Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Fri Jan 19, 2018 7:40 pm

Swallow wrote:
santamarija wrote:
tizlabor wrote:Ja sam Vas !!!!!!!!!!!!!! Ahahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!! Ovaj drugi neka se izjasni :D :mrgreen:



Nisam ja niti ću ikada biti bilo čiji, samo svoj na svome ;)


Inače danas sam ponovo otvorio temu paulovnije i okrenuo nekoliko brojeva da vidim hoće li ko od seljaka da se ponudi da mi iznajmi na 10 godina parcelu neku od 50ak + ari pa da probamo i to, ali kolko sam provalio i ljudi na selu su se opametili propisno svi zatežu ili neće da daju, tačno je ono što su vizionari govorili za 20 godina ko bude imao svoju zemlju biće bogat čovek.

Imam ja na Popovoj vodi 50 ari ,ali ne dam :mrgreen:

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Fri Jan 19, 2018 8:54 pm

Za proslave osim sale potreba je i dobra kuhinja, stednjaci, frizideri, sudovi, uigrana ekipa konobora, kuvara koji du ti stalno dostupni. Za svaku proslavu mora da se napravi ugovor sa muzicarima, inace kazna od 50.000 pa navise, i jos dosta caka i zavrzlama. Kad su postovi mora da se snalazi, obaraju cene, pristaje na sve i svasta samo da budes na nuli. Struja mesecno soma evra, zimi i jace. Ima kesa al samo kad je do jaja razradjen posao. Zavisi dosta i od grada, nije ista cena stolice negde u unutrasnjosti i Beogradu.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Jan 19, 2018 9:14 pm

svuda.prisutan wrote:Mislim da je najjeftiniji u Kragujevcu. 0 din start, 60 din = 1 km.



Da, vozio sam se takođe par puta u Kg sa taskijem i sećam se da je bilo baš bedža, znači UE KG dva najjeftinija grada po tom pitanju definitivno, ne znam samo još tamo tipa Zaječar, Bor i to, verujem da je džabalesku takođe kao i sve ostalo...

santamarija wrote: Imam ja na Popovoj vodi 50 ari ,ali ne dam :mrgreen:



Svrati na kafu i rakiju nekada, komšija da razradimo neki biznis :mrgreen:

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Тема за све и свашта

Postby БорацБЛ » Fri Jan 19, 2018 10:26 pm

Човјек на мом селу, има салон огроман, уложио 100,000е, убија колико зарађује, сала му резервисана по 4,5 мјесеци, сваки пут након свадбе,крштења док попалћа раднике, њему на чисто остане 2500-3000е, а вјероватно некада и више.
Добар бизнис само треба доста и уложити, још ако је салон на доброј локацији негдје близу центра, зарада је загарантована.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Fri Jan 19, 2018 10:31 pm

Swallow wrote:[


Svrati na kafu i rakiju nekada, komšija da razradimo neki biznis :mrgreen:
Obavezno, ja sam sa ove druge strane brda.Ali livadu i njivu ne dam :mrgreen:

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Vinz » Fri Jan 19, 2018 11:50 pm

Замишљам вас да се дозивате преко брда:
-ооооо Сваловееее, суниде по једну, ево мееее
-оохоооо Сантамаријоооо, ајдееее, ајдеее

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Sat Jan 20, 2018 3:03 am

Ако хоћеш озбиљну причу она она поменута цифра од 20к не може да ти покрије ни део вентилације. Ако је у питању шупа у некој вукојебини без конкуренције онда ок, може да прође. Али да уложиш 20к а да за столицу узимаш по 25-30 евра то заборави.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby shark23 » Sun Jan 21, 2018 11:44 am

Ja u zadnjih par dana razmisljam da li bi bilo pametno otvoriti profi pekaru negde van. Dosta puta mi se desavalo da mi bas fali domaca pekara kad se nalazim negde duze u inostranstvu. Pogotovo u situacijama kad nemas obezbedjen dorucak u smestaju (a nemas ni opciju da sam spremas nesto). A cak i tad, kad je svaki put isti dorucak (svedski sto) posle 2, 3 dana mi se smuci (posto bas slatko jedem slatke varijante, musli i ta sranja). I razmisljam koliko mi imamo ubedljivo najjace proizvode iz pekare, gde me bas cudi kako se nije neko nas setio da zapocne takav biznis negde. Ja sam samo u Becu video da ima par mesta gde prodaju burek recimo, posto ima dosta Balkanaca.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Тема за све и свашта

Postby brucelee » Sun Jan 21, 2018 11:46 am

чак ни у Бечу нема пуно пекара...То су углавном турци и има пар наших који држе те питаре, буреке. Ал рецимо немају жу жу, погачице, кроасане, мини пице, пројице и остале глупости, знам јер моји кад дођу ужеле се тога, каже тамо је све безвезе укуса тог типа.

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby džile » Sun Jan 21, 2018 1:54 pm

Treba samo nešto praviti i prodavati što je namenjeno ženetinama.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Sun Jan 21, 2018 2:01 pm

brucelee wrote:чак ни у Бечу нема пуно пекара...То су углавном турци и има пар наших који држе те питаре, буреке. Ал рецимо немају жу жу, погачице, кроасане, мини пице, пројице и остале глупости, знам јер моји кад дођу ужеле се тога, каже тамо је све безвезе укуса тог типа.


Ja jesenas u Becu naleteo bas na ovakvu pekaru, i cini mi se da postoji neki omanji lanac iste po Becu. Isto kao kod nas u jednom cosku par vrsta bureka, pored peciva, iznad kifle. Ukus - isto govno kao i kod nas.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby хајка » Sun Jan 21, 2018 3:51 pm

shark23 wrote:Ja u zadnjih par dana razmisljam da li bi bilo pametno otvoriti profi pekaru negde van. Dosta puta mi se desavalo da mi bas fali domaca pekara kad se nalazim negde duze u inostranstvu. Pogotovo u situacijama kad nemas obezbedjen dorucak u smestaju (a nemas ni opciju da sam spremas nesto). A cak i tad, kad je svaki put isti dorucak (svedski sto) posle 2, 3 dana mi se smuci (posto bas slatko jedem slatke varijante, musli i ta sranja). I razmisljam koliko mi imamo ubedljivo najjace proizvode iz pekare, gde me bas cudi kako se nije neko nas setio da zapocne takav biznis negde. Ja sam samo u Becu video da ima par mesta gde prodaju burek recimo, posto ima dosta Balkanaca.


Pomislio bi covek da bi se siptari toga setili i otvorili to po zapadnoj Evropi, jer i ovako drze vecinu pekara u Srbiji i dosta su organizovani za te stvari.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Тема за све и свашта

Postby brucelee » Sun Jan 21, 2018 5:57 pm

1748 wrote:
brucelee wrote:чак ни у Бечу нема пуно пекара...То су углавном турци и има пар наших који држе те питаре, буреке. Ал рецимо немају жу жу, погачице, кроасане, мини пице, пројице и остале глупости, знам јер моји кад дођу ужеле се тога, каже тамо је све безвезе укуса тог типа.


Ja jesenas u Becu naleteo bas na ovakvu pekaru, i cini mi se da postoji neki omanji lanac iste po Becu. Isto kao kod nas u jednom cosku par vrsta bureka, pored peciva, iznad kifle. Ukus - isto govno kao i kod nas.


углавном шиптари и турци, моји кажу пар пута носили одавде те пекарске производе и сви били одушевљени, а оно сматрају безвезе. Додуше мени се код Турака свиђа оно што они зову бурек, а мени је пита, скроз немасно.

У суштини, ишао сам неколико пута у Беч, јео сам у ресторанима, јео сам на пијаци, јео сам у пекарама, јео сам фаст фудове, јео сам код наших Срба тамо, јео код њихових...Шијемо их за храну само тако, квалитет, укусноћа и све.

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Тема за све и свашта

Postby blatnjavi » Sun Jan 21, 2018 5:59 pm

džile wrote:Treba samo nešto praviti i prodavati što je namenjeno ženetinama.


Tacno potpuno!

Oko NG sam se zatekao u ovim popularnim prodavnicama tipa Zara, HM, Njujorker i sl.


Kako se zene otimaju oko krpa i budalastina raznih to je nemoguce, ono ko nije video mora da baci pogled. Ko pirane, na ivici incidenta. A to sto kupuju samog proizvodjaca kosta mozda 8% od cene za koju proda.

Ukenjase se od para
Имам три кера, два су различита а један је исти.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby shark23 » Mon Jan 22, 2018 8:57 am

Bec sam spomenuo samo zato sto sam jedino tamo naleteo na tako neki balkanski proizvod (inace krs kvalitet). Slazem se da sijemo vecinu sa hranom, nego mi uvek taj dorucak nekako najvise fali. Ja se odusevim kad negde naletim na mesto gde mogu da kupim pristojan sendvic i to je to maksimum. Vecinom svuda preferiraju po tim stranim pekarama hleb i kifle na hiljadu nacina i kolace. Ajde rucak-vecera klasika, uvek po restoranima, na ulici ima da se pronadje ok hrana bilo gde. Pretpostavljam da bi to bio pogodak otvoriti negde, al Boga pitaj koliko je sredstva potrebno, a i naravno papirologije u zavisnosti gde da se pocne.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Mon Jan 22, 2018 11:42 am

U Berlinu ima gomila pekara kao naših. Možeš da nađeš sva peciva kao kod nas pa čak i više.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Mon Jan 22, 2018 12:48 pm

al ti presedne rol viršla kad vidiš hipstera na ulici

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby B.Centrale » Mon Jan 22, 2018 1:25 pm

Na zapadu ima takvih pekara da se useres. Ta fama kako smo mi najbolji s hranom je ziv kurac i nema veze s vezom.
Jedino sto je kod nas bolje/drukcije jeste npr. burek i eventualno rostilj, a i to je jer smo jednostavno naviknuti na nesto na sta zapadnjaci nisu, a ne zato jer ne bi mogli da isprate taj kvalitet. Burek je suvise mastan za njihov ukus a rostilj vole da filuju s gomilom zacina kojima se kod nas farba previse soje, plastike i sl. Takodje, valja napomenuti da npr. regulative EU jasno odredjuju procenat soli koji sme da se koristi kada je u pitanju slobodna prodaja, sto kod nas jos uvek ne postoji.
Da se vratim ponovo na pekaru i peciva, to sto sam jeo po Francusloj, Italiji je za 75 klasa bolje nego kod nas. Ko tvrdi drukcije, nema pojma sta govori. Mi smo jednostavno previse nafurani da jedemo najukusnije, jebemo najlepse i sl. Takav smo narod i cao. Pre neki dan sam slusao neke busne glave koje kazu da se ovakvo jagnje kao u Srbiji ne jede nigde na svetu. A brate mili, Australija, Novi Zeland, Juzna Afrika, sve odraslo na tome, i jede 99 odsto ljudi, a ne kao kod nas sto pickama smrdi. A da ne pricamo o tome kakvi su majstori i na koje nacine sve spremaju jagnjad. Nije samo pecenje dobitna kombinacija, mada kod nas de fakto i druga termicka obrada i ne postoji.
bologna centrale

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby shark23 » Mon Jan 22, 2018 3:24 pm

Jebem li ga, onda je meni ukus sjeban skroz. Kad si spomenuo Francusku, posto tamo idem cesto, tu mi je situacija oko toga ubedljivo najgora. To njihovo testo mi ne odgovara uopste. Po Aziji tek, ako pricamo o udaljenijim zemljama. Mada moguce da sam ja samo previse naviknut na domacu kuhinju. Ja redovno hranu spominjem kao argument kad upoznam stranca zasto posetiti Srbiju, prestacu to da radim :D

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Mon Jan 22, 2018 3:44 pm

B.Centrale wrote: sve odraslo na tome, i jede 99 odsto ljudi, a ne kao kod nas sto pickama smrdi. A da ne pricamo o tome kakvi su majstori i na koje nacine sve spremaju jagnjad.




Bravo!



Takođe ako pričamo o pršuti, peletu, pečenici, suvom vratu i sličnim namernicama i ako tvrdimo da smo neprikosnoveni u tome, kapiram ko nije imao priliku da proba pomenute žabarske proizvode nije svestan šta je u život propustio.Dakle ide žabari prvi, deset praznih mesta pa opet oni, e onda negde možemo tu dole da nađemo sebi neki mesto.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests