stvar da kada ti nesto od ova tri navedena ne ide odbacis, to je zivo bice i prema tome treba da ga negujes i brines o njemu kako treba a oni ce to sigurno uzvratiti.

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Тема за све и свашта

Postby pustinjska lisica » Fri Oct 13, 2017 4:53 pm

Занемарујем тактику, ја обожавам лабрадора, заиста нема дивније и паметније расе, чак и имам једног у стану, али гледано из мог искуства, боље немој. То кад крене да се лиња најеб'о си. Истина период лињања је два пута годишње отприлике, али уме да потраје, а онда ни сва четкања, фурминираа овог света не помажу. Да сам знао да се тако лиња никад га не бих узео. Сад јеби га.

С друге стране, моја препорука ти је, баш као што је неко овде навео, јазавичар. Патуљасти оштродлаки јазавичар. Ни близу несимпатичан као они дрекавци попут пинча, пекинезера и сличних.

Image

Image

Image
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Тема за све и свашта

Postby Занемарујем тактику » Fri Oct 13, 2017 5:00 pm

Хвала свима на одговорима. Размислићу још једном добро, па ћу одлучити.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Fri Oct 13, 2017 5:04 pm

Џек расел или бул терјер
Choose Life

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Fri Oct 13, 2017 6:32 pm

Komšijin džek rasel kako ovaj izađe kreće da laje i ne prestaje dok se gazda ne vrati. Ume da bude nekad i noću :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Fri Oct 13, 2017 7:25 pm

Ajd i Ja da se upisem.Mislim da ne postoji bolji pas za stan od patuljastog snaucera.Ako ti je mali :), imas i srednje velicine, al su meni patuljasti omiljeni.Naravno da imam jednog, skoro sam imao i leglo.Pas kakav se samo pozeleti moze.Nema narav patuljastih pasa, mislim na one bisone i ona sranja, ne kevce ko debil, ponasa se kao velik pas, ne smrdi, ne linja se.Idealan ljubimac.A moj savet, ako ti vec nije bitna rasa, a zelis kucnog ljubimca, kao sto je i 1958 rekao, uzmi nekog iz azila, mnogo ces ga usreciti a i sebe.Vec sa par meseci oni dostignu neku svoju velicinu, mozes vrlo lako da vidis koliki ce biti, nije to neke nauka.

CZBG
Posts: 65
Joined: Sun Aug 20, 2017 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Тема за све и свашта

Postby CZBG » Fri Oct 13, 2017 7:36 pm

или француски булдог или ово пажња хоће да се бије са великим псима... луда раса :mrgreen:

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Fri Oct 13, 2017 8:56 pm

Ma samo džumare, nemoj te francuske buldoge, mopsove i boston terijere. Super izgledaju, minijaturni su, al ja skoro svakog kad vidim imam osećaj da mu je duša na izdisaju, jebe ih taj spljošteni deo face. Jebem ti čoveka šta je sve spreman da uradi da dobije kera za gospođice da nose u tašni.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Fri Oct 13, 2017 9:22 pm

Francuski buldog prdi kao nenormalan, balavi kao da ima pljuvacno crevo. Opet, ma koliko bili lepi lovni psi, tipa dzek rasel, oni traze energiju, kilometre trcanja i veliki prostor. Uglavnom, imam macku i to je najbolja zivotinja za stan ikad. Ne bih ustao zbog kera na minus 20 i u cetiri ujutru samo da bi on isao da zapisa neko drvo u drugoj opstini.

Sent from my D6503 using Tapatalk

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Fri Oct 13, 2017 9:54 pm

Baklja ti li si?
Psi najbolji prijatelji. Ko to nije osetio ne može da shvati.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Fri Oct 13, 2017 10:43 pm

Uzmes dve crvene, odes na vasar. Kupis domaceg avlijanera najvernijeg kera na svetu. Pljunes na njega 1000 a drugu 1000 popijes.
1. jeste da vonja I ima buve ali je tu da je*e mamu komsijskim mackama
2. cuva kucu/dvoriste I non stop je u pokretu (ukoliko ga ne ulenjis)
3. Nema kada ti se nece obradovati I verno sluziti pogotovo ako uzmes zenku, posto muski umeju da pobegnu kada je vreme parenja.
4. SMRT fenserskim beogradskim gospodjama sa isfeniranim ustagljenim kerovima.
(Street Force / Curva Orientale)

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby MasterTUFC » Sat Oct 14, 2017 6:49 am

Ako je porodicni pas, retriver ili labrador, mislim da nema boljeg izbora.
Ako zivis u stanu, i ako radis, za psa je mucenje ako nema redovnu fizicku aktivnost, znaci ukucani moraju biti disciplinovani za redovne setnje itd.

Meni je recimo zelja nemacki ovcar, ali se ne usudjujem (stan, obaveze). Bar je to moj licni trip, jer sam imao neko iskustvo sa njima.

Isto sto ti je neko rekao, ako ne bolujes od rase, vec oces ortaka, hrani pse u kraju i cim ti neki priraste za srce (a hoce 100%) nosi kuci. Ili otidji u neki azil...

Ja sam pre pola godine udomio mache :mrgreen: Recimo pre par godina ih nisam podnosio, ali pored devojke jbg, udomila ona pa zavoleh i ja. Tu su mi se razbile sve predrasude koje sam imao.
Prvo - nikakva obaveza osim menjanja peska povremeno, okej linjaju se ali to je frka sa skoro svakim ljubimcem, ali uz cetkanje itd podnosljivo je. Nisu skupi za odrzavanje (malo granula malo ostaci).
- Ne vezu se za vlasnika i ne pokazuju toliko agresivno ljubav kao psi (jbg oni su coporativni, i lidera copora (vlasnika) gledaju kao u Boga). Ali ukoliko nemas vremena previse za setenje (mada vidjah ludake koji setaju macke :mrgreen: ) Macka je isto ok ljubimac, deluju dosta umirujuce, smanjuju depru ko ima problema sa tim. Pokazuju ljubav suptilno. Docekaju te kad dodjes gajbi I uvek mozes da se zamajavas sa njima kroz igru. I bude te u 6 ujutro (za posao) da ih nahranis :mrgreen:
I kod njih dosta zavisi od karaktera, ima macaka koje su kao psi koje ce da te slusaju i prate (i za ovo isto malo upoznas karakter pre nego sto pokupis sa ulice). Ali uglavnom ih boli kurac za sve.

Opet izbor - karakter coveka - sta ti najbolje lezi - svakako nabavi ljubimca - to ce ti biti jedna od boljih odluka u zivotu, i slazem se sto je neko napisao, ljubimci za decu su zakon. Ljubav - nauce sta je obaveza - razvijanje empatije itd itd.

(i opet ona prica ako je za kurcenje - modni detalj - ribe) Ko uzima ljubimca zbog toga treba da ide kod psihijatra ako ga je prosao pubertet :mrgreen:

Србохолик
Posts: 91
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:04 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Србохолик » Sat Oct 14, 2017 8:04 am

Али како прегурате фебруар, мацани? Како??? :D


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Sevastopole and 18 guests