Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Wed Jul 19, 2017 3:42 pm

Пошаље ми другар из Грчке 13 мајица, значи навијачке мајице, њихове, без икакве етикете, цене, ништа.Добијем од поште као да су на царини, да донесем рачун и неки курац да могу да увозим ствари тог типа, као није за личну употребу, они су то утврдили.Јел има ту неке приче, дал да идем уопште ил је то то, они пресудили па га ти сисај сад?Јел имао неко слична искуства са пакетима од преко?

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby UltrasDoras » Thu Jul 20, 2017 3:16 am

e bokte molim se već par dana da niko od drugara ne poveže ovu vijest sa crvenicom na mom vratu koja jeste od ovog malog đubreta... iiiiiiii jbg!! od danas imam novi nadimak :oops:
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pederu ... as/fj8khgt
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Thu Jul 20, 2017 9:47 am

Jbt ja od vikenda imam to na vratu,sve se tripovo da me je kanap od krstića iziritiro nocu,izgleda ko opekotina
Choose Life

niloas
Posts: 45
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby niloas » Thu Jul 20, 2017 2:01 pm

zna li neko gdje se mogu nabaviti karte za utakmicu ako uopste mogu pfc-oly online :?:

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby МГП » Thu Jul 20, 2017 2:04 pm


majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Тема за све и свашта

Postby majasno » Thu Jul 20, 2017 5:20 pm

I mene je zvajznuo pederus za vrat..
dan posle spida

User avatar
Morbid
Posts: 261
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:52 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Morbid » Fri Jul 21, 2017 11:44 am

Dobio 50% manji račun od telenora i kupio za keš Xiaomi Note 4. 190€. Ubica, sve preporuke.Image

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
svaka moja slabost je sigurno prolazna

...a ako ostanem, moraću dalje...

User avatar
Morbid
Posts: 261
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:52 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Morbid » Sun Jul 23, 2017 2:04 pm

Ljudi ako može pomoć, da li iko koristi Kodi program za stream i filmove?
Treba mi pomoć oko instalacije na android
svaka moja slabost je sigurno prolazna

...a ako ostanem, moraću dalje...

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Zvekete » Tue Jul 25, 2017 5:39 pm

Jel ima neko da je kupovao/trgovao kripto valutama i sl? Procitah skoro nesto u vezi cloud coin-a, ali mi nikako nije jasno kako se tim uopste trguje i dal moze da se izvuce neki dinar iz tih transkacija? :|

Игор
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2016 10:10 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Игор » Tue Jul 25, 2017 6:14 pm

Треба ти озбиљна машина да мајнујеш коине по нету.
Превише зајебанције.

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Zvekete » Tue Jul 25, 2017 7:11 pm

Za bit coin znam, ali za taj cloud kazu ne treba nista od masinerije. Mislio sam samo na kupi-prodaj fazon, bez tog majnovanja i ostalog, nemam vremena za te zajebancije. Hvala u svakom slucaju

User avatar
la haine
Posts: 158
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby la haine » Tue Jul 25, 2017 7:57 pm

Ne treba ti ni za jedan coin "mašinerija". Mašinerija ti treba ako hoćeš da budeš "rudar". Da bi nešto iskopao trebaju ti minimum 4-6 grafičkih kartica, onih preko 40k din. Sve manje od toga će da se završi tako što ćeš bezveze da trošiš struju i da pretrpiš gubitke.

Trgovina "coinima" je berza ko svaka druga, kupiš-prodaš, a za trgovinu se koriste sajtovi-menjačnice (Bitstamp, BTC-e, Poloniex, Bitfinex...). Prvo pravilo je da se ne tripuješ da si ekonomski mag i da će ti bilo kakva kurs-škola-fakultet pomoći da budeš uspešan u trgovini kriptovalutama. Sve što si do tada znao o trgovini akcijama ili plemenitim metalima možeš da okačiš mačku o rep, ovo je sasvim druga priča. Ako nisi paničar, ako imaš vremena da pratiš kretanje cene, ako imaš plan kada kupuješ, a kada prodaješ, možda i bude nešto. U suprotnom će ti velike ribe (čitaj kitovi) pokupiti sve što imaš, okrenuće te na postavu i pride silovati. Deluje jednostavno, kupiš jeftino, prodaješ kad skoči, ali veruj mi, nije baš tako lako.

Coini koji su sigurni za trgovinu su Bitcoin, Litecoin, ajde i Ethereum. Sve ostalo je sranje na kome može da se zaradi, ali nikakvu budućnost nema i služi da ti kupiš gomilu tog sranja (budeš bag-holder), a da neko pokupi novac od tebe.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Tue Jul 25, 2017 10:10 pm

Kupio pre nedelju dana 1ETH za skoro 200$ . U sustini u startu gledam ulozene pare u to kao najvervatnije bacene , pa ako bude neko pozitivno iznenadjenje super, ako ne, nista. Razmisljam se da mozda investiram i u ovo: https://polybius.io/

User avatar
la haine
Posts: 158
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby la haine » Tue Jul 25, 2017 11:51 pm

Slobodno, ako hoćeš da baciš pare. Svi ti ICO su prevare kakvih nema. Inače ko hoće da kupuje, ja bih sačekao da prođe 01.08. Biće opasan pad cene bitcoin-a, a sa njime i svih ostalih valuta. Sledeći bitan datum je 01.11. Tu će se lomiti mnoge stvari vezane za njega. Uvak čekajte neku katastrofu i ogroman pad cene da bi ste kupili, tada ćete ako Bog da i zaraditi nešto.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Wed Jul 26, 2017 12:52 am

la haine wrote:Slobodno, ako hoćeš da baciš pare. Svi ti ICO su prevare kakvih nema. Inače ko hoće da kupuje, ja bih sačekao da prođe 01.08. Biće opasan pad cene bitcoin-a, a sa njime i svih ostalih valuta. Sledeći bitan datum je 01.11. Tu će se lomiti mnoge stvari vezane za njega. Uvak čekajte neku katastrofu i ogroman pad cene da bi ste kupili, tada ćete ako Bog da i zaraditi nešto.


Pretpostavljam da se razumes bolje u materiju, ja sam u ove stvari poceo da se interesujem tek pre nekoliko nedelja. Ali, zar nije i Ethereum imao 2015 ICO i gledaj gde je sada, druga po jacini valuta u kriptosvetu ? Jasno mi je da su se sad "setili Vlasi", i da pokusavaju da se izmuzu velike pare na tako neke kao satro kul ideje koje i nemaju poentu, ali se ne slazem da su svi ICO prevare. Zavisi kakav tim stoji iza njih i koji je projekat u pitanju, tj. koji problem pokusavaju da rese. Na tebi kao osobi je da prepoznas da li su potencijalni sviraci kurca ili ozbiljni ljudi. Inace, konkretno za ovaj Polybius (Estonci su u pitanju) , ICO je prosao pre 3 nedelje, tako da pratim dalje razvoj situacija i pokusavam da prokljuvim koliko su zaista ozbiljni u nameri da urade to na sta su uzeli preko 30 miliona dolara vec na ICO.
Sto se pada cena tice, vec su pocele da padaju lagano.

User avatar
la haine
Posts: 158
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby la haine » Wed Jul 26, 2017 8:03 am

Vidi u prethodnom postu sam ti napisao "ajde i Ethereum", samo zato jer može lepo da se zaradi sad na njemu, a u osnovi je on isto jedno "pre-mined" scam sranje. Nikakve on realne primene nema. Imaju za sada samo Bitcoin i Litecoin.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Blackadder » Wed Jul 26, 2017 1:38 pm

la haine wrote:Slobodno, ako hoćeš da baciš pare. Svi ti ICO su prevare kakvih nema. Inače ko hoće da kupuje, ja bih sačekao da prođe 01.08. Biće opasan pad cene bitcoin-a, a sa njime i svih ostalih valuta. Sledeći bitan datum je 01.11. Tu će se lomiti mnoge stvari vezane za njega. Uvak čekajte neku katastrofu i ogroman pad cene da bi ste kupili, tada ćete ako Bog da i zaraditi nešto.


A sta treba da se desi 01.08. i 01.11. ?
Sto se tice valuta postoji i monero ali sa njim mozes da kupujes samo bitcoin, kapiram da sluzi za pranje bitcoina kao i oni "mikseri" itd... Monero je relativno lak za rudarenje ali mu je cena oko 30 dolara....

Ethereum- drugar jednog mog ortaka kopa to, dao je 2000e za opremu (6 grafickih i ostalo, crkla mu je jedna pa je zamenio i kaze da sve to greje do zla boga)+ racun za struju, posle dva meseca je isplatio opremu i zaradio nesto malo preko, videcu kako mu ide ubuduce jer je malo zajebano posto je Ethereum bio 100 dolara pa je skocio na 200, nestabilno je dosta....

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Wed Jul 26, 2017 2:40 pm

Ко хоће да прође лепо улажући у криптовалуте, нека купи ANTSHARES и нека чека. Сад му је цена око 7$, а кроз неко време (годину, годину и по) лако може да добаци до 200 $.

Што се тиче промена које се дешавају са биткоином, овде има детаљно о томе https://bitcoinmagazine.com/articles/co ... -keep-eye/

Другар рудари етереум са 6 графичких, не пролази лоше уопште.

la haine, лупаш глупости. За разлику од биткоина који је замишљен искључиво као валута, етереум и те како има своју практичну примену и прилично је добро етаблиран у свету криптовалута. Етереум је платформа на којој се покрећу апликације, а етер коин служи као гас за покретање тих апликација. Неко најприближније поређење би било да је биткоин злато у свету криптовалута, док је етереум нафта. Такође, БТЦ-у уопште не мора да пада цена драстично у наредном периоду јер увођење нових протокола иде врло добро и велика већина мајнера прихвата промене.

Има преко 800 коина, сваког дана излазе нови, наш неки Бајић је избацио клаудкоин, гледао га јуче на спутњику, шта знам, може једног дана да направи бум, али може и да се не макне са мртве тачке, све зависи од интересовања... Иза сваког коина стоји неки пројекат, треба се добро информисати пре сваког улагања.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Wed Jul 26, 2017 5:03 pm

MARKER wrote:Ко хоће да прође лепо улажући у криптовалуте, нека купи ANTSHARES и нека чека. Сад му је цена око 7$, а кроз неко време (годину, годину и по) лако може да добаци до 200 $.



Na osnovu cega to baziras ? daj neke linkove vezane za projekat koji stoji iza te valute. Takodje, kako moze da se kupi?

Sto se Etheriuma tice - tacno tako. Bitcoin je samo popularizovao blockchain princip, a Etherium pokusava da mu da i druge primene. Ima recimo ova firma, koja koristi blockchain princip za brave koje ljudi stavljaju recimo na vrata stanova koje rentiraju na AirBnb : https://slock.it/

Ako recimo hocu da kupim polybius tokene (okacih gore link za polybius projekat), koji se pazare na livecoin i c-cex samo, da li da otvaram account na livecoin i uplatim direktno dolare za PLBT ili bolje da vec postojeci ETH koji imam na coinbase-u prebacim na livecoin i zamenim za PLBT?
Jbg, verovatno je glupo pitanje, al nov sam bas u svetu kripotvaluta tako da treba da pokacim sve detalje jos.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Wed Jul 26, 2017 6:59 pm

ANTSHARES или NEO (ребрендирање је ових дана) је први оригинални кинески коин који тек треба да ухвати залет, сличног је принципа као етереум, само технолошки још напреднији. Такође га називају The Ethereum Of China. Што се детаљнијих информација тиче, имаш њихов сајт, твитер, имаш на тјубу доста клипова, неће ти бити тешко да сам изгуглаш... Што се куповине тиче, ја сам га купио на bittrex-у, платио у биткоину.

И немој да се зајебаваш да своје коине дршиш у walletima мењачница или на било ком другом online walletu.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests