Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
la haine
Posts: 158
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby la haine » Fri Sep 15, 2017 8:28 pm

Чомбе wrote:
la haine wrote:Ja sam upravo prešao u VIP sa mts na Neo2 tarifu, akcija ti traje do 18.09. tako da požuri da rezervišeš. Takođe budi spreman da te zovu iz mts-a da mole da ostaneš, ja sam ih odjebao na keca i rekao im sve zašto sam ogorčen na njih. VIP ima 100 puta bolji net, testirano već par dana i tvrdim sa sigurnošću.




Јел ти нуде бар неку погодност кад те моле да останеш?
Ja sam kod njih do ove godine potpisivao na 12m. jer ne volim da se obavezujem na 24m. Nude slepci sve isto za mix M tarifu (uz ovo poskupljenje, smanjenje minuta i poruka, ali sada duplo veći net tokom cele ugovorne obaveze od 1GB), ali kao da prva dva meseca plaćam 1din. Onda ih pitam na koliko moram da potpišem, kažu 24m. Reko, ajde zdravo, kod VIP-a imam sve neograniceno uz 2GB net za 200din skuplje...

User avatar
EvoksPGD
Posts: 119
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:44 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby EvoksPGD » Mon Sep 18, 2017 2:12 pm

la haine wrote:Ja sam upravo prešao u VIP sa mts na Neo2 tarifu, akcija ti traje do 18.09. tako da požuri da rezervišeš. Takođe budi spreman da te zovu iz mts-a da mole da ostaneš, ja sam ih odjebao na keca i rekao im sve zašto sam ogorčen na njih. VIP ima 100 puta bolji net, testirano već par dana i tvrdim sa sigurnošću.



vidi da li u telenoru i dalje traje akcija gde za svaki novi ugovor ili produzetak ugovora daju 10 giga neta gratis dok traje ugovor, plus daju popust na paket ako uzmes telefon na rate preko telenor banke.
Razmačinji stolove, počinje šiz...

http://crno-bela-nostalgija.blogspot.rs/

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Тема за све и свашта

Postby bully » Tue Sep 19, 2017 10:06 pm

Imam problem. Ako moze neko da mi pomogne da skinem drajver za mp3? Kad ubacim 10ka ga ne prepoznaje a radio je na 7ci.. Schneider Software Designer Component 3.0.1901.3- ovo je sve sto imam o njemu. Pliz pomoc, mnogo bi mi znacilo. Ako ne moze ovaj model da li postoji univerzalni driver za te starije aparate..
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Thu Sep 21, 2017 6:34 pm

Gde su ovi što trguju bitkoinima i ostalim kriptovalutama? Pratio sam NEO kada je ovde neko objavio, tad je čini mi se bio 7 dolara. U međuvremenu je stigao na oko 50 dolara, i sada se srozao kao i sve ostale valute. Šta se to desilo? Čuo sam da ih je sve pogodilo kinesko zatvaranje tržišta. Još sam negde pročitao da je JP Morgan u jednom danu nazvao bitkoin teškom prevarom, kad je cena pala, oni pokupovali gomilu.

Šta kontate da će se dešavati sa NEO dalje, s obzirom da su kineski?

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Thu Sep 21, 2017 6:59 pm

čompika wrote:Gde su ovi što trguju bitkoinima i ostalim kriptovalutama? Pratio sam NEO kada je ovde neko objavio, tad je čini mi se bio 7 dolara. U međuvremenu je stigao na oko 50 dolara, i sada se srozao kao i sve ostale valute. Šta se to desilo? Čuo sam da ih je sve pogodilo kinesko zatvaranje tržišta. Još sam negde pročitao da je JP Morgan u jednom danu nazvao bitkoin teškom prevarom, kad je cena pala, oni pokupovali gomilu.

Šta kontate da će se dešavati sa NEO dalje, s obzirom da su kineski?


Nisam u detalje bas ispratio jer nemam vremena, ali prvo je Kineska vlada zabranila ICO (initial coin offering), sto je uticalo poprilicno jer su dosta start-apova u Kini prihvatali NEO kao sredstvo za ulaganje u te start-ape. Onda su poceli da zatvaraju menjacnice, valjda oce da banuju totalno kriptovalute (mozda gresim). Jbg, korumpirana kineska vlada nece da dozvoli da postoji neki ozbiljniji protok novca a da oni ne dobijaju kajmak od toga, sto i jeste cela poenta kriptovaluta - da budu nezavnisne od vlada i banaka. Ideja odlicna, ali utopija jer ovi to nikad nece dozvoliti.

Sto se oporavka NEO-a tice, apsolutno nemam pojma koja im je strategija, jer kao sto rekoh nisam stigao bas detaljno da ispratim. Da li ce se izmestiti iz Kine ili sta, nemam pojma... cuvam pare koje sam ulozio , do kraja , teoretski jos sam u dobitku jer sam ulozio kad je bilo 10$, pa cemo da vidimo.

Daltone, jel si ulozio onih 7-8 soma s drugarom ?

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Fri Sep 22, 2017 12:18 am

Верујем у НЕО, данас сам га докупио, свидела ми се цена (4.7 mbtc за 1 нео).

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Fri Sep 22, 2017 12:42 am

Evo prvo vama da ponudim posto je tribina nas bife, pre nego sto se preselim na kupujem prodajem.

Prodajem ASUS ROG STRIX Rx480 8gb OC. Tri godine je u garanciji pocevsi od 12.12.2016. Najbolja graficka za mining i jedina graficka kojoj skace cena. Jedini elektronski uredjaj koji vremenom poskupljuje.
Koristio sam je svega par sati, koliko da je isprobam u kompu i istu vratio nazad u orginalnu kutiju gde je i garancija i drajveri. Zbog svog odlaska u Ameriku mining sam batalio tako da je ta graficka NOVA i nikad radila.

Cena je 400€ (iako je pre godini dana recimo po proizvodnji nova bila 300€) ceo svet je sada kupuje.
Graficka je jedva stala u kuciste jer je ogromna, teska, temperaturu ni nedize (konstantno je oko 0 i 1%), a posto 20 Oktobra palim za Tajland, prodajem je jer mi ne treba vise a i kes bi mi dobrodosao za tamo.

Grafa je ubica za mining ali i igrice poput battlefielda 1, Conana, i svih ovih iz 2017 na ULTRA cepa bez problema.

https://youtu.be/aMm6rCgdevY
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Fri Sep 22, 2017 10:06 pm

lost&found wrote: Daltone, jel si ulozio onih 7-8 soma s drugarom ?


Nisam brate. Imamo te pare jos (iako sada palim na Tajland), ostavljamo pricu. Kao sto vidis iz mog posta iznad da prpdajem jednu tu kartu sada. Da smo se izjebali - jesmo, jer nismo krenuli to kada smo planirali i kada narod nije jos imao pojma o cemu je rec. Ljudi u Srbiji sada masovno se bacaju u te kriptovalutne vode sto je jedan od razloga za poskupljenje ove graficke karte koju ja prodajem. Ne samo kod nas nego i u svetu.

Ja sam razgovarao sa jednim deckom dok sam bio u Majamiju da kupim 12 novih karti po ceni od 300$/kom, odnosno njegov Rek dok nisam saznao je na tri karte izasla garancija i onda smo obustavili kupovinu a takodje i bio bi problem to preneti na aerodromu jer sam imao let od Majamija do Londona sa British airlajnom pa do BG sa nasima. Za Laptop su me karali opasno a ne jos 12 grafickih karti itd...
I nakon toga su te grafe poskupele na 450€ za samo nedelju dana i sada kurac. Jeste da su najbolje za mining, ali brate sto je mnogo mnogo je. Ukoliko im padne cena, mozda ih i pokupujemo ali za sada stvari stoje ovako. A i sto idem za Tajland kod ribe koja hoce da mi namesti sljaku pa i ne znam kada cu se vracati kuci. Moze da bude za 3 meseca a moze i za 13 godina.

Elem, razmisljao sam ja da tamo u Bangkoku krenem mining. Struja je jeftina kao kod nas, i sto je najbitnije ima je tokom cele godine i ne moram da se plasim kao sto se ovde kod nas bojim jer u mom selu svakih mesec dana ugase na pola dana, dan, a mining zahteva struju 24h dnevno.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Sat Sep 23, 2017 2:16 pm

Gde mogu da kupim pristojan prsluk,lokacija neka, sajt, fb stranica,bilo šta?

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kockalone » Sun Oct 01, 2017 4:50 pm

Ајмо куцкари помоћ, треба ми пар савјета. Имам њемачког овчара старог 4 мјесеца и бих да му правим бокс. Интересује ме какву подлогу је препоручљиво радити? Размишљао сам да урадим бетонску, испод ње направити септичку, мада се сад двоумим јер не знам колико му је здраво да буде на ладан бетон :) , а и не знам да ли бих радио септичку јер је он сада у кући и никад не врши нужду ту, готово увијек га изводимо ван дворишта, осим у ријетким ситуацијама кад нема никога да га изведе, па тада иде иза куће. Има ли ко шта да препоручи?

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Sun Oct 01, 2017 10:00 pm

Ja sam za kuce napravio box od cigala, a samo kucicu od dasaka, cale kasnije dodao izolaciju :mrgreen:

Ako ce ti biti u kuci stalno, onda ti box ni ne treba. Generalno smatram da je box sranje, nauci ga da bude cool sa gostima i nece biti potrebe da bude u boxu.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Тема за све и свашта

Postby Новосадиста » Tue Oct 03, 2017 3:26 pm

Само довољно пажње и рада са њим, енергију му усмеравати на нормалне ствари, и редовно га истрчавати кад одрасте још мало! Што каже 1748 ако ће ипак више времена проводити у кући тешко да ћеш га после навићи да буде напољу, има да ти завија као вук, ил га одма стави напоље или му немој то радити... Што се тиче бокса, мислим да ти је најбоље, ако ћеш га ипак правити, кућица која је одигнута од земље или бетона 20цм и ако можеш да је изолујеш стиропором, лепо са свих страна, по могућности да прекријеш нечим и стиропор како га он не би гризао.. преко улаза неку дебљу тканину и може да буде напољу -30 неће му бити ништа унутра топлије него код тебе у кући :mrgreen: ...
стадион-место народног бунта!

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby shark23 » Wed Oct 04, 2017 10:58 am

Jel stizao jos nekome mejl od yahoo-a gde vas obavestavaju kako im je pokradena baza podataka 2013. i da je vas nalog bio ugrozen? Ja koliko sam skontao svi nalozi su bili ugrozeni i sada samo obavestavaju sve korisnike o tome. Pa ako ima neko ko je upucen u taj sajber kriminal da kaze koliko je to ozbiljno

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kockalone » Wed Oct 04, 2017 11:40 am

Новосадиста wrote:Само довољно пажње и рада са њим, енергију му усмеравати на нормалне ствари, и редовно га истрчавати кад одрасте још мало! Што каже 1748 ако ће ипак више времена проводити у кући тешко да ћеш га после навићи да буде напољу, има да ти завија као вук, ил га одма стави напоље или му немој то радити... Што се тиче бокса, мислим да ти је најбоље, ако ћеш га ипак правити, кућица која је одигнута од земље или бетона 20цм и ако можеш да је изолујеш стиропором, лепо са свих страна, по могућности да прекријеш нечим и стиропор како га он не би гризао.. преко улаза неку дебљу тканину и може да буде напољу -30 неће му бити ништа унутра топлије него код тебе у кући :mrgreen: ...

Он у кући само спава и уђе пар пута дневно кад му је досадно, иначе је остатак времена пуштен у дворишту, плус што се сваки дан изводи у шетњу један или два пута дневно. Исто планирам да буде тако кад му урадим бокс, само што би увече био у боксу, а не у кући, мада он и сад зна некад у по ноћи да изађе и легне испред куће. Ја се само цимам за подлогу у боксу, размишљам да му није хладан бетон зими, мада доста ми је људи рекло да је најбитније да му је кућара топла. Кад већ спомену истрчавање, са колико мјесеци је нормално да га почнем истрчавати?

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Wed Oct 04, 2017 4:07 pm

Да ли је неко имао искуства са овим бајсевима:

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/ ... 016/35901/
http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/ ... kli/17796/

Или било шта у том ценовном рангу што се има наћи?

Видим да није нека разлика имеђу нових што се нуде и сумњивих половњака са најлона, па разматрам да ли би нов бајс био оправдана инвестиција. Треба ми за стандардну вожњу по граду + нека рекреација, не за неке захтевне услове. И поред тога ми мало сумњиве те пвц педале, па ако има неко и око тога неко искуство да подели. Захваљујем

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Тема за све и свашта

Postby Новосадиста » Wed Oct 04, 2017 4:31 pm

Kockalone wrote:Он у кући само спава и уђе пар пута дневно кад му је досадно, иначе је остатак времена пуштен у дворишту, плус што се сваки дан изводи у шетњу један или два пута дневно. Исто планирам да буде тако кад му урадим бокс, само што би увече био у боксу, а не у кући, мада он и сад зна некад у по ноћи да изађе и легне испред куће. Ја се само цимам за подлогу у боксу, размишљам да му није хладан бетон зими, мада доста ми је људи рекло да је најбитније да му је кућара топла. Кад већ спомену истрчавање, са колико мјесеци је нормално да га почнем истрчавати?



Kod Nemackog ovcara znaju da budu problem zadnje noge, tacnije kukovi, tako da bi bilo dobro tek tamo posle 10 meseci, ali istrcavanje ne sa nekim jakim tempom, znaci lagano skroz, tipa lagani dzoging za ljude... Ali dok je mali bacanje loptice stapa i tako to, i sa sto manje skakanja...
стадион-место народног бунта!

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Wed Oct 04, 2017 6:21 pm

Tilt wrote:Да ли је неко имао искуства са овим бајсевима:

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/ ... 016/35901/
http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/ ... kli/17796/

Или било шта у том ценовном рангу што се има наћи?

Видим да није нека разлика имеђу нових што се нуде и сумњивих половњака са најлона, па разматрам да ли би нов бајс био оправдана инвестиција. Треба ми за стандардну вожњу по граду + нека рекреација, не за неке захтевне услове. И поред тога ми мало сумњиве те пвц педале, па ако има неко и око тога неко искуство да подели. Захваљујем


Рећи ћу ти као неко ко је у бициклизму, ко га је студирао уздуж и попреко, немој куповати нов бајс уколико ниси спреман да одвојиш бар 500-600е. То свима причам ко се упушта у куповину бајса. Дупло је бољи однос квалитет-цена на страни половних, него на страни нових бајсева. За исте паре можеш добити полован алу рам са средњом класом опреме, за разлику од ових челичана са најнижом класом шимано опреме. И ти половни са средњом класом опреме (кочнице, ручице, мењачи, ланчаници, главе) ће много квалитетније и дуже да те служе, него нови бајсеви од 200е са најнижом класом опреме. Ако ти буде требао савет око набавке половног бајса, реци...

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Wed Oct 04, 2017 9:19 pm

Isto sam ovo teo napisem.Kupovo pre par dina, uzo polovnog Scotta za 3 glave umesto glibavog Kaprdjola, drasticne razlike.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Тема за све и свашта

Postby Новосадиста » Thu Oct 05, 2017 12:54 am

Новосадиста wrote:
Kockalone wrote:Он у кући само спава и уђе пар пута дневно кад му је досадно, иначе је остатак времена пуштен у дворишту, плус што се сваки дан изводи у шетњу један или два пута дневно. Исто планирам да буде тако кад му урадим бокс, само што би увече био у боксу, а не у кући, мада он и сад зна некад у по ноћи да изађе и легне испред куће. Ја се само цимам за подлогу у боксу, размишљам да му није хладан бетон зими, мада доста ми је људи рекло да је најбитније да му је кућара топла. Кад већ спомену истрчавање, са колико мјесеци је нормално да га почнем истрчавати?



Kod Nemackog ovcara znaju da budu problem zadnje noge, tacnije kukovi, tako da bi bilo dobro tek tamo posle 10 meseci, ali istrcavanje ne sa nekim jakim tempom, znaci lagano skroz, tipa lagani dzoging za ljude... Ali dok je mali bacanje loptice stapa i tako to, i sa sto manje skakanja...


Иначе заборавих да ти кажем, јако су територијални ако одрастају у двориштима, тако да знаш, ту ће бити тата, у чувању свега што иде уз то, наравно и породице! Санкциониши сваки вид агресије, и немој да дозвољаваш да други контрирају твојим одлукама, то мислим на родитеље, девојку-жену итд, може да буде велики проблем, чак би било добро ако си у могућности само ти да га храниш, бићеш му онда све на свету, и друг и вођа и бог отац... На врата од дворишта обавезно упозорење, да не би настрадао поштар, или неки други непозвани гост! :mrgreen:
стадион-место народног бунта!

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Wed Oct 11, 2017 12:44 pm

Намештам маторцима ТВ канале, и редоследом од РТС1,2,3, пинк, прва итд... стигао сам до Арене Спорт 1,2,3... Међутим када подесим те станице пише да су канали кодирани. Шта му то дође? Значи ли то да нема више за Џ или мора нека магија да се уради.
Елем, имају ону стандардну кабловску што су свима давали у Србији. Онај пријемник Вивакс како ли је већ, не ре зазумем баш најбоље.
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests