Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed May 27, 2020 11:37 pm

chevanton wrote:Viza za Rusiju?Ja sam buraz isao 4,5 puta na utakmice secam se samo nekog papira koji dobijes u avionu i popunis i cuvas uz pasos.Ako ides da sljakas to vec pojma nemam...

To se zove migracioni list. Poslednjih godina to ti daju na pasoškoj. Treba ga čuvati više nego pasoš jer te jebu ko konja ako izgubiš. Znam iz iskustva :mrgreen: turisrička viza ne treba do 30 dana, a za radnu ne znam kako je, meni je firma to rešavala
Choose Life

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby МГП » Thu May 28, 2020 7:37 am

Хвала људи. Нисам се добро изразио, знам да не треба виза.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Fri May 29, 2020 11:00 am

Јел добио ко 100€ :?: :!:
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Fri May 29, 2020 11:31 am

Неки јесу, неки нисмо. :mrgreen:

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri May 29, 2020 9:17 pm

Možda je već bilo potezanja na ovu temu, ali nisam našao ništa konrektno...


Hteo bih da odradim neku porudžbinu preko aliexpresa, kada sam sabrao sve što mi treba od razne opreme, cifra je 100-120 dolara.

Inteesuje me kako se ona gleda na carinu, pdv itd ? Da li ima neki limit do koliko novca se ne plaća ista ?

I još nešto..Stvari koje naručujem su od različitih prodavaca...Da li će npr doći 10 paketa ako sam naručio od 10 prodavaca ? Predpostavljam da hoće i da postavljam glupa pitanja, ali eto ako neko može u par redova da ispiše detaljnu proceduru u vezi svega gore navedenog. Hvala puno!

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Fri May 29, 2020 9:34 pm

Ако је укупна цијена свега тога 100-120$ немаш разлога за бригу... Само гледај дојмове од продаваца, да те не зајебе неко...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Fri May 29, 2020 9:42 pm

Не бих ти препоручио да у скорије време наручујеш са алија, док се ситуација не нормализује. Због короне се много тога закомпликовало око испоруке. Ко је на алију пратио ситуацију у претходних месец-месец и по, могао је да примети да су поштарине отишле у небеса, тек понешто је у задњих пар дана почело да се враћа у нормалу. Задњих 5 ствари које сам наручио крајем фебруара и почетком марта нису стигле, систем за праћење пошиљки каже да су негде заглавиле, макар су паре враћене. Ако су ти баш хитне те наруџбине, гледај да ти се то пошаље сингапурском поштом, они су најпоузданији. Има и ДХЛ, али је прескуп. Што се царине и пдв-а тиче, пошиљке мање вредности типа до 10-15 $ у 95% случајева прођу без додатних трошкова, мада нема стриктних правила, како ти се заломи. Мени су пре нека 3 месеца наплатили царину и пдв на две спољне гуме за бајс вредности 35е, а две главе предњег и задњег точка вредности 70е су прошле без додтних трошкова. У сваком случају, ако наручујеш, напиши поруку продавцу да на коверти или пакету назначи мању вредност поруџбине, до 10$, јер је то једна од фора које могу (али не морају) да ти помогну око избегавања царине и пдв-а.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Sat May 30, 2020 5:57 pm

Hvala obojici!


@Marker


Brate konkretno narucujem neki ribolovacki pribor, masinice, varalice, hiprone itd itd da ne nabrajam i poenta je sto sam tih 100tinak dolara spakovao kod 8 razlicitih prodavaca, taj momenat me buni, sve su to generalno paketici u cemu ce mi stici roba, masinica je tu najkrupnija i ima 300gr, zato pitam, ali ok poslacu svakome od njih po na osob poruku tog sadrzaja. Znam da je bilo problema, ali jebem li ga, davno nekad mi je devojka narucila neku jaknu koju nikada nisam dobio, ali secam se da je povratila lovu bez ikakvih problema, nego sam ispizdeo konrektno sto ne daju npr da kupim od jednog lika 10 varalica, nego mi stoji dole obavestenje da je max. 1 po komadu, koji debilizam...

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sat May 30, 2020 6:25 pm

У принципу, можеш очекивати да ти за ове ситније ствари не наплате додатне трошкове, док је за машиницу шанса 50/50 да их избегнеш. Кад помену плетенице и варалице, шта јуриш ? Претпостављам смуђа, сома, штуку ?

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Sat May 30, 2020 7:10 pm

MARKER wrote:У принципу, можеш очекивати да ти за ове ситније ствари не наплате додатне трошкове, док је за машиницу шанса 50/50 да их избегнеш. Кад помену плетенице и варалице, шта јуриш ? Претпостављам смуђа, сома, штуку ?



Probaću, pa ću da vidim, ali ću iskoristiti ovo gore što si mi rekao, bar za mašinice...


Hmmm bolje da idemo u pp, ako se razvežem ... :lol:

Šalim se..Zavisi sve od terena gde pecam, kada sam u mom kraju onda pecam na Drini, Perućcu, Zaovinama, Uvcu, Zlataru...

Kad sam u NS Dunav i ponekad zapalim na kanal ali ima grabuljara retardiranih i ne mogu da se kidam i nerviram...Što se ribe tiče, baš sve, na Drini mladicu, Perućac bandar, klen, pastrmka, som...Uvac i Zlatar : smudj, pastrmka, som, klen, plotica...A, u NS na Dunavu sam se opasno primio na bucova, jer ga kod nas u z. Srbiji slabo ima, a preatkraktivna riba za pecanje, lud kao struja i opasan borac, pa ga vijam duž cele obale Novog Sada :mrgreen: I lepo sam prolazio zadnjih dana dok sam bio gore...

P.S. Hvala na svemu!

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sat May 30, 2020 7:33 pm

Нема на чему, стварно.
Колико је теби добро брате, завидим ти. Дивни терени, посебно Дрина и лов младице. Јел' је истина да је то најснажнија риба на нашим просторима која се може вараличарити, да пружа највећи отпор приликом замарања ? Никад нисам био на Дрини, само сам читао о лову младице. За буцова се слажем, баш зна да прави хаос по површини воде, манијак од рибе у сваком погледу.

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Ђексара » Sun May 31, 2020 11:46 am

brisite

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Mon Jun 01, 2020 1:43 pm

Da li neko ima ideju gde bi na mađarsko srpskoj granici (sa mađarske strane) mogao da se ostavi auto na nekih nedelju dana? Da je mesto sigurno tj da ne mora da se razmišlja da li će se autu nešto desiti.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Nexon » Mon Jun 01, 2020 3:14 pm

Јбт. још те нису пустили у Србију.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Mon Jun 01, 2020 4:54 pm

Da li se može proći kroz hr kolima bez onih testova,karantina...do Banja Luke
Choose Life

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Jun 02, 2020 7:57 am

друг члан wrote:Da li se može proći kroz hr kolima bez onih testova,karantina...do Banja Luke

Možeš, ali moraš imati neki papir da im pokažeš na granici zašto ideš u Banja Luku (predračun u prodavnici ili slicno) . Dešavalo se i da puste ljude bez tog papira, ali uglavnom vraćaju.
Pokušaću ja verovatno u petak bez papira pa ću ti javiti ako ne budeš otišao do tada.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Jun 03, 2020 9:27 am

друг члан wrote:Da li se može proći kroz hr kolima bez onih testova,karantina...do Banja Luke

Možda nekom zatreba.
Piso sam mail hrvatskoj pograničnoj policiji,objasnio kad idem i gde. Kažu da se može proći ako mi je omogućen ulazak u mom slučaju u RS. Ako se zadržavam kroz hr moram se pridržavati njihovih mera.
Choose Life

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Тема за све и свашта

Postby pustinjska lisica » Wed Jun 03, 2020 1:20 pm

Зна ли неко где могу да се нађу наочаре за сунце по јефитиној цени него у продавницама?

Знам за оног лика што ваља у стану у Београдској, али он нема модел који ја желим и не зна када ће га имати.

Па, ако знате још неког ко ваља оригинале по јефтиној цени него ови у радњама, извол'те поделите.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Molossi » Thu Jun 04, 2020 7:38 pm

Moze li se vratiti obrisan profil od strane Facebook-a?

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Thu Jun 04, 2020 8:01 pm

Molossi wrote:Moze li se vratiti obrisan profil od strane Facebook-a?


Пошаљи им мејл...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests