Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby idemoo » Mon Jul 18, 2022 9:54 am

Vinz wrote:Да ли би ваљало отворити тему о сатовима? Ако јок, дајте овде ко шта носи и у к.рац :D

судећи по уписима боље отворити тему о парфемима

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby CREW pg » Fri Aug 19, 2022 6:03 pm

Moze pomoć neopreznih vozaca?
Napravio sam prekoracenje brzine na putu do Uzica i rece murija da cu morati kod sudije za prekrsaje u BG, jer je preko 30km prekoracenje. Ali sad se ceka poziv, koji n ne znam kad ce i da li se urucuje licno ili ce ostaviti u sanducetu. Pitam zato sto zbog posla necu biti na adresi prebivalista narednih 2 meseca tokom radne nedjelje.
Da li neko zna iz kog suda, adresa stize taj poziv kada je adresa preb. u Beogradu?
Htio bih da sto pre to zavrsim, platim kaznu i sta treba, pa mi znaci svaka informacija kako tu tece proces itd
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Momo » Fri Aug 19, 2022 6:28 pm

Стигне ти позив за други основни суд или тако нешто знају правници овде ...у Устаничкој... у том позиву ти напишу где је суд и све...али ти и ставе доле да можеш да одеш на једно друго место, то ти је нека полицијска станица на Палилули, где можеш да се договориш са њима о признању кривице. Тако је бар овде за Бг. Тако сам и ја отишао тамо. Код мене насељено место , дозвољено 50 ја ишао 91. Казна ти је са договором 15 сома 4 бода и без одузимања дозволе. Ако се не договориш са њима тачније идеш на тај суд код судије за прекршаје, казна иде од 10 -30 сома од 4-8 бодова и од месец до 3 месеца одузимање. Код мене је стигла казна тачније тај позив после једно 5 месеци . Сад постоји и оно наше старо српско застаревање враћање суочавање са полицијцем, не долазак на рочишта свашта нешто али се тим нисам бавио :mrgreen:

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Тема за све и свашта

Postby несуна реса » Mon Aug 22, 2022 9:56 am

28.08.2022 Протестна шетња против параде срама, било би добро окачити нову тему, да што масе види и дође !
Космет је Србија !

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Тема за све и свашта

Postby pustinjska lisica » Mon Aug 22, 2022 1:40 pm

Momo wrote:Стигне ти позив за други основни суд или тако нешто знају правници овде ...у Устаничкој... у том позиву ти напишу где је суд и све...али ти и ставе доле да можеш да одеш на једно друго место, то ти је нека полицијска станица на Палилули, где можеш да се договориш са њима о признању кривице. Тако је бар овде за Бг. Тако сам и ја отишао тамо. Код мене насељено место , дозвољено 50 ја ишао 91. Казна ти је са договором 15 сома 4 бода и без одузимања дозволе. Ако се не договориш са њима тачније идеш на тај суд код судије за прекршаје, казна иде од 10 -30 сома од 4-8 бодова и од месец до 3 месеца одузимање. Код мене је стигла казна тачније тај позив после једно 5 месеци . Сад постоји и оно наше старо српско застаревање враћање суочавање са полицијцем, не долазак на рочишта свашта нешто али се тим нисам бавио :mrgreen:


Прекршајни суд у Београд, Устаничка 14. Позив се урућује лично, а ако ниси код куће кад ти звони на врата поштар са позивом, свакако ће ти у сандучету оставити птт упутницу да се јавиш у најближој пошти у односу на пријављено место пребивалишта. Е сад има и ово, да се јавиш у Полицијску станицу Палилула (за цео Београд) где можеш да склопиш споразум о признању кривице, али то ће ти писати у позиву прекршајног судије и то ти је најбезболнија варијанта.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Aug 22, 2022 2:49 pm

несуна реса wrote:28.08.2022 Протестна шетња против параде срама, било би добро окачити нову тему, да што масе види и дође !

Ja sam ovde pisao pre nekog vremena da neću više u životu ići na proteste i sad ću 28.08. već da pojedem sva govna koja sam izasrao.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Fri Sep 02, 2022 3:11 pm

Braćo, prodaje li ko od vas ili vaših šljivu za pečenje.
Javljajte.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Тема за све и свашта

Postby pertla » Mon Sep 12, 2022 4:05 pm

da li je moguce izmeniti tekst u pdf fajlu i kako najlakse to da uradim?
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Mon Sep 12, 2022 5:47 pm


User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Тема за све и свашта

Postby pertla » Mon Sep 12, 2022 7:55 pm

hvala brt
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

brko
Posts: 45
Joined: Mon Feb 22, 2016 2:06 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby brko » Wed Sep 14, 2022 9:20 pm

Preko kojih sajtova gledate online strimove, a da nisu aplikacije za skidati?

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Тема за све и свашта

Postby bojan23 » Wed Sep 14, 2022 9:21 pm

З В Е З Д А Л Е !

brko
Posts: 45
Joined: Mon Feb 22, 2016 2:06 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby brko » Wed Sep 14, 2022 9:25 pm

ziv bio,hvala

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Thu Sep 15, 2022 12:42 am

Које тровање митровић и бака прасе, не зна се који више трује људе и на основу некултурлука зарађује новац...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Тема за све и свашта

Postby No al calcio moderno » Fri Sep 16, 2022 4:11 pm

Te ljude koji to konzumiraju i treba trovati.

Palermo
Posts: 78
Joined: Fri Jan 29, 2016 1:27 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Palermo » Mon Sep 19, 2022 9:43 pm

kako sve moze da se gleda sport klub preko smart tv boxa? da li postoji jos neka opcija sem kodija?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Mon Oct 03, 2022 10:19 am

Laptop je počeo da se lagano pozdravlja sa životom pa je vreme za zamenu. Mislio sam da uzmem Apple, da uparim sa telefonom ali se dvoumim. Ono za šta koristim laptop je obrada fotografije (PS, Lightroom) i učenje Jave. Igrice ne igram na njemu... Svakako bih hteo neki bolji i kvalitetniji, hoću da radi bez problema i bez kočenja kada se pootvara više programa. Jel moze neki bolji i kvalitetniji da se nadje za recimo 1500-2000e ili je to malo para? Naravno, ne bih se bunio da bude jeftiniji od toga :) do sada sam imao 15.6 a s obzirom da imam eksterni monitor za programiranje, nije akcenat na ogromnom ekranu, štaviše razmišljam se da uzmem neki manji (nisam siguran u to). Totalno sam ispao iz toga šta je sada dobro pa mi treba pomoć. Ako je to uopšte i bitno ne bih kupovao u Srbiji pa mi vise treba model laptopa od linka neke radnje
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Mon Oct 03, 2022 3:52 pm

Za te pare sasvim dovoljno. Viđao sam po Austriji i Njemackoj za 800-900e brutalne laptope. A sa tim intervalom para možeš da uzmeš svemirski brod bukvalno. Sve u svemu, ako kupuješ nov, vrlo teško da možeš pogriješiti. Jer u principu tamo nema toliko varanja kao kod nas i imaš jasne specifikacije. Nema neke filozofije vidiš koji je npr. procesor ukucaš na gugl dobiješ tačnu listu današnjih najjačih procesora i slično. Najčešće su sve specifikacije povezane npr. ako je jak procesor, a integrisana grafička onda je grafička na nivou tog procesora, ram najčešće ide isto u korak sa tim parametrima. Jedino gdje može štucati je možda količina memorije, al opet kažem za te pare bukvalno možeš da uzmeš laptop za narednih 5-10 godina.

Isto tako, s obzirom da ne koristiš neke video editore i slične stvari, mogao bi razmisliti i o laptopu ispod te cijene, vjerujem da bi bio sasvim dovoljan.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Tue Oct 04, 2022 8:38 am

Hvala na odgovoru. Gledao sam već malo i nije bas tako jednostavno :D ima za 800-900 ali ima gomila i od 1500e. Zbog toga rekoh da pitam ovde. Čim je toliki izbor tih skupljih pretpostavljao sam da su ovi od 800-900 neki prosek, nedovoljno bolji od mog koji imam trenutno.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Tue Oct 04, 2022 3:03 pm

https://www.notebooksbilliger.de/acer+swift+3+sf314+511+54zk+silver+730176

Evo ti jedan za tu manju cijenu, sa procesorom u top 10 trenutnih, sa 16 GB rama koje je nerijetko i previse cisto da potvrdim ovu tezu. Jedini mali problem moze biti ovih 512 GB memorije, ali to mozes nadomjestiti sa eksternim hard diskom (moze se naci za 100e) koje ti sluzi kao skladiste. Bezveze ces dati 1500e na nesto sto ti realno ne treba toliko.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests